Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5275 times)
RED alert
1
*
Offline

I love my GUARD ANGEL

Posts: 29

Gender: male
Elektronska Glasba
07.08.2002 at 18:25:37
 
Sm vidu da je dost folka tuki gor k posluša razne zvrsti elektronske glasbe in zato sem se odloču da odprem ta topic. Pač mal o glasbi, partyijih in tko naprej.
Back to top
 

Lajf je izi k pasul !!
 
IP Logged
 
RED alert
1
*
Offline

I love my GUARD ANGEL

Posts: 29

Gender: male
Re: Elektronska Glasba
Reply #1 - 07.08.2002 at 18:33:12
 
Ta vikend bo v Puli party Valkana beach, ki bo pomoje en največjih partyev na tem območju. Če že ne največji pa bo sigurno najslavnejši, ker bo zravn še MTV oz. music television in to je valda ogromna reklama. Tut sam bom verjetn šou sam je karta precej draga.
Party bo 3 dni dolg. Začel se bo v četrtek v Fort Burginionu( v gradku nad pulo), nadaljeval pa se bo na hipodromu. Karta za 2 dni bo 300kun, sam za noč iz sobote na nedelo pa 200kun. Skratka drago k ps.  8)
V soboto bodo v glavnem slovenski DJi na sceni. Rolala bosta UMEK in KANZIANI na technu. Bo pa še full tujih priznanih DJev.

Skratka folk to bo NOR party in če vam je ta glasba všeč vam bo žou če ne boste šli. No pa sej se tm vidmo. Pa kej napište!!!

    8)--- NEXT GENERATION---ELECTRO NATION--- 8)
Back to top
 

Lajf je izi k pasul !!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Elektronska Glasba
Reply #2 - 10.01.2003 at 13:48:45
 
Sem brala v eni knjigi, da so znanstveniki dokazali, da techno glasba povzroča labilnost in nesposobnost razmišljanja s svojo glavo...


khm, khm, ne vem od kje take trditve, pa ker znanstvenik je to dokazal??? Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes


Se ne strinjam !
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Elektronska Glasba
Reply #3 - 10.01.2003 at 16:01:45
 
Meni se zdi že sama opredelitev "elektronska glasba" čudna; prvič zato, ker obsega skorajda vse, kar se sliši na partyjih in še kaj zraven, drugič pa zato, ker je  dandanes skoraj vse, kar slišimo tako ali drugače posredovano skozi elektronski medij in je v bistvu vsa glasba postala zdigitalizirana in elektronska (predstavljajte si rockerje brez ozvočenja).

Kar pa se tiče raznih glasbenikov, ki ugotavljajo raznorazne vplive glasbe na poslušalce, to ni nič novega, le da so prej to počeli raznorazni župniki - kar pa nam lahko veliko pove predvsem o raznoraznih psihologih in psihologiji, ki je naenkrat postala (vsaj za nekatere) neke vrste nova odrešenjska religija.

Sam pa sem mnenja, da je "elektronska glasba" - spremljam vse smeri, najbolj pa mi ugaja trance (goa trance), rock and roll 21. stoletja.



lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Elektronska Glasba
Reply #4 - 14.01.2003 at 11:36:17
 
men je tud psy/goa trance zelo zelo všeč...orgazmična muzika Grin

če ne je pa tud kšn house uredi, tudi tech-house.....techno pa Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Elektronska Glasba
Reply #5 - 28.01.2003 at 09:40:34
 
Petra. wrote on 10.01.2003 at 13:48:45:
Sem brala v eni knjigi, da so znanstveniki dokazali, da techno glasba povzroča labilnost in nesposobnost razmišljanja s svojo glavo...


khm, khm, ne vem od kje take trditve, pa ker znanstvenik je to dokazal??? Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes


Se ne strinjam !


Ma ja, Kali, jaz tud ne. Pa tud če je malo res, nesposobnost razmišljanja s svojo glavo sploh ni tako slaba. Grin Če maš pol direkten source.

Mogoče so pa vzeli samo res tisto ta trdo tehno varianto. Tista zna bit res malo huda, ko ne slišiš svojih misli, saj veš, glede na to, da si raverka v penziji, kako se eni pačijo zraven. Grin

Mislim, itak pa je že skoraj vse elektronska glasba danes in ravno tako je lahko zelo lepa in harmonična.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Elektronska Glasba
Reply #6 - 28.01.2003 at 10:10:16
 
Kali!

