Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2439 times)
zmedena_maja
Guest




sprejeti ali obrniti?
28.08.2002 at 11:43:44
 
cao,

mene pa nekaj zanima, ce mi bo kdo vedel pomagati.

Veliko sem se ukvarjala z pozitivnim misljenjem in afirmacijami ... slo mi je dobro. Skratka, potem sem dozivela prekinitev zveze z mojim fantom, sicer nisva bila dolgo skupaj. Ampak zadeva je ocitno name vpilvala. Kako? Pocutim se kakor, da sem brez energije, glava me boli in ledvice, zjutraj tezko vstanem in skratka vse pocnem tezko. Cisto sem "down".
sem mislila da bo zadeva minila ampak to traja ze nekaj casa.
Zato sem vprasala prijateljico za nasvet, predlagala je da najprej sprejmem, kaj se mi dogaja, da se ne borim proti temu.

Zanima me, ce se ti sprijaznis s tem ali se potem ne kopljes v istem sranju se naprej in naprej ... ali ni bolje si govoriti zrav sem, poln energije ... saj misli oblikujejo tvojo prihodnjost. Npr. ce me boli, si recem zdrava sem, ali se s tem upiras temu kaj se ti dogaja?

A mi lahko kdo pomaga s svojimi izkusnjami.
adijo
Maja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: sprejeti ali obrniti?
Reply #1 - 28.08.2002 at 13:12:41
 
Hej, Maja

Ne vem, ce ti bom znala kakorkoli pomagat, sva si pa podobni v tem, da nama ocitno fizicne reakcije nastajajo zaradi custvene nestabilnosti. Tudi jaz lahko kar fizicno zbolim v primeru, ko se s kako stvarjo nocem soocit, v meni je nekako odvija nek notranji dvoboj, ki mi vzame tolko energije, da telo vec ni zmozno normalno funkcionirat.
Afirmacije pri takih receh pri meni ne delujejo, no ja, pri meni ne delujejo niti ko sem zdrava, afirmacije delajo nekako na zavestnem nivoju, ce pa se tvoja podzavest temu upira ne prides z njimi nikamor. Podzavest pa se lahko upira, ker se zaveda, da je bolezen samo posledica drugega procesa, in da treba problem resevat drugje.
Najbolj prav je po moje, da res sprejmes in se nehas upirat, si je treba dopustit zalost, ce se ta pojavi, pa ceprav se ti mogoce zavestno zdi, da za njo ni nobene potrebe, saj si mislis, da niti nista bila dolgo skupaj. Vcasih se je tezko razumet, saj zalujemo za stvarmi, ki so videt na videz malenkostne in sploh ne zalujemo prevec za kakimi, za katere smo bili prepricani, da so bile za nas res pomembne.
Poslusaj se, nekaj v tebi se spreminja. Spremembe pa so zmeraj dobre in zmeraj na boljse. Polno ljubezni je okoli tebe, saj bos zmogla Smiley

lubcka Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
zmedena_maja
Guest




Re: sprejeti ali obrniti?
Reply #2 - 28.08.2002 at 13:31:53
 
hvala za odgovor Devi,

ves, afirmacije so pri meni delovale zelo dobro, zdaj pa se moje celo telo temu upira. Noce sprejet kaj si govorim. Ampak zavedam se kako je misel pomembna in to me tezi. Nocem misliti slabo, ce pa dobro se mi upira. Baje je vseeno dobro vstrajati, ker to je samo trenutno.
Ker podzavest sprejema vse, kar si reces in seveda tudi verjames.
Vem pa, da je v meni nekaj kar tega noce in zavraca, ampak si mislim bomo videli kdo bo odnehal.
Kako se ti v nekaj prepricati, ce ves da to ni res? kako iti pšreko tega ...
cutim, da se nekako upiram življenju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: sprejeti ali obrniti?
Reply #3 - 28.08.2002 at 14:13:01
 
Quote:
ves, afirmacije so pri meni delovale zelo dobro, zdaj pa se moje celo telo temu upira. Noce sprejet kaj si govorim. Ampak zavedam se kako je misel pomembna in to me tezi. Nocem misliti slabo, ce pa dobro se mi upira. Baje je vseeno dobro vstrajati, ker to je samo trenutno.


