Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5432 times)
A.
Ex Member




Srečanje indigo in kristalnih otrok
20.04.2004 at 07:56:03
 
V septembru bom organiziral Srečanje indigo in kristalnih otrok
z delovnim naslovom: Kdo smo in kako si lahko pomagamo?

da vam najprej razložim oba termina katera opisa sem našel v knjigi Franjo Trojnar Moč osebne rasti

Indigo otroci otroci novega tisočletja
Indigo otroci se razlikujejo od predhodnih generacij, ker imajo visoko razvito zaznavanje, so zelo senzibilni in praviloma medijsko nadarjeni. Prav nobene tolerance nimajo do nepoštenosti in nepristranskosti. V trenutku vedo, kadar kdo laže in si mu upajo to tudi povedati.
Ne poznajo kulturnih pregrad. Že od najzgodnješih let v duhovnem pogledu "vedo kdo so! in to dajo vedeti tudi svojim staršem. Imenujemo jih tudi otroci luči.

So ljudje z aktiviranim lastnim notranjim potencialom oziroma so preprosto ljudje, ki živijo svoje poslanstvo.
Prepoznavamo jih po jasnih očeh. Zel jih moti fizično in mentalno onesnaženje. Občutljivi so na nepravilno ravnanje učiteljev in staršev.
Pri slovnici se jim pogosto dogaja da zamenjajo ali spuščajo črke - so legesteniki in kot taki sprejemajo stavri s srcem in celostno.

Morda delujejo zavrto le tistim, ki jih ne prepoznajo v duši in jih ne sprejmejo.
So v stiku s samim seboj.

Neradi sprejemajo avtoritete, ne glede na njihov položaj ali starost. Peljejo nes iz dvojnosti v enost in v vedimenzionalno doživljanje.

Kristalni otroci
Je generacija, ki je po nekaterih teorijah rojena po letu 1984. od generacije y in indigo se razlikuje po nekaterih posebnostih.

Imajo zelo zrelo dušo. Kot dojenčki skorajda ne jokajo. So višji in hitreje dozorevajo. imajo globok zrel glas, bistre prodorne oči, za aktere je videti kot bi videle že veliko sveta. Imenujejo jih sky(star) people (nebesni, zvezni ljudje)

Občutek lastne vrednosti je za njih samoumneven in to zelo jasno povedo svojim staršem. Imajo probleme z absolutno avtoriteto, ji ni zgrajena na resničnih vrednotah. Težko prenašajo čakanje v vrsti. Pogosto vidijo boljše možnosti za obstoječe stanje.

delujejo lahko nesocialno ali zaprto vase v kolikor ni v njihovi bližini nikogar, ki bi jim bil podoben.

takrat imajo občutek, da jih nihče ne razume. Ne odzivajo se na discipliniranje in na vzbujanje občutka krivde: čakaj da očka pride domov in izve kaj si napravil.

So vneti zagovorniki bodi kar si.

torej ke sam spadam kot je videti v obe kategoriji, saj tako delam z mediji oz medije(od pozitivk, sončne...), da govorim resnico(kolkr pač vem) kot recimo temu zamenjam črke(pomoje sem kakšno sedaj kar spustil) in me moti onesnaženje sistemov,  predvsem pa mi je res blizu enost, da o nespoštovanju avtoritet zaradi tega ne govorimo.

ter ker stalno vidim boljše možnosti za obstoječe stanje in sem vnet zagovornik tega Bodi kar si.
saj je moje geslo: Ustvarjaj sanjaj, dovoli si bodi TI!
Celo delavnice delam o tej pomembni zadevi.

zato sem se odločil da bom naredil 1 srečanje indigo in kristalnih otrok.

pomoje nam bo full fino videl bomo kaj lahko skupaj storimo, kaj lahko damo drug drugemu, kaj so naše potrebe in kaj se nam dogaja v življejnju.

sicer bom rekel da so uredniki pozitivk v veliki meri isti tipi kot jaz, tako da so pozitivke nek indigo produkt. napovedi drugih so da bodo pozitivke za sabo potegnile veliko stvari, kar se v bistvu že dogaja.

kmalu gremo v eu.

če se kdo prepozna v teh opisih in bi se rad družil in delal z nami je več kot vabljen, da doda svoj del k temu kar nastaja in kar je prišel naredit.

torej srečanje bo več kot dobrodošlo ane  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Srečanje indigo in kristalnih otrok
Reply #1 - 20.04.2004 at 08:45:37
 
Quote:
torej ke sam spadam kot je videti v obe kategoriji, Wink


......
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Srečanje indigo in kristalnih otrok
Reply #2 - 09.05.2004 at 12:25:02
 
A. a nis reku, da majo kristalni čiste oči? Si preveril na sebi?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Srečanje indigo in kristalnih otrok
Reply #3 - 13.05.2004 at 09:12:52
 
Kristalci so v bistu čista ljubezen, sem spoznal da ne spadam tolk v to kategorijo.

