Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2874 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Hrepenenje
30.06.2002 at 14:34:57
 
Zbudim se, kot vsako nedeljo. Zasanjano se ozrem naokoli. Soba je taka, kakršna je bila, ko sem se odpravila spat. A nekaj je drugače... Kaj?

Hrepenenje se je pojavilo! Sprašujem se, zakaj ravno danes, ko je tako čudovit dan? Zasmejim se sama sebi, kajti dan je itak vsak čudovit!

Sanj se ne spomnim. Torej hrepenenje ne izvira iz tam. Ni del nekega nerazčiščenega dela preteklosti.

Hrepenenje...
Hrepenenje po domu, ki je daleč stran. Hrepenenje po popolnosti, ki jo čutim, ki jo živim, ko sem "tam". Hrepenenje po Ljubezni, ki sije iz vsakogar. Hrepenenje po Sreči, ki žari z obrazov. Hrepenenje po tišini, ki govori. Hrepenenje po svetlobi, ki odpira oči.

Hrepenim po domu, ki ga ne poznam. Hrepenim po domu, kjerkoli že to je. Hrepenim po soncu, ki ne obljublja le lepega dne. Hrepenim po dežju, ki pada le zato, da vse še lepše je.

Hrepenenje...
Sreča postaja. Sreča, ker sem tu in tam. Sreča, ker Živim. Sreča, ker današnji dan je namenjen hrepenenju. Sreča, ker vem...

Sreča, ker nekoč doma se prebudim!

***********

Ideali. Živim v svetu, ki je poimenovan "moj svet". A to ni moja Želja. Želim si živeti v svetu, ki bi ga poimenovali "Naš svet"...

Verjamem. Vem.


Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Hrepenenje
Reply #1 - 30.06.2002 at 14:52:33
 
Suzana,

zdaj vem, od kod hrepenje tudi v meni in vem tudi, zakaj...

Hvala ti!
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Hrepenenje
Reply #2 - 30.06.2002 at 15:50:57
 
JA!!

Tist občutek, da lahko nekam greš po tolažbo, da zmeri je nekdo ob tebi, samo tega ne čutiš, ne znaš pridt v tisti kraj. Veš da obstaja prostor kjer smo vsi skup, se imamo v redu. Vem da je tako mesto, čutim ga vedno bolj, hrepenenje je vedno večje...pravijo da je v mojem srčku in srčku vsakega od nas

dejmo se imet radi  Kiss
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Hrepenenje
Reply #3 - 30.06.2002 at 16:18:52
 
Kaj pa je to danes?

Dan čutenja?


Hrepenenje se pojavi kot del neizpolnjenosti. Je vzporednica z željami, samo da je hrepenenje bolj nedoločeno. Je praznina. Zato ga je po moje potrebno malce razkosat in dat v ene okvire svojih hotenj, da gremo in ga uresničimo.

Tako nekako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Hrepenenje
Reply #4 - 30.06.2002 at 23:38:06
 
nameravaj namesto da hrepeniš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Hrepenenje
Reply #5 - 30.06.2002 at 23:39:46
 
HREPENENJE!

Tako magična beseda. Kaj vse se skriva za to eno samo besedo. Koliko različnih hrepenenj. Želim, da se vsakemu izpolni vsaj eno hrepenenje.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Hrepenenje
Reply #6 - 30.06.2002 at 23:57:19
 
Ni hrepenenje v resnici samo eno, za vse enako, praznina, s katero se pojavi nasa potreba, da bi bili eno z vsem, kot smo bili pred rojstvom, zelja po enosti, ki je ne more izpolnit cisto nic drugega kot samo ljubezen do sebe?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Hrepenenje
Reply #7 - 01.07.2002 at 07:47:00
 
Mene pa tovrstno hrepenenje žene naprej... Kajti, še enkrat moram sprejeti, da sem tukaj in sedaj. Se zavem, kakšno srečo imam.

Hrepenenje... Želja po domu. Želja po Enosti.

Mar ni najlepše, ko hrepenenje napolni Ljubezen? Smiley

Suzana  Kiss
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Hrepenenje
Reply #8 - 15.08.2002 at 21:51:57
 
Kdo je pravzaprav On???Vem... včasih ko se iščem je On z menoj... Tu je! Čutim, da je z menoj. Ko opazujem vse:obzorje, morje, ptice in celo sebe, je z menoj On!!!
Z menoj si Vedno in Vedno boš!!!

Hrepenejne, kako lepo Ime....
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Hrepenenje
Reply #9 - 16.08.2002 at 08:55:01
 
Star12! Sem vesela in počaščena, da je bil tvoj prvi post ravno v tem topicu... Smiley Kiss

On... Brezimeni, ki nosi ime, ki ve ga le srce... Nekdo, ki je tam, kjer si Ti, ki v sebi Ljubezen goji... Nekdo, ki diha in živi... Nekdo, po komer srce hrepeni...
On... Brezimeni... Kje si...?

Smiley

Suzana Kiss
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Hrepenenje
Reply #10 - 27.08.2002 at 09:49:51
 
TongueŽe samo hrepenje kot takšno je nekaj prelepega, nekaj, kar ti povzroča mravljinčke po celem teleščku, neko skrito pričakovanje, sladko sanjarjenje, ko odplavaš na roza oblačku nekam daaalečč, dallleččč...ko hrepenim za bilo čim, resnično uživam...gušti su gušti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1