Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12296 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: motivacija
Reply #15 - 13.06.2003 at 11:25:27
 
Quote:
neki mi ne klapa.



Najbolje je ta malo žličko vzet in se svojega vrta lotit okopavat.

Wink
ARS


PS: http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: motivacija
Reply #16 - 13.06.2003 at 11:39:06
 
ARS, a zdej trenutno se z nbenim vec ne druzis? si skos sama? si ENO? neodvisna za vse stvari?
Back to top
 
 
IP Logged
 
najka
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: motivacija
Reply #17 - 13.06.2003 at 11:43:29
 
Kako smo si ljudje različni  Grin!! Ena sama nota ne da lepe glasbe kajne?

Aja ??? ? Zakaj bi pa morala imet nota občutek da jo druga poizkuša preglasit, če skupaj lahko tako lepo zventita    ???

Akrod...  Grin

ARS že tvoj stavek je lahko motivacija za vsakega.  Za vsakogar je čudovito nekaj drugega..

jest bom kar stremela za tem, da bom poizkušala dosečI tisto kar je zame dobro in ko bo tega preveč... ,
BO ČUDOVITO   Cheesy

Kljub temu pa je v tej debati o motivaciji, po mojem mnenju nujno treba povedat tudi to, da cilj vedno ne opravičuje sredstev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: motivacija
Reply #18 - 13.06.2003 at 12:24:20
 
Quote:
ARS, a zdej trenutno se z nbenim vec ne druzis? si skos sama? si ENO? neodvisna za vse stvari?

Srči,
ti/vam v miru prepuščam vsa "besedovanja" o enosti, enem, dvojnosti, Resnici ino podobnem ...
... pa navkljub temu, da v mojem besednjaku in mislih praviloma teh pojmov ni, tale slika zame ne drži:

http://www.geocities.com/aida_ruperts/Who-is-this-one

Pa četudi:
* bom "ta malo žličko" kdaj le po rokah valjala;
* se bom proti mojim ciljem kdaj tudi spotikala;
* bom motivacijo včasih zaman iskala;
* bo v meni nemir.

In bom še naprej:
* neodvisna v vsej soodvisnosti od drugih,
* iz svojega nemira v svoj mir in nazaj "skakala",
* tako in toliko zadovoljna, kot si bom sama zgodila,
* verjela v vse moje "resnice" in "moj prav", pa četudi edina ali pa zgolj za določen čas ...
* ... in se vse do zadnjega diha ne bom predala.

Najverjetneje.  Wink

Ti (in vsak drug) pa po svoje, s svojimi "žličkami", pa s svojimi odločitvami, skozi sebi lastno delovanje ...

Wink
ARS


PS: Mimogrede, tema tukajle je o motivaciji oz. iz A.-jeve iztočnice,
"če kdo kaj boljšega, manj arhaičnega in neučinkovitega od motivacije pozna".
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: motivacija
Reply #19 - 13.06.2003 at 12:35:36
 
nikol se ne bos predala? kaj pa si s tem mislila? (ce bi te nekdo vprasal)
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: motivacija
Reply #20 - 13.06.2003 at 13:02:43
 
Quote:
nikol se ne bos predala? kaj pa si s tem mislila? (ce bi te nekdo vprasal)

Ti domišljija šepa?  Wink
Ne bom se predala neodgovornosti za to kar in kako sem ter kar počnem; vsaj to.

In se grem zdajle sončnim žarkom popolnoma, a omejeno dolgo predat ...
... zato mene zdej pr gmah pust in se "arhaične, neučinkovite" motivacije lot!

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: motivacija
Reply #21 - 13.06.2003 at 13:15:37
 
ARS wrote on 13.06.2003 at 13:02:43:
Ne bom se predala neodgovornosti za to kar in kako sem ter kar počnem; vsaj to.


pol pa sam se pocakmo na par tvojih slabih trenutkov da pridejo (sami od sebe), in bomo vidl ce se bos takrat tud se tako pokoncno pocutla odgovorne za njih, al bos krivila vse okol tebe, razen seveda sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: motivacija
Reply #22 - 13.06.2003 at 13:35:42
 
Quote:
pol pa sam se pocakmo na par tvojih slabih trenutkov da pridejo (sami od sebe), in bomo vidl ce se bos takrat tud se tako pokoncno pocutla odgovorne za njih, al bos krivila vse okol tebe, razen seveda sebe.

