Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10303 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
26.05.2003 at 09:57:49
 
Živeti.
Zmeraj do kraja.
Preživeti.
Začeti skraja.

Pa kaj zato, če svet ni raven!
Pač bo, kar bo
in nekaj zraven.

Zato ne psuj,
ne jadikuj
sam sebi tuj.
Se ne spodobi.

Temo izruj!
Bodi!

(Tone Pavček - iz sonetov za sina)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #1 - 26.05.2003 at 13:44:15
 
Na mrtvem živ čepi

Na mrtvem živ čepi,
pokojnik pa visi
na tistem, ki živi -
in pijeta si kri.

Ivo Antič
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #2 - 01.06.2003 at 21:53:35
 
To je živa čarovnija
zemlje, vode in neba,
da sekira, ki ubija,
nikdar nič ne pokonča.
STRNIŠA
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #3 - 04.06.2003 at 22:49:50
 
DRUGAČEN

Ljudje zamišljeno hitijo,
a name vsakdo se ozre.
Nekdo me prav začuden gleda,
večini pa zasmilim se.

A človek sem kot vsi ostali,
čeprav menda sem prizadet.
Živimo skupaj na tej zemlji,
med vami jaz imam svoj svet.

Pustite mi, da sem drugačen,
nikar ne pomilujte me!
Pomagajte mi le živeti
in sreče bo dovolj za vse!

Za zdrave vedno sem uganka,
naj srečen sem ali trpim.
Vem, da odveč sem marsikomu,
pa vendar z vami rad živim.

Nihče ne ve, kaj se dogaja
v moji duši, kjer sem sam.
Morda se biser v njej nahaja,
ki vam je skrit in nepoznan.
Pustite...

Kdor me kot tujec opazuje,
bo v dvomih šel nemiren proč.
Odpri srce mi, pa boš našel
ves smisel in življenjsko moč.

Nihče ni kriv za to bolezen,
zato se ne sprašuj: zakaj!
Tako nas božja roka vodi
po mnogih potih v isti raj.
Pustite...

nn
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #4 - 04.06.2003 at 23:00:29
 
Ah kreden, bistvena napaka pri tvojem razmišljanju je ravno ta, ko misliš, da si ti potreben/nujen del za naše življenje. Ampak nisi; pomemben si le zase in za tistega, ki te ima rad (res rad, ne le v smislu "sprejemam te"). Silit se nekam, kjer itak ne maraš bit in pričakovat, da te bodo vsi objeli, ker te tako zelo "potrebujejo" in so te že celo življenje iskali, je zmotno razmišljanje. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #5 - 05.06.2003 at 08:03:38
 
Himi, ni napake, ta je slučajno v tebi. Ne glej mene kot sebe, to je tvoje umsko razmišljanje, katero je pa na ravni kritične mase.

Čudi me pa nekaj, nekatere poste pa mirno spregledaš, ki so pa namenjeni ravno tebi in tvojemu direktnemu odgovoru, vtikaš pa svoj dolgi nos ravno v vsak drugi post, izmikaš se pa tistim postom, ki pa res pričakujejo direktni odgovor na vprašanje.

Še daleč od tega, da bi jaz pričakoval da me kdo od tukaj gori objema ali kakor koli išče, si po vseh spoznanjih niti najmanj želim vaše dužbe, pardon, da ne bo pomote, vsi le niso takšni.
Se pa iz dneva v dan razkrivajo nove stvari, kdo, kaj in kakšni smo.

Men, če bo pa pasal, bom pa še vedno kaj napisal, pa se lahko ti in teb podobni na bučo postavljate.

Himi, pojdi se še enmalo ptičke špilat.

Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #6 - 05.06.2003 at 15:56:43
 
Quote:
Himi, ni napake, ta je slučajno v tebi. Ne glej mene kot sebe, to je tvoje umsko razmišljanje, katero je pa na ravni kritične mase.

Ne vem od kod tebi zmotno mišljenje, da na tebe gledam kot na sebe. In večkrat poudariš, da nisi popoln, zdaj pa hitro poudarjaš, da je napaka le v meni? V tebi torej ni napak, al kako? Al je le zdaj ni, čez pet minut pa spet bo, ko ti bo kdo kaj drugega spet napisal in te razkril izza grma? Smiley

Quote:
Čudi me pa nekaj, nekatere poste pa mirno spregledaš, ki so pa namenjeni ravno tebi in tvojemu direktnemu odgovoru, vtikaš pa svoj dolgi nos ravno v vsak drugi post, izmikaš se pa tistim postom, ki pa res pričakujejo direktni odgovor na vprašanje.

