Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2111 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Slovenec vs. Slovenec
05.06.2002 at 19:26:44
 
Naša mala dežela deželica na sončni strani alp za obiskovalca izgleda tako idilična, ljudje prijazni, enotni, ipd.
Če pa pogledamo od znotraj, se vedno nekaj prepiramo med sabo, kdo je več vreden, kdo je boljši, ali štajerc ali ljubljančan, ali dolenjec ali..... Še na svetovnem prvenstvu se kregajo, kdo je LJ in MB.
Zakaj nam je to potrebno, da se še med sabo kregamo zaradi takšnih banalnosti. Verjetno je v nas to zakoreninjeno. Ali ni dovolj, da je bil naš narod vedno klačen, poteptan in sedaj, ko smo končno samostojni, smo se začeli prepirati po regijah.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Slovenec vs. Slovenec
Reply #1 - 05.06.2002 at 19:50:20
 
Quote:
Ali ni dovolj, da je bil naš narod vedno klačen, poteptan


Sami smo se poteptali ravno s takšnim idiotskim obnašanjem. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovenec vs. Slovenec
Reply #2 - 05.06.2002 at 23:01:01
 
In kaj bomo naredili, da ne bo več tako?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Slovenec vs. Slovenec
Reply #3 - 06.06.2002 at 10:11:07
 
Začet moramo teptat druge. Grin
Grin
Grin
Grin

Najprej ZDA napovemo vojno, pol bo pa itak vse gladtko steklo.

Grin
Grin
Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Slovenec vs. Slovenec
Reply #4 - 26.06.2002 at 02:16:05
 
Saj je tako, po mojem, vsaka dežela tega sveta. Dokler stvari podrobno ne poznamo se nam, ljudem, zdi marsikaj idilično ipd, žal smo svet ljudje in ljudje imamo tudi svojo senčno stran... Po mojem je recept, za izboljšanje česarkoli v naši družbi, delo na samemu sebi.
Sama lahko kaj prispevam k temu svetu, resnično šele, ko si dovolim, da se spoznam in sprejmem tako kot sem, s pozitivno naravnanostjo. Smiley Ko bomo vsi lahko sprejeli same sebe, takrat bo tudi svet postajal vedno lepši in bo lažje sprejemal stvari okoli sebe.

To glede regij, je pri nas že dolgo problem, sama sem Ljubljančanka z obema staršema izven LJ. Že od malega naprej sem poslušala razna zbadanja na račun Lj srajce in podobne domislice, čeprav sama nisem nikomur nič hotela, se je pa zaradi dialekta poznalo, da sem Ljubljančanka... Tudi na morju se spomnim, kako so že marsikaterega Lj, pretepli, hvala Bogu, da so nas punce pri "miru pustili", saj se deklet raje na drug način lotevajo... Wink Ta problem je v glavnem obstajal že veliko pred nastankom samostojne Slovenije.
Tako si mislim, da tičijo problemi za te stvari v nas samih. Veliko ljudi še vedno raje za vse svoje probleme krivi druge, namesto da bi sami prevzeli pobudo za reševanje lastnih težav.

V glavnem, DELO NA SEBI, po mojem, ne more škodovati prav nikomur! Wink Grin Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Slovenec vs. Slovenec
Reply #5 - 26.06.2002 at 20:51:56
 
Quote:
V glavnem, DELO NA SEBI, po mojem, ne more škodovati prav nikomur!


Razen egotu.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1