Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 9398 times)
A.
Ex Member




smisli
23.02.2001 at 20:47:03
 
vzorci

Začet z risanjem zemljevidov je približno tako, kot bi vse svoje skrivnosti in tiste drobne luknjice v katere se skrijemo pred ostalimi kadar nam kdo reče kaj o nas samih, razkril celemu občinstvu. o tistih stvareh, ki vemo, da so pravilne a jih nočemo upoštevat, ker se prepričujemo, da še ni prišel čas, da bi bil srečen, da bi nehal počet stvari, ki jih nočem...

skrijem se v majhno luknjico, se umaknem v kotiček, kjer je lepo in ker je moj svet manjši in se me manj stvari dotakne.  

Rad se ozrem nazaj, v čas pred začetkom stvari, preden se je stvar pojavila in pogledam kaj je do nje pripeljalo in pogledam naprej.
Risanje zemljevidov je nekaj lepega a hkrati obvezujočega. Meni je ljubše če sem na jasnem, kot da živim v oblakih...

začnimo na začetku Za devetimi gorami, živi deček, ki je nekega večera bral knjigo in se zamislil, da bi se rad pogovarjal z nekom o knjigi, a ker ni bilo v bližini človeka ki bi prebral isto knjigo je šel in vprašal čarobno škatlo na mizi, kje je kdo ki je prebral, kar sem jaz. in škatla je mlela in mlela in potem je vse utihnilo in pokazal se je prazen okvirček in deček je videl da ni strani ki bi govorila o tematikah ki ga zanimajo. Vse dneve je sedel in razmišljal kje bi spoznal koga ki bi prebral knjigo... in nekega dne se je spomnil, tudi ostali iščejo koga kateri pozna knjigo. Takrat je prišla dobra vila in dečku pokazala kako naredit nekaj kjer se bodo lahko srečali tisti, ki se iščejo med sabo. Deček je potem sledil sanjam in naredil prostor v katerega lahko vsi pridejo in si ogledajo kaj drugi mislijo ali sami prispevajo mnenja o tisti knjigi,
nekega dne je deček srečal drugega dečka, ki je sedel in sanjal ob čarobni škatli, takoj sta vedela da se iščeta in skupaj postavila prostor še večji. Sredi prejšnih treh mesecov pa je prišlo od mojstrov modrosti sporočilo da je treba prostor in stvari, ki so bile notri spraviti v red in postaviti drugje, a ker dečka nista bila pravočasna so prostor podrli in ostali smo brez vseh teh krasnih stvari...

od takrat je preteklo že veliko vode, dečka nista obupala in zgradila svet, ki je še lepaši kot prej in prostor je rasel in dečeka sta znala veliko več kot na začetku...

čas je prišel in deček se je odločil da je čas da se ozre nazaj in ko se je ozru je videl potke in pot in videl kam peljejo...

sedaj sem tu, na točki kjer bomo začeli z risanjem zemljevidov.
Pri risanju zemljevidov gre za to, da se kot prvo vprašamo kje smo in zakaj smo tu?
torej sem razširil risanje zemljevidov iz prostorsko določeno na časovno in smiselno komponento in vse tri skupaj kažejo pravi rezultat.

prvo vprašanje kako smo prišli do sem in kje smo ter kako smo do sem prišli(torej na board)  je napisano že na začetku.
bolj pomembno je kaj tukaj imamo? to da odgovor na vprašanje zakaj je ta stran?

imamo borad splošno, bazo znanja iz katere črpamo stvari
imamo ose kjer skrbimo za razvoj
imamo ideje ki bodo določile smernice razvoja

manjka le še nekje kjer se bomo lahkotnejše teme menil

veliko stvari smo rešil, vendar imamo nekaj še odprtih vprašanj
smernice ose, znanje da ali ne,...

tako da vas popeljem z mislimi skozi vzorce ki smo jih oblikovali

sedaj se postavlja še vprašanje kaj delamo tu, zmotno je dejstvo da smo zgolj samo gledalci, kajti če ste poleg ste soudeleženi ali kakor že pravijo nadzorniki v modrem
 
vsakih nekaj tednov moramo uredit stvari, umirit se in včasih pogledat kako in kje smo naredit, tako da potegnemo mal rezultatov in spravimo napisano v neko celoto.
razvoj, urejanje vzorcev, iskanje smislov in analiziranje dogodkov je ena izmed mojih vlog ki jih znam odigrati in vem da jih igram.

