Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4009 times)
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
meditacija v piramidi
28.09.2001 at 10:57:42
 
A je ze kdo probu ?
Piramida naj bi delovala kot nekaksen ojacevalnik prane, saj mnogo meditatorjev poroca o mocnih feelingih med meditacijo v piramidi.....olajsa videnja na daljava in astralne projekcije....
A je ksn matematik, k bi znal vpelat pi v celo to zadevo ? The Great Pyramid je enakorobna piramida z naklonskim kotom tocno 51.8 stopinj...tko da je :

obseg baze piramide / 2 * visina piramide = pi
(na 5 decimalk natancno pri The Great Pyramid)

To si predstavljam tko kot ce bi na papirju bil v sredini kroga, je v prostoru tako kot ce bi bil v piramidi
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meditacija v piramidi
Reply #1 - 28.09.2001 at 12:40:44
 
nism probu meditacije v piramidi, sm bil pa notr, ma en kolega piramido sestavljeno. je pa menda gut, tko kt si reku.

uglavnem morš bit notr dost mal časa čene te preveč naspidira, pač te nabuta s preveč energije, je pa energija razdeljena nekako po tretjinah, zgornja tretjina premočno, sredina zdravilna, spodnji del nevtralen ... tko nekako no ... in to isto se preslika pod piramido, tko da če maš streho piramidasto, se dol preslikajo ista območja.

je pa hec da lahko postaviš samo eno 'palco' - stranico in pod njo bo efekt isti kot pod piramido ... kao ... to sm vse slišu ... sm tud kej več ampak zaenkrat tolk.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Luka2000
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 5

Re: meditacija v piramidi
Reply #2 - 28.09.2001 at 14:28:32
 
moja guruja sta mi za začetek priporočila meditacijo, v kateri si vizualiziram zlato piramido, katera se spusti name.
Učinek naj bi bil zavarovanje pred negativnimi energijami. Je možno, da je že vizualizacija piramide piramide tako močna, da učinkuje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: meditacija v piramidi
Reply #3 - 28.09.2001 at 15:06:34
 
Vizualizacija je lahko zelo mocna sposobnost....velik meditacijskih metod temelji ze samo na vizualizaciji piramide....sej mogoce ti dejanska piramida samo olajsa vizualizacijo.... Pomojem da je ucinek tega, da dobis vec energije.
Mene bl ta Pi bega uglavnem....kaksna je povezava.

obseg kroga=2*Pi*r
obseg spodnje ploskve piramide=2*Pi*v

Probite si predstavlat krog k se spremeni v piramido, tko da se polmer dvigne in rata visina, krog se pa spremeni v kvadrat....in obratno...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meditacija v piramidi
Reply #4 - 28.09.2001 at 15:48:02
 
intuicija mi pravi:
v 2d je krog popolnost - enost - bog - vse --- karkoli že pač
v 3d pa je to isto piramida - mi poznamo max 3d in zato - piramida.

čist usput - luka - kolkr jest vem je to kadar vizualiziraš kontemplacija - bi reku zbranost, meditacija pa je glih obratno. misliš na nič - tudi vizualiziraš nič.
vpraš guruje Smiley

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1