Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8059 times)
LittleStar
Ex Member




IGRA
02.04.2003 at 09:32:18
 
Če hočeš preživet med ljudmi, moraš igrati Cry. Njihovo igro. Če se ne želiš igrati, če še nisi pripravljen, pa moraš plačevati ceno nerazumljenega, potisnjenega na rob. In jih moraš zato sprejet, če se že sam odrečeš nečemu. V vsaki interakciji je iluzija. Ne more, da ne bi bila. Ker poti same po sebi sploh ni.

Ve kdo kaj o tem? Naj me nekdo razsvetli, da ni nujno tako, kot danes to vidim.

Konkreten primer:
Če sta mene starša zapustila in nosim vzorec zapuščenosti, pa ga še nimam ozaveščenega, se bo prej ali slej zgodilo, da bom naletela nanj, ker Vesolje je sočutno. Prijatelj me nenadoma v kočljivi situaciji zapusti samo, kljub temu, da sva se drugače dogovorila. On sam ne ve, zakaj je to storil. Razlagam si, da je to v moji duši, da potrebujem to izkušnjo, da lahko odpustim. Komu naj odpustim, če vem, da tega ne bi storil, če jaz tega ne bi potrebovala za neko duhovno rast?

In obratno: kakšen drug al pa taisti prijatelj bo terjal od mene določeno obnašanje za njegovo duhovno rast, ampak jaz ne želim biti ta manifestacija, če mi ne pristaja vloga, ki bi jo morala prevzeti (nisem resnična v njej)? Kje je potem tu sprejemanje koga? V enem primeru sebe, v drugem drugega. Zato mi ne govorit, da je treba vse ljudi sprejet. Kdo si? Tisto, kar izbereš? Ali si bolj tisto, kar ne izbereš - senca?

Nekateri pravite, da je vse igra. Jaz igro razumem kot nekaj lepega, čistega, prostovoljnega, melodičnega. Ne pa kot bojevanje. Če bom jaz nežna zgolj, ker mi je to lepše, bo to delovanje, zato bom v nekom videla grobost, ki pa naj ne bi bila lepa. Ko sem bila pred časom groba, sem do sebe prejela sočutje, začutila sem svojo nežnost.

Se mi že spet meša? Ali kdo razume o čem govorim?

Svoboda izbire je ena velika zabloda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: IGRA
Reply #1 - 02.04.2003 at 10:37:39
 
Quote:
Če hočeš preživet med ljudmi, moraš igrati Cry. Njihovo igro. Če se ne želiš igrati, če še nisi pripravljen, pa moraš plačevati ceno nerazumljenega, potisnjenega na rob.


Ne, ne in ne. In seveda Ja ja ja. Lahko igraš igro, ampak s tem si zarisuješ nove in nove izzive, da jih razrešiš. Če si igro prepoznala, ljudi direkt opozori na to. Seveda, je pri tem potrebno uporabiti kanček humorja, ker na resnost, bodo zelo odbijajoče odreagirali. Ne more bit nekaj kar je razumljivo, - nerazumljeno. Če znaš povedat, razložit, te bodo vsaj razumeli, potrepljali po rami, rekli "se strinjam, ampak sej veš, tko je" ko to dobiš je dovolj. Dovolj, da jim poveš, da veš.


Quote:
Konkreten primer:
Če sta mene starša zapustila in nosim vzorec zapuščenosti, pa ga še nimam ozaveščenega, se bo prej ali slej zgodilo, da bom naletela nanj, ker Vesolje je sočutno. Prijatelj me nenadoma v kočljivi situaciji zapusti samo, kljub temu, da sva se drugače dogovorila. On sam ne ve, zakaj je to storil. Razlagam si, da je to v moji duši, da potrebujem to izkušnjo, da lahko odpustim. Komu naj odpustim, če vem, da tega ne bi storil, če jaz tega ne bi potrebovala za neko duhovno rast?


Blah, blah, blah. A sem zoprn? Sori, če ti tko deluje.