ste se že vprašali kaj je vaša vloga na tej strani
če  pomagam ste uredniki, iskalci stvari, razvijalci ali kaj drugega brez smisla sigurno niste tu, kajti če mislite da ste se vprašajte kaj pišete in kaj sprašujete, o tem pa bo tekla beseda v naslednjem prispevku.

A.



Last modification: A. - 02/23/01 at 20:47:03
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: smisli
Reply #1 - 01.10.2001 at 19:57:28
 
Jest včasih pišem kar se mi zapodi po glavi, ko kaj preberem, dostikrat pa citiram koga od Velikih.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: smisli
Reply #2 - 02.10.2001 at 08:28:06
 
ja mike vidim in me moti malčkeno
ker se mi zdi da ni treba pisat svoje ga mneja tako je ali ni tako mal drugač se strinjam ...

daj res napiš kakšen primer ne mnenja ok, citati so sam, rajš vidim da daš izkušnje...

pa da nadgradiš ne da kar neki...

forum je v prvi vrsti namenje znanju copyleftu v drugi mnenjem, ker najdi svoj projekt in razvija tam, saj je dobrodošlo mnenje a vseeno mike strokovnost in nadgradnja, da vsi dobimo je boljša

to sem ti hotu rečt že prvi da ko prideš pa je en od tuki gor neki reku da ne pa pol nisem pa se ni nič drugač pa ti pišem sedaj

rad bi mike da mal nehaš, saj ni treba na vse odgovort rajš si vzem čas in se odloč kaj boš pisal...

A.

drugače si faca sam praveč pišeš morda nepomembne, morda nujno pomembne sam če mene motjo pol neki tuki morem rečt ane?

kot sem reku mike in velja za vse tuki je strokovni del in mnenjski del mnenja bolj na splošno drugje so bolj projekti...
tam pa mal strokovno in izkušnje in trudi se popravt tekste ne neki rečt...

love mike ti pošljem veseeno iz sebe Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: smisli
Reply #3 - 02.10.2001 at 09:28:40
 
pizda aleš midva se ne bova nikol strinjala okrog tega.

tist kar preberemo se nam zapeče v zavest, če se le poklapa z našo resnico. men se to dogaja skoz, ker moja resnica zaobjema več ali manj vse in zato v vsakem tekstu najdem svojo resnico. velikokrat se zgodi da neki preberem in potem prkurm forum in se glih o tem pogovarjamo, sicer smo do tega prišli s pomočjo asociacij in to z osnovnim topicom nima glih neke 100% veze, pa kasneje v bistvu ima.
tko da ... do neke točke imaš verjetno prov, do konca pač ne (pomoje), sej veš kako jest pravm, vse je že pogruntano, kej hudo novga ne bomo pogruntal, lahko pa vse to kar je bilo pogruntano povežemo v neki večjega, lahko pa tudi ne. če hočemo rabimo fakte ki so jih drugi pogruntal, kratke in jedrnate in če nekomu intuicija reče tole pa klele paše, paše pa konc. in nekomu bo pomagal, tistemu ki ne bo bo pač spustu, ne bo niti prebral al pa bo prebral in potem pozabu ... se pač ne strinja s tem. .........

skratka
Q
Jest včasih pišem kar se mi zapodi po glavi, ko kaj preberem, dostikrat pa citiram koga od Velikih.
Q
tudi jaz to delam, precejkrat celo ne citiram velikih ampak kr od nekoga članek ocrjam in ga obesim gor, kaj pa čm, zakaj bi tipku če je že stipkano. kasneje ko to berem in ko imam to vse že ozaveščeno (če hočem imet v zavesti moram vsaj slišat že al pa prebrat) takrat šele lahko to povežem v nekaj večjega, boljšega, se postavim ven in pogledam od tam, če nimam kej pogledat od deleč mi je đabe se postavljat ven.

