Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12297 times)
A.
Ex Member




motivacija
08.06.2003 at 21:07:07
 
sem bral zadnjič v oni intervju s Smiljanom Morijem in hm...

tip je reku, da bo nenormalno bogat... žalostno ane se mi smil ker že sedaj ni, to je njegov cilj? eden izmed?

kaj naj rečem je potrebna motivacija v življenju? men se zdi, da je motivacija prisotna sama po sebi takrat ko si na pravi poti in se zavedaš tega kar je.

zdej če teh dveh stavri ne veš oz nisi tam, pol ti tudi motivacija ne pomaga je bolj napačno, da te motivirajo za nekaj kar ni toja pot kot ne? ali pač?

rekel bi celo, da vse te mrežne skupine itd in določen del zafrustriranosti in nepovezanosti s svetom izhaja ravno iz motivacije, ker ne upošteva vzrokov in posameznika, ampak nas sili, motivira z nekimi vrednotami predvsem je v prvi vrsti denar in to na tak način, da smo samo mi in da je le to da imamo dovolj denarja pomembno.

Pol pa narava in soljudje trpijo, predvsem pa velikokrat trpijo tudi udeleženci, ki so se odmaknili od sebe in svoje težave vežejo na to, da bodo bogati in uspešni in potem bodo težave izginile, oz se bodo rešile.

Samo za to morajo naredit nekaj kar je v normalnem svetu nedojemljivo: zatajit svojo edinstvenost in svojo povezavo s svetom in uporabit vsa sredstva za dosego cilja saj šteje le uspeh, ki ga lahko merimo v denarju.

to da imaš uspeh in denar vežejo na srečo in pol folk namesto, da bi se poslušal, posluša kasete v avtu od teh mm ali motivatorjev in je čist nor

me zanima kdo pozna boljši sistem od motivacije?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: motivacija
Reply #1 - 08.06.2003 at 23:13:52
 
Hi,

Jest sem ze zdavnaj opazil, da bogastvo moti predvsem tiste duhovno razvite, ki ga sami ne premorejo.

Bit bogat samo po sebi ne pomeni popolnoma nic slabega. Se pa na bogastvo lahko naveze in tisti, ki ga ima v izobilju in tisti, ki ga nima popolnoma nic. S tem, da s grdim prstom na denar kaze samo tisti, ki ga nima.

Kolikor jest stekam stvari, je bogastvo lahko tudi izraz posedovanja obilice zivljenske energije in moci, ki se na fizicnem planu pac lahko manifestira tudi na tak nacin, t.j. v osebnem bogastvu.
In, ce imas tukaj mirno vest, glede na to, da je ta zivljenska sila sama po sebi nevtralna zadeva, tako kot npr. denar, potem bos svoje bogastvo pomnozil ne samo za sebe, temvec tudi za vse svoje rodove (kje ze to pise?).

Jest lahko zase samo recem, da hvala bogu, da ma moj sosed se vec. Mi vsaj nevoscljiv ni...


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: motivacija
Reply #2 - 12.06.2003 at 09:10:53
 
a_hero wrote on 08.06.2003 at 23:13:52:
Hi,

Bit bogat samo po sebi ne pomeni popolnoma nic slabega. Se pa na bogastvo lahko naveze in tisti, ki ga ima v izobilju in tisti, ki ga nima popolnoma nic. S tem, da s grdim prstom na denar kaze samo tisti, ki ga nima.

Jest lahko zase samo recem, da hvala bogu, da ma moj sosed se vec. Mi vsaj nevoscljiv ni...


Lp
Jst


tale tvoj zadnji stavek je ful dober.  Grin

drugač pa pravijo, denar ni umazan, ljudje ga naredijo takega. lepo ali grdo, jaz se ne bi branila bit bogata. kdo od vas bi se pa?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: motivacija
Reply #3 - 12.06.2003 at 12:55:56
 
ah ne vem zakaj sem ta stavek dal notr, me sploh ni motl zarad sredstev sama motivacija me zanima...

menj je to tko zastarela(to je preživeto v 20 stoletju izvira pa še iz prej, sam takrat niso vedl o možganih tolk kot dans) in čist abstrakna stvar, da se ko mi kdo omen kaj takega včasih prav nasmejim, ker fantje sloh ne vejo kako v resnici in zakaj stvar dela...

