Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4908 times)
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Čutenje srca
04.09.2002 at 19:40:27
 
Včeraj zvečer sva s Thot-om in še nekaterimi debatirali o srčnem doživljanju (strah, nemir, toplota, bolečina, ljubezen....).

Vemo da ob raznoraznih priložnosti rečemo, da nekaj čutimo v prsih (razbijanje srca, tesnobo, veselje). No in ko smo skozi debato iskali, kje se proces začne odvijati, je Thot povedal, da gre za kemične reakcije, ki spodbudijo proces občutenja...

No naslednje vprašanje, je da so tistim, ki so jim zamenjali nekaj notranjih organov izgubili te občutke. Pa me zanima, če je kdo kje o tem bral ali slišal. Kako se počutijo ti ljudje po tej spremembi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Čutenje srca
Reply #1 - 13.12.2002 at 13:31:42
 
Gre za mesto v strukturi energetskega telesa (zadeve z auro so že dokazane - manjkajo le bistvene povezave - vse skupaj je bolj v "zraku".

Kemično gledano pa je to stvar adrenalina, torej se proces prične v glavi.


Um išče, srce najde.

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Čutenje srca
Reply #2 - 13.12.2002 at 15:10:57
 
Glede vseh teh kemičnih reakcij v telesu, pa reakcij v naših možganih, si mislim, da se te reakcije sprožijo zaradi naših občutij in misli, in ne , da nekaj začutimo zaradi kemične reakcije...


Sicer pa kaj je bilo prej? Kura ali jajce?  Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Čutenje srca
Reply #3 - 13.12.2002 at 15:33:58
 
Petra. wrote on 13.12.2002 at 15:10:57:
Sicer pa kaj je bilo prej? Kura ali jajce?  Grin

Prej je bilo jajce, ampak ne kurje!  8)

Drugače je pa znano, da lahko kemične reakcije v naših možganih vplivajo ne samo na naše misli ampak tudi na percepcijo okolice. Spomnimo se kakšen dramatičen vpliv imajo lahko na zaznavanje okolice in posledično tudi na mišljenje mamila, kot kemikalije, ki delujejo neposredno na možganske celice.

Ravno tako so zanimivi poskusi, ko pri odprti lobanji budnemu pacientu z elektrodami šarijo po možganski skorji in v odvisnosti od tega, kje se ga z elektrodami dotikajo, se tudi pojavljajo ustrezne misli ali pa se določena misel dobesedno ustavi.


Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Čutenje srca
Reply #4 - 13.12.2002 at 15:57:49
 
Ne vem več, ali sem nekje brala ali gledala,... Neki ženski so presadili srce, pač dobila je novega, od nekoga umrlega in kar naenkrat je imela zelo rada pivo in zeleno barvo in si to ni znala razlagat in se je pozanimala, od katerega je dobila srce in zvedela je, da od mladega fanta, ki je imela rad pivo in zeleno barvo.

Srce ni samo organ in občutki niso samo kemični procesi. Jaz imam slabo srce od bolečin, s katerimi sem se srečavala skozi življenje in ko mi je hudo, me stiska in boli. Ni moje srce bolano iz fizičnega vidika, ampak čustvenega.
No, če vse skupaj potegnem, kar sem povedala, lahko rečem, da se v bistvu vse začne v glaiv.  Smiley
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Čutenje srca
Reply #5 - 13.12.2002 at 16:26:37
 
veronika wrote on 13.12.2002 at 15:57:49:
No, če vse skupaj potegnem, kar sem povedala, lahko rečem, da se v bistvu vse začne v glavi.  Smiley

To pa nedvomno, če ne v zgornji, pa v spodnji   Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Čutenje srca
Reply #6 - 13.12.2002 at 20:42:25
 
Tudi "nebesni"  čist, jasen zrak vstopa skozi glavo, tako da srce najprej tako "sfero" začuti. Je to verjetno precej občutljiv organ.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Čutenje srca
Reply #7 - 13.12.2002 at 21:04:57
 
Veronika!

To je isto kot tisti film Body parts.  So dali dvema osebama organe od kriminalca. In je bil potem en kriminalec drugi je pa agresiven postal pa hitro vozil ipd. Upam, da se še dobro spomnim.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Čutenje srca
Reply #8 - 15.12.2002 at 06:34:09
 
Quote:
To je isto kot tisti film Body parts.  So dali dvema osebama organe od kriminalca. In je bil potem en kriminalec drugi je pa agresiven postal pa hitro vozil ipd. Upam, da se še dobro spomnim.


Glede na veroniko, ki zdaj noče nič slišat Wink Grin mislim da vem Andres, kaj hočeš povedat. Tega Body partsa nisem videla, o nasilnih vdorih tretjega mi je pa precej poznano.

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Čutenje srca
Reply #9 - 15.12.2002 at 14:07:57
 
Čutenje srca korenini v nezavednem (kot najbrž tudi vse ostalo), zavest (zavedanje) za realnostjo zaostaja kakšne 3 sekunde.

Mogoče ima pa nezavedno korenine v srcu?




Um išče, srce najde!



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Čutenje srca
Reply #10 - 15.12.2002 at 14:58:28
 
t wrote on 15.12.2002 at 14:07:57:
Čutenje srca korenini v nezavednem (kot najbrž tudi vse ostalo), zavest (zavedanje) za realnostjo zaostaja kakšne 3 sekunde.

Mogoče ima pa nezavedno korenine v srcu?




Um išče, srce najde!





Drži vera v hkratnost dojemanja um - razum; ali vsi argumenti skupaj ne vzdržijo, če ne upoštevajo tudi drugih človekovih spoznanj kot je njegova duhovnost?

Nezavedanje ima verjetno korenine v srcu, ker človek ni stroj, razumevanje pa lahko še ni zavedanje.


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1