Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3740 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Iskanje izgubljene civilizacije
27.03.2002 at 11:45:14
 
Vsi, ki lovite TV program Discovery channel, lahko zadnji mesec spremljate sklop oddaj na to temo. Kar je posebno fino je to, da imajo slovenske podnapise(bravo Slovenija!!!).
Oddaje govorijo o piramidah in Sfingi v Egiptu, o piramidah v Mehiki, Boliviji, potem o nekem svetem hindujskem mestu...
Kar je skupno vsem tem zadevam je to, da so zgrajene v pozicijah določenih ozvezdij 10 500 let pred našim štetjem (Atlantida).
Stvari se sedaj lahko tudi zaradi računalnikov pospešeno in drugače kot prej raziskujejo, pomagajo pa si tudi t drugimi naravoslovnimi vedami.
Skratka zelo zanimivo, vse, ki vas to zanima glejte Discovery, ker se oddaje ponavljajo in to kar pogosto.
Lep dan vsem.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Iskanje izgubljene civilizacije
Reply #1 - 03.04.2002 at 09:43:09
 
Sem gledal tisto oddajo, v kateri so znanstveniki z računalniško simulacijo dokazavoli, da so piramide v gizi zrcalna slika treh zvezd ozvezdja orion ter tajski tempelj zrcalna slika ozvezdja zmaj kot je bil pozicioniran v času gradnje. Keopsova piramida naj bi bila toliko grobnica ampak  s svojim  sistemom jaškov bolj simulator potovanja duše umrlega na sirij...

Zanimive stvari, samo ima discovery po moje eno pomanjkljivost v pristopu. Ne more skrit ene ameriške fascinacije nad tehnološkimi dosežki tako nekdanjih kot sedanje civilizacije. Kot da ima neka civilizacija neko vrednost samo zato, ker so bile tedanje intelektualne elite  v nekaterih pogledih  tako (ali celo bolj) tehnološko podkovane kot so sedanje.  

Discovery enostavno ne loči kulture od civilizacije. Z njih so civilizacijski dosežki merilo kulturne razvitosti  in če se neka kultura  ne zrcali v smislu znanosti, arhitekture, umetnosti...,  kot da je ni. Ne poglablja se v duha časa, v induvidualno zavest  in družbene vrednote, v kulturo kot organsko celoto, ki je rastla in propadala neglede na njen civilizacijski domet. Edino kar na discoveriyu šteje, je napredek in nazadovanje civilizacije.  Zato neglede na to, kako so pri tem natančni in dosledni, ostajajo na površju.

Discovery  nas s svojim voayerizmom po preteklosti   pravzaprav  morbidno pripravlja  na začetek propada  naše, v svoje civilizacijske dosežke zaverovane kulture.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Iskanje izgubljene civilizacije
Reply #2 - 03.04.2002 at 16:26:51
 
Iz vseh stvari potegni ven pozitivno, kar bo pomagalo Tebi za nadgradnjo Svojega znanja.
Ne glej na vse dobesedno.
To so pač začetki, da pritegne tudi tiste ljudi, ki zaenkrat iščejo svoje odgovore v tehnologiji/materializmu.
Sem vesela, da sploh kaj pokažejo na TV, se stvari že odvijajo na bolje.
To so pač začetki nove dobe-Vodnarjeve dobe
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Iskanje izgubljene civilizacije
Reply #3 - 04.04.2002 at 12:33:52
 
Glej, kali, jest mam eno deformacijo, da eno stran nalašč poudarim, da se pol bolj jasno razkrije druga palt, pa magari njena odsotnost. Moram iskreno priznat, da take oddaje kar požiram in da je blo tud v tej, o kateri  govoriva, nekje le  rečeno, da so te civilizacije temljile na enih mitih, ki so se bodisi izgubili ali pa nam niso več razumljivi. Ampak po moje je to bolj malokdo opazu.

Naj dodam še to, da sem en večer pred kakimi 14 dnevi zasledu na prvem programu en dokumentarec o plemenu iz južnoameriške džungle. Lepo posneto in dopadljivo predstavljeno, avtorji pa su dali besedo tudi plemenskemu šamanu, ki je njihovo kulturo predstavu odznotraj. Nas je vrač bele ljudi  lepo opomnil, da ne  bomo pogubli samo njih ampak tud sebe, če bomo šli naprej po poti  lastninjenja zemlje, narave in stapljanja kultur in ne po njihovi poti, na kateri imajo vse le na soouporabo, mešanje s tujci pa jih zaradi tisočletne izoliranosti in s tem neimunosti že samo po sebi smrtno ogroža.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Iskanje izgubljene civilizacije
Reply #4 - 05.04.2002 at 12:01:56
 
Torej jaz sem videla, ko so omenjali s kako tehnologijo so gradili (piramide, templje...) predvsem to, da so pač takrat poznali tako visoko razvito tehnologijo, kateri se še danes ne moremo približati niti približno. Z vso današnjo tehnologijo ne bi morali biti niti približno tako natančni, kot so bili oni in da dandanes v moderni dobi še nismo zgradili zgradb s tako preciznostjo kot takrat.

