Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5239 times)
IRIDA
1
*
Offline

clovek enako tvega,ce
vrjame prevec ali premalo

Posts: 5

Gender: female
Stvari,ki se mi zdijo znane?
23.06.2002 at 23:43:00
 
najprej lep pozdrav vsem skupaj,kot vidim ste super ekipa na tem forumu in se v mnogih pogledih strinjate,zato sm se odlocila,da postanem del te "ekipe" in se vam pridruzim,...so,..folk,here i am,...mam pa tud jst eno zadevo,ki se mi je ze velikokrat pojavila in sem se vedno sprasevala,kje bi lahko dobila odgovor,zato upam,da sem na pravem naslovu,..
vec kot leto dni se mi dogaja,da hodim po cesti oz. sm v kaficu ter zagledam ljudi,ki se mi zdijo zelo znani,kot,da bi jih ze od nekdaj poznala,pa jih prvic v zivljenju vidim,...prav tako za nekatere dogodke,...zadnjic se je doma zgodilo,da sm razbila neko "dragoceno" vazo(zaradi nje sm jih poslusala cel dan Angry,ampak sem bila 100 % prepricana ,da se mi je to ze zgodilo,kod ,da bi sanjala.kaj bi to lahko pomenilo?Ali s sanjami vidim v prihodnost?Je to mozno?Ali je mozna povezava s prejsnjimi zivljenji?

Hvala za odgovore
LP[color=Blue][/color]
Back to top
 

Velika nesreca je,ce clovek nima dovolj duha,da bi dobro govoril,niti dovolj presoje,da bi molcal.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #1 - 24.06.2002 at 00:29:47
 
Quote:
Ali s sanjami vidim v prihodnost?J


Sanje niso omejene s tem kronološkim časom, kot naše telo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #2 - 24.06.2002 at 00:40:05
 
Po moje si ti izredno senzibilna in zato obcasno niti ne ves vec v katerem casu zivis. Sedanjem, preteklem ali prihodnjem.  
O tistem, ko so ti bili ljudje znani v kaficu....  Bi morala k njim stopiti in jih vprasat, ce imajo oni kaksno sporocilo za tebe. Vsaj tako govori Celestinska prerokba.  
Jaz sem to ze storil, samo navadno se narod poserje in se takoj potegne nazaj v skoljko, tako da edini bedak izpadem jaz.   No ja pa naj bo tako..

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #3 - 24.06.2002 at 07:25:41
 
Celestinska prerokba je fantazijski roman in nima ne vem kake povezave s stvarnostjo.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #4 - 24.06.2002 at 08:18:25
 
Oldi!

Joj, tebe sem pa pogresal. Bos moral tudi racunalnik doma imet, ce te bom hotel bol pogsto tukaj  pozdravljat.
A fantazijski roman, da je Cel. prerokba.  Lej kako gre to po moje. Do iste tocke se lahko pride na vec nacinov, med drugim tudi s pomocjo fantazijskega romana.  In celo sveto pismo je pisano kot fantazijski roman, ter kup drugih prirocnikov.  Ce tako nebi bilo, se bi narod seveda obrnil proc, saj bi bila literatura pretezka za doumevanje.
No, precej tezka sploh pa potrpezljiv moras bit pri tisti  Kojcevi knjigi.  Ucbenik zivljenja.  
Ampak jebi ga.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #5 - 24.06.2002 at 08:27:58
 
Hi Irida,

Po moje se ti dejansko sanja o prihodnjih dogodkih.
Mislim, da se to dogaja vsem ljudem, samo nekateri potem na to pozabijo. Jaz osebno imam glede tega zelo mocne sanje. Ponavadi traja kaksnega pol leta do enega leta, da se zadeva tudi nekje uresnici, oz. zgodi. Seveda, sem medtem na sanjski dogodek ze pozabil in znam stvari povezati sele, ko se cela zadeva zgodi. Ponavadi gre za manjsi sok, ob spoznanju, da sem to sanjal.
Si pa sanje dnevno zapisujem, tako da je cela stvar "dokumentirana" in ne zgolj plod moje domisljije, kot vedno na zacetku pristopim k celi zadevi.

Se pa ljudem dogaja tudi obratno. Ko storijo neko stvar pri tem dejansko sanjajo. In ko se soocijo s posledicami se dogodka ne spominjajo. To se pogosto dogaja dolocenemu tipu kriminalcev, ki jih pri dejanju vodijo predvsem custva, strasti in potem na sodiscu vsi mislijo, da blefirajo.

