Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 49814 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #30 - 17.09.2003 at 16:10:20
 
Quote:
kes k se? Roll Eyes Grin

A ne, in to, kar izgovorjeno v tehle šest črk pride, originalci napišejo tkole: Qu' est-ce que c'est ...?   Wink
Sej ni čudn, da ne zna nihče od njih (kaj šele nas) nareka brez ene same napake napisat ...   Grin
Še na vsakoletnem nacionalnem tekmovanju se izredno redko najde kdo, ki mu rata.

Sicer pa:

Quote:
všeč mi je to, kar je zgori napisan, oz. všeč mi je, da si to napisala

Kul!
Sem si res zaželela replik(e), če že v njihov ožji izbor nisem prišla.   Wink

Kiss
ARS


PS: Sicer pa, a je kdo izmed vas prebiral Onin izbor desetih najboljših zgodbic, ki so jih letos izbrali izmed prispelih na naslov natečaja, "Taka sem, pa kaj potem"? Kakšne so se vam zdele objavljene zgodbe?
Back to top
« Last Edit: 18.09.2003 at 06:21:20 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #31 - 17.09.2003 at 17:33:32
 
ARS wrote on 17.09.2003 at 01:03:02:

PREBUJENA



8)  Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #32 - 18.09.2003 at 06:17:33
 
m wrote on 17.09.2003 at 17:33:32:
8)  Smiley

Wink

No, naj še ta drugo gor prilimam ...

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #33 - 18.09.2003 at 06:19:11
 

ČEZ PLOT

Daj, no, a da poznaš kar nekaj muhastih, težko obvladljivih in samosvojih žensk, ki mi do kolen ne sežejo? Tebi pa res ni dolgčas! Sicer pa, iluzije o tem, da bi mene (ali pa kogarkoli) lahko obvladoval, pa ja nisi nikoli gojil, ali pač? Kaj ste modeli! Skoraj nič ne morete (beri: želite) dati in deliti, pa se vseeno kar nekaj razburjate. Modeli, res.

Zdajle toriraš ali pa prav zvito provociraš. Ali pa nič od tega -  pa ne bom o tem naprej razmišljala, bi bil brezpredmeten monolog. Dejstvo je, da sta tako tvoja pozicija napada kot obrambe povsem odveč, saj si, kot ti hočeš, in prav v nič te nisem prepričevala. Se mi ne da, največkrat ne obrodi sadov; pa še moreče zna biti in energijo posrka, mnogo nje. Pa tudi polemizirala nisem s teboj, kdo od naju živi pravilneje. Saj ja vsak živi tako, kot se mu zdi prav, pametno in pravilno zanj. No, naj bi. A se mi skorajda ne da razpredat, zakaj mnogokrat ni tako, pa zakaj se marsikdo izmed njih lenobno in z nezavidljivo odličnostjo izgovarjanja prepušča lastni neodločenosti in nedelovanju; iz dneva v dan.

Ne, samo iskreno me je zanimalo, kako in zakaj zdržite v takih zakonih, ki niso tisto, kar mislite, da bi lahko bili oz. bi morali biti. Kako neki naj vem, kakšen je vaš resnični modus vivendi? Vas, vezanih, ki jim je premalo hudo, da bi šli v nepreklicno akcijo. V akcijo za svojo srečo in lasten notranji mir. Hm, morda imate pa tako srečo kot mir, a bi radi vedno znova preizkušali, ali je mogoča še večja doza obeh. Ja, seveda. Brrr. Dolgčas vam je, pa zato v vsako, vsaj malce vznemirljivo, podrezate; predvsem za spremembo položaja. Sem pa že raje za vedno samska kot v dvoje osamljena!