S tem, da so dokazali , da je Sfinga bila zgrajena že veliko pred piramidami.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Iskanje izgubljene civilizacije
Reply #5 - 08.04.2002 at 12:57:59
 
Uf, na to temo pa se da še mnogo razpravljati.

Naprimer: glava sfinge je bila prej živalska, potem pa so jo preklesali v faraonovo glavo.

Mnogo teorij obstaja tudi o vsebini piramid. Mislim, da piramide sploh niso imele namen grobnic ampak zbiranja energij. Zato so tudi tam faraoni pokopani. Baje da naj bi bilo nekje v piramidi ali pod sfingo zbrano celotno znanje preteklih civilizacij za prihodnje generacije. podobno kot to počenjajo sedaj Američani, ki neke kapsule zakopavajo globoko pod zemljo ali pa pošiljajo v vesolje za zanamce.

Tudi Ivan Mohorič mi z njegovimi knjigami buri domišljijo in postavlja eno samo vprašanje: kaj pa če je bilo drugače kot piše tu in tam?

In tudi če bi kaj našli. Misliš, da bi to objavili? Nikakor. Objavi se samo tisto, kar ne škodi sedanji družbi in sistemu.

Borut

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Iskanje izgubljene civilizacije
Reply #6 - 09.04.2002 at 01:27:59
 
Prihaja čas ko se resnice ne da več skrivati, pa če vse odnesejo in zakopljejo na Mars.

Spoznali bomo, da je vsa resnica že v nas.  Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Iskanje izgubljene civilizacije
Reply #7 - 13.05.2002 at 14:23:45
 
tut brusli je gledou na discovery-u in zlo pogosto gleda. Ampak po ogledu teh piramid in ostalih stosov v Mehiki in Gvatemali ter Aziji sem opazil da nekako te stvari niso samo toliko malo stare koliko jim pripisujejo.....gre za ene vrste indoktrinacijo- seveda zgodovinsko.  In za prikrivanje dejstev. Glede na to da poskušam ostati čimbolj stvaren in ne bi o nekih seljenjih energij.....pa mislim in potrjujem Kali da je po zadnji ledeni dobi bila res neka velika povodenj in pa to se vidi na sfingi v obliki vodne al kako temu pravijo že eluvialne erozije?? in se vidi smeri odtoka vode po horizontalnih in vertikalnih linijah. Sfinga je imela obliko levje glave.....in je bila ta glava bolj v proporcu s telesom kot zdaj torej večja kar dokazujejo drugačni sloji kamnine kot pa kamnine na telesu. Potem so levjo glavo samo spremenili v manjšo faraonsko. Aja se to -----gledala je proti ozvezdju leva in to baje 10 000 pnš.  Verjamem v obstoj večih civilizacij v istem trenutku - zato pa so tudi našli toliko domnevnih atlantid.....seveda jih je več saj je šlo za več sočasnih civilizacij in sfinga je ravno ostanek take. Kakor so tudi kasneje našli ob jezeru Titicaca u Ameriki novo Atlantido - večja povezanost z morjem v tistem času. In je eden znanstvenik(vir Discovery- zelo disko) hodu z GPS- satelitska naprava za pozicioniranje in določanje trenutne geografske lege - no in je po Platonovih zapisih in merah določil točno kamne mejnike ki so tvorili meje enga pristanišča ob tem jezeru.......nenavadno je pa tut to da je potapljanje v tem jezeru clo prepovedano in da so not najdl že take stvari da spet glava peče. Sem biu pa letos v Turčiji in vidu v morju potopljeno mesto......vse me je pa bolj kot ne spominjalo na eno staro kulturo podobno une fore - kamene dobe na mal višjem nivoju- a mi zna pol en odgovort ---zakaj in v kolikem času po ledeni dobi naraste voda tolk da preekrije cele naselbine ..........ker men se zdi da tist morje tam ni zrastu v 1000 letih ???????

plp

zmedeni brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Iskanje izgubljene civilizacije
Reply #8 - 13.05.2002 at 14:43:08
 
Mogoce ma malo veze: te dni je v Sloveniji Michael Cremo, ki je napisal knjigo Forbidden Archeology (o najdbah, ki spodbijajo Darwinovo evolucijsko teorijo - tista zadeva, ko je bila v jeseni razstava na Dunaju)

http://www.mcremo.com/

Predaval je menda na Ezofestu, bojda bo imel predavanji še v LJ danes in v sredo, v petek bo v MB, pa tudi na televiziji bo gostoval. Ko zvem natancnejse podatke, jih zveste tudi vi. Wink  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1