Grin

sam da so rezultati vejo, sam tudi rezultati so včasih drugačni, a tega ne razpravljajo, to pustijo udeležencem, seveda z definicijo, ki jih popolnoma ščiti v vseh pogledih, če bi se udeleženci res ravnali in delali dogoročno tako bi to pol pravijo blo, tko kot oni razlagajo..

ampak to je s tem kar oni podajo recimo 500 ljudem na enkrat mal težko dojet oz vrjet, da bo deloval za vse ane?

a lahko smo brez skrbi sej ne deluje...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: motivacija
Reply #4 - 12.06.2003 at 13:49:09
 
Kaj pa potem po tvojem deluje?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: motivacija
Reply #5 - 12.06.2003 at 23:04:33
 
a_hero wrote on 08.06.2003 at 23:13:52:
Hi,

Jest sem ze zdavnaj opazil, da bogastvo moti predvsem tiste duhovno razvite, ki ga sami ne premorejo.



Ja Jezus in Buda sta izreden primer tega,

Na zdravje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: motivacija
Reply #6 - 13.06.2003 at 01:04:37
 
Mi je bilo všeč, kako si tole na začetku skup sestavil, Aleš... sem se takoj vprašala, če si bil ti tudi kdaj na kakem "treningu" motiviranih prodajalcev Grin
Imam še vedno tukaj v zvezku izpisano glavno načelo Kirby mojstrov:
1. skupina = 80% = NOČEJO DENARJA!
2. skupina = 20% = ambiciozni, iznajdljivi, komunikativni, vztrajni, imajo cilj, navdušeni, točni... (hočejo denar!)

"Ne, mi nismo agresivni, mi smo dinamični!" Tongue Wink


Motivira te po moje občutek zadovoljstva oz. sreče, dolgotrajen občutek, ki bogati tvojo notranjost in (lahko) rezultira tudi zunanje bogastvo.  
Za mene je najboljša motivacija nek višji cilj, boljši cilj, ki prispeva k izboljšanju celote. Ne samo delo za mene, ampak delo za več nas. Poštena pot, način, ki mi je pisan na kožo, dolgoročen smisel vlaganja energije.

Čeprav se mi zdi, da ti o tem kar dosti veš Smiley
Zakaj pa ne napišeš Wink?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: motivacija
Reply #7 - 13.06.2003 at 08:40:54
 
a_hero wrote on 08.06.2003 at 23:13:52:
Jest sem ze zdavnaj opazil, da bogastvo moti predvsem tiste duhovno razvite, ki ga sami ne premorejo.

Bit bogat samo po sebi ne pomeni popolnoma nic slabega. Se pa na bogastvo lahko naveze in tisti, ki ga ima v izobilju in tisti, ki ga nima popolnoma nic. S tem, da s grdim prstom na denar kaze samo tisti, ki ga nima.

Jest lahko zase samo recem, da hvala bogu, da ma moj sosed se vec. Mi vsaj nevoscljiv ni...

Wink Z vso pronicljivostjo natančno, Jst - d'best!!!  Wink

Grin A. bi toplo vodo odkrival ...  Grin ... ali pa se spet enmal pametnejšega delal ...

Motivacija pač in praviloma botruje našemu delovanju. Kaj pa drugega?

In izpeljank, tudi slovenskih, je še malo morje - npr. glagoli:
spodbuditi, mobilizirati, animirati, nahujskati, obodriti, okriliti, podnetiti, podvizati se,
podžgati, razgreti, razpaliti, spodbosti, spodžgati, sprovocirati, spuntati, vzpodbuditi ...

Quote:
a lahko smo brez skrbi sej ne deluje...  Grin

Quote:
Kaj pa potem po tvojem deluje?

No, A., kaj pa potem po tvoje deluje?

Roll Eyes
ARS

PS: Sicer pa, A., saj lahko - npr. - pod kovtrom ves dan ostaneš ... in svoje dinarčke šteješ.  Grin
Drugih dinarčki bodo še vedno zgolj drugih dinarči, drugih motivacija za njihove cilje pa tudi zgolj njihova.
In vsak ima zase popolnoma, najbolj prav.  Cheesy
Do meja drugega; a to je že druga zgodba oz. eno izmed možnih "nadaljevanj motivacije" ...
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: motivacija
Reply #8 - 13.06.2003 at 09:01:46
 
Quote:
ah


ampak to je s tem kar oni podajo recimo 500 ljudem na enkrat mal težko dojet oz vrjet, da bo deloval za vse ane?

