Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4702 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
K-pax
09.02.2002 at 11:25:09
 
Drama...115 minut dolga...
Film v katerem je en nezemljen videti kot človek... deluje pa za naše pojme kot zelo inteligento in ozaveščeno bitje...ta bitja potujejo po galaksiji s svetlobo... oziroma njeno potencirano hitrostjo....da ima film še dobro vsebino, dajo našega junaka v psihijatrično bolnico...kot bolnika. In ta bolnik pomaga psihijatru... to se zgodi v prvih 10 minutah filma...tko da nisem izdal preveč informacij... toplo priporočam... dobri dialogi in igralska zasedba...
Prot:..."Beings here often use a form of communication called "shouting", a primitive trait left over from their forest-dwelling ancestors."

http://www.k-pax.com/globalnav/gnf.pl?url=http%3A//www.k-pax.com/&referrer=http%...

čekitaut
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: K-pax
Reply #1 - 09.09.2002 at 01:29:42
 
Full dober film, z zanimivo zgodbo. Uživala sem vsak trenutek filma, pohvalna je tudi glasba!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: K-pax
Reply #2 - 14.09.2004 at 12:46:05
 
se mi zdi, da bo danes ob 20h na TV?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: K-pax
Reply #3 - 15.09.2004 at 10:25:34
 
Prečekirov že drugič. Poanta po moje  v tem, da globoko potisnjenih  travmatičnih psihičnih vsebin nima  zmerom  pravga smisla terpevtsko ven vlačit pa ozveščat, ker majo lahko  zihr čist pozitivno vlogo pri spremenijanju človekovekove osebnostni na  način, da ji  najboljš znese. Ne samo njej, ampak vsemu okrog nje, ker zaradi ustvarjene distance do  lastnega živlejnja   razvije eno posebno subtilnost za razpoznavanje  bistvenega v medčloveških odnosih, ki  se drgač ne bi razvila ne v njej ne v drugih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: K-pax
Reply #4 - 15.09.2004 at 14:50:34
 
Zamudila sem ravno prvih 10 minut filma. Mogoče si ravno zaradi tega ne znam tolmačiti konca. Sprašujem Vas, kaj ste razumeli s koncem filma (ali pa tudi z vmes)?

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: K-pax
Reply #5 - 15.09.2004 at 16:23:11
 
Grin kolk sem se nasmejala, ko "vesolc" vpraša psihiatra, ko se ta repenči, da je on zdravnik, zakaj še ni nobenega ozdravu...  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: K-pax
Reply #6 - 15.09.2004 at 16:59:06
 
Valentinaa wrote on 15.09.2004 at 14:50:34:
Zamudila sem ravno prvih 10 minut filma. Mogoče si ravno zaradi tega ne znam tolmačiti konca. Sprašujem Vas, kaj ste razumeli s koncem filma (ali pa tudi z vmes)?



Tip se je zapru vase, ker je misjo zaključu. Je kot vesoljc (njegova 'vesoljskot' je simbolizirala  odtujenost od njegove zemeljskosti) uvidu, da s svojim uvidom v skrivnosti življenja,  s katerim lahko pomga zemljanom, sam itak nima kaj za počet. Ker stika sabo ni vpostavu, je izključu še svoj transcedentiran jaz, tko da je od nejga ostal samo še lupina. Z njegovga stališča se v bistvu ni nič spremenl,  par zemljanov je prav zrad te nejgove trascedence  vendarle uspelo najt stik s sabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: K-pax
Reply #7 - 15.09.2004 at 17:02:16
 
Amstel wrote on 15.09.2004 at 16:23:11:
Grin kolk sem se nasmejala, ko "vesolc" vpraša psihiatra, ko se ta repenči, da je on zdravnik, zakaj še ni nobenega ozdravu...  Grin


Film je bla kritika vsemogočnosti psihoanlize, ki ima v ameriki morje vernikov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: K-pax
Reply #8 - 15.09.2004 at 18:36:49
 
Kakšen pa je bil konec filma? Mene je namreč zmanjkalo tam nekje, ko psihiater zaključi, da je njegov pacient ubil morilca svoje žene in otroka...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: K-pax
Reply #9 - 15.09.2004 at 18:59:26
 
Jakob_Ostrjan wrote on 15.09.2004 at 18:36:49:
Kakšen pa je bil konec filma? Mene je namreč zmanjkalo tam nekje, ko psihiater zaključi, da je njegov pacient ubil morilca svoje žene in otroka...


Vsi, vključno s psihiatrom, verjamjeo ali vsaj predpostavljajo možnost, da se bo ob v naprej napovedanem času res teleportiral na Q-pax. Kevin pa se 'teleportira' samo duhovno, telo pusti na zemlji, v bistvu  postane  kataleptik in  vegetira naprej v ustanovi  kot rastlinca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: K-pax
Reply #10 - 15.09.2004 at 21:17:57
 
Titud, kaj pa Bess?
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: K-pax
Reply #11 - 16.09.2004 at 08:16:30
 
Bess? Z Bess je  tko k s kevinom, ki je za par dni zginu  pa se pol  spet porkazov brez dokaza, da je sploh kje bil oz. da je ustanovo sploh zapustu. Njeno izginotje so torej dramatuško utemeljil v tem  njegovem začasnem 'izginotju'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1