Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9575 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Težave z očmi
09.01.2002 at 14:23:15
 

 Osebno imam očala in to sploh ni tko prijetno. Vem da jih mam z razlogom, ker nečesa nočm vidt, npr. ljudi. In pol se vid slabša doklr ne bom spremenu nečesa....

 Zanima pa me če poznate kakšne vaje za oči, poleg dr. Bates-ove metode.
 Magla zadnjič si mi razlagal, o nekih tibetanskih vajah, imaš kakšen tekst?

Hvala.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Težave z očmi
Reply #1 - 09.01.2002 at 16:28:43
 
Herby!

Pred nekaj leti je bil na to temo v Auri en clanek. Tip iz Jugoslavije, pa ne vem katere nase al njihove, se je sporekel z vsemi profesorji, ker je trdil, da je slabovidnost mogoce zdraviti. Tako so ga pac vrgli iz faxa in je sel v Nemcijo k nekemu okulisti, se ucil od njega, iz cesar so nasatale vaje. Verjetno bos vec nasel na meskih straneh.

Sicer pa. Nas druzinski prijatelj, sicer vodja ocesne klinike v  Parizu (sedaj z ev pokoju)  mi je pred mnogimi leti svetoval naj ostanem brez ocal dokler bom lahko, ker v trenutku ko jih nataknes si vid le se slabsas. Sicer pa, ta moz je prvi na svetu dokazal, kako delujeta leva in desna ocesna diagonala, pa se Slovenec je po vrhu. No ja. V Sloveniji ga ne pozna nihce.  Sad

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Težave z očmi
Reply #2 - 09.01.2002 at 17:32:16
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Težave z očmi
Reply #3 - 11.01.2002 at 10:50:35
 
herby wrote on 09.01.2002 at 14:23:15:
 Osebno imam očala in to sploh ni tko prijetno. Vem da jih mam z razlogom, ker nečesa nočm vidt, npr. ljudi. In pol se vid slabša doklr ne bom spremenu nečesa....


sitna kokr sem, sem se obesila na tvojo razlago, zakaj imaš slab vid. Najlaže je reči, da pač nekaj ali nekoga nočeš gledat. Zelo razširjeno pojasnilo, ki ti ga poda vsak, ki je količkaj povohal duhovnost in se najde v njej. Druga razlaga bo ziher: karma! Bogve, kaj si počel v prejšnjih življenjih, kar sprijazni se, da slabo vidiš.

Kar pozablja se na to, da smo hočešnočeš ujetniki fizičnega telesa, ki je podvrženo dednim itd spremembam, tudi spremembam zaradi vpliva okolice.

Pred nekaj meseci je bil v Dnevniku članek, povzet iz mislim da nemškega časopisa. Človek, star okrog štirideset let, je že prestal eno ali dve operaciji zaradi mrene na očesih. Mrena se mu je spet pojavila in zdravniki so mu rekli, naj se sprijazni, da bo počasi oslepel. Po poklicu graver ni hotel tega sprejeti, zatekel se je po pomoč k dvema, ki sta ga pregledala kot celoto, mu določila popolnoma spremenjeno prehrano, na ta način ozdravila nekatere notranje organe in kot posledica te ozdravitve se mu je začel vračati vid. Mrena je začela izginjati. Zdravljenje je trajalo več mesecev, in, če mene vprašate, bo uspešno samo v primeru, da se bo človek do smrti držal navodil o prehranjevanju. V nasprotnem primeru je bila njegova ozdravitev samo začasna.

Sicer pa poznam (sem poznala) nekoga, ki si je zelo popravil vid ravno z meditacijami itd. Mogoče ga poznajo tudi drugi: Zagrebčan, leta je živel ali pa še živi v Sloveniji, Davor Drenški. Ima izdano eno prijetno knjigico VSE-ENO. Mislim, da je imel on pred leti dioptrijo očal višjo od 10 - v nekaj letih jo je znižal na mislim da štiri. Govorim na pamet, zato me ne preveč trdo prijet za besedo. Če prav vem, je bil pri njemu dovolj samo fenomen pretoka energije: odplavljanje blokad in navlake s pomočjo povečanega pretoka iz telesa in polnjenje z zlato svetlobo.  

