Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9207 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Karma držav
27.05.2001 at 14:28:45
 
Karma držav!

Spomnil sem se, da sem v starem forumu o karmi držav že nekaj pisal. Ne spomnim pa se kako so se odzvali takratni člani. Ravno to je razlog, da odpiram isti thread kot na starem forumu. Karma držav torej.

Pravzaprav niti ne vem, če je karma držav pravilen izraz za sledeče navedbe, zato kot pomožno besedo lahko imenujem to tudi duša držav.
Osebno imam do držav kjer sem potoval oziroma sem se zadrževal čudne občutke. V vsaki državi občutim drugačne energije, ki me ali privlačijo ali pa odbijajo. Ker sem po naravi do neke mere "analitik"  imam takšno vprašanje tudi za vas.  Se vam dogajajo občutki dojemanja karme ali duše držav, ko ste zdoma??

V starem forumu sem kot se spomnil tudi naštel osebno občutenje v posameznih državah zato bom  to poskušal ponovno našteti.
Nemčija-čuden odpor, strogost, država brez prave varnosti, cinizem
Avstrija- odpor in groza, slabo mesto za daljše zadrževanje
Italija- hinavščina in odpor
Islandija- arogantnost, zakompleksanost nad majhnostjo, mir
Luxemburg-Prijetnost majhnosti in kot nekakšno nezadovoljstvo na drugem koncu
Francija-Spoštovanje tradicij in zgodovine
Danska- Varnost v delni samovšečnosti
Amerika- Prepričanje v svoj prav in naj naj. Večina pretiranih filmov  predstavlja moje občutenje ZDA
San Marino-Skrita majhnost v zgodovinski skromnosti
Alžirija-mešanica dobrosrčnosti, gostoljubja in vročekrvnosti
Hrvaška-vzvišenost
BiH- Balkanstvo, gostoljubnost
ZRJ- Gosotljubnost in nasprotovanje
In na koncu Slovenija-Če se je kdo med vami peljal iz Hannovra v Ljubljano po avtocesti je lahko občutil enako kot jaz. V trenutku kot se zapelješ čez predor Karavanke se odpre nov svet. V Sloveniji se še vedno čuti Balkan in recite kar hočete. Čuti se tudi veliko manjša depresivnost kot v Avstriji, veliko več veselja in gostoljubnosti, kar sicer je odlika Balkana.

Osebno bi na dnu lestvice oziroma državi kjer se počutim najsabše uvrstil ravno sosedi Avstrije in Italijo.
Pri Avstriji se bom nekoliko ustavil, z navedno  učiteljice  slovenščine Slavica Zierkelbach. Nekoč nam je učenecem rekla, da je ona preživela dve vojni, vendar Nemci nikakor niso bili pravi nacisti, to so bili nihče drug kot Avstrijci.  Podobno je z Italijani.
Je potemtakem kaj čudnega, če se počutim slabo v Avstriji?

Vendar na koncu velja poudariti še nekaj. Če  ste kdaj bili v tranzitu na kakšnem mednarodnem letališču mi boste zagotovo pritrditli. Namreč kadar pride letalo iz neke X države in iz njega v free shop pridejo potniki so vibracije popolnoma drugačne kot takrat če pridejo potniki iz države Y. Mislim, da vsi ti potniki nosijo s seboj tudi karmo matične države in to se najbolje občuti ravno v free shopih na letališčih.
Lani sem čakal 11 ur v tranzitu v Frankfurtu in verjemite imel sem dovolj časa gledati in opazovati vibracije v čakalnicah za vstope v letalo.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Karma držav
Reply #1 - 27.05.2001 at 15:47:58
 
Jest ne vem, ampak, ko sem prisel od Sai Babe (Indija), mi je Italija bla se kar cool - Rim... Slovenija pa je bla totaln grozna, folk je bil tolk zamorjen, da bi najraj kar pobegnu...

Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Karma držav
Reply #2 - 27.05.2001 at 16:14:34
 
Osebno nisem dost potoval okrog tko da ne vem je pa zanimiv en odstavek, ki govori kako je cela drzava en organizem, to je nekomu duh Gobe povedal :

In the heightened state of
awareness induced by 5 dried grams of Stropharia cubensis, the author has had the experience of looking
down upon the planet from deep space and actually seeing these social organisms as gigantic creatures. They
bore a remarkable resemblance to the formal structure of single-celled organisms, such as paramecia,
amoeba, etc. The Teacher was narrating this vision with the following comments:

"Human beings are the neural structures of these emergent life forms. Although they have always been here,
only recently have any of them begun to gain sufficient neural cells (human beings) to begin to become
self-reflectively aware. Each such life-form can also be understood to elicit behavior patterns specific to its
members: for example, that organism which you see now in the Middle East tends to frequently elicit convulsive
patterns of reciprocal destruction in certain of its cellular units.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Karma držav
Reply #3 - 27.05.2001 at 21:49:56
 
jest tud nisem preveč potoval.
nizozemska mi je bla všeč zlo;
pariz - drek od dreka
avstrija pa je policijska država
pa hrvaška mi tud ni tolk zlo všeč
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #4 - 28.05.2001 at 01:24:39
 
Gape!

