Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4830 times)
A.
Ex Member




Sponzorji in oglaševanje
04.07.2002 at 23:08:22
 
Če pozna kod koga, ki je pripravljen podpret časopis in to mlado ustvarjalno energijo in s tem omogočiti mladim in ostalim, da v tem časopisu dobijo dobre ideje in informacije, ki jim bodo pomagale realizirat njihove sanje, naj nas priporoči, da ponujamo možnost sodelovanja in oglaševanja v časopisu.

Ja stroški so in stroški bodo(telefon, net,…) in vsaj te bi radi pokrili…

Področja kjer bi lahko oglaševali so skoraj neomejena(zdravje, kozmetika, šport, preharana, turizem, oblačila,… vse kar omogoča osebno rast in zdravo življenje), cilj pa je postati osrednji slovenski časopis za osebno rast, zdravo življenje in skrb za okolje. Časopis, ki bo navduševal, spodbujal in  bo objavljal le pozitivno, smiselno in ustvarjalno vsebino.

Ker so pozitivke trenutno šele na začetku  in ker objavljamo samo dobre in uporabne novice dva meseca ponujamo dva oglasa za ceno enega. Oblika in velikost oglasa je odvisna od želje uporabnika, oglase pa lahko tudi izdelamo.

epošta na: ales_pe@email.si
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #1 - 05.07.2002 at 10:32:44
 
Spet bom kriticen.
Pred casom sem aktivno sodeloval v ekipi enega drugega foruma, kjer smo se prav tako borili za oglasevalce, ki bi vsaj pribljizno pokrili stroske nasega dela, zakup serverja itd...
Pri 35gB mesecnega prenosa podatkov in pri dnevno vec kot 1000 obiskih (samo za valentinovo je bilo npr. poslanih 2000 E-kartic) je bilo oglasevanje zelo slabo. Slo je namrec za dobro obiskano stran in tudi sami oglasevalci so imeli atraktivne ponudba (Central Iprom).
Klinc. Nic dinijev oz. zelo malo.

Nocem izpodbijat zagona, le na realna tla vas postavljam. Seveda si zelim, da bi dobili kakega sponzorja, ker vem koliko truda vlozite v vse projekte in sploh ne bi blo slabo, ce bi za to dobili povrnjeno vsak vsaj kake 10.000 SIT.

Zal je slovenski trg za oglasevanje preko neta zelo za leseno zlico, ker podjetja nekako ne vidijo prihodnosti poceni oglasevanja preko neta in se jim ne zdi rentabilno dat recimo 100.000 SIT na mesc, za en oglasek na neki strani, ker mislijo, da je ceneje, ce spacajo skupaj kako odurno lastno stran.

Moram pa rect, da v ZDA tako oglasevanje pocasi usiha in zna se zgodit, da bomo v SLO preskocili fazo BUM oglasevanja. Zal.

Cist tko okvirno me pa zanima cena na mesec za en banner na vrhu strani velikosti 460 x 60 pikic.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #2 - 05.07.2002 at 10:40:15
 
jest mislim da reklame so levo ali desno spodaj

na vrhu ne

ampak to smo mel mal drugač zračunan ... plan je bil drugačen ... porabit tisto kar imamo, ne tisto česar nimamo ... lautar se mi zdi da je reku da on bi takoj dal za reklamo, drugi tud mislm da nebi imel proti
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #3 - 05.07.2002 at 10:41:59
 
No, pa levo al pa desno spodej.. sej nima veze..
Cena me zanima in kolk namenite prostora.

No fajn, da bo kdo kej prispeval za reklamice... pa ce se zbere za kak pir, je pa tud uredu. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #4 - 05.07.2002 at 10:49:12
 
cen ne vem ... bojo odgovorni povedal

vedu sm tehnične reči, pa tud teh očitno ne vem več zadost dobr ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #5 - 05.07.2002 at 11:24:33
 
Reklame so lahko tudi v obliki predstavitve izdelkov ob strani, kjer imamo clanek o tej temi, mislim pa, da jim lahko ponudimo tudi stran, sponzoriranje neke rubrike, prodajo izdelkov, ....
smo zelo odprti za dogovore o nacinu oglasevanja in se bomo z vsakim potrudili priti do najboljse resitve za vse.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #6 - 05.07.2002 at 11:35:09
 
Jest sem ze reku..  Bom dal kamne.  Naj jih Suzi prinese nekaj pa bo.  Ostalo pa bom poslal. Samo preko poste to ni vec tako hudo rentabilno.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #7 - 05.07.2002 at 11:39:33
 
Devi.
Lepo in prav, da ste tolk fleksibilni, sam je to poslovno totalno zgreseno.
Sej ves, da ko gres v trgovino, poleg vsecnega izdelka vedno pogledas se cveno, ne pa da znosis vse pred prodajalca in se pol zacnes pogajat.
Konkretno bi jest tole nucal, ker lahko probam koga mal napeljat....
Kolk velik prostor nudite? - pa ne mi rect, da po zelji
Kolk stane dolocen plac? - pa ne mi rect, da se bomo se zmenil
Kolk cajta za to ceno? Mislte s cajtom kej visat al nizat?