Ja, res pravimo, da se zarečenega kruha največ poje. A kar se intimnih razmerij tiče, si ga jaz, po katerihkoli mojih kriterijih in brez dvoma, lahko privoščim kakršenkoli obrok; zarečenega kruha, namreč. Če se mi zazdi. In ne bo slabe vesti. A ker nekaj prakse že imam, mi je škoda energije za tvoj obrok. Drži, nepredvidljivo mi je nenehni izziv in v veselje, a še zdaleč ne tisto morebitno trepetanje srca - kako patetično - ker ga druga že "ima", ker on drugo (no, prvo) pač "ima". To ti gre v nos, kajne?

Ker sem začutila bližino, se mi je pač dalo s teboj deliti na način, ki prijateljem pritiče. Neposredno, iskreno, brez celofana. Sem sebe in svoje poglede s teboj delila, to je vse. In ker si me v nadaljevanju intimno vznemiril, sem ti to tudi iskreno povedala. Ja, vse je najina elementarna pravica, v vsakem primeru; a zgolj do meja drugega. Tudi odklop. A bom še čisto malo nadaljevala; vse ostalo bi bilo nevredno tebe in mene.

Ne gre za to, kdo od naju je bolj pameten, uspešen ino podobno. Sem ti oziroma ti zgolj prijateljsko in iskreno razpredam, kaj mislim in kako te vidim. In čeprav med prijatelji včasih potrebujemo pogum za kake besede, jih to praviloma ne ustavi, saj smo na svetu tudi zato, da si odpiramo oči. (Ja, ja, res je, nisva prijatelja, a bila sva na najboljši poti.)

Torej, če se ti farbaš, da greš s prijateljico (ki ni tvoja žena) brez problema, posledic in neobremenjeno v posteljo, prav. A že sama semantika prijateljstva, kaj šele iskreno pojmovanje le-tega, tankočutno postavlja prijateljstvo v povsem drugačno dimenzijo (pa pri tem popolnoma nič ni važno, kako kdorkoli prijateljstvo pojmuje - v sebi vsi slutimo, kakšno naj bi bilo, nekateri pa se tega tudi zavzeto učimo – predvsem iz sebe navzven).

In kdor se skriva za iluzijami in jih prav pedantno neguje, se tako z mislimi in besedami bori kot ti. Biser, res: Samska ženska, ki z vezanim moškim ne skoči med rjuhe, je egoistična. Ne ti meni o egoizmu! Kaj neki ima postavljanje osebnih nad splošne koristi opraviti z našimi osebnimi in intimnimi odnosi? Nič. Naša osebna dolžnost je, da najprej in nenehno skrbimo zase in svoj notranji mir. Če je v nas nemir, je tudi okrog nas. In obratno. Če sem v redu s sabo, sem tudi z drugimi. In obratno. In ker nismo popolni (oz. smo nepopolni v svoji popolnosti), skačemo malo iz miru v nemir in obratno. Življenjsko, ne pa egoistično.

Tako, kot si se poročil - iz povsem napačnih razlogov (kar dandanes pač zelo dobro veš in tudi poveš), tako si danes še naprej skupaj z njo - tudi iz povsem napačnih razlogov. Tudi to zelo dobro veš, a si se v svoj konformizem sam zavestno pospravil. Tako temeljito, da celo res verjameš, kako plemenite razloge imaš za to.

Matrca, res si me sprovociral. Tako prekleto rahločuten si na cajte, pa take klamfaš! "Da vzgoja ni izgovor za tvoje vztrajanje v zakonu, pa da bi bil rade volje samohranilec, ker taki nezdravi odnosi dajejo otroku slab zgled … ampak vsakdanji vpliv na oblikovanje otrokove osebnosti imaš pa le." Taka nakladanja, ko in ker so otroci noter, me še vedno znervirajo. Najverjetneje toliko bolj, ker imam izkušnje z obeh plati – sem otrok ločenih staršev in ločena mami. Pri sedemnajstih vplivaš na otrokovo osebnost?! Bejž, no ...  A se ti ne zdi, da je odgovornost do otrok(a) predvsem to, da naredimo prav vse za to, da svoje življenje iskreno, pestro in srečno živimo, vzponom in padcem ter otrokom navkljub?

