Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4571 times)
LittleStar
Ex Member




STIK
01.07.2002 at 22:40:57
 
Ste gledali? Videli?
Kako komentirate njeno potovanje? Njena resničnost? Resnica?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: STIK
Reply #1 - 03.07.2002 at 10:45:42
 

Mi je ta film zelo všeč, sem ga gledala že ene 5 krat, je tud men vesolje ena največja lepota ki obstaja, nedoumljivo veliko, polno nedoumljivih pojavov, ob katerem ti samo zastane dih.

Njeno potovanje in doživetje jaz vidim predvsem kot razodetje, razsvetljenje ki ga mora vsak doživet sam, in je zato nujno popolnoma individualna, intimna izkušnja, nekaj, kar ti ne more nekdo povedat, kar te ne more nekdo naučit, ne šola, ne religija, nobeden. Formalno je vseeno, kako izgleda, itak vidi to vsak posameznik s svojimi očmi, kar se v filmu vidi, ko ona na koncu potovanja vidi v bistvu samo projekcijo svojih misli in občutkov.

Za odtenek preveč gledano skozi prizmo vere v boga, boga kot nekoga nad nami, ločenega od nas. Ker zame bog ni na nebu, ampak v bistvu vsakega človeka, vsakega bitja, tudi v bistvu celega vesolja.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: STIK
Reply #2 - 03.07.2002 at 11:45:25
 
Ja, lepo, Valentina Smiley.  V resnici je ravno ona imela največ vere v Boga, ker je dopuščala vse možnosti in 'ga' ni pojmovala kot npr. njen izbranec, ki je imel manj vere kot ona, glede na to, da jo je kot član komisije na finalnem izboru vprašal ali verjame v Boga.

Kljub temu, da so bile ob srečanju to njene projekcije, kot praviš, pa so bili 'oni' tisti, ki so se tako manifestirali, da bi ji bilo lažje, se mi zdi?

Poleg njenega izraza na obrazu, ko je videla to božanskost, mi je bila tud enkratna scena, ko je šla skozi tiste 'črvine', in je en del (mind, um) nje kot računalnik poročal, kaj vidi, drug del (duhovni, al kakšni) pa se je 'odcepil' od telesa in 'vpil' - O Bog. Jaz bi kar dala oskarja, pa scenariju tud. Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: STIK
Reply #3 - 03.07.2002 at 12:35:07
 

Maš tud knjigo: Carl Sagan - Stik

Scenarij je napisan po njej. Brala sem jo zelo dolgo nazaj, se mi pa zdi, da je obsežnejša. Itak so knjige obsežnejše od filmov.





Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: STIK
Reply #4 - 04.07.2002 at 07:59:08
 
Filmcek zanra kvazi SF.
Pol filma se ne dogaja nic pametnega in ko koncno docakas par dobrih efektov in mislis kaj se bo zgodilo, zadeva dobesedno pade v vodo.
A ni skoda filmskega traku za taka jajca?
Vsaka serija zvezdnih vrat je bila boljsa... Smiley

Da bi se kej dodal k vsemu skup in skusal odgovort na obcutja zenskice v kapsuli?
Dobro jutro. Zadosten komentar? Najbrz. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: STIK
Reply #5 - 04.07.2002 at 08:55:30
 
.Dobro jutro. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
EAGLE-1
1
*
Offline

Če želiš videti, moraš
gledati s srcem.
Posts: 28

Re: STIK
Reply #6 - 12.07.2002 at 21:23:30
 
Zelo kvaliteten in zanimiv film, sploh v smislu, kdo smo,zakaj smo tu in kam gremo. Sicer ga ne gre postavljati ob bok ODISEJI 2001,ampak vseeno prinaša pozitivno sporočilo Smiley Knjiga se mi zdi precej bolša, saj vsi filmski efekti ne odtehtajo doživetij bralca, ki si v glavi sam poustvari dogajanje in like. Svetujem knjigo Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: STIK
Reply #7 - 12.07.2002 at 21:31:58
 
Kaj pa vem. Če že enkrat film vidiš, je težko najt potpljenje za knjigo. Drugač pa verjamem. En frend mi je res srčno priporočal, celo posodil knjigo Sto let samote - Marquize de Sade-ja, pa je enostavno nisem zmogla prebrat, no. Verjamem pa, da jo je on prebral in je imel dovolj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: STIK
Reply #8 - 23.07.2002 at 22:03:47
 
Quote:
En frend mi je res srčno priporočal, celo posodil knjigo Sto let samote - Marquize de Sade-ja, pa je enostavno nisem zmogla prebrat, no. Verjamem pa, da jo je on prebral in je imel dovolj.


Ob brskanju po "knjižnem forumu" sem se zgornjemu še posebej od srca nasmejal.  
Knjigo "Sto let samote" je namreč napisal nobelovec iz leta 1982 GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ in ne Marquis De Sad (18.stoletje)  po katerem so poimenovali sadizem, zato bi ti kar verjel,"da je enostavno nisi zmogla prebrat"  Grin Grin Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: STIK
Reply #9 - 24.07.2002 at 08:54:40
 
Ko sem to pisala sem bila pri kolegu in sem ga vprašala -kako se že napiše Marquez, tale ki je napisal 'Sto let samote', pa mi je rekel tole, v kar si se zapičil. Jaz sem mu verjela, sploh nisem razmišljala, ker on jo je baje prebral. No, evo - toliko o zaupanju in umreti sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
off topic - Re: STIK - odiseja 2001
Reply #10 - 22.02.2003 at 19:29:11
 
EAGLE-1 wrote on 12.07.2002 at 21:23:30:
Zelo kvaliteten in zanimiv film, sploh v smislu, kdo smo,zakaj smo tu in kam gremo. Sicer ga ne gre postavljati ob bok ODISEJI 2001

a obstaja še kakšen film z imenom odiseja 2001, poleg kubrickovega (mislm ... kolk počasnga filma ... 3 minute teme in 20 minut opic ...)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: STIK
Reply #11 - 12.03.2003 at 01:00:08
 
Že sam koncept filma je popolnoma zgrešen, da bi bil lahko kdaj resničen. Kaj ima pomena, da ta "Stik" doživi le en sam posameznik, kateremu itak ne bo nihče verjel po vrnitvi nazaj? In kako je ta "stik" sploh pomagal tej obiskovalki? Na kakšen način jo je obogatel? Samo s tem, da ona ve, da je life out there? Da smo majhni? Žal ne vidim nobenega smisla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: STIK
Reply #12 - 10.04.2003 at 15:27:57
 
Če si hočete ogledat ZARES dober film, vam toplo priporočam Solaris. Boljši od 1000 Stikov skupaj in hkrati brez njegovih nesmislov in žaljenja uma. Skratka, oglejte si ta film! Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1