Sem indigo, ampak povabil boma pa tudi kristalne ane  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Srečanje indigo in kristalnih otrok
Reply #4 - 13.05.2004 at 22:01:03
 
Ma, indigo bi bil lahko tudi jaz... Ampak! Mislim, da so ljudje v svoji nevrotičnosti čisto preveč navalili na to, da so ali da naj bi bili indigo, kristali ali ne vem kaj še...

Zdaj pa se zazri vase in se vprašaj: glede na to, kar veš o novodobnih otrocih, kaj misliš, ali oni čutijo potrebo po tem, da bi se družili?! Ne, ne! Ne sprašujem te, kaj čutiš ti! Kaj čutijo oni? Zakaj misliš, da naša generacija, ki v sebi prav tako nosi večino elementov indigov, ni bila dovolj za ta svet? Zakaj so se morali roditi še bolj izraziti posamezniki? A ne razumeš, da ni važno koliko jih (nas) je, ampak, da je bistvo to, da začnemo vsi (predhodniki in indigoti ter kristali) delati drugače. Mi se bomo morali v to "prisiliti" s pomočjo zavestne volje, indigi in kristali pa so taki že po naravi.

Bog je blizu.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Srečanje indigo in kristalnih otrok
Reply #5 - 15.05.2004 at 09:26:04
 
Ja jaz čutim, da je čas, da naredim ta korak, da se dobimo, zdej kako ostali čutijo, ne vem mislim pa, da čutijo enako, saj kot je bil čas, da naredimo te stvari tu gor in je čas da naredimo skupaj z ostalimi splenimi stranmi en večji skupni projekt, tako je čas, da začnemo indigo otroci z druženjem.

tko je zame, morda je tko še za koga.

Upam in vesel bom. Nekaj jih že poznam, za katere vem da bodo tam. Da se odpremo, druženju, soustvarajnju in sodelovanju.

Dobrodošel
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Srečanje indigo in kristalnih otrok
Reply #6 - 17.05.2004 at 10:08:26
 
lol Grin

jst se kar strinjam z Jakobom Oštrjanom. Te oznake (indigo,kristalni) so itak dobre sam še za bolj zakomplexat uboge otroke. Sej kako pa lahko kar tako določiš al je nekdo kristalen al pa indigo. Lih tko rabijo tej otroci nek dogodek v življenju da jih obrne proti tistemu kar je prav, kot vsi drugi ljudje. Tud oni se ne rodijo kar z nekimi sposobnosti in ne vejo takoj kaj je prav in kaj ne. Vsak se uči,dlje ko pride, večje ma sposobnosti. Zdej al je indigo al pa ne. Lahko pride dlje nekdo ki nima takega potenciala, kot en zakomplexan indigo otrok ki se zadrogira pri 15ih in pri 20ih pristane v psihiatrični bolnišnici.Vse je odvisno od spleta dogodkov.
Vsi smo enaki, nihče ni bolj pomemben, ravno tako potrebujejo tej otroci druge ljudi da se od njih učijo in jim svoje znanje posredujejo nazaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Srečanje indigo in kristalnih otrok
Reply #7 - 17.05.2004 at 17:39:26
 
valda vsi smo božji otroci.

imamo pa vsak drugačno pot in značaj.

in nekateri imajo radi nogomet, reče se jim nogometaši.
nekateri imajo radi košarko, reče se jim košarkaši.

jaz jih nimam za več od nas ostalih, čeprav jih imajo nekateri za več kot navadne ljudi.

zame so čist običajni ljudje. Nekateri so prijazni, drugi polni znanja, tetji so samo dobri športinki.

Ljudje imamo nekatere osebne lastnosti lahko izrazitejše, recimo velikost ali očala.

nekateri imamo na podlagi teh lastnoti potem verjetno skupne interese, ovire in vzorce. Zato je res dobro, če ti nekdo pomaga osvojit boljše načine delovanja in življenja.

tako je tudi tu, indigo otroci si lahko pri odraščanju pomagamo, izmenjamo izkušnje, enako naši starši.

nismo več, niti nekaj posebnega, full veliko se moramo naučit in do določene mere vsak spada v to kategorijo in vsak gre vsaj kot jaz to razumem in kot pravi Jakob v osebnem razvoju k temu cilju.

Tako, da jaz ne vidim ovir, da vidva ne bi bla tam?

Vidim pa prav nasprotno veliko prednosti tako za otroke kot za starše.
In verjemi, da iz lastnih izkušenj  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Millenius
1
*
Offline


Posts: 11
Grosuplje
Gender: male
Re: Srečanje indigo in kristalnih otrok
Reply #8 - 17.06.2004 at 02:29:36
 
Smiley Jaz sem indigo otrok!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Srečanje indigo in kristalnih otrok
Reply #9 - 17.06.2004 at 08:34:34
 
Millenius wrote on 17.06.2004 at 02:29:36:
Smiley Jaz sem indigo otrok!


To mi je blo jasno že od kar si se pojavu.  Wink Sem te vidla kot mlajšo osebo  Wink k ji je vse jasn. Lp.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1