Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 18486 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: o zeljah
Reply #30 - 22.11.2001 at 07:44:07
 
lepo ste pisali tole o željah, pa o pomembnosti DANES, tega trenutka. Sama zelo dobro vem, kaj mi pride iz tistega predela okrog srca (notranji glas) in kdaj poslušam glavo. So me izkušnje že naučile, da zaupam notranjemu vodstvu in ne odreagiram toliko z razumom. Ne vem, kako je to pri drugih (malokrat sem se lahko o teh stvareh pogovarjala z drugimi, še manjkrat naletim na ljudi s podobnimi izkušnjami). A če pri meni spregovori notranji glas in me začne terat v določeno smer, v določeno akcijo, ga bom kljub odporu (saj smo vsi radi leni in komot) v končni fazi ubogala in storila, kar zahteva oz. želi. Prej nimam gmaha. A vedno se je vse zgodilo v moje najbolj dobro in posledično najbolj dobro tudi za okolico. A pa je bila to, kar je prihajalo iz moje notranjosti, želja? Pah, bi rekla, da je to malo narobe uporabljen izraz. Saj je bila prej zahteva ali potreba. Duša (ali moj višji jaz ali kaj - kar se tiče teorije, odpovem)
je vedela, kaj je dobro zame (sem mar ločena od duše?), zato me je terala v akcijo, kljub temu, da je bilo mene npr. strah.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: o zeljah
Reply #31 - 22.11.2001 at 09:22:34
 

ana wrote on 22.11.2001 at 07:44:07:
A pa je bila to, kar je prihajalo iz moje notranjosti, želja? Pah, bi rekla, da je to malo narobe uporabljen izraz. Saj je bila prej zahteva ali potreba. Duša (ali moj višji jaz ali kaj - kar se tiče teorije, odpovem)
je vedela, kaj je dobro zame (sem mar ločena od duše?), zato me je terala v akcijo, kljub temu, da je bilo mene npr. strah.


Jaz mislim, da je tako: duša je ena in neskončna in sočutna do vseh tako rečeno 'ločenih' duš,al pa duš dvojčic, če hočeš (subjekt/objekt). Po mojem te ne more nič od zunaj 'naterat' v akcijo, kar ni v tebi 'zapisano' kot 'potreba' 'tvoje' duše, da se udejani. Vsekakor pa je: strah = ego, to je tisti 'gospod', ki nas pelje do tja, kjer izgubi ves smisel.
Smiley
Eh, kaj pa vem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: o zeljah
Reply #32 - 22.11.2001 at 10:29:54
 
Hvala, Zvezdica, za tvoje besede. Že večkrat sem se zalotila, kako so mi tvoje besede všeč. Da imava podobne misli, da pa znaš ti veliko lepše (in jedrnato) povedati.
strah = ego? Bi rekla, da je strah eden od koščkov ega...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: o zeljah
Reply #33 - 22.11.2001 at 10:34:22
 


Resno misliš? Lepo in jedrnato Smiley? Hvala Smiley. It's Beauty, that walks with you.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: o zeljah
Reply #34 - 22.11.2001 at 22:30:31
 
ana

Glede notranjega glasa je pa tko... da vem da je in ga tudi sam upoštevam... sam mam pa težave ločiti med notranjim glasom in pa mislimi...
Sedaj se mi zdi nujno izboljšati komunikacijo z notranjim vodnikom... in bi te vprašal ali obstajajo kakšne vaje za to ???...

Tisto da se 3x vprašam o odločitvi ne deluje... al pa ne znam... drugič pa je spet tko da ni časa da bi se 3x vprašal...






Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: o zeljah
Reply #35 - 23.11.2001 at 08:27:19
 
Magla, na žalost ti moram reči, da ne poznam vaj za poglabljanje vezi z notranjim vodnikom. Tudi meni se zdi, da je poslušanje notranjega glasu in delanje na tem, da se zmožnost slišnosti poveča, zelo važno. In seveda potem tudi upoštevanje notranjega glasu - da mu zaupamo in delamo po njegovih navodilih.