Vsak ma svoja zapažanja toda če si šel v Pariz pičke lovit pol si res denar preč vrgel (na Pigalu)Roll Eyes . Če si  hotel kaj videt pa to ni drek od dreka. Jaz sem bil tam že petkrat, in se spet odpravljam.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Karma držav
Reply #5 - 28.05.2001 at 08:51:09
 
res je vsak ima svoja zapažanja!
sm bil na potovanju po evropi takrat, z deklico.
me je v parizu motilo:
neznosna vročina v vrhu eiffla - nikol več.
prasci od prodajalcov v tapocen štacunah, k niso hotl nč prodat.
noben ni hotu al pa znou angleško.
...
res je da sm bil tam sred poletja ampak ... pač men ni blo všeč.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Karma držav
Reply #6 - 28.05.2001 at 11:59:03
 
Občutek imam, da so v državah, kjer je višji standard, ljudje bolj zaprti in odtujeni, saj imajo v glavah samo stavek: mind your own business. Razumsko dojemanje stavri, intelekt in denar so pokvarili ljudi. Npr. v Nepalu so ljudje revni, sprejmejo te pa kot sorodnika in delijo s teboj še tisto hrano, ki jo imajo že tako malo, zase.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #7 - 28.05.2001 at 21:39:56
 
Res je Damjana. Poglej samo SFRJ. Slovenija kot najbolj razvita je bila do gosta najbolj zavrta.
V Avstriji se sosedi že med seboj niso poznali, ter komaj pozdravili na stopnišču.  In isto je po celi zahodni in severni Evropi se mi zdi.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #8 - 28.05.2001 at 21:42:25
 
Gape

Čudno da ti je blo vroče na vrh Eifflovga stolpa. Saj tako visoko pa ja vedno piha. Včasih celo preveč hladno.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #9 - 03.09.2001 at 22:35:58
 
Nekoc sem vas tukaj vprasal ce cutite drugacno vzdusje v posamezni drzavi. Takrat si se Gape odzval, da si se slabo pocutil v Parizu. No ja, kot ze tolikokrat doslej je bilo tudi to precej out of topic Smiley. Ampak vseeno.
V soboto sem se sestal z eno zensko, ki ne da le cuti to kar sem jaz vprasal tu. Celo barve vidi. Mater mi je dobro nanizala razliko med mescani v dveh ne prevec oddaljenih mestih.  No na koncu se je sama zatekla na te vibracije in pravi da razlike med vascani, mescani, drzavljani, prebivalci posameznih celin nastajajo izkljucno zaradi vibracij, ki jih seva zemlja, torej tudi kamenin, na lokaciji kjer zivijo.
Ma ne se mi sam smejat, ce jaz pol vulkanske kamne prodajam.  Smiley Grin


Andres  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Karma držav
Reply #10 - 04.09.2001 at 08:44:50
 
Karma drzav je karma osebka, ki v tisto državo potuje. Velikokrat so naša občutja pogojena z vnaprejšnjimi predstavami, mnenji ki si jih izmenjamo z drugimi preden odpotujemo nekam.

Res je da imajo nekateri Narodi, ne države svoje značilnosti, po katerih so razpoznavni Nemci (trdobučni delavci, tu mi je na misel prišel vic mojega angleškega kolega, ki je rekel:"Ko so nemcem rekli, da niso humoristi, so odvrnili, da bodo humor ob prvi priliki organizirali..."

No, hotel sem povedati, da na nek način lahko govorimo o karmi narodov, pa vendar, veliko lahko stori popotnik, sam za svoje občutje...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Karma držav
Reply #11 - 04.09.2001 at 09:16:39
 

Andres, ne da bi branla Gapeta, ampak tud meni ni bil vsec filing v Parizu. Zdelo se mi je ful tezko mesto. Edino latinska cetrt mi je bla vsec pa oni hribcek s Sacre Coeur in Montmartre. Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Karma držav
Reply #12 - 04.09.2001 at 10:57:03
 
No moje izkusnje z drugimi drzavami so iz obiskov do obiska razlicni:

obiskal sem kar nekaj prestolnic pa ni prav bistvene razlike, se posebej, ker je bilo vse bolj organizirano in ni bilo tistega pristnega stika z domacini.

drugace pa se zgodi, ko clovek potuje sam, kjer se mora velikokrat splesti z domacini. No najvec potujem po hrvaskem jadranu in tu je slika zelo raznolika. Najveckrat pa lahko povem, da kar gre, ceprav je pri dalmatincih znacilno, da imajo radi turiste z denarjem in to zelo jasno pokazejo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
rTulip
1
*
Offline

mmmmm ;-)
Posts: 16

Gender: female
Re: Karma držav
Reply #13 - 16.05.2002 at 21:16:47
 
Andres wrote on 27.05.2001 at 14:28:45:
Karma držav!
Osebno imam do držav kjer sem potoval oziroma sem se zadrževal čudne občutke. V vsaki državi občutim drugačne energije, ki me ali privlačijo ali pa odbijajo.