Grin Se boš pa u iber načaku!  Wink  Najverjetneje do mojega zadnjega diha ...  Wink

Največ kar tozadevno "zmorem", je včasih misel,
"Uf, kako bi blo fino/prikladno/enostavno/ip., če bi lahko koga drugega za tole krivila";
pa še to izredno redko, predvsem v pogovoru s kom.

Sicer pa, Aryan, ne sodi drugih po sebi ...  Wink

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: motivacija
Reply #23 - 13.06.2003 at 13:41:11
 
ARS wrote on 13.06.2003 at 13:35:42:
Se boš pa u iber načaku! Najverjetneje do mojega zadnjega diha

uf, dobr teb pol. tko al tko bos pa ti bl to opazala ce je res kot jaz.

Quote:
Največ kar tozadevno "zmorem", je včasih misel,
"Uf, kako bi blo fino/prikladno/enostavno/ip., če bi lahko koga drugega za tole krivila";
pa še to izredno redko, predvsem v pogovoru s kom.

pa to tud.

Quote:
Sicer pa, Aryan, ne sodi drugih po sebi

poskusam. drgac pa hvala. taki predlogi mi zmeri prav pridejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: motivacija
Reply #24 - 13.06.2003 at 14:41:33
 
najka wrote on 13.06.2003 at 11:43:29:
... cilj vedno ne opravičuje sredstev.

Res ne;
a uporabniki "sredstev" imajo vedno svoje razloge, velikokrat pa tudi motivacijo in opravičila za uporabo le-teh.

ARS wrote on 13.06.2003 at 13:35:42:
Sicer pa, Aryan, ne sodi drugih po sebi ...  Wink

Quote:
poskusam.

Se mi je zazdel,
da ti tut včasih enmal pozabiš na to, da drugi ne delujejo (nujno) tako, kot ti ...  Wink

Sicer pa, zame še vedno velja, da "Ni omejitev; je le omejenost. Lastna."
- in to ne glede na stopnjo motiviranosti.

Wink
ARS
Back to top
« Last Edit: 13.06.2003 at 18:56:07 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: motivacija
Reply #25 - 14.06.2003 at 23:59:23
 
Aleš!

Ti is bral intervju z Morijem, jaz imam pa njegovo knjigo. Niti se ne bova šla kaj je več vredno.  Zataknil si se pri motivaciji in vse to.  Samo vprašam te Aleš.  Na koliko motivativnih treningih si bil?  Jaz jih imam za sabo več deset. Prvega v Nemčiji, druge na Islandiji in enega v Sloveniji.  Ravno danes pa sem bil na treningu, ki ga je vodil  Alan Lorenz  Nr 1  in Europe, Chairman Herablife ltd. London
On je nekaj podobnega kot Morij, oseba, ki v 15 minutah na noge spravi celo dvorano. Dovolj je že če pove življensko zgodbo kako je dvakrat propadel izgubil  100 000 dolarjev, se je spet pobral, vložil denar in spet propadel,   Lorentz , tudi Morij sta kajpak sposobna in to je nekaj kar večina ni.

Namesto da bi sposobnim čestital si tvoj post čudno zabelil. Moraš se učiti od njih.
Niti pomislil nisi, da ti sposobni nudijo boljši življenski standard tebi osebno obenem tudi društvu če tako hočeš. Prisluhniti je treba, učiti se je treba, gledat napake drugih in nenazadnje motivirati se je treba.  Skupinska motivacija nudi neprimerno več, kot individualna motivacija tam kjer si sam za vse.  In tudi to je neke vrste  naj povem v tvojem izrazoslovju OPEN SOURCE.  Motivacijski treningi so grajeni na bazi kjer delajo vsi skupaj a kljub vsemu vsak za sebe.  Kdor pač odneha ima zato razloge, kdor pač gre naprej lahko doseže veliko..  Ne le pri verižni prodaji, kot je Herbalife, (ta trenutek na raziskavah pri MInistrstvu za zdravstvo, v v Sloveniji v prodaji decembra 2003)  nasploh v življenju, saj motivacijski trening je velika šola za vnaprej.   http://www.globalkeys.net

p.s.