Ampak. Ampak. Ampak. Kot prvo, prijatelj ve, zakaj te je pustil samo, ampak ni tok iskren, da bi ti to povedal, da te nebi prizadel. That is the true. Najlažje je rečt, ne vem. Kot pa rečt, "zoprna si mi postala", to tudi jest težko rečem. Ni nujno da glih to, lahko, se mu kam mudi, karkoli. Nared brain storm, s prijatlom, reč, da bi rada to razčistla, da bi rada ugotovila, zakaj ga je odneslo od tebe. Če je PRIJATELJ, bo tudi v tem iskanju prijatelj.
V tvoji duši je to kar si ti. In kako deluješ na prijatla, je tvoje delovanje, je delo tvoje duše. In neke občutke je imel, da te je pustil samo. Ne dogaja se na tej naši zemljici nič brez nič. Vse je valovanje. Vse je kroženje. Vse je akcija-reakcija-akcija-reakcija. In vsako akcijo in reakcijo se da popisat, razhroščit. In on ne more čist vedet kaj ti rabiš zase, on samo reagira na tvoje valovanje  biti. To pa lahko najde v sebi, če ti želi pomagat.

Quote:
In obratno: kakšen drug al pa taisti prijatelj bo terjal od mene določeno obnašanje za njegovo duhovno rast, ampak jaz ne želim biti ta manifestacija, če mi ne pristaja vloga, ki bi jo morala prevzeti (nisem resnična v njej)? Kje je potem tu sprejemanje koga? V enem primeru sebe, v drugem drugega. Zato mi ne govorit, da je treba vse ljudi sprejet. Kdo si? Tisto, kar izbereš? Ali si bolj tisto, kar ne izbereš - senca?


Vsako terjanje terja napor. Vsaka zahteva, hitro naleti na upor. In ne morem jest zahtevat od tebe, da si taka in taka, da se bom jest osebno razvijal. To je ja smešno. Ni zahteve, je le komunikacija, druženje, prijateljevanje. Vse ostalo NI duhovna rast, ampak le krepitev iluzije. A jest kej zahtevam od tebe?

In tu lahko sprejemaš, v pogojih ni sprejemanja, je prisila. Zato ti ne men govort, da ni treba vse ljudi sprejet. Je treba, ampak s tem se ukvarjaj potem ko boš vedla, da vsako nesprejemanje v tebi povzroča ego.
En vzorc, za katerga veš, da te bremza. Ampak sem že stokrat povedu dragi moji. TUKAJ ZDAJ. Vem, da ni lahko, se tudi sam učim. Ampak le to deluje.

Primer (ti in frend):
Tukaj sva, kaj bova nardila zdej?
Najprej postaviva željo, namero, da je najin cilj, da se razumeva, da poskrbiva da se ima oni drugi ok. Torej ti za frenda, on zate. S tem, takoj prekineš lastna pričakovanja od frenda in on do tebe. In zadeva se začne odvijat.

Tukaj, lahko mi  ti nabijaš da neki rabiš za svojo duhovno rast, to je že pogojevanje.

Kdo sem? Jest sem Edi npr. Kdo si me še enkrat vprašaš. Ja navadno me vidjo takega kot sem, kot fizično zgledam. Eni me vidjo celo bolj podrobno, kot človeka ki ne da nase obleke, in s tem mi udarjo nalepko, da ne sodim v prostore kjer se obleke nosi. Ampak to je njegov problem, ne moj. Moj problem bo takrat ko bom hotu it v isti prostor. Zdej se lahko oblečem v obleko in s tem "sprejmem" pravila igre prostora. In to je IGRA. Lahko greš tja in se režiš, kva vse ljudje delajo, v obleke se oblačjo, da lahko pripadajo nekemu prostoru. Ti to veš. Ti je lahko smešno. Sej veš, da je blesava igra. Ampak zakaj bit resen? Se splača. Sprosti se in se le zavedaj, da je to itak igra. Neumna igra, ki kaže kok je človk bogi. In če veš da je to igra, se lahko le smeješ, se igraš igro, ampak se jo zavedaš. In lahko prostovoljno tudi izstopiš. Rečeš dost mam heca, grem ven. Grem v naravo, kjer ni te igre. Kjer je spet igra. Igra pristnega življenja, kjer te medved raztrga če se mu postavš na pot.