jebiga

sicer pa

love to everyone

ps
to (forum) je svobodna dežela, je pa pravilno da si izmisliš neka pravila neke omejitve, čene bi nastala anarhija, kam bi pa pol pršli?

ps2
vsak dela tisto kar najbolje zna, če je nekdo prečitu texta k fuka bo valjda gor metu pametne misli, od velikih predelane po svoje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: smisli
Reply #4 - 02.10.2001 at 10:41:11
 
ja res je vsak tuki neki počne ane, to si reku že prej...

torej jaz tuki tu neki počnem tako kot ti in mike

vsi mamo smisel in če jaz rečem mike daj se potrud to pomen da je nekaj kar morva z njim uredit ni za brez veze, ker kot veš gape smo vsi tuki da se učimo in tuki da ko nekaj pride da nekaj anredimo in tako gre ja ja tako in ne da se kaj dost

če me moti majcken me in pra je če mike fura tekstov kar jih vid je ok, in prav je če pa sva dva je treba neki najdt za naju da gre naprej in tako je to to ti je life če ne potem gre v nulo, če nadgradiš je ok in se maš res rad ker rasteš ker si ti in ker ljubiš.

evo tko je to copyleft v osebni rabi učenje in nadgradnja
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: smisli
Reply #5 - 02.10.2001 at 10:44:19
 
ni blema samo sej veš, če se mi zdi da morm natipkat natipkam, če mam le cajt.

Kiss
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: smisli
Reply #6 - 02.10.2001 at 13:13:08
 
Jah tkole bom jest reku.

Razumem tebe Aleš, kateri si si zastavil projekt in v njem vidiš tudi nek osmisleni red. Neko, vsaj bistveno povezavo med vsem kar se nabira tuki gor.
Se tuki cist strinjam s teboj. Absolutno, tudi moj način je na nek način tak, da ustvarjam red, posebej se to da dobro delati v računalništvu.
Kar se tiče zbiranja tematik, zastavljenih vprašanj, pa lahko seveda, v neki končni fazi, administrator oz. skupina od vprašanja do vprašanja zdefinira, kaj ostane in kaj ne. Iz tistega narediš lahko čistopis, nek nov povzetek, ki se ga da samo brati. (to je moja hitra ideja) Je pa forum, na splošno, tak da poteka tudi neka živost gibanja, nek način veselja, humorja in prepleta kar nekaj oseb iz različnih okolij, mišljenj, z načeloma istim ciljem (najti resnico, doseči zavedanje, se prebuditi, prestopiti prag večnega...). Vse to jest dojemam tko kot tudi napišem. Se strinjam, da cvekanje bolj paše v  message, pa včasih glih ne moreš skočiti iz konteksta. Zato je to tko kot pač je. Če te moti, OK. Jest bom vztrajal, ti pa me skensli (z ljubeznijo). Ampak!!! Vseeno mislim, da je bolje ohraniti živost foruma in potem samo narediti kopijo le-tega in potem urediti zadeve.
Itak bom spet citiral Oshota. Vse kar je na papirju je mrtvo. Citiram zelo rad Velike zato, ker so v parih besedah povedali tisto kar bi jest v parih straneh. In neumno se mi zdi, da bi misel, ki mi pade v glavo zadržal v sebi. Predvsem hecno pa je to, da včasih prav berem kako knjigo in potem na forumu naletim na vprašanje. Ma me tako prsti zasrbijo, da napišem.
Itak sem pa že reku. Ne se sekirat, če je kak moj post neumesten, ne-OK, brez blema, DELETE. Jest dajem vso pravico tukajsnjemu adminu, da to počne. Ker sem dobu tak občutek, da mu to lahko dopustim. Če ga nebi, ah, to je pa že drugo vprašanje.

Poleg tega, ---navajanje svojega mnenja---, je pač občutek doživljanja. Reakcija-akcija, delovanje-nedelovanje, tko da jest tle osebno ne morem nič.

