Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1834 times)
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

plezanje
26.10.2001 at 17:30:28
 
Ce bi si kdo slucajno strasno zelel plezat (zunaj al pa v dvorani), naj se mi javi, z najvecjim veseljem ga vzamem s seboj in mu pokazem, kaj je najboljsi obcutek moci in lepote gibanja - mal nakladam, samo res je lep sport.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: plezanje
Reply #1 - 28.10.2001 at 09:56:04
 
Majch a to lahko v Ljubljani? Ce sploh ima kaksno steno... In kake so tvoje preference
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: plezanje
Reply #2 - 28.10.2001 at 11:10:35
 
Imam kljuc od telovadnice s steno v Trzinu, Domzalah, eno malo stenco mam doma, pa se miljon sten je zunaj. Priporocam plezanje zunaj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: plezanje
Reply #3 - 28.10.2001 at 11:28:32
 
Plezanje je res good Smiley !!! In strinjam se z majch, da je outdoor varianta boljša. Se boljši pa je vsaj meni alpinizem, se pravi, plezanje lažjih, a daljših smeri v gorah... Feeling je tam še boljši, deloma zaradi večje nevarnosti (padajoče kamenje, slabše varovanje, spremembe vremena, pozimi pa tudi mraz, zdrsi in plazovi), deloma zaradi mogočnosti stene, v kateri si res kot mravljinec proti mogočni gmoti, ki se pne nad tabo...
V glavnem, plezanje rules, v kakršni koli obliki... Grin Grin
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: plezanje
Reply #4 - 28.10.2001 at 12:21:54
 
Se strinjam v zvezi s hribi, res filing. Kar me pri alpinizmu moti, pa je, da rabis miljon opreme. Zato mi je zadnje case najbolj good balvansko plezanje: plezalke, pa vrecka magnezija, pa mogoce eno blazino (crash pad) po tleh, pa gremo... cisto free, po gozdu, od ene skalce do druge, cim visje so skalce, tem vec adrenalina ti nasopa. Igra, res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: plezanje
Reply #5 - 28.10.2001 at 15:25:19
 
Imam pa se eno varianto za hribe, kjer tudi ne rabis veliko opreme (dobre cevlje in dober nahrbtnik, morda celada). Pristopi na vrhove, kjer ni poti, ki pa plezalno vendarle niso zelo zahtevni (2, najvec 3, ce gres lahko navzdol po drugi poti in ce je skupina dovolj izurjena). Plezas pa brez varovanja, kar zahteva nekaj vec previdnosti. Nekaj znacilnih tur:
- Precenje zeleniskih spic
- precenje Ponc, dostop na Vevnico po Via dela vitta
- dostopi na vrhove martuljske skupine (Oltar, Rokavi, Martuljske ponce, itd...)
- sprehod po Mali pisnice, zakljucek na Mojstrovki

Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1