Sicer pa Aleš. Še enkrat si preberi kaj ti je JST napisal.  Čestitam JST.


Andres





Back to top
« Last Edit: 15.06.2003 at 01:49:23 by Andres »  
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: motivacija
Reply #26 - 15.06.2003 at 01:32:24
 
Jaz sem bila na njegovem seminarju v Celju... Vse pohvale... Smiley

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: motivacija
Reply #27 - 15.06.2003 at 15:53:44
 
Andres to je pa dober odgovor in res lep način pisanja, andres vse pohvale. res. sem tud vesel da še prideš sem( aja neki ti tvoja stran zjutri ni delala?)

zdej pa da ti odgovorim

Sem bil tud sam na takih seminarjih kot jih ti omejaš, sam zmeri sem se čudil zakaj folk to dovol, da se za odpove temu kar čuti v sebi?

za sanje o kešu in svobodi je odgovor.

in drugo je to, da velik folka ne ve kaj ga veseli, zato mu ne gre, pol je ena taka prodajno motivacijska seansa kot naročena. Samo pol ugotovijo, da to ni to kar oni želijo delat a oni jih prepričujejo, da sej to zdej ni pomembno to kar želiš boš delal ko boš to kar ti mi dajemo naredil dokonca pol boš mel keš in čas in boš lahko začel gradit svoje sanje, ZDEJ ZAČNITE GRADIT SVOJE SANJE, ČEZ DVE LET VAS LAHKO ŽE VEČ NE BO?

Zato smo razvil projekt luka, da bo vsak lahko odkril in uresničil kar ga veseli in s tem uspel v življenju.

ja res je pojdi na kateri koli prodajno motivacijski seminar in kaj boš slišal sranje o kešu in uspehu ter podobne zgodbe, btw mori je bil in je zavarovalniški agent in v glavnem prodaja tak način motivacije...
zato kaj naj rečem, razlagat, da naj ljudje uporabljao tehniko sidranja za to, če te je strah je enako kot, če bi predlagal, da pojej aspirin, da odpraviš glavobol, nič ne odpravi vzrokov in so lahko srečni, če si ne narediš škode.

bom pa šel na morija, ker zdej sem se sam z enmu iz njegove ekipe pogovarjal a ni uspel rešit problema, ki ga je dal nekdo od publike, sej ni čuden ko je predlagu to naj se smji svojemu strahu ??? za primerjavo mi smo ga rešil in o njem sem le bral tko, da ne bom reku nč, o njem, sam motivacija pa je zastarela sej se ve, to sem reku tud v prvem postu.

kar dela je to, da narediš individualno prilagojen program glede na vzroke se pravi glede na situacijo v kateri si(se pravi trenutno učenje, lekcijo) in na poslanstvo(življenjsko učenje) ja vse ostalo je bl tko...

aja... zadnjič mi je en model networker 21 eno uro razlagal o tem kako naj bi jaz postal trgovec ker sem tolk sposoben dečko in se je kr vidu kolk bo dobil keša ko bom ljudem predaval te stavri...

sem mu takoj reku moje zanima me spodbujanje ljudi, da odkrijejo in delajo to kar jih veseli in v tem uspejo, pa je celu uro razlagal kolk so to dobri produkti in kolk se da s tem uspet itd...

sploh ni dojel, jao mi, jao njemu pol...  v tem uspet kar te veseli, ne s tem uspet kar prodajš, sam uspet je slišu... to je to ko da požagaš gozd, da uspeš za en let, ker se sploh en zavedaš kaj gozd je, sam uspeh slišiš...

tip mi je govoril eno uro od tega kaj naj bom, ja tolk je zamegljen, da ni ni mogu dojet, da jaz mam področje na kateremu delam in sem tam uspešen in da mam dost keša in časa in da mora tudi en razvijat stvari za druge ker tud njihovi raziskovalci in razvijalci izdelkov to delajo ker oni drugač ne bi mel kaj prodajat pa ni dojel je kr svoje blodu. da je zdej to drugač, sem mu dal primere da je isto še bl je pomebnen razvoj kot včasih in je utihnu.