Potem, --kr neki....---, to je moj način, sej priznam dost ljudi sem presenetu, jim obrnu smer v katero so gledali, z nenadnim obratom, sej ne gre za to, da bi neko temo zignoriral, ampak, za to da včasih pogledaš zadevo tudi od spodaj, zgoraj, s protislovja.

Sej se tudi približno držim, svojih tematik, mislim da na eno tematiko pa ne hodim prav preveč,... (dobiš pir če ugotoviš...)

In ravno tko je stvar pri GAPE, on gleda na vse skupi na nek drug način. Tko, da bom malo popravu svoj stil, samo ne se potem po glavi tolčt...

Grin

Pa tudi za hec, eno vprašanje: Kaj pa sploh je pomembno?


Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: smisli
Reply #7 - 02.10.2001 at 15:11:45
 
Q
administrator oz. skupina od vprašanja do vprašanja zdefinira, kaj ostane in kaj ne. Iz tistega narediš lahko čistopis, nek nov povzetek, ki se ga da samo brati.
Q
to je to

Q
Vseeno mislim, da je bolje ohraniti živost foruma in potem samo narediti kopijo le-tega in potem urediti zadeve.
Q
my man

vsak posameznik je pomemben in tukaj ima možnost se izraziti.
vem da s tem ko kdo od adminov koga 'napade' tega ne vzamete tako da se umaknete - pobegnete, ali se skrijete za masko, ker to ni cilj, cilj je (bil) ponuditi neko podlago za izražanje ljudi, ki se ne morejo izražati drugje, če pa že imajo možnost, jih tisti ki obvladajo prekinejo sredi misli in utišajo, kao, oni vedo bolje.
ta cilj še vedno ostaja.

če (ko) nam bo enkrat uspelo spisati zgornje reči, pa lahko tud knjigo izdamo.
samo zato je treba delat in se spreminjat ...

peace & love & light
Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: smisli
Reply #8 - 02.10.2001 at 15:18:16
 
Izventelesne Izkušnje - perčk???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: smisli
Reply #9 - 02.10.2001 at 15:18:54
 
Hm, sem vedu kako GAPU popihat na dušo  Grin Grin Grin

Čeprav se kar strinjam z Alešem, vendar z obojestransko nadgradnjo   Wink


Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: smisli
Reply #10 - 16.02.2002 at 00:39:54
 
Jaz moram reči, da me kdaj pa kdaj kar malček peče vest, ker blazno uživam v tipkanju... Paše mi pisati o tem in onem! Ljudje, Življenje... Tema, ki nima ne konca ne kraja. Totalno zanimiva!

Mogoče tudi jaz preveč klocam... Kaj pa vem.

Rada to počnem. Ne zaradi neke nizke želje, potrebe po neki potrditvi, da imam prav. Itak je resnic neskončno mnogo!
Mi je pa takoooooo fino dodati še svojo...  Smiley

Če kakorkoli pretiravam, mi pa povej-te, prosim!
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: smisli
Reply #11 - 16.02.2002 at 01:31:58
 
Ce imas kaksnega pametnega zaloznika sem pripravljen s teboj knjigo napisat Suzi. Ce z menoj nimas interesa pisati, a imas zaloznika mi lahko izdas njegovo ime.  Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: smisli
Reply #12 - 16.02.2002 at 08:58:59
 
Andres!

Lani sem sicer začela pisati knjigo, vendar... si ne vzamem prav veliko časa zanjo. Ideja kot taka je padla, obstaja, vendar trenutno ostaja pri parih napisanih straneh.

Pomoč pri pisanju? Tipkam sorazmerno hitro... Misli imam dovolj... Itak mojega Življenja nihče ne pozna tako dobro kot jaz...
Vkolikor obstaja še kaj drugega, kjer bi mi lahko pomagal, pa: hvala, z veseljem sprejmem ponujeno pomoč!  Grin

Cmoka na noska... Itak...!

Suzana  Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: smisli
Reply #13 - 03.09.2002 at 13:17:12
 
Meni je veliko svari nesmiselnih in brezveznih. Npr. ogovarjanje. Kaj imajo drugi od opravljanja. Se s tem skrijejo njihove prmanjkljivosti?
Pa govorjenje zaradi govorjenja, ne da bi kaj povedal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1