Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 61735 times)
A.
Ex Member




Re: Salvia divinorum
Reply #15 - 19.05.2002 at 12:04:01
 
v braziliji je res čaj mate namenjen za družabna srečanja, te umiri in da drugačno podlago urejanju stvari, se bolj umirjen počutiš pa bolj trezno razmišljaš

drugo je san pedro, čaj iz kaktusov samo tega se mi zdi da brazilska vlada ne bi priporočala

tretja stvar je v Braziliji tud full uporabna vsi naši kao šamani hodjo dol nanjo, je pa tud velik drugih stvari tam,... tako kot tu, vedno dobiš kar rabiš....
vedno dobiš...

kar se tiče gob pa so govnarji almost neuporabni, ne dajo efekta, psylocibila simelteana je velik boljša, vsaj kot se govori po pozanih šamanih...
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #16 - 19.05.2002 at 17:51:19
 
lep in super odgovor......

a govnarke so pol bl bed pr nas.....ker u gobarski literaturi piše kao ....neki to dela

se pravi da je še tretja stvar......

ej a tale mate misliš da si oni nalivajo tam u dvoranah?

ampak a ni mate tut pr nas na policah...u trgovinah.

kaj pa amanita muscaria...to je baje tut ....kokr sem slisou nekak razumljena kot potencialna SOMA....kej izkušenj

plp

brus-li (the gobar)
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Salvia divinorum
Reply #17 - 19.05.2002 at 18:37:03
 
zakaj so govnarke bed?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #18 - 20.05.2002 at 12:07:48
 
ja tko sem razumeu ....iz pousta ....prejšnjega.....ampak nisem še meu prložnosti........tk de.....ne vem .....poslušam in se učim

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Miha
Guest




Re: Salvia divinorum
Reply #19 - 11.10.2002 at 14:32:22
 
Sej res mal z zamudo (ene par mescev), pa vseeno.
Salvia je rez zanimiva rozca!!!
Zdej smo jo pa že ene parkat pokonzumiral, tko da vam lako kej več povem!!
Po navodilih naj bi imela šest stopenj, ki pa so teško točno določljive z pčetrtinkami grama 10x ekstrakta.
Od prve stopnje ki resdaje občutek, da se nekaj dogaja,  barve in teksture postajajo bolj izrazite, naslednja stopnja je ko lahko zapreš oči in si vizualiziraš različne stvari, nato sledijo zvoki, ki jih lahko oblikuješ v sliko, toda če odpreš oči, se zaveš kaj je res in kaj so "sanje", naslednja zadnja obladujoča stopnja je ko imaš dejansko občutek, da iztopaš iz telesa in ko izguiš vse stike z realnostjo, in zadnja stopnja je izguba zavesti !!!! Možno je da se dogajajo različni procesi, ljudje se tudi poškodujejo v zadnji stopnji, ko pa se zbudijo se ne spomnijo ničesar!!

PRVO IN VAŽNO OPOZORILO!!!

SALVIO NIKOLI NE ZAUŽIVAJ SAM!!!!!
Saj ne da je nevarna za življenje, naredi te nevarnega v tem primeru, če salvio kadiš, moraš konstanto prižigati ekstarkt (recimo pol grama) potegneš dvakrat trikrat in vedno z ognjem nad žerjavico, ker mora imeti visoko temperaturo, da se izločijo prave substance. In pri tem se dogajajo nesreče kot, zgorel v postelji, iz nezbanega razloga omahnil skozi okno .... itd... Tko kt LSD, če pretiravaš).
Je pa res, da salvia, če jo kadimo zdrži največ 10-15 min, nato se bolj ali manj nakuliraš!! Prižgeš joint!

Konzumiranje salvie priporočam v manjši družbi (dveh treh podobnih norcev), Najbolj primerno je zvečer, ob ognju ali kaj podobnega, kajti ko si v transu, se odzivaš na zvočne in svetlobne efekte zelo drastično, tako da je okolica uživanja zelo pomembna!!

