Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5260 times)
A.
Ex Member




SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
05.06.2002 at 13:50:13
 
SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA

danes je dan varstva okolja, dan ko je ves svet spodbujen k razmisšljanu o stvareh, ki jih drugače zaradi različnih interesov včasih kar malo pozabimo

sedaj pa je prišel čas, da jih osvežimo!

začnimo vsak pri sebi...  Wink
a ne pozabimo na velike onesnaževalce, ne kritizirajmo jih, pač pa iščimo rešitve...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #1 - 05.06.2002 at 19:16:22
 
Škoda, da je tak dan samo danes. Vsak dan bi se morali tega zavedati. Kar srce me boli, ko hodim po hribih in vidim toliko smeti. Manjka nam še veliko osveščenosti.

Kar se tiče velikih onesnaževalcev, pa tako ni kaj iskati rešitev, ker rešitve so znane. To so čistilne naprave, razni dimni filtri in podobne zadeve. Vendar to stane in tako poveča ceno proizvoda. Danes pa vsi tekmujejo čim več prodati, biti cenejši od konkurence in v proizvod čim manj vložiti.
In naj pri tem še pohvalim našo celjsko firmo Cinkarno, ki je res včasih bolj onesnaževala, sedaj pa so veliko vložili v filtre in imamo v Celju boljši zrak. In reka Voglajna je bila včasih oranžno-rdeče-rjave barve, smrdljiva kot le kaj, danes pa v njej že živijo ribe.
Pa tudi to je res, da je veliko industrije pocrkalo in tudi zaradi tega imamo čistejši zrak in več brezposelnih.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #2 - 09.06.2002 at 13:49:44
 
Očitno nilogar ne zanima varstvo okolja, ali se motim? Undecided

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #3 - 09.06.2002 at 14:46:42
 
pomoje se motiš
nas zanima, ampak to je ena unih reči, k nimaš kej dost šprašvat (se) in filozofirat kako in kaj ... samo treba je ne-onesnaževat - čim manj obremenjevat mati Zemljo z našo prisotnostjo tukaj ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #4 - 09.06.2002 at 18:23:22
 
veš, da me zanima samo včasih sem tolk v svojem delu, da sploh ne vidim vseh postov.

veselim se za celje, je po eni strani to nekeko tudi moje mesto.

sem ga spremlajl, ko je bilo še onesnaženo in ga spremljam sedaj, ko se je razcvetelo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #5 - 09.06.2002 at 19:59:05
 
Ja gape, imaš prav, čim manj onesnaževati. Toda, to bi morali sprejeti vsi ljudje. Že sedaj je zemlja v k***u, kaj bo čez leta, pa si ne upam pomisliti.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #6 - 09.06.2002 at 20:02:48
 
In še to. Med tem, ko Evropa že prideluje bio-diesel iz žitaric in odpadnih jedilnih olj, pa naša država še ni pomislila na to. Sicer se v Nafti-Lendava nekaj pogovarjajo o tem, država pa za enkrat ni pripravljena znižati oz. ukiniti trošarin za ta izdelek. Z bio-dieslom bi oskrbovali javne prevoznike ipd.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #7 - 09.06.2002 at 20:03:46
 
Quote:
veš, da me zanima samo včasih sem tolk v svojem delu, da sploh ne vidim vseh postov.

veselim se za celje, je po eni strani to nekeko tudi moje mesto.

sem ga spremlajl, ko je bilo še onesnaženo in ga spremljam sedaj, ko se je razcvetelo.



Me veseli, da spremljaš, kaj se dogaja v Celju.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #8 - 09.06.2002 at 22:41:56
 
Igor P. wrote on 09.06.2002 at 19:59:05:
Toda, to bi morali sprejeti vsi ljudje.

sploh ni treba da to sprejmejo vsi ljudje, vsak posameznik mora sprejeti pri sebi in tako delovati in s tem delovanjem dajati drugim zgled.
edino tako lahko prideš do 'vseh ljudi' (pa je zadost polovica)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #9 - 09.06.2002 at 23:46:13
 