Mimogrede, punce, a res vsi, v svojih življenjih zdolgočaseni moški tako baročno nakladajo, ko si ene nove, na nov način pripravljene "račke" zaželijo? Čez plot z njimi! Retorično, zgolj. Oboje.

OK, pa predpostavljajva, da živim s partnerjem (fant/mož). Zame prijateljstvo z moškim, ki ni moj intimni partner, a h kateremu me vleče seksualna privlačnost, torej mesena želja, pač ni mogoče. Tak moški je lahko zgolj moj ljubimec, ne pa tudi prijatelj. In oba se najverjetneje strinjava, da z mojim partnerstvom nekaj že ni v redu, če me neustavljivo vleče proč oz. če si omislim ljubimca.

No, pa druga slika. Trenutno samska. Lahko počnem karkoli se mi rukne. Dobesedno. In tudi res. In stavim vse le še na to, kar iskreno želim in čutim. Brezpogojno oz. tako, kot v danem trenutku pač nanese. In zame prijateljstvo z moškim, ki že ima intimno partnerko, a h kateremu me vleče seksualna privlačnost, pač ni mogoče. Tak moški je lahko zgolj moj ljubimec, ne pa tudi prijatelj. In njega si v danem primeru privoščim zgolj, če me k njemu ne vleče nič drugega kot le mesena želja. Če. In to brez problema, brez panike, s konzumnim guštom, morda celo raziskovanjem. Sicer pa, trenutne telesne potrebe znam(o) popedenat' tudi na mnogo bolj enostavne načine …

Tisto, kar meni manjka, mi noben ljubimec ne more dati, pa tudi obdobja iskanja temeljev in športanja so že za menoj. Ja, sestradanosti pristne bližine in dotika zavestno ne hranim na tak način, ne več. Niti se ne slepim, da je kako drugače zame prav. Že z vsem ostalim, pa ko morebitni potencialni pride na pot, je preveč opraviti, da bi se "igrala". Le kaj mi bo ljubimec? Da me vzame iz omare, ko ima čas in ko se mu zazdi? Ali pa obratno? Ne, hvala. Jaz bi vse, ne samo nekaj na pol ali pa v vrsti.

A zame je "zgolj" prijateljstvo z moškim povsem mogoče, pod enim samim pogojem oz. dokler je le-ta izpolnjen: ne čutiva mesene želje eden do drugega. Pa čeprav sva bila nekoč v preteklosti morda celo partnerja ali ljubimca. Je mentalna bližina in odnos, ki naju povezuje; ne glede na razloge in dokler pač. In iskrenost. Najina, edinstvena; z vsakim drugače barvana, jasno. Ja, šment, zame je tudi intimno partnerstvo z moškim povsem mogoče in enkrat tudi bo. Pod enim samim pogojem: on bo vse, tudi prijatelj, najboljši. In vsi "le" prijatelji bodo še naprej v mojem življenju, dokler pač in ker ne bo mesenih želja.

Zanima te, kaj me je pravzaprav tako razkurilo? To, da sem v določenem trenutku ponovno videla tisto, kar sem želela. In hkrati nekaj časa neverjela, da si se res tako meni mimo odločil, in se ujela v verjetje, da te je škoda. Ja, saj te je … bilo. Morda. A tudi ti v sebi verjameš, da te ni. Če bi bilo drugače, bi razprl krila ... Jasno, tako zgleda iz moje perspektive in na moj način. Če bi bila jaz ti, bi bila že drugje. Pa nisem ti. Sem pa drugje.

A zdaj končno razumeš - ne gre za polemiziranje, prepričevanje, obsojanje. Ne, samo svoj "reset" gumb sem iskala, spet enkrat. In je moje zaupanje tebi preč, z njim pa še spoštovanje, ki sta osnova za katerokoli lepo, iskreno, plodno in veselo skupno delovanje.