Mislim pa, da sem zasledila nekaj na to temo v knjigah Ann Barbare Brennan, ampak nisem sigurna.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: o zeljah
Reply #36 - 23.11.2001 at 13:51:51
 
Q
Sedaj se mi zdi nujno izboljšati komunikacijo z notranjim vodnikom... in bi te vprašal ali obstajajo kakšne vaje za to
Q
zdej smo mel na reikiju eno dobro meditacijo na to temo, od une naomi, k ti ni bla všeč zadnjič. mogoče lahko dobim text te meditacije. če želiš, kljub temu da je od naomi.
(se mi zdi da je naomi bla tista)

Q
Mislim pa, da sem zasledila nekaj na to temo v knjigah Ann Barbare Brennan, ampak nisem sigurna.
Q
točno tako, v knjigi moč zdravilnih rok, na žalost nimam texta, je pa v knjigi 100%, ker sem enrat to meditacijo delu, je pa v bistvu taka da ne misliš na nič in opazuješ, že prej pa prsiš za stik z njim, in potem opazuješ misli ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: o zeljah
Reply #37 - 23.11.2001 at 13:57:13
 
Q
točno tako, v knjigi moč zdravilnih rok, na žalost nimam texta, je pa v knjigi 100%,
Q

bom pobrskala po knjigi, če najdem, pretipkam, pa je
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: o zeljah
Reply #38 - 23.11.2001 at 22:22:15
 
no, pa dejmo...

1.del
Vaje za pridobivanje duhovnega vodništva

Sedite v meditativni položaj, z vzravnanim hrbtom in z vleknjenim križem. Sedite lahko na stolu in se naslanjate na naslonilo ali pa se boste odločili raje za položaj joge, v katerem sedite s prekrižanimi nogami na tleh na blazini. Poskrbite, da boste sedeli udobno.

1.      Če ste kinestetični tip, zaprite oči in mislite samo na to, kako vdihujete in izdihujete. Tu in tam se nemara opomnite:«Sledim dihanju prav do središča.« Z duhovnim očesom sledite dihu v telo, vse do vašega središča. Nemara se vam bodo čuti izostrili in si boste zaželeli, da bi sledili toku energije po vsem telesu.

2.  Če ste vizualni tip, si predstavljajte zlato cev vzdolž hrbtenice, kjer poteka glavni tok energije avre. Nad glavo si naslikajte belo-zlato kroglo. Medtem ko mirno dihate, se krogla počasi spušča po cevi navzdol in v osrednji del telesa do sončnega pleteža. Potem opazujete kroglo, kako vam kakor sonce narašča znotraj sončnega pleteža.

Mogoče si boste želeli, da bi krogla rasla še naprej. Pustite, da vam najprej napolni telo z zlato svetlobo. Potem naj napolni z zlato svetlobo še polje vaše avre. Razširi naj se na vso sobo, v kateri se nahajate. Če meditirate v krogu ljudi, glejte, da se bodo njihove krogle razširile tako, da bodo sestavljale zlat prstan, ki bo zapolnjeval sobo. Naj se širi in preraste sobo, naj bo velik kot hiša, v kateri ste, okolica hiše, kraj oz. mesto, država, dežela, celina, zemlja in še čez.  To počnite počasi. Spodbujajte svojo zavest, da širi zlato kroglo svetlobe k mesecu in zvezdam. Celo vesolje napolnite s to zlato svetlobo. Imejte se za del vesolja, bodite eno z njim in potemtakem eno z bogom.

Zadržujte to svetlobo še naprej enako svetlo in jo polagoma speljite nazaj v vas,  tako kot ste jo poslali ven. Vse svoje bitje napolnite s to svetlobo in modrostjo vesolja. Glejte, da boste to počeli počasi, korak za korakom. Občutite velikanski energijski naboj, ki ga ima zdaj polje vaše avre. V svoje polje se vrnete tudi s spoznanjem , da ste eno s Stvarnikom.

3.  Če ste avditivni tip, si boste lahko pri meditaciji pomagali z mantro.  Za mantro boste nemara uporabili kako sveto ime kot so Om, Sa-Nam, Jezus ali pa »Bodi miren in vedi, da sem bog.« Ali pa boste dali od sebe samo zvok. Ugotavljam, da se ob nekaterih dnevih teže zberem, in takrat uporabim kombinacijo naštetih meditacij, da se mi duh umiri. Kdaj drugič pa si lahko pomagam že kar s preprosto mantro.

Če hočete zvedeti še za kakšne druge meditacije in vaje, s katerimi si lahko pomagate v stanje miru in samodojemljivosti, vam iz vsega srca priporočam vaje iz knjige Jacka Schwarza Voluntary Controls.  Ta knjiga vsebuje celo vrsto takšnih vaj, ki so še zlasti umerjene po zahodnem duhu in zato nadvse učinkovite.
Zdaj ko ste se zbrali in je vaš duh miren, ste pripravljeni, da dočakate duhovno vodništvo.


Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: o zeljah
Reply #39 - 23.11.2001 at 22:23:39
 
no, pa dejmo...

2.del
Priklicevanje osebnih duhovnih učiteljev – vodnikov

Vsak človek ima več vodnikov, ki bdijo ob njem in ga vodijo skozi mnoga življenja. Vrh tega ima tudi učitelje – vodnike, ki so ob njem v času, ko mu je potreben poduk in ki so zbrani prav zaradi tega, da bi ga poučili o tem in onem. Če se npr. učite za umetnika, morate imeti ob sebi nekaj umetnostnih vodnikov, da vas navdihujejo.  Kakršnokoli je že vaše ustvarjalno delo, prepričana sem, da vas navdihujejo vodniki, ki so pooblaščeni za takšno delo v duhovnem svetu, kjer so oblike popolnejše in lepše, kot jih moremo prikazati na zemeljski ravni.
Če bi radi navezali stik s svojim vodnikom, samo sedite v tihi, spokojni zavesti, da ste eno z bogom, da božja iskra plamti v slehernem delu vašega bitja in da ste povsem na varnem. S takšnim odnosom boste prišli v stanje notranjega miru, v katerem boste lahko slišali.
Kadar pridem v vzvišeno stanje, v katerem sem deležna vodništva, grem ponavadi skozi naslednje notranje izkustvo.
Poloti se me vznemirjenje, saj čutim navzočnost vodnika, polnega svetlobe in ljubezni. Potem se zavem žarka bele luči nad mano in se začnem vzdigovati vanj. (Lahko bi rekli, da vstopim vanj z duhovnim očesom). Vznemirjenost me nekoliko popusti, ko se zavem rožnatega oblačka ljubezni, ki se spušča nadme. Napolni me občutje ljubezni in varnosti. Potem začutim, kako se vzdigujem v stanje višje zavesti. Takrat se mi telo včasih premakne: medenico recimo pomaknem nekoliko bolj naprej in vzravnam hrbtenico. Včasih nehote zazeham, da bi se mi lažje odprla grlna čakra. (to je čakra, skozi katero človek sliši vodnike).
Vzdigujem se, dokler ne vstopim v stanje jasnine. Tedaj ponavadi vidim in slišim vodnike. Ob začetku branja se dvigam še naprej. Ponavadi vidim tri učitelje, ki me vodijo. Tudi človeka, ki se zateče k meni po pomoč, spremlja vodnik ali več vodnikov.
Zvezo z vodniki potrjuje doživetje svetlobe, ljubezni in jasnine. Če tega ne doživite, ko kličete vodnike, potem po vsej verjetnosti niste navezali stikov z njimi.
Vodnik bo z vami občeval tako, kot vam najbolj ustreza: bodisi preko splošnih pojmov, neposrednih besed, simboličnih podob oziroma neposrednih slik preteklih dogodkov in preteklih življenj. Če vas kaka oblika občevanja ne doseže ali vas postane strah tega, kar se utegne razodeti, bodo vodniki pač zamenjali eno obliko z drugo ali pa se lotili predmeta z druge strani.
.
.sledi še pol strani razlage njenih doživetij…
.
Ob koncu imam občutek, kot da se vodnik počasi ločuje od mene in dviga, medtem ko se mi zavest pogreza v telo in moj osebni jaz. V teh trenutkih me ponavadi zajame nekakšna plahost.


Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: o zeljah
Reply #40 - 23.11.2001 at 22:29:47
 
no, pa dejmo...

3.del

pred leti sem kupila kaseto Ustvarjalna vizualizacija v slovenščini (avtorica Shakti Gawain)
jo zavrtiš, vmes jo moraš sevede enkrat obrniti in uživaš v meditacijah lepo po vrsti:
ozemljitev in pretakajoča se energija
tehnika rožnatega mehurčka
odpiranje energijskih središč
afirmacije za zdravje, ljubezen in blaginjo
meditativno potovanje
globoka sprostitev
ustvarjanje svetišča
vizualiziranje cilja
srečanje z vodnikom
afirmacije
END
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: o zeljah
Reply #41 - 28.11.2001 at 08:35:58
 
Ana, Gape...
Res hvala, zdi se mi da sem dobil več, kot pa sem si sploh želel... jupi  Wink

Bodi miren in vedi, da sem bog
Back to top
« Last Edit: 28.11.2001 at 11:10:47 by gape »  

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3