Quote:
Se mi že spet meša? Ali kdo razume o čem govorim?
Svoboda izbire je ena velika zabloda.


Nič se ti ne meša, prov nič. Ampak se sprašuješ, kar je meditacija. Ti delaš meditacijo. In ta meditacija je bolj pravilna, kot tiste, mi smo sončki in blah blah. To lahko imenujem tudi molitev, kar češ. Meditacija, molitev to delaš. In veseli se tega. Čeprav se vprašaš: Se mi že spet meša?



se ve
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IGRA
Reply #2 - 02.04.2003 at 10:43:23
 
Quote:
Če hočeš preživet med ljudmi, moraš igrati Cry. Njihovo igro. Če se ne želiš igrati, če še nisi pripravljen, pa moraš plačevati ceno nerazumljenega, potisnjenega na rob. In jih moraš zato sprejet, če se že sam odrečeš nečemu. V vsaki interakciji je iluzija. Ne more, da ne bi bila. Ker poti same po sebi sploh ni.


Mala Zvezdica.
Življenje SAMO JE IGRA.
Njegova pot je sama Igra. Skozi življenje se učimo in Rastemo Hitreje ko spoznavamo Drugačen svet v katerem živimo SAMI.
Mene predvsem navdušuje dejstvo, da je na svetu veliko Drugačnih oseb kot sem jaz, z drugačnim pogledom in miselnostjo.
In ko zapadam v njihov svet, če sem že v njem, MORAM IGRATI PO NJIHOVIH PRAVILH, drugače me ne bodo sprejemali.
Se pravi - Lahko se jim Prilagodim ali pa tudi ne - ODVISNO pač, kaj ČUTIM. Lahko omenim tudi tukaj - v danem trenutku.
In Mala Zvezdica.
Ko si gradiš Prijatejstvo, ko ga enkrat že imaš, mu moraš samo dodajati, ničesar vzeti. Je 'pa pomembno, da pri tem slediš svojim občutkom.Kot pišeš: Sedaj se bom Igrala z vami, sedaj se ne bom....  Smiley
Ko pa včasih ne gre, se pa preprosto odmakneš in sama ZADIHAŠ.
Večina IGER v ŽIVLJENJU izpelješ TI - ti jih izpelješ sama do KONCA.
SI UNIKAT v tem vesolju. To sem nekoč napisala sama sebi in v to močno verjamam.
Meni ni enake osebe, zakaj bi se torej morala z nekom igrati in sprejemati Njihovo IGRO.
Sprejmi tistega, ki Ti je NAJBLIŽJI, za katerega čutiš, da bo v delovanju enak TEBI.
Ampak potrebuješ tudi DRUGAČNOST...
Zaradi Učenja v IGRI ŽIVLJENJA....  Wink

Quote:
Zato mi ne govorit, da je treba vse ljudi sprejet. Kdo si? Tisto, kar izbereš? Ali si bolj tisto, kar ne izbereš - senca?


RES. Ni ti potrebno vseh ljudi sprejemat. Vedi pa le, da TI je v "najkriznješem" obdobju vsak lahko v oporo. In,da bo Gradila na sebi hitreje ko boš v svetu, ki ti ni enak. Prevzemala boš njihova mišljenja in tudi delovala na drugem delu sebe.
Tu nekje se najdem jaz- ne vem. Se mogoče sedaj tudi ti.
No, saj, Mala Zvezdica.
V prvi vrsti moraš sama sebe dovolj dobro poznati, da ZAUPAŠ drugim.
Da vidiš več SONCA, kot TEME.

Quote:
Se mi že spet meša? Ali kdo razume o čem govorim?


Reciva temu, da si ZAČELA SPOZNAVATI še drugačen del SEBE. In tudi sprejemati. To je zelo dobro.