sicer je še vedno poskušal z enim letakom, pol na konc sem mu 2 x povedu naravnost, da naj posluša kaj mu govorim pol je razumel, dojel pa ne ker mi je tiščal vizitko?    ???

pol sem se spomnu najbolj genialne ideje za mm do sedaj.
reku sem mu to, če maš full keša ga dej za to da bodo mladi lahko ustvarjal v tem kar jih veseli, in pol je bil kar neki časa tiho in se mi zdi da je to način kako ustvarit mm modela če pride do tebe, rečeš mu ko boš mel full keša ga nameni za malde...

zdej sem se spomu še bolj genialne ideje za najbolj USPEŠEN mm nja naredijo tako da teh 30 posto kot jih zdej dajo za take kot je on, da težijo tle folku dajo v sklad za razvoj projektov mladih in tudi drugih ljudi in tako bodo starši in mladi težil k temu da bomo kupoval vaše izdelke in vem da bo to najbolj uspešen mm do sedaj, v takega grem tudi sam kot končni uporabnik takoj!.

sem mu pa reku, da uporabljam njihovo foro, vsakemu ki ga srečam in ki mi razalga o mm povem kaj delam(da ustvarjam sklad za spodbujanje in razvoj projektov iz osebne in duhovne rasti, zdravega načina življenja in ekologije) in kam dajo lahko presežek svojih sredstev, ko bodo ali če so bogati. Tako kot oni pravijo, povej vsem ki jih srečaš, da te ne bo čez pol leta kdo poklical in rekel da je drugam je vložil keš. Sej rečem za začetek ne dat velik kolkr lahko pol pa boš vidu.

in zdej delam po njihovem tavelkem planu, sem jih že neki obdelu, nisme še vseh rubrik izpolnu, a bom, obljubim in pol bom uspešen, vsaj tko garantirajo, ko izpolneš tavelk plan si uspešen, no jaz bom uspešen in to nenormalno uspešen. (motiviram se ja, res je... Grin )  Kiss pa tud rad se mam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: motivacija
Reply #28 - 15.06.2003 at 20:38:59
 
Pozdravček!

MENE NI PREPRIČAL   Tongue

Meni osebno se zdi vse to tako... umetno. Že prvi vtis me je zelo odbil.

Moje skromno mnenje je, da je to za neodločne, nesamozavestne in tiste, ki se ne poznajo dovolj.  Lips Sealed - Lahko se motim.

Mislim, da ima vsak svojo življensko energijo in se moramo povezati z višjo enegijo SAMI.

To je samo "potuha". To ne traja in zato potrebujemo več.

Kar pa se mi zdi najbolj narobe je, da iščemo zunaj sebe. Vsak ve, da je bistvo očem skrito in da je v nas samih največja moč in energija.

Motivatorji prodajajo svojo energijo - Vendar le ta potrošniku ne ostane.
Kot je rekel Martin Strel - ni fora, da vsi skačejo  Cheesy In mislim, da Martin ve veliko o motivaciji in se mi ni zdelo, da bi bil preveč navdušen nad Morijem.  (Tistega lepega popoldneva - TV Slo 1)

Saj, če kakšnemu pomaga  o.k.  Sama zadeva ni škodljiva, - fant se zanjde in služi na nedoločnih (podobno kot - fake telefonsko šloganje). Lahko ti en bluzi, a bistvo moraš narediti sam in ti noben Mori ne more pomagati.

Upam, da nisem kakšnega užalila. Moj namen je bil, da prosim malo razmislite in ne kar slepo verjeti "novi" modni muhi.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: motivacija
Reply #29 - 15.06.2003 at 23:25:24
 
Quote:
Ja, kaj bi rekel, mene pa kljub vsem debatam, še vedno najbolj motivira   www.click-smilie.de/sammlung/alles_moegliche/mixed-smiley-022.gif         še bolj me pa motivira to      www.click-smilie.de/sammlung/liebe/love-smiley-084.gif    ali pa to      www.click-smilie.de/sammlung/liebe/love-smiley-076.gif  a ostale motivacije so samo brezupen primir motiviranja.

                                                  www.click-smilie.de/sammlung/spezial/trancebox/orange/shappy.gif


Dobra motivacija. Mi je všeč. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3