Lepše od kajenja salvie, pa so listi!!!
Kakšen gram listov(posušenih), namočiš v za 10 minv hladno vodo, narediš lepo kroglico in si jo za kakšne dvajset minut postaviš pod jezik, nato jo OBVEZNO izpljuniš!!!
Čaka te lep uro in pol dolg trip..

P.S.
Na carino sem jim pa kr mail poslal, da salvija spada v isto skupino kot naš domači žajbelj, in da mam težave z diganjem in mi bo to pomagalo, ter če bo  res uspešno bom morda naročal še!!!


Lep pozdrav vsem
Miha 8) 8) 8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #20 - 11.10.2002 at 15:20:46
 
In, miha, v čem je point kurjenja te rožce? Čutna rekreacija, družabljenje skoz delitev enih drgačnih umetno vzbujenih/potešenih/zbeganih skupnih filingov? Širjenje/dvig zavesti?!  8) ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miha
Guest




Re: Salvia divinorum
Reply #21 - 11.10.2002 at 15:59:28
 
Pa sej maš sam napisan odgovor!!!

Zaznavanje mističnega je vir vsake prave znanosti.

Vse pa tako ali tako izhaja iz naših možganov, zato je tudo okolica, ki jo zaznavamo zamo privid (Maya).

Z raznimi substancami, pa morda malce prej in brez nepotrebnih negativnih izkušenj prideš do prav presenetljivih spoznanj!!!

In predvsem ti je lažje živeti in razumeti okolico in življenje samo!!!


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #22 - 12.10.2002 at 11:43:10
 
Quote:
Z raznimi substancami, pa morda malce prej in brez nepotrebnih negativnih izkušenj prideš do prav presenetljivih spoznanj!!!


Prej kot kdaj? Preden bi brez  kemije zaznall, da je zananje privid? Katerih negativnih izkušenj? Tistih na ta dolgi poti kot so jeba s tastarimi, šolo, šihtom, partnerji, otroci, zdravjem...  A  ti tud misliš da  so rožce eni buggi v programi, ki te lahko takih negativnih spoznaj obvaujejo, ne da bi za to treba prav tako plačat?


Quote:
Pa sej maš sam napisan odgovor!!!  
Zaznavanje mističnega je vir vsake prave znanosti.

Ta odgovr sem sem si pri ajnštajnu sposodu, zabo bi jest tkole  reku: lahko da te  rožce pripeljejo do   mističnega, ampak te hkrat tud opropajo dojetja tega mističnega kot vira pa temelja  enega pravega (za)znanja.    

Quote:
In predvsem ti je lažje živeti in razumeti okolico in življenje samo!!!


Valjda da laže razumeš, ker  s tem, da zbrlozgaš svojo psiho, jo  samo uskladiš z zbrlogzgano okolico, kot se kaže tvoji sicer nezbrlozgani psihi. Ko te zadane rožca,  
je vse poštimano, ker je vse skupaj en usklajeno  zbrlozgan privid,  utripa vse  skupaj na isti frekvenci do naslednjega tripa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miha
Guest




Re: Salvia divinorum
Reply #23 - 12.10.2002 at 13:55:11
 
Titud,

čisto spoštujem tvoje mnenje in verjamem, da si moral probati marsikatero substanco,  da lahko tko o njih debatiraš in predvsem z tako gorečnostjo zagovarjaš svoja dejstva.
Očitno si imel res slabe izkušnje z vsem skupaj, ali pa preprosto ne moreš biti toleranten v tej meri, da če nekdo sprašuje za mnjenje, mu ga pač sporočiš, če se ti s tem ne strinjaš, tudi prav, toda samo z teoritiziranjem, ne bova prišla naikamor!!
Še naprej uživaj v svojem svetu in razmišljanju, jaz bom pa s svojo zbrozglano psiho (kot praviš)  še naprej rovaril po svojem!!