Svicarji in Avstrijci, vsak zase ali skupaj so to delali.  In tudi dokazali.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Elektronska Glasba
Reply #7 - 29.01.2003 at 17:35:36
 
A maš kake izsledke te raziskave?

Se pa še vedno ne strinjam s tem, to mi je taka fora, ko takrat, ko so sežigali čarovnice... Roll Eyes

Se pa strinjam, da je tisti hard techno, too much, in tudi mularija, ki na to densa, so mi bili vedno ko eni roboti čiz brez osebnosti, samo tega nisem tolk glasbi pripisovala, kot dejstvu, da jih velik poje tudi več kot 10 tabletk xtc-ja na noč, in to ti uniči možgane, osebnost...na konc pa še marsikdo na horsu pristane.


Večina elektronske glasbe je res zelo harmonične, sploh mi je super, če npr. ROTORJI v živo špilajo, mislim, tisti bas, pa saksofon, prav gate trgata.

btw se mi je dons sanjal, da je Umek rolal musko, doma pr men na žuru, sam je bil tak smešen, je tolk zrasel, da sem mu komaj do pasu segala, pa suh je bil pa še 10x bolj, kot je zdaj, ko mu je ratal shujšat! Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Elektronska Glasba
Reply #8 - 29.01.2003 at 18:18:39
 
Andres wrote on 28.01.2003 at 10:10:16:
Kali!

Svicarji in Avstrijci, vsak zase ali skupaj so to delali.  In tudi dokazali.  

Andres


Švicarji pa Avstrici naj se najprej zamislijo, kaj so jim Avseniki naredili potem pa naj se lotijo ostalega.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Elektronska Glasba
Reply #9 - 29.01.2003 at 19:53:45
 
Cheesy Zanimivo. Kaj so jim naredili Avseniki Tej?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Elektronska Glasba
Reply #10 - 29.01.2003 at 20:00:55
 
Quote:
Večina elektronske glasbe je res zelo harmonične, sploh mi je super, če npr. ROTORJI v živo špilajo, mislim, tisti bas, pa saksofon, prav gate trgata.


Kali!
Za tebe je najbolje da kar tangice  nosiš.  Grin Grin

Glede izsledkov. Jaz jih nimam, ima pa to črno na belem en profesor iz Medvod.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Elektronska Glasba
Reply #11 - 29.01.2003 at 20:38:46
 
Andres wrote on 29.01.2003 at 19:53:45:
Cheesy Zanimivo. Kaj so jim naredili Avseniki Tej?

Andres


Ne vem, nisem naredil še nobene raziskave.


na zdravje!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Elektronska Glasba
Reply #12 - 29.01.2003 at 23:41:52
 
Kaj so jim Avseniki nardil? Ja igrali so jim in jodlarjem je gate trgalo.

Na Roblek bom odšel, bom ljubco sabo vzel......tam bom bil mlad pastir......bom kravce pasti gnal...... Grin Grin Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Elektronska Glasba
Reply #13 - 30.01.2003 at 08:09:27
 
Moj soprog pa pravi, da lažje dela ob tehnu, in to je umsko delo - programiranje, nekej mi je razlagou, da mu ta muska da en ritem, po katerem laži razmišlja  Roll Eyes al kaj...Tud ko se je učil, je nabijal zraven; pa vem da ma v službi tud slušalke gor.. ja.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Elektronska Glasba
Reply #14 - 30.01.2003 at 08:32:36
 
Po moje so se Avstrički pa Švicarji lotili ponovnega odkrivanja tople vode. Saj je osnovna lastnost vsake glasbe, ki prihaja iz dionizičnega pola (pa naj so to zamorci ali indijanci, ki nažigajo po bobnih, oberkrajnerji s svojimi vrtečimi polkami, rok, elektronika ali pa Bach s svojimi božjimi himnami), v tem, da se doseže nek odmik od samega sebe - v doseganju ekstatičnosti.
Namesto umirjenemu, obvladovanemu in urejenemu Apolonu, damo prednost Dionizu, njegovemu zanosu in blaženosti - skratka ekstazi, ki je brez določenega odmika od svojega ega na naraven način ne moremo doseči (pomagamo pa si lahko tudi z določenimi učinkovinami - že od nekdaj; Dioniz je pač tudi bog vina in ostalih takih in drugačnih substanc).






rave on!

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2