 Grin


pa če deluje n enega je uspeh. včasih mora človek slišati kaj takega ,da mu v možganih naredi klik in ve, da je to to. Ostalilm 499 pa če jim ne naredi klik, jim pa tud osebna motivacijska seansa ne bi koristila.

Na takih srečanjih ne gre zgolj, za to kar slišiš, ampak predvsem za energijo.

mogoče mal butasta primerjava, amapk, kakšna je razlika, če sam maditiraš, al pa če jih je 10 v skupini, ki meditirajo s tabo?

je pa seveda res, da marsikdo raje meditira sam kot v skupini, kdo drug, pa sploh ne mara meditirati.

In prav tako jaz vidim takšna skupinska motivacijska srečanja.

zakaj pa ne, če lahko slišiš kaj, kar lalhko spremeni pogeld na tvoj vsak dan na bolje?

v tem času, ljudje še bolj potrebujejo motivacijo, kot so jo kdaj koli prej. 90% ljudi, gre v službo, pride domov, se za briše pred TV in to je to. A je to življenje? A če človek nimam motivacije, tudi ne bo naredil kaj več.



ps. v tem trenutku berem veliko motivacijskih knjig, ker imam za napisat strokovno nalogo v okviru te teme  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: motivacija
Reply #9 - 13.06.2003 at 09:09:43
 
nekaj stavkov iz ene knjige, ki jo sedaj berem in so mi ful sedle v srce;

kadar veste, kam ste namenjeni, vam tega ni potrebno opravičevati pred drugimi.

ne dovolite, da bi bilo to, kar ste napoti tistemu, kar hočete biti.

mnogi ljudje so nadarjeni, le nekaj pa jih izstopa. Zmožnost, dvigniti se nad osale, leži bolj v trudi kot v nadarjenosti.

namere ne štejejo, dejanja so pomembna.

bolj strašno je biti brez cilja, kot ga doseči.

in še in še in še,...

ampak ne gledat sedaj motivacije, kot nekaj kar nas pripelje do velik denarja, da materialnih dobrin. Človek mora biti motiviran za vsako stvar. Ljudje včasih niso niti motivirani, da bi zjutraj vstali..

Motivacija mora biti, tudi če si želiš duhovni razvoj.

ma ste najdel, temo za mene. Wink sedaj sem kar motivirana, da vam pokažem, kako je motivacija potrebna. Grin

vem, da je v knjigi še en fajn stavek, ki se tiče motivacije. če ga bom našla, ga bom napisala.

Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: motivacija
Reply #10 - 13.06.2003 at 09:15:07
 
evo na hiter.
motii so želje ali potrebe, ki izhajajo iz nas samih. vzpodbude so nagrade, ki - povezane z motivi - postanejo motivacijske. pogosto vrednost nagrade ni nagrada sama, ampak čustvena izpolnitev, ki jo doživimo, ko jo prejmemo.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: motivacija
Reply #11 - 13.06.2003 at 09:27:08
 

Ordinary people believe only in the possible.
Extraordinary people visualize not what is possible or probable, but rather what is impossible.
And by visualizing the impossible, they begin to see it as possible.

CHERIE CARTER-SCOTT, Motivation consultant


Motivacija "rules"!

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: motivacija
Reply #12 - 13.06.2003 at 10:10:24
 
ARS wrote on 13.06.2003 at 09:27:08:
Extraordinary people visualize not what is possible or probable, but rather what is impossible. And by visualizing the impossible, they begin to see it as possible.

to je samo sugestija, ki ima le kratkotrajen efekt "zadovoljstva".

Quote:
Motivacija "rules"!

ce jo vids tako kakrsna je, pol niti ne vec tolk "rules".
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: motivacija
Reply #13 - 13.06.2003 at 10:34:05
 

Aryan,

ARS wrote on 13.06.2003 at 08:40:54:
Vsak ima zase popolnoma, najbolj prav. Do meja drugega.


Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: motivacija
Reply #14 - 13.06.2003 at 10:50:59
 
a pa je sploh mozno da se te meje nikol ne bi sekale (kreganje)? in ce to ni mozno, kako lahko pol dosezemo mir? in ce ni mozno dosezt miru, kako je pol sploh mozno dosezt zadovoljstvo?

neki mi ne klapa.

a je resnica ena, al jih je vec? in ce jih je vec, kako je lahko mozno da govorimo o "enosti" ki naj bi prinesla mir?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3