Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 61740 times)
atrumvates
1
*
Offline

Ohm Namah Shivaya!
Posts: 33
Ljubljana
Re: Salvia divinorum
Reply #75 - 25.05.2005 at 06:07:31
 
zaradi prevročega zraka ki ti vname sluznico če na tak način preveč kadiš...not good
Back to top
 
atrumvates  
IP Logged
 
atrumvates
1
*
Offline

Ohm Namah Shivaya!
Posts: 33
Ljubljana
Re: Salvia divinorum
Reply #76 - 29.05.2005 at 12:06:22
 
ah ta salvia...mi ne da miru Shocked
Back to top
 
atrumvates  
IP Logged
 
salvo
Guest




Re: Salvia divinorum
Reply #77 - 04.07.2005 at 13:18:00
 
Živjo usem!
mene zelo zanima kje bi se dalo to salvijo dobit  če kdo ve oz. če je kdo ma plis nej piše al u topic alpa lahko kr na mail. In še če obstaja kaka stran k piše o vzgajanju salvie ...

čaw
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Salvia divinorum
Reply #78 - 04.07.2005 at 13:23:21
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
salvo
Guest




Re: Salvia divinorum
Reply #79 - 04.07.2005 at 13:28:55
 
A jo ma kdo doma oz. ve kje se jo dobi tle u slo. ker za prek neta naročavat semena in ... sm malo nezaupljiv v te stvari.
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Salvia divinorum
Reply #80 - 04.07.2005 at 13:39:24
 
ne bi vedel kdo jo ima, jo pa imajo, in raste tud tu pri nas, sčekiraj malo forume...
Back to top
 
 
IP Logged
 
salvo
Guest




Re: Salvia divinorum
Reply #81 - 04.07.2005 at 14:17:39
 
ok tnx
Back to top
 
 
IP Logged
 
Papillon
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Salvia divinorum
Reply #82 - 09.09.2005 at 13:06:07
 
Zdravo,
sem nov tule, in zdej berem, berem, berem pa gruntam od kod mi je tale salvia znana in mi useka... Prinesel sem jo iz Londona spomladi. Zadeva se prodaja skoraj v vsakem šopu... Čisto legalno, prav tako kot gobice. Zraven sem si kupil še pipco. Tako da če bo kdo hodil po Londonu, naj zavije v kak šop kjer prodajajo vse mogoče pripomočke za "zadevanje" in naj jo kupi. Zdej se ne spomnim kako se reče tistemu delu Londona ki je ena sama velika tržnica... no tam dobiš to na vsakem vogalu. Imaš pa seveda na voljo različno močne ekstrakte, za začetek je bolje kak manj močan. Drugače pa je vse tako kot so že drugi napisali, tako da se ne bom ponavljal. Izkušnja je nekaj posebnega. Se splača.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #83 - 09.09.2005 at 13:39:35
 
v Londonu se res marsikaj prodaja in skoraj vse (razen gobic, ki jih moraš kupiti sveže) lahko naročiš tudi prek interneta ( brat je tako naročil 6 sadik Salvie, ki lepo uspevajo)
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Rok93
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2
Semič
Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #84 - 04.05.2007 at 17:01:23
 
Sm že naroču pri headshop.si 5g posušenih listov Salvie divinorum.

Pa eno pipco pa bom malo eksperimentiral.   Smiley


Pa bom pol povedu kako je blo.


Komi čakam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
motion
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #85 - 19.02.2008 at 16:57:22
 
prodam podtaknjence salvije, 20€ po komadu , info: v.zupanic@gmail.com
Back to top
 
 
IP Logged
 
Johnny B. Goode
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 12

Re: Salvia divinorum
Reply #86 - 23.02.2008 at 22:07:07
 
daj povej rok ja
me zanima kak je pa kaj imas od tega ce si s tem pomagas pri kaksni stvari da jo dosezes al je to zgolj iz veselja do zadevanja?  Wink

Johnny
Back to top
 
 
IP Logged
 
prti
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Re: Salvia divinorum
Reply #87 - 21.07.2008 at 18:24:14
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
limpid
1
*
Offline

fly free
Posts: 5

Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #88 - 28.08.2008 at 13:36:20
 
Živijo jaz sem bolj nov tukajle, pa bi podal par nasvetov glede salvie in njene uporabe.