Heheh. Res si naiven, če pričakuješ, da bom nasedel tvojim direktnim otročjim provokacijam. Oglasim pa se vedno tam, kjer poskušaš ljudem pokazati svojo resnost in vanjo nabašeš kup bluzov, ki se ne strinjajo s tvojim prejšnjim postom. Jaz pa te vedno le opozorim, da ljudje to opazimo, da ne boš živel v zmoti. V bistvu ti želim pomagat. Vendar pa sem s tem dosegel le to, da si v svoji bolečini zdravljenja storil ravno nasprotno od pričakovanega in si šel brisat vse svoje poste, namesto, da bi na njih gradil popravke in rekel: "to sem bil, zdaj nisem več." Namesto tega pa si staro le zbrisal in še vedno si, kar si bil, in tak verjetno tudi zavedno boš ostal. Smiley

Quote:
Še daleč od tega, da bi jaz pričakoval da me kdo od tukaj gori objema ali kakor koli išče, si po vseh spoznanjih niti najmanj želim vaše dužbe, pardon, da ne bo pomote, vsi le niso takšni.
Se pa iz dneva v dan razkrivajo nove stvari, kdo, kaj in kakšni smo.

Kaj pa potem pričakuješ s tole "pesmico", ki si jo zgoraj spisal? Meni se je zdela ravno kot krik po tem. Wink

Quote:
Men, če bo pa pasal, bom pa še vedno kaj napisal, pa se lahko ti in teb podobni na bučo postavljate.

Prosim, ti kar piši, tega te pa res nimam namena branit. Vendar pa pričakuj, da bomo pisali tudi ostali, vključno z mano, ja. Smiley

Quote:
Himi, pojdi se še enmalo ptičke špilat.

Se opravičujem, ker ne razumem kaj si tu želel reči. A vseeno, veliko sreče pri nadaljnih postih ti želim, kajti zdaj ti je zmožnost brisanja odvzeta. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #7 - 05.06.2003 at 21:10:21
 
himynameis wrote on 05.06.2003 at 15:56:43:
Ne vem od kod tebi zmotno mišljenje, da na tebe gledam kot na sebe. In večkrat poudariš, da nisi popoln, zdaj pa hitro poudarjaš, da je napaka le v meni? V tebi torej ni napak, al kako? Al je le zdaj ni, čez pet minut pa spet bo, ko ti bo kdo kaj drugega spet napisal in te razkril izza grma? Smiley

Heheh. Res si naiven, če pričakuješ, da bom nasedel tvojim direktnim otročjim provokacijam. Oglasim pa se vedno tam, kjer poskušaš ljudem pokazati svojo resnost in vanjo nabašeš kup bluzov, ki se ne strinjajo s tvojim prejšnjim postom. Jaz pa te vedno le opozorim, da ljudje to opazimo, da ne boš živel v zmoti. V bistvu ti želim pomagat. Vendar pa sem s tem dosegel le to, da si v svoji bolečini zdravljenja storil ravno nasprotno od pričakovanega in si šel brisat vse svoje poste, namesto, da bi na njih gradil popravke in rekel: "to sem bil, zdaj nisem več." Namesto tega pa si staro le zbrisal in še vedno si, kar si bil, in tak verjetno tudi zavedno boš ostal. Smiley

Kaj pa potem pričakuješ s tole "pesmico", ki si jo zgoraj spisal? Meni se je zdela ravno kot krik po tem. Wink

Prosim, ti kar piši, tega te pa res nimam namena branit. Vendar pa pričakuj, da bomo pisali tudi ostali, vključno z mano, ja. Smiley

Se opravičujem, ker ne razumem kaj si tu želel reči. A vseeno, veliko sreče pri nadaljnih postih ti želim, kajti zdaj ti je zmožnost brisanja odvzeta. Wink


Zame ni napak, ti jih vidiš, se pravi so v tebi.
Ne vem, najbrž nisi razumel, ti, Himi, a si slučajno kdaj v otroštvu na glavo padu, tak, enmal me zanima, mislim, tak z kakšne višine, direk na glavo ?
Opa, razkril iza grma, tale je pa čista policajska fora.
A te glava kaj slučajno boli ?
Hehehe, res si naiven, tvoje otroške bedarije so res hecne, še vedno vztrajam na tem, da mi poveš, zakaj se nekaterim direktnim odgovorom tako prefinjeno izogneš, kot, da jih ne vidiš ?
Kje pa ti vidiš resnost z moje strani ?
Ja, bluzim pa, ane, sigurno tolk kot ti.
Živel v zmoti, hja in ti me boš rešil teh zmot, kako le, če še sebe ne moraš rešiti svojih zmot o velik guru Himi.
Hvala, tvoje pomoči si res ne želim, ker nebi rad svet gledal v črni barvi in ril po kakšni meglici, kjer bi pa seveda ti bil kao vodja.
In misliš, da si mi ti kakorkoli pomagal, da sem jaz šel brisat svoje poste ?
Seveda sem jaz, kako bi le mogel zatajiti, da sedaj pa nisem več, seveda sem še vedno in vedno bom, dokler ne bo prišla me psica lizat, da me odpelje u vječna lovišta.
Seveda velik guru Himi, tak bom za vedno ostal, boljši.
Tale pesmica sploh ni moja, spodaj je pripis nn, si ga spregledal guru, dal sem jo pa zato gor, da maš ti kaj pisat, točno vem kaj moram kje pripopat, da se tvoja malenkost oglasi.
In sem kdaj rekel, da ne smeš pisati tam kjer pišem jaz ???, ti se kar oglašaj, tvoje kratko bluzenje me spravi v dokaj dobro voljo, ko vidim da ima i ludijih od mene.
Hehehe, še marsikaj ne razumeš, ti, Himi, dej polet mal med ptičke, svež zrak ti bo razbistril možgančke.
Pa ne jezi se tolk, škoduje lepoti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #8 - 05.06.2003 at 21:35:31
 