Lep pozdrav

Miha
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #24 - 12.10.2002 at 14:32:16
 
IZI.........IZI..........ne po bruslijevsko resevat problemckov.........prou odlicno vaju je citat oba.....in tebe miha in tebe titud......ampak vsak seveda ima neko svoje podrocje ki ga obvlada in vsak svoj pogled na ostala podrocja..........zato ne pljuvat en po drugem.........

miha .......odlicna tema.........ze nasi predniki iz Slave vojvodine Kranjske pisejo o teh zadevah ......slikar Bosch nam kaže nov svet na svojih slikah.......matrix film nam poskusa na mehanicisticen nacin pokazati moznost tega kar opisujes ti..........

kaj je maya in kaj je res???

tezko je govoriti o tem ......biti pa oropan nekega pogleda zarad rozic....se pa ne bi strinjal ....potem nehajmo piti caje,,,,........saj tudi ti ko nas pomirjajo motijo naso psiho..........OK............strinjam se da je kemija zlo bed.........ampak naravne substance s kontroliranim nacinom konzumiranja ..........zakaj pa ne .......za bitja ki so uravnotezena in tega ne preprodajajo ali reklamirajo ......ali izkoriscajo v neke bed namene............

cerkev je vcasih take stvari preganjala..........seveda zaradi nekega namena ...........kdo bi ga lahko razlozil????

rozice so po Bachu ......nekaj kar nam lahko pomaga na poti..........seveda pa je potrebno nekako povečati našo senzitivnost........v mestih......kjer živimo pod nenehnim stresom in šumom ter nervozo ti ne pomagajo niti joge niti nič takega ..........včasih pa pride prav zadeva ki ti pokaže smer???? da nove ideje .........hudo pa je ko ni idej in se životari v tem stabilnem svetu iz dneva v dan ...........ko se spoprijemamo s+z vsakdanjimi  težavami  Smiley))))))

zato ne se pobijat med sabo ......opzorjajte raje na nevarnosti ali pa na napačno interpretacijo..............različne poglede na isto pot pa je potrebno spoštovati......Smiley)))))))

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Salvia divinorum
Reply #25 - 12.10.2002 at 16:31:43
 
Miha wrote on 12.10.2002 at 13:55:11:
Še naprej uživaj v svojem svetu in razmišljanju, jaz bom pa s svojo zbrozglano psiho (kot praviš)  še naprej rovaril po svojem!!

u bistvu, smo se tuki zbrali zato,
da združimo teorijo in praxo u srednjo pot
ne yin, ne yang
BRUS-LI wrote on 12.10.2002 at 14:32:16:
prou odlicno vaju je citat oba.....in tebe miha in tebe titud......ampak vsak seveda ima neko svoje podrocje ki ga obvlada in vsak svoj pogled na ostala podrocja..........zato ne pljuvat en po drugem.........

zato ne se pobijat med sabo ......opzorjajte raje na nevarnosti ali pa na napačno interpretacijo..............različne poglede na isto pot pa je potrebno spoštovati......Smiley)))))))

brus-li se je spet postavil na yin stran

Quote:
cerkev je vcasih take stvari preganjala .......... seveda zaradi nekega namena ...........kdo bi ga lahko razlozil?

ker jang stran JE zainteresirana, da ljudje (zemljani) ostanejo tuki in nabirajo naprej zlato (bogastvo), yin stran pač ne, obe in yin in yang izhata iz taa - boga.
bog JE kadar sta yin in yang uravnovešena!
na zemlji pa s(m)o tudi ne-zemljani - vesoljci (po duši)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miha
Guest




Re: Salvia divinorum
Reply #26 - 12.10.2002 at 21:43:38
 
Gape,

najprej opravičilo, za moje vedenje.
Kot prvo sem tu samo kot gost, pa se obnašam kot domač človek, drugič niti ne poznam pravil obnašanja