-------------------------
Drugace pa le ne tekaj od ljudi do ljudi vsakic, ko se ti zazdi da si nekoga ze nekoc videla, zato da dobis "sporocilo". Razen, ce si dovolj izurjena in locis "prave" in "neprave" sanje. Pa tudi, morda te nekdo samo mocno na nekoga spominja, pa si pozabila na koga, pa se ti zdaj zdi, da si to osebo ze videla itd., itd. Malce previdnosti. Ne skoci kar takoj v vodo...
Razen, ce ti je vseeno, da vznemirjas soljudi z "cudnimi" vprasanji in izpades bedak.
No ja, za nekatere zna biti tudi to znamenje
"?" razvitosti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #6 - 24.06.2002 at 08:43:24
 
A se ne rece tej zadevi Deja Vu - Ze videno?

Stvar je prav zabavna, vsaj zame.
Si me predstavljate, kako tupim enemu tipu ali pa kaki deklici, da sem ga/jo ze nekje spoznal itds, itd... doticni osebek pa zmajuje z glavo in si misli, da sem navaden bebo.
No, nic hudega. Stvar me ne skrbi, je pa zabavna. Smiley

Kako do tega pride?
Se komu to sanja? Men tud mal ne. OK, so neke smernice, da mi je mogoce nekoc nekdo padel v oci in sem potem kasneje nekaj sanjal o njem in ga kasneje spet srecam in se mu obesim na vrat z vprasanji. To sicer je ena teorija... sam, a je res to samo to al je kej vec na tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #7 - 24.06.2002 at 10:17:53
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #8 - 25.06.2002 at 22:59:28
 
Ja...se je tud meni naredil, ne samo z osebami, tud s kakim krajem alpa recimo pokrajino, kot da bi to ze nekje videla, kot ena slika iz glave, spomin, kajjazvemkaj. Zanimivo ja, samo vcasih malo tecno, ko ne ves, iz kje to pride.
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
P
1
*
Offline


Posts: 9
Ljubljana
Gender: female
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #9 - 01.07.2002 at 16:17:31
 
Znastveniki so se s tem primerom ubadali .....

torej rekli so: Ko ti nekaj vidiš, naj bi bili v tistem času možgani počasnejši od vida, torej prvo vidiš z očmi, nato šele pride "ukaz" do možganov in  ti še enkrat "vidijo!"
to naj bi bilo stvar stotinke ... naj bi sliko torej videli dvakrat!


zdej ne vem kok sem tokej dobro razložila - naj bi bilo čim bolj preprosto  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #10 - 01.07.2002 at 21:09:36
 
Zanimiva razlaga in konec koncev se mi zdi tudi dokaj realna. Mimogrede, tudi meni se to večkrat zgodi. Se pravi, da imamo tisti, ki se nam to dogaja, včasih malo prepočasne možgane? Ali pa prehitre oči? In zopet nastane dilema.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #11 - 02.07.2002 at 12:53:06
 
Kako si pa potem razložiti npr to, da poleg videnega veš vnaprej tudi točno kaj bo kdo rekel v tistem trenutku???

Ker se meni dogajajo take vrste dežavuji... Ne samo, da vidim nekaj in poleg tega je prisoten en tak smešen občutek znotraj mene, saj verjetno tak občutek vsi doživljate tak občutek takrat, ko se zgodi dejavu...

Torej imamo poleg videnega in slišanega tudi občuteno...
Me zanima, kako si potem to razlagajo znanstveniki... Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
P
1
*
Offline


Posts: 9
Ljubljana
Gender: female
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #12 - 02.07.2002 at 16:39:59
 
hm hm ....  ???

ne bi vedla kako so znanstveniki še naprej razvijali raziskave o tem ....
sem pa prepričana, da imajo tudi za to razlago ...

sej sam zato živijo da nam nekaj dolazujejo, da se za vse najde razlaga in da izpodbijajo  parapsihološke pojave .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #13 - 02.07.2002 at 22:16:35
 
Quote:
Kako si pa potem razložiti npr to, da poleg videnega veš vnaprej tudi točno kaj bo kdo rekel v tistem trenutku


Mogoče pa v tem primeru tudi ušesa prehitijo možgane. 8)

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
P
1
*
Offline


Posts: 9
Ljubljana
Gender: female
Re: Stvari,ki se mi zdijo znane?
Reply #14 - 03.07.2002 at 08:07:20
 
Quote:
Mogoče pa v tem primeru tudi ušesa prehitijo možgane. 8)




Grin  Grin  Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1