Kot prvo, s posušenimi listi se ne gre zadevati, ker meni nič tebi nič nimajo skoraj nič efekta, tudi če skadiš 5g čez pipco direkt (no vsaj pri meni je blo tako mogoče koga dejansko prime to?). Torej priporočam ekstrakt, od 10x gor, dobra doza za prvič je kakih 0.2g recimo. Kadi se z vodno pipo, dobro je imeti s sabo brener-vžigalnik ker se salvinorin izloča pri visokih temperaturah.

Druga stvar, če si nov v deželi psihadelije, ti jaz osebno ne priporočam salvie, ker si verjetno niti približno ne predstavljaš moči te izkušnje. Večina ljudi pričakuje od droge, ki jo skonzumirajo, nek občutek lagodnosti, udobja, ekstaze itd. Pri psihadelikih ni tako in kaj lahko doživiš pod njihovim vplivom lahko samo ugibaš. Prej sem rekel, da se ne gre zadevati z listi, no stvar je v resnici taka da je to daleč od kakršnegakoli koncepta "zadevanja", to ni zadetost po nobenih standardih, bolj vpogled v spekter možnosti naše zaznave.

Disclaimer je takle: ko te salvia enkrat zadosti "odpelje", se ne boš več vrnil tak kakršen si bil. No zgledal boš isti in deloval boš tudi podobno, ampak tvoja psiha ne bo nikoli več ista. Pa ne da hočem koga strašiti ampak tako je, v trenutku ko boš začutil, da gospa salvia trka zadaj po tvoji glavi, se ti bo pogled na svet sesul do neprepoznavnosti in ko se boš vrnil nazaj, boš verjetno nekaj minut strmel v namišljeno točko pred sabo in si poskusil razložiti, kaj si ravnokar dal čez (in ne bo ti uspelo). Bil sem že na veliko "potovanjih" s pomočjo različnih substanc, pa mislim da se nič od tega ne more kosati s salvio. Je zelo močna zadeva in kdor jo skonzumira brez spoštovanja bo to drago plačal. Torej previdno, pa dobro je imeti zraven nekoga treznega, da se ne zakuriš ravno s pipco ko te začne prijemati.

Naj za primer samo navedem, da sem pod vplivom salvie počel najbolj čudne in nerazložljive stvari v svojem življenju. Enkrat sem se recimo znašel v Londonu, leta 1800-neki, se pravi bil sem tam, ne kot jaz ampak kot nekdo čisto tretji, čutil sem kako misli, ki jih mislim niso moje, in gledal sem predstavo kočij in ljudi, ki so brzeli mimo mene v mestnem vrvežu. Lahko povem da ko me je "vrglo ven" sem kako uro preživel v neki medzavesti, kjer sem resno razmišljal, da me daje shizofrenija in v tistem trenutku mi je bilo hudo žal, da sem karkoli konzumiral. No na srečo je minilo kako uro kasneje. Bilo je še par zanimivih izkušenj s salvio ampak zdaj se mi res ne da opisati vseh, mogoče drugič.

Je pa precej verjetno da po prvi močni izkušnji s salvio ne boste hoteli tega dati čez nikoli več. Vsaj večina ljudi je takih (vključno z mano haha)

Pa srečno Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #89 - 03.09.2008 at 19:49:35
 
Kaj kdo doživlja bi lahko vsak svojo zgodbo opisal. To je verjetno individualna izkušnja, ki pa te resnično zaznamuje, zato, če nisi dovolj prepričan in izkušen, tega raje ne počni. Posledice so lahko tudi negativne. Definitivno pa tega ne počnite brez varstva (naj bo ob vas nekdo, ki se vas ne bo ustrašil). Salvia je samo za tiste, ki ne pričakujejo samo lepih stvari, ampak vedo, da se bodo borili sami s sabo zato, da bi se jim odprl širši spekter zaznave oz. vpogled v nezavedno stanje in posledično v bolj razširjeno zavedanje samega sebe.
Dejansko te stvar "odpelje" in je mogoče, da se nimaš več pod kontrolo. "Včasih se zdi, kot da te vodi zgolj trenutni vzgib, ki se mu zavestno ne moreš upreti. Kakor, da bi hodil v snu, potem pa bi se počasi prebujal."
Zato pazljivo in spoštljivo ravnanje s to rastlino ne bo odveč. Le s takim ravnanjem bomo dobili na koncu zadovoljiv rezultat.
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7