Glej, Maja, saj ne vem, ce je to res, ampak, jaz si to predstavljam kot da si po celem dnevu dela na vrtu, ko si blaten, prepoten pa umazan, obleces zvecer cisto obleko pa mislis, da je vse v redu. Po moje imamo v sebi en kup slabih izkusenj, pri katerih ne more pomagat samo to, da zacnemo mislit, da jih ni, scasoma izbruhnejo ven, in koncen ucinek afirmacij ki je na zacetku izgledal sicer v redu, se cisto iznici, je bilo delo zaman.
Ampak zakaj? Ker je bila to samo lepotna operacija, ker zdravis posledico, ne pa vzroka. Po moje ni nic slabega izpustit iz sebe vso svinjarijo, ki jo nosimo s sabo. Celo dobro je to naredit. Potem pa jo ujet in jo pregledat, razumet, zakaj je prisla, od kje je prisla, kaj nam govori o nas pa o svetu okrog nas. Ko razumes, zakaj si jezna pa zalostna ali pa se bojis, sele potem se lahko pozdravis pa res pozitivno usmeris. Saj verjetno je tudi kaka druga hiterjsa pot, ampak sej se nikamor ne mudi, a ne in na tak nacin si tudi vedno lahko 100% da si nekaj resil in se to ne bo vec ponavljalo.
Ne delaj proti sebi, pa tudi ce razmisljas, kako bi komu najrajsi vrat zavila, samo razumet se probaj, zakaj tocno bi to rada Wink

pozdrav
Devi
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: sprejeti ali obrniti?
Reply #4 - 28.08.2002 at 14:53:23
 
Quote:
cao,
Pocutim se kakor, da sem brez energije, glava me boli in ledvice, zjutraj tezko vstanem in skratka vse pocnem tezko. Cisto sem "down".
Zato sem vprasala prijateljico za nasvet, predlagala je da najprej sprejmem, kaj se mi dogaja, da se ne borim proti temu.
Zanima me, ce se ti sprijaznis s tem ali se potem ne kopljes v istem sranju se naprej in naprej ... ali ni bolje si govoriti zrav sem, poln energije ... saj misli oblikujejo tvojo prihodnjost. Npr. ce me boli, si recem zdrava sem, ali se s tem upiras temu kaj se ti dogaja?


Zmedena Maja,

Najprej lepo pozdravljena med nami. Veseli me da si se oglasila tukaj med nami. Razpad veze je pri tebi očitno povzročil spremembe, ki se ti odražajo tudi na fizičnem nivoju. Mnogi tega ne opazijo dokler ni prepozno. Na začetku naj ti povem, da je nasplošno stanje v okolici ki ga opažam kar podobno, seveda ne pri vseh, ampak vse več ljudi toži zaradi glave in podobnih sprememb. Prijateljica ti je dobro svetovala, vendar ne vem kako globoko je potekal vajin pogovor, tako da to kar si napisala ravno ni dovolj.
Kot prvo moraš sama pokazat željo da razrešiš problem. Ne da se v nekaj siliš (sem zdrava, sem zdrava, iz dneva v dan mi gre na bolje, iz dneva v dan mi gre na bolje...) to so za moje pojme že kar zastarele tehnike. Seveda delujejo do določene mere, pri nekaterih da pri nekaterih ne. Meni pomaga predvsem razmislek in iskanje točke kjer me zaradi nekega odnosa zaboli. Mogoče bolj logično v povezavi s čustvi, dušo. Zato govoriti si da si zdrav, pa nisi, je malo mantranje (bolj matranje) v prazno. Pazi to je moje mnenje moja izkušnja.
Sem pri ene dveh glavobolih to poizkusil, pa me je žal še bolj bolela glava, nato sem si šel že sam sebi na jetra, na koncu sem priznal da Lekadol in pol ure pa mir. No ne vem koliko imaš ti teh glavobolov, ampak mene zaboli kdaj pa kdaj bi reku da dvakrat na leto, oz. tudi več, če kak dan očitno preveč kadim.
Sploh na silo si rečt moje misli oblikujejo prihodnost je slepo verjetje in potiskanje rešitve problema v stran. In kot si sama rekla: »Npr. ce me boli, si recem zdrava sem, ali se s tem upiras temu kaj se ti dogaja?« to čisto drži.
Upiraš se sprejetju resnice take kot je. Tukaj bi zame bilo bolj jasno če bi napisala, kakšna čustva te še vežejo do propadle veze! Ker dokler, se jo tako ali drugače oklepaš ti bo vedno stala v glavi. In s tem povzročala slabe trenutke, sploh v samoti.
Zato je zelo enostavno, da greš med ljudi, da veliko komuniciraš. In tudi ta način, da si se odprla tukaj nam, ti bo olajšal samo prebolevanje in hitrejšo pod do spoznanja, da sonce še vedno sije enako. Sprejet in dat iz sebe.
Upam da sem ti kaj pomagal, in dobrodošla če te bo še kaj zanimalo.

Velik sončka
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1