Nemčija-čuden odpor, strogost, država brez prave varnosti, cinizem
Avstrija- odpor in groza, slabo mesto za daljše zadrževanje
Italija- hinavščina in odpor
Islandija- arogantnost, zakompleksanost nad majhnostjo, mir
Luxemburg-Prijetnost majhnosti in kot nekakšno nezadovoljstvo na drugem koncu
Francija-Spoštovanje tradicij in zgodovine
Danska- Varnost v delni samovšečnosti
Amerika- Prepričanje v svoj prav in naj naj. Večina pretiranih filmov  predstavlja moje občutenje ZDA
San Marino-Skrita majhnost v zgodovinski skromnosti
Alžirija-mešanica dobrosrčnosti, gostoljubja in vročekrvnosti
Hrvaška-vzvišenost
BiH- Balkanstvo, gostoljubnost
ZRJ- Gosotljubnost in nasprotovanje


No pa dajmo mal obuditi to temo, ko je ze ravno eno leto stara Wink
Tkole, ne vem ce bi ravno jaz to imenovala karma, ali kolektivizem. Vse kar si zgoraj nastel Andres, je kao znano za dolocene drzave - oz. za ljudi v teh drzavah.  Seveda, me ne mores prepricati da so sedaj vsi Avstrijci neprijazni oz. recimo vsi Francozi oh in ah. Saj vemo, da je problem priseljencev ravno v prilagajanju. Tako, naj bi vsak vroc turek v Avstriji postal leden in zategel..

Je pa hecno, ker po eni strani bi rekla da ni "problem" v ljudeh ampak v tebi. Pravzaprav ce dobro preberes z lahkoto ugotovis s katerimi cloveskimi lastnostmi imas ti tezave. In zato se v drzavah kjer ljudje bolj izrazajo te lastnosti ne pocutis dobro. V tistih, kjer so pa ljudje blizje tvoji osebnosti ali pa temu kaj imas raje, pa se pocutis odlicno. (Ne vem sicer kaksne tebi negativne lastnostni imamo ljudje v Mariboru, da ti ne ustrezamo  Grin)

Ce razpredam dalje, potem lahko recem da se ne pocutis dobro zato, ker ti "najedajo" tvojo energijo. Ogrozajo tvojo osebnost? Ali jih ne maras preprosto ker ne maras vseh svojih lastnosti? (Jah, sorry, ker jaz pac to preberem iz tega tvojega topica).

No, vse skupaj je meni najblizji odgovor dal MIKE, v tebi je svet ki ga nosis s seboj. Odzoves se pa na druge ljudi, tocno tako kot v tistem trenutko zmores.
lp
rTulip
p.s. skoda da nisi z besedico omenil naravnih lepot vseh krajev tega sveta..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #14 - 16.05.2002 at 21:44:10
 
Quote:
Ne vem sicer kaksne tebi negativne lastnostni imamo ljudje v Mariboru, da ti ne ustrezamo  


rTulip! Zdaj pa ne vem tocno ali si ti narobe razumela, ali pa sem se jaz narobe izrazil. Proti Mariborcanom nimam nic, ceravno je bila moja bivsa od tam in s tem pac obcasno povezem slabe izkusnje.  A nekaj je res.  V Mariboru zlasti tisti, ki niso tam rojeni obcutijo neko slabo vzdusje, depresijo, nelagodnost.  Tocno o tej temi sem se pogovarjal z novinarako Vecera lani poleti.  Ona je iz Ormoza, a v Mariboru zivi zaradi studija in sluzbe. In ves rTulip,  tudi ona cuti isto kot jaz in med drugim je tudi to razlog, da se zeli preseliti v Ljubljani, saj kot novinarka v Ormozu perspektive nima.  
Jaz mislim, da so kriva nesorazmerja zaradi Kalvarije in Piramide,  ki sem jih izracunal na http://www.nenavadno.com/slomason_maribor.html




Quote:
Seveda, me ne mores prepricati da so sedaj vsi Avstrijci neprijazni oz. recimo vsi Francozi oh in ah.



V kateri drzavi pa so vsi neprijazni?? Prevec  tocno si tole o karmi drzav vzela. Gledamo na splosno kot vem.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2