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Težave z očmi
Reply #4 - 11.01.2002 at 13:02:48
 
Herby,

sem nekaj brskala po vegetarijanskih straneh, pa poglej kaj sem nasla:

http://www.geocities.com/diddlmousy/Vid.html
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Težave z očmi
Reply #5 - 11.01.2002 at 13:19:05
 

Jaz kao nisem imela globinskega vida. Za to sicer ne bi bila potrebna očala, ampak jaz sem si jih cel lajf želela, pa nisem.., kwa pa vem... Herby, a si daljnoviden ali kratkoviden?
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Težave z očmi
Reply #6 - 11.01.2002 at 13:43:14
 
Little Star: kratkoviden (vidim samo sebe, ni dalec od resnice)
Marjana: hvala za link, gape isto

Andres: to je to:

"Tip iz Jugoslavije, pa ne vem katere nase al njihove, se je sporekel z vsemi profesorji, ker je trdil, da je slabovidnost mogoce zdraviti."

kako lahko medicina to trdi, da je neozdravljivo.  Sam osebno vcasih delam vaje in ucinki so vidni: vcasih vidim nekaj sekund popolno cisto, bolje kot s katerimi koli očali in zato VEM da je ozdravljivo

Ana: strinjam se s tabo da je z meditacijo ozdravljivo, marsikaj, tudi vid; ne strinjam pa se, da smo PODVRŽENI dednim spremembam in staranju ipd. ker  naklučij ni in ravno tako bolezni niso naključne. In kaj zaboga je dednost, če ni to samo prelaganje odgovornosti: sem debela zaradi genov, sem alkoholik zaradi genov, sem kriminalec zaradi genov....
DNK je samo hard disk , biološki in se spreminja, ves čas se spreminja, lahko bi se reklo da so vanj vpisani naši vzorci in ni genski zapis naš vladar ampak obratno
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Težave z očmi
Reply #7 - 11.01.2002 at 14:04:24
 
herby wrote on 11.01.2002 at 13:43:14:
je dednost, če ni to samo prelaganje odgovornosti: sem debela zaradi genov, sem alkoholik zaradi genov, sem kriminalec zaradi genov....
DNK je samo hard disk , biološki in se spreminja, ves čas se spreminja, lahko bi se reklo da so vanj vpisani naši vzorci in ni genski zapis naš vladar ampak obratno

aha, se strinjam s tabo
ampak dednost moraš prekiniti: dedno smo že pogojeni od naših prednikov, a to še ni opravičilo, da se sprijazniš s svojim stanjem. Hec je v tem, da se bolezen, ki se podeduje iz roda vrod, lahko prekine samo z novim pristopom k njej, ne takim, kot je vladal par generacij. Z novimi metodami popraviš hard disk, koristiš sebi in potomcem
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Težave z očmi
Reply #8 - 11.01.2002 at 17:10:51
 
mam deoptrijo...še vedno... tko da glede kakše vaje, ki bi mi dala ene orenk rezultate še nisem delal...
taoistične vaje, ki sem jih omenil - sem delal 3 mesece, potem se mi pa ni več dalo... ne dvomim v njihovo učinkovitost, sam je pa je to tek na dolge proge...  
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Težave z očmi
Reply #9 - 12.01.2002 at 12:27:17
 
Q
in zato VEM da je ozdravljivo  
Q
in zato dokaži - ozdravi - da bodo tudi 'oldiji' vedeli, da bodo začeli verjet.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Težave z očmi
Reply #10 - 30.01.2003 at 09:22:36
 

Jaz mam zadnje čase tud težave z očmi. Ful boleče so odzadaj v jamicah, pa glavobol. Medtem sem si že priskrbela očala, ki jih ne morem redno nosit, ker delujejo blažilno samo par ur, potem pa se bolečina še poveča, če jih ne snamem. Dioptrijo mam majhno, različni minus na vsakem očesu, pa astigmatizem ??? bi naj imela in neglobinski vid. Nimam nekega zaupanja v ponoven pregled, ker se mi vid spreminja iz trenutka oz. situacije v situacijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Težave z očmi
Reply #11 - 30.01.2003 at 23:33:50
 
Oči
so okno v svet in zrcalo naše duše. z njihovo pomočjo zaznavamo in odražamo okolje, ki nas obdaja. če imamo z njimi probleme, se moramo vprašati, kaj je tisto, česar ne maramo videti, pred čim zatiskamo oči. popolna jasnovidnost leži globoko v naši zavesti. samo tam najdemo luč in resnico. poglejmo vase in nato v zunanji svet, kajti le tako bomo sposobni oblikovati različne vpoglede v stvari in v življenje okoli nas.

tko pravi moja reiki škripta za prvo stopnjo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Težave z očmi
Reply #12 - 31.01.2003 at 10:51:09
 
gape wrote on 30.01.2003 at 23:33:50:
tko pravi moja reiki škripta za prvo stopnjo.

Pa je tebi Gape, tale škripta že čist prebavljena in se je usedla, kamor naj bi se usedla, al so še kakšni problemi s prebavljanjem?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Težave z očmi
Reply #13 - 31.01.2003 at 10:52:26
 
nimam problemov s škripto ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Težave z očmi
Reply #14 - 31.01.2003 at 11:21:56
 
S čim pa pol?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2