Hvaljen bodi tisti, ki je prvi čokolado skupaj zmešal! Ne, raje ne grem po leksikonih brskat, kdo je to bil. Bi morda odkrila, da je za svojo ženo kako novo "blažilo" iskal, ker se je tako rad preko plota podal …

Ženske, res ste koze. Tiste, ki ne živite tako, kot si želite. Vse tiste, ki vztrajno negujete zgolj formo zakona (ali pa veze). In vse tiste, ki pripuščate moške, ki jim je v življenju dolgčas. Da niste? In da krivda ni vaša? Ja, seveda. "Za tango plesat' sta potrebna dva."
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #34 - 18.09.2003 at 09:28:03
 
ARS wrote on 18.09.2003 at 06:19:11:

ČEZ PLOT

Zanima te, kaj me je pravzaprav tako razkurilo?


To, da se tale tvoj oboževalec in osvajalec ne more odločiti in te vzeti v celem paketu! On bi pri tebi samo testise servisiral - njegova žena je namreč v tem pogledu neuporabna - in ravno to te tako pogreje! Ti se imaš v vseh pogledih za boljšo od njegove žene, tudi on to ve, ampak vseeno te noče!

Matr smo dedci čudn! Arska, pa ne bit preveč huda...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #35 - 18.09.2003 at 09:28:59
 

Au, Ars, tale je pa huda.  Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #36 - 18.09.2003 at 10:56:14
 
ARS wrote on 18.09.2003 at 06:19:11:

ČEZ PLOT



Hm, lepo povedano, toda.....zakaj?
Zakaj taka, globoko intimna zadeva na forum?
Je to klic na pomoč?
Pričakuješ tolažbo, priznanje, da so vsi moški prasci, vse ženske uboge?
Nekaj tretjega?

Lep dan, dekle...in..če ti je v tolažbo....vsak človek je zgodba zase...in....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #37 - 18.09.2003 at 11:37:31
 
en_bk wrote on 18.09.2003 at 10:56:14:
Zakaj taka, globoko intimna zadeva na forum?


Naj živi ekshibicionizem!

Če ne bi bili vsi po malem taki, da se radi kažemo in razgaljamo, bi bili vsi puščavniki...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #38 - 18.09.2003 at 12:21:02
 
vsak lahko piše o tem, kar ma v seb,  kaj pa druzga

manj pričakovanj, bol je, en bk, tvoja pa so? Wink

da ti je pa ratal tolk stvari ujet pa vn spravt, je pa tud občudovanja vredno, ARS
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #39 - 18.09.2003 at 13:21:03
 

Naj ponovim,

ARS wrote on 17.09.2003 at 01:03:02:
PREBUJENA

in

ARS wrote on 18.09.2003 at 06:19:11:
ČEZ PLOT

sta ZGODBI(CI), ki sem ju spisala za & poslala na letošnji Onin natečaj.  

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #40 - 18.09.2003 at 13:29:06
 
Arska, pejt u remelne!

Najprej nas zrajcaš, pol se pa ven vlečeš! A si zdaj to ti, al nisi?

No, saj te zastopim, vsaj eno tančico pa lahko obdržiš na sebi, je tudi tako dovolj dražestno...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #41 - 18.09.2003 at 13:51:07
 
en_bk wrote on 18.09.2003 at 10:56:14:
Hm, lepo povedano ...

Hvala.   Smiley

en_bk wrote on 18.09.2003 at 10:56:14:
... toda.....zakaj?