Konkretno torej in brez ovinkarjenja.
boljs, da slisim, da nimate tud 5% zrihtane predstave o oglasevalskem prostoru, kokr pa da, se da vse zment.. Smiley

Sorry, sam pr dnarju sem pa dokej strog in ne gledam glih skoz prste, se posebej zato, ker se bom mogu zastavt svoj ime pr svojih frendih in jim povedat tocno v cem je ves hec, ker ce bom neki na pol bluzil, pol bojo oni mene poslal u kurac, jest pa posledicno vas.
Pa brez zamere...
tukej podam lahko samo se to gapejevo trditev, da frendi so frendi, biznis je pa biznis. Smiley Gape, sej dovolis, da te citiram, ane?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #8 - 05.07.2002 at 13:58:17
 
časopis, ustvarjamo in nam je res v vselje delat te stvari samo tako je stroški so okrog 40.000 do 50.000 mesečno za 7 od 12 ljudi, tako da je kar velik?
sploh če delamo samo to in če ni časa da bi pol zraven tega še kaj delal in študiral...

ok poglejmo cene za 460x60 so v Sloveniji 20.000
sitov na slowwweniji za en teden, ravno danes sem gledal mojuspeh 25.000 za cel mesec

ja naša ponudba velja za dva poletna meseca, mi bomo dal 20.000 za cel mesec in na to ceno 50% popusta. oz dve reklame za to.

pol so možne tudi manjše reklame od 3000, 5000 do 7000 spet za cel mesec in spet za 50 % popusta. Oz dve reklami za to.
Lahko so pa tudi kompenzacije, če ma kdo kakšen izdelek, ki bi ga lahko uporabili za delovanje, oz za nagrade bralcem itd... se da uredit...

ker bi radi boljše in bolj koristne, uporabne, ustvarjalne predstavitve lahko dobrim oglaševalcem ponudimo celotno predstavitev izdelkov s pozitivne strani na svoji strani v pozitivkah, napišemo tekste, izdelamo in oblikujemo vse to, lahko uredimo tudi anketo, nagradne igre... tako da bo prijazno in pregledno.

poleg običajnih prednosti, povečanja obiskov, prodaje promocije,...
je prednost pred ostalimi je ta, da tukaj pomagamo mladim in ostalim delat kar jih veseli, da bomo spodbujali mlade avtorje v ustvarjanju, da bodo s tem podprli ustvarjalnost v Sloveniji, da bodo pridobili na samozavesti, da objavljamo same dobre informacije in uporabne novice.
Pa to da podjetja s tem pridobijo na promociji in na raintingu.
poleg tega pa da ja ta denar dvakrat koristno porabljen.
za podjetje in ustvarjalce, ter še za mlade talente ki iščejo te stvari.

lahko pa se z našo skupino dogovorimo še za kakšno drugo pomoč ali sodelovanje.

da delamo tudi reklame sami in to dokaj ugodno
nudimo ta tudi oglaševanje na epošto, 400 naslovov in 1200 mailov dnevno. Pa na strani www.vrata22.cjb.net, upam da tudi ostale, samo bodo sami napisali, kaj in kako...
pa oglaševanje v wwoof(ekološko prostovlno delo), pa za predavanja.

se šele razvijamo bomo 10 dal ven novo številko, ki bo še boljša in še bolj ustvarjalno naravnana.

je pa tako kar se tiče trženja dela naša svetovalka na tem in sedaj pripravlja celotno strategijo. Tako, da nas bo malce spravila v red. Do druge številke bomo to uredil, da bo tudi za oglase boljša.

prvim oglaševalcem nudimo tudi popuste pri reklamah v naslednjih mesecih.

aja sprejemo tudi sponzorje ker imamo društvo in je to za v davčno olajšavo?

ja kar se tiče celotne predstavitve časopisa in ustvarjalne skupine Sonce pa pošljemo posebej oblikovan tekst.

aja rekalme naj bodo bolj v pozitivnih, uporabnih, smiselnih, ustvarjlanih, aktivnih, ekoloških, športnih, in drugih podobnih področjih,...se poskušamo držati tega... ja vsekakor naj bodo vsaj delno v tej smeri.

ja sicer pa se vse da dogovorit...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #9 - 05.07.2002 at 17:18:39
 
John_Doe wrote on 05.07.2002 at 11:39:33:
tukej podam lahko samo se to gapejevo trditev, da frendi so frendi, biznis je pa biznis. Smiley Gape, sej dovolis, da te citiram, ane?

ni panike

/Mislte s cajtom kej visat al nizat?/
višat!

460x60 bi jest reku 27600 SIT
1 pixel = 1 sit
kolkr pixlov tolk sit
na mesec
prvi bodo imeli tako ceno in še 50% skonto
lahko zdej zakupijo po tej ceni oglaševanje za leto vnaprej
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #10 - 08.07.2002 at 08:54:43
 
Fajn.. vse ste mi povedal...
No, skorej vse, tiste malenkosti, bomo ob pivu predebatiral. Smiley

Drgac pa menim, da bo treba HP in cajtng najprej mal promovirat, da se folk navadi nanj in pol sele startat z oglasi. No, sej ce mate strategijo ze razvito, se ne bom vmesaval in ne me narobe razumet, samo, sem ze tolk folka vidu, ko je imel zalet za nekej in je pol v vodo padl, ker je previsoko letal, da vas na podlagi teh izkusenj malce nazaj vlecem in vam mal kako kajlco pod noge vrzem. Ni pa to nic zlonamernega... ne me narobe razumet.

Se bom potrudu, da bom najdu kakega sponzorja, sam kaj hudica, ko tolk mal ljudi poznam, ki jih zanima taka ali podobna tematika, ki jo vi predstavljate... Pa tud ta miselnost, ko sem ze govoril o njej "Zakaj bi dal 30K SIT na mesec za en oglas, ko lahko za ta dnar nardim svoj HP za ceu let?" Kdaj se bomo zaplankani slovencki zbudl, a? Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sponzorji in oglaševanje
Reply #11 - 08.07.2002 at 09:52:33
 
ja hp si lahko nardiš ... tak študentski ... ljudi pa ... kje jih boš najdu ... mi jih mamo ... obiskovalce
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1