Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8265 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
jonatan - livingstone galeb
19.02.2002 at 10:34:55
 
Zelo lepa knjigica, ki bi jo toplo, toplo priporočil vsakomur...resničnemu Jonatanu Galebu, ki živi v nas vseh


...Lahko se vzdignemo iz nevednosti, lahko spoznamo, da SMO rojeni za izvrstnost in bistroumnost in spretnost. Svobodni smo lahko! Lahko se učimo letati!


"...nekega dne, Jonatan, boš spoznal, da neodgovornost ne prinaša nič dobrega. Življenja ne poznamo in ne moremo spoznati, vemo le to: postavljeni smo na svet, da jemo, da ostajamo živi, kolikor dolgo le moremo."
"Neodgovornost? Bratje moji! Kdo je bolj odgovoren od galeba, ki najde in sledi pomen, višji namen za življenje? Tisoč let smo se gnali za ribjimi glavami, zdaj pa imamo za kaj živeti - da se učimo, odkrivamo, da smo svobodni!"

"...svoj naslednji svet si izbiramo s tem, česar se naučimo v tem. Če se ne naučiš ničesar, bo naslednji svet enak sedanjemu, premagovati boš moral prav iste omejitve in enake svinčene teže."

jonatan:"Kaj se godi od tod naprej? Kam gremo? Ali ni kraja, ki se mu pravi nebo?" (beri:nebesa)
Čang...starešina:"Ne, jonatan. takega kraja ni. Nebo ni kraj in tudi ni čas. Nebo je to, da si popoln."

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #1 - 19.02.2002 at 11:01:16
 
To delaj, Magla! Wink. Jonatan = zakon.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #2 - 27.02.2002 at 22:36:31
 
Zvezdica men je tud zakon... prebral sem jo že ene 6-krat pa se ne morem naveličat... res je motivacija na kvadrat ko sem na dnu z voljo...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #3 - 27.02.2002 at 22:46:47
 
Magla, le leti Smiley
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
nehaleria
Guest




Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #4 - 15.03.2002 at 19:44:16
 
jonatan livingstone galeb in mali princ....dve zelo preprosti knjigi, ki skrivata, za tiste, ki vidijo njuno sporočilo, izjemno veliko duhovne modrosti.

"...svobodni smo, da gremo kamor želimo in da smo, kar smo..."

ne rabimo velikih ali veličastnih besed....pravi zakladi se skrivajo v preprostem, navidez nepomembnem dogajanju...
Back to top
 
 
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #5 - 14.06.2002 at 00:15:07
 
tole sem zdej privlekla iz zaprasene knjizne police Smiley Meni se pa zdi zanimivo ,da lahko eno knjigo preberem 5x ali veckrat pa se je ne navelicam, tako kot recimo Galeb ali Mali Princ. In vsakic znova najdem not nekaj, kar mi da snov za razmisljat ... zdaj bo pocasi spet cas, da se znova lotim Galeba. Lepa stvarca.
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #6 - 14.06.2002 at 19:09:29
 
In zraven teh dveh knjig lahko pridamo še Iluzije od Bacha.
Back to top
 
 
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #7 - 15.06.2002 at 02:59:13
 
Ja ... pa se "malega" Alkimista in se neki sem nasla...Minuto nesmisla. Pa se verjetno katera.
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
EAGLE-1
1
*
Offline

Če želiš videti, moraš
gledati s srcem.
Posts: 28

Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #8 - 12.07.2002 at 09:54:37
 
En lep pozdravček vsem skupaj. Tole je moj prvi post na tem forumu in seveda sem takoj prevereil ''oddelek'' knjige. Galeb in Princ imata kar nekaj skupnih dejstev. Med drugimi sta oba avtorja pilota. Ne bi me čudilo, če bi tut avtor Alkimista kdaj poizkusil letenje, saj so to nekako knjige in tematika, ki praktično peljejo v isto smer, torej razmišljanje o samemu sebi, o bistvu, o namenu in razlogu življenja. Krasne knjigice, katerih kakršnakoli oznaka bi bila odveč, lahko rečem samo to, da so globok del mene in da mi kažejo pot in smisel v življenju. Kdor še ni bral, naredi nekaj zase in jih vzami v roke.
           Lep pozdrav iz Mojstrane, Grega Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #9 - 13.07.2002 at 01:22:47
 
uu..se en gorenjc.....LP Smiley
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #10 - 19.04.2003 at 10:26:02
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: jonatan - livingstone galeb
Reply #11 - 19.04.2003 at 13:39:20
 
Magla wrote on 19.02.2002 at 10:34:55:
...Lahko se vzdignemo iz nevednosti, lahko spoznamo, da SMO rojeni za izvrstnost in bistroumnost in spretnost. Svobodni smo lahko! Lahko se učimo letati!




Da smo svobodni da delamo tisto kaj nas dela srečnima  Cheesy

to knjigo  vsakih tolk časa preberem da se spomnim da nisem rob pravil ki so jih določili  Wink
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1