Se strinjam, ampak včasih je to težko. Naj ti navedem primer.
Sem član ribiške družine in kot tak večkrat zahajam za vodo. Tudi čistilne akcije imamo, da pospravimo in očistimo bregove voda. In potem pridejo veseljaki, naredijo piknik in seveda onemogli od alkohola pustijo vse za sabo razmetano. In tukaj je problem, kaj narediti. Ali pristopiti in predlagati, naj poberejo smeti za sabo? S tem tvegaš, da jih boš dobil po gobcu. Zato je res tako kot si napisal, da mora vsak najprej razčistiti s sabo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #10 - 09.06.2002 at 23:52:20
 
Igor P. wrote on 09.06.2002 at 20:02:48:
In še to. Med tem, ko Evropa že prideluje bio-diesel iz žitaric in odpadnih jedilnih olj, pa naša država še ni pomislila na to.


Sem brala pred časom, da imajo namen sejati oljno repico, ki da naj bi bila tudi en vir goriva. Tu v Sloveniji.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #11 - 10.06.2002 at 08:59:12
 
Igor P. wrote on 09.06.2002 at 20:02:48:
In še to. Med tem, ko Evropa že prideluje bio-diesel iz žitaric in odpadnih jedilnih olj, pa naša država še ni pomislila na to. Sicer se v Nafti-Lendava nekaj pogovarjajo o tem, država pa za enkrat ni pripravljena znižati oz. ukiniti trošarin za ta izdelek. Z bio-dieslom bi oskrbovali javne prevoznike ipd.

LP Harry


V MB je bilo nekaj govora da bodo nabavili avtobuse, ki bodo laufali na to, ampak zdaj že dolgo nisem nič slišala, upam da si niso premislili...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #12 - 10.06.2002 at 10:23:21
 
tole je skrito pod novicami v pozitivkah

Narava v avtomobilskem tanku
Posted Saturday, May 4, 2002 by test
Volkswagen razvija novo pogonsko gorivo iz rastlin, ki naj bi bilo čez deset let celo pitno

Narava v avtomobilskem tanku

Za zdaj je »vegetacijsko« gorivo sunfuel še približno dvakrat dražje od bencina

»S povsem novim ovrednotenjem rastlin bomo v bencinske tanke pripeljali sonce«, je nad gorivom prihodnosti navdušen vodja razvoja pri VW Wolfgang Steiger. Ekološko gorivo so poimenovali sunfuel, sončno gorivo. Ime so že dali zaščititi.
Pogonski sok nameravajo pridobivati iz slame, starega lesa in posebej gojenih rastlin, na primer topolov in vrb. Pri izgorevanju rastlinskega goriva pride iz izpušnih cevi ravno toliko podnebju škodljivega ogljikovega dioksida, kot ga je prej rastlinje prek fotosinteze odvzelo zraku.
Novo gorivo je zelo čisto. Ni samo nestrupeno: golf z diselskim motorjem po evronormi 3 doseže s sončnim gorivom brez težav mejne vrednosti evronorme 4, ne da bi bilo treba spreminjati motor.

Dizelsko gorivo iz oljne repice že prodajajo v Nemčiji na nekaterih črpalkah, vendar lahko nadomesti samo največ deset odstotkov fosilnega dizla, pa še to samo v primeru, da bi vse njive v Nemčiji posejali z oljno repico. Zato je sunfuel v prednosti pred njim, ker se za njegovo izdelavo lahko porabi ves odpadni les in vse rastlinje.

Vodikov pogon ali pa pogon na gorilne celice je še daleč, ker je zaenkrat še prenevaren.

V ZDA še ne razmišljajo o alternativnih virih pogonskih goriv. George Bush je še vedno naklonjen vladavini velikih naftarjev. Ameriško gospodarstvo je menda neverjetno razsipno z energijo in se z varčnostjo evropskih držav sploh ne more primerjati.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #13 - 10.06.2002 at 22:23:38
 
Največ goriva, tako imenovanega bio-diesela v Avstriji in Nemčiji pridelujejo iz ogrščice. To je ena vrsta žitarice.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: SVETOVNI DAN VARSTVA OKOLJA
Reply #14 - 11.06.2002 at 07:58:54
 
sorry, Harry, ogrščica je drugo ime za oljno repico Grin, ki pa seveda ni žitarica
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2