Sm ceu mesc garou sm delu k žvau
sm plačo dobiu sm u oštarijo zaviu (normaln)

pa sm za pijačo dau
pa sm dau za en pir
pa sm dau za dva
pa sm dau po glau

pa smo oštarijo razfukal
so kiflci prlaufal
au au au

pa še en litr pa še en litr
pa hitr še en litr na šank
slovinjak pank

pa sm dam pršibu
ženo razfukou
mulce razbou
psa sm zaklou

pa mi zrase moj tamau
pa mi zrase čez šank
pa mi prau moj tamau
ati ti s pa pank

pa še en litr pa še en litr
pa hitr še en litr na šank
slovinjak pank

(Buldožer, približno po spominu)

Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #9 - 05.06.2003 at 22:53:35
 
Quote:
Zame ni napak, ti jih vidiš, se pravi so v tebi.

Torej si brez napak? Potem ne razumem, zakaj si tole napisal:

Quote:
Vsi smo samo ljudje, z takšnimi in drugačnimi napakami, vsi se učimo, eni tako, drugi drugače.
Enkrat bomo spoznali.

Slabo se spoznavaš, če se ves čas zanikaš, ko se jaz oglasim. Česa se tako bojiš? Pa ja ne mene. Smiley

Quote:
Kje pa ti vidiš resnost z moje strani ?

Nikjer, ampak poskušanja je pa dosti. Wink

Quote:
In misliš, da si mi ti kakorkoli pomagal, da sem jaz šel brisat svoje poste ?

Pomagat ti pa res nisem mogel, to bi ti pa lahko le moderatorji, veš. Smiley

Quote:
Seveda velik guru Himi, tak bom za vedno ostal, boljši.

Boljši od koga? Mene? Celega foruma? Res? Ok, maš prav. Tako dober res še ni bil nihče, da bi šel brisat vse svoje poste.  Smiley

Quote:
Tale pesmica sploh ni moja, spodaj je pripis nn, si ga spregledal guru, dal sem jo pa zato gor, da maš ti kaj pisat, točno vem kaj moram kje pripopat, da se tvoja malenkost oglasi.

Vprašanje se je nanašalo na tvoj namen objave te pesmice, ne na pesmico samo. Smiley

Quote:
ti se kar oglašaj, tvoje kratko bluzenje me spravi v dokaj dobro voljo

Me veseli, torej konfliktov glede tega ni. Super. Smiley

Quote:
ko vidim da ima i ludijih od mene.

Stvarno ih ima. A ima i pametnijih. Wink

Quote:
Hehehe, še marsikaj ne razumeš, ti, Himi

Jest tebe prav perfektno razumem. Smiley

Quote:
Pa ne jezi se tolk, škoduje lepoti.

Saj se sploh ne. Pa hvala za kompliment. Wink

P.S.
Quote:
Spet jaz, ta Kreten neduhovni.     Grin Grin Grin

No, oglaša se, še zadnjič, tale neduhovni Bimbo Jaka Kreten.

Pravi magnet za pozornost si. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #10 - 06.06.2003 at 00:04:20
 
Žive naj vsi narodi,
ki hrepene dočakat dan,
da koder sonce hodi,
PREPIR iz sveta, bo pregnan.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #11 - 06.06.2003 at 01:39:03
 
Quote:
PREPIR iz sveta, bo pregnan.

Prepir je samo, ko ga sam želiš videt. Drugače ga ni. What you see is what you get. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #12 - 06.06.2003 at 16:03:26
 
Ohranimo prepir.

Preženimo pretep in poboj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #13 - 07.06.2003 at 12:54:50
 
To Miro, dobro si to napisal.

...

Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Dejmo užgat nekaj Slovenskih.
Reply #14 - 07.06.2003 at 16:40:23
 
Buldozer ja  Grin,       legende.....




Pluni istini u oci  Shocked
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3