ARS wrote on 17.09.2003 at 16:10:20:
Sem si res zaželela replik(e), če že v njihov ožji izbor nisem prišla.   Wink

PS: Deset "najboljših" je žirija izbrala in čez poletje jih je Ona objavljala, vsak teden eno.
In izmed izbranih je bila meni dobra in berljiva le ena: "SŽ", kar je bilo zame pač presenečenje.
Res pa je, da se lanskega natečaja niti spomnim ne več, kaj šele izbranih zgodbic, tako da ...

en_bk wrote on 18.09.2003 at 10:56:14:
Zakaj taka, globoko intimna zadeva na forum?
Je to klic na pomoč?
Pričakuješ tolažbo, priznanje, da so vsi moški prasci, vse ženske uboge?
Nekaj tretjega?
Lep dan, dekle...in..če ti je v tolažbo....vsak človek je zgodba zase...in....

Globina in intima sta zelo individualni, stopnja šeranja obeh in česa drugega takisto, dojemanje foruma pa tudi.   Wink  
Me, le od kje si ostala vprašanja ven potegnil? Iz mojega pisanja "za plotom"?
Ja, vsak človek je zgodba in vsak (svoje) zgodbe živi ... morda celo zapiše.   Wink

Lep dan tudi tebi, mladenič!
Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #42 - 18.09.2003 at 13:59:02
 
Jakob_Ostrjan wrote on 18.09.2003 at 13:29:06:
Arska, pejt u remelne!
Najprej nas zrajcaš, pol se pa ven vlečeš! A si zdaj to ti, al nisi?

Grin  Matr, si neučakan, a vam lohk z andahtjo odrepliciram, kokr tolk po smislu,
da se naujo morebitne tančice ...   Tongue   In kva te je tolk zrajcal?   Wink

Sem jaz, pa moje zgodbice ...
8)
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #43 - 18.09.2003 at 14:07:42
 
ARS wrote on 18.09.2003 at 13:51:07:
Me, le od kje si ostala vprašanja ven potegnil? Iz mojega pisanja "za plotom"?
Ja, vsak človek je zgodba in vsak (svoje) zgodbe živi ... morda celo zapiše.   Wink

Lep dan tudi tebi, mladenič!
Kiss
ARS


Se ti pardoniram maksimalično, če je bila to le zgodba....neosebna...mi je zvenela kot krik bolečine...ampak...res je...sam sem kriv, če se mi je tako slišala.

Je rekel Konfuzij enkrat:
bk...v tišini srca bolečina joče najglasneje.

Pa ga nisem čisto dobro razumel...sem le en bk.

Hvala za tak kompliment..Sem ga zadnjič slišal pri 25-ih....pred...ene 20-imi leti.

Čudovit dan tudi Tebi, mladenka
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..." - II.
Reply #44 - 18.09.2003 at 14:22:41
 
Jakob_Ostrjan wrote on 18.09.2003 at 09:28:03:
To, da se tale tvoj oboževalec in osvajalec ne more odločiti in te vzeti v celem paketu!

Ne, to me niti razkuriti ni moglo, ker me vezani zanimajo 0,0%.   Wink   Razkurila sem se čist lepo sama, ker sem se za nekaj promilov in nekaj minut odmaknila od 0,0% enmal cepetat ... po mnogo dolgem času. Ma, sem ter tja je pa čist koristno mal zatorirat (če se d'best iskri pa sploh) - se s tem spet enmal resetiraš/uglasiš; lahko.

Kiss
ARS

PS: Sva se po kilometrih kakovostnih in blizu črk valjda na kavi dobila. In ker so iskrice ob kofet kar špricat začele, je blo treba ... A osvajalski obup ga ni prav hitro zagrabu, niti kmalu potem ne, ko sem mu predlagala, naj se po svoji ločitvi pa le čimprej oglasi ... In se še vedno ni, pa je že dober let mem.  Wink   Kontent?  Wink

Jakob_Ostrjan wrote on 18.09.2003 at 09:28:03:
On bi pri tebi samo testise servisiral ...

Bi, seveda bi ... ampak za servis morta bit vsaj dva.   Wink
Če te enmal parafraziram: "Mevžast moški in ustvarjalna, samostojna ženska ne moreta bit partnerja."   Wink

Back to top
« Last Edit: 18.09.2003 at 23:21:24 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9