ŽElim ti, da Bi se spoznavala še NAPREJ.
Lepo da Si - sestrica....  Cheesy

Simona-simsi
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: IGRA
Reply #3 - 02.04.2003 at 14:20:58
 
Eleanor Rigby
Picks up the rice in the church where a wedding has been,
Lives in a dream.
Waits at the window
Wearing the face that she keeps in a jar by the door.
Who is it for?

Današnja družba že v otroštvu uniči sposobnost "biti pravi jaz" večini ljudem... Obnašaj se tako in tako, če boš izpilil igro boš nekoč začel celo uživati v njej.
Večina se nas ne zna naravno obnašati niti v naravi, brez ljudi-sodnikov naokoli..

Igraš normalneža, duhovneža, ekscentrika... Nekje v nekem vzorcu se skoraj vsakdo najde..
Res, vsak odnos je pogojen z našimi družbenimi omejitvami..

Jaz se pokaže, ko se rešiš vseh živčnih in čustvenih kompleksov, kaj pa potem? Pričakovati od tega sveta da te sprejme je naivno.
Pričakovati od mene, da sprejmem to vsiljeno igro je še bolj naivno.
Ta igra ni niti najmanj nekaj ", čistega, prostovoljnega, melodičnega", prej nekaj umetnega, nečistega in vsiljenega.

Izstopiti pa je vseeno nemogoče, lahko jo le menjaš. Lahko se greš le po svojih pravilih in tvegaš izključitev oz. napade "glavnega gledališča".

Kdo si/sem?
Ubog približek tistega kar bi rad bil v  idealu...

Le smrt me lahko reši večnega pretvarjanja, katero pa konec koncev vseeno očitno nujno za duhovni razvoj - drugače bi vse skupaj res ne imelo smisla...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: IGRA
Reply #4 - 02.04.2003 at 15:50:41
 
Quote:
Če hočeš preživet med ljudmi, moraš igrati Cry. Njihovo igro. Če se ne želiš igrati, če še nisi pripravljen, pa moraš plačevati ceno nerazumljenega, potisnjenega na rob. In jih moraš zato sprejet, če se že sam odrečeš nečemu. V vsaki interakciji je iluzija. Ne more, da ne bi bila. Ker poti same po sebi sploh ni.

Se strinjam. In to dejstvo iz dneva v dan težje prenašam. Mislim pa, da vsaj tukaj na forumu ne igramo, ker smo vsi bolj kot ne anonimni in si lahko "več dovolimo". V realnem življenju pa je povsem druga zgodba - plitko igranje, seveda. To nam vsilijo že starši in kasneje družba, pravzaprav nas posiljuje s tem sam sistem v katerem živimo, kot je že omenil Tomi.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: IGRA
Reply #5 - 02.04.2003 at 16:04:05
 
Pa glede tega omenjenega "sočustvovanja vesolja" mi je nekaj zanimivo. Kot se enkrat zresnim, malo začnem biti otožen in razmišljat (pač refleksivno na dan, ko dežuje), se takoj obrne vse proti meni. Na delu me preseneti in kakšna stvar manjka, ki je bila vzeta namenoma. Nekdo, ki bi ga rad videl, se prikaže nasmejan z nekom drugim in takoj odide. Printer noče tiskat in mi javi "starejšo verzijo gonilnikov". Skratka, I don't get it.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: IGRA
Reply #6 - 02.04.2003 at 17:41:25
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: IGRA
Reply #7 - 02.04.2003 at 17:41:58
 
res hi, imaš prav, meni se tudi zdi da se ružne stvari dogajajo takrat ko jih pričakuješ.
Bom poskusila igrati veselo igro, mogoče bom potem videla same lepe stvari in bo me vesolje imelo rado.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: IGRA
Reply #8 - 02.04.2003 at 18:18:15
 
Quote:
Svoboda izbire je ena velika zabloda.

Seveda, dokler se obremenjuješ s tem kar je bilo, do česa bi lahko prišlo in kaj bi bilo, če bi bilo, pa kaj kdo pričakuje od mene, pa kaj bi jaz moral dobit ali kaj naj pričakujem od drugega in še kar nekaj podobnih reči, potem ti po mojem ostane zelo malo maneverskega prostora.

Lahko pa kdaj poskusiš narediti kaj, kar kdo drug ne pričakuje in boš verjetno opazila, da so strahovi hujši od reakcij, ki jih doživiš.

Vsi kdaj ne povsem prostovoljno igramo kakšno igro, ponavadi v zameno za nekaj drugega. Varnost, plačo, družbo, ... Včasih pa tudi iz čistega veselja (ali pa iz čiste žlehtnobe).

V igro, ki se imenuje zapuščenost, te lahko žene strah pred tem na eni in intenzivnost občutkov, ki jih ob tem doživljaš na drugi strani.

In ti občutki verjetno niso lepi, pa zato tudi igra ni nič lepa. Obstajajo verjetno tudi lepše in lepe igre.

Si pa tisto kar počneš, ne glede na to zakaj in kako si si to izbral.

Svoboda pa ni preveč lahka ne za dosečt in ne za prenašat. Pa vendar jo je redkokdo, ki se je polno zaveda, pripravljen zamenjati za karkoli drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: IGRA
Reply #9 - 02.04.2003 at 18:46:20
 
Življenje je oder.


In mi igralci na njem



Pravila pa so poljubna.




lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: IGRA
Reply #10 - 02.04.2003 at 18:52:03
 
t wrote on 02.04.2003 at 18:46:20:
Življenje je oder.


In mi igralci na njem



Pravila pa so poljubna.

Jaz si ne želim več igrati. Želim postati gledalec. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IGRA
Reply #11 - 02.04.2003 at 18:54:39
 
himynameis wrote on 02.04.2003 at 18:52:03:
Jaz si ne želim več igrati. Želim postati gledalec. Smiley


Vuuuuu.
Samo Zato je POTREBNO pa PLAČAT... vstopnino...  Wink Grin
MOgoče se pa splača, ampak v večji MERI je biti BOLJE  - IGRATI...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: IGRA
Reply #12 - 02.04.2003 at 20:08:05
 
Quote:
Jaz si ne želim več igrati. Želim postati gledalec.


Zemlja ustavi se, jaz izstopam!  Grin

Prav dolgočasno je že vse skupaj.. Amapak na odru te držijo dokler te predraga smrt ne vrže z njega in greš na čik-pir-pavzo...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: IGRA
Reply #13 - 02.04.2003 at 21:12:48
 
Quote:
In tu lahko sprejemaš, v pogojih ni sprejemanja, je prisila. Zato ti ne men govort, da ni treba vse ljudi sprejet. Je treba, ampak s tem se ukvarjaj potem ko boš vedla, da vsako nesprejemanje v tebi povzroča ego.  
En vzorc, za katerga veš, da te bremza. Ampak sem že stokrat povedu dragi moji. TUKAJ ZDAJ. Vem, da ni lahko, se tudi sam učim. Ampak le to deluje.


Edi se strinjam, da je treba vse ljudi sprejet, ker so tukaj okoli nas, mene, tebe. In vsakega, ki ga sprejmeš, mu pripneš neko nalepko. In ta nalepka je tvoj vzorec o določenem človeku. Ne moremo sprejemati vseh ljudi enako.
Nekdo, ki nam hoče slabo, dobi nalepko, da nam hoče slabo. In o njem imamo takoj ustvarjen vzorec. Seveda se lahko tudi zmotimo in spregledamo pravo namero. In potem se tega vzorca težko znebimo. In težko človeku zamenjamo nalepko.
In takšni negativni vzorci te bremzajo. Pozitivni te peljejo naprej.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: IGRA
Reply #14 - 02.04.2003 at 21:25:30
 
Želel bi si biti gledalec, kjer bi videl vse. In vstopiti v igro le takrat, kadar mi je volja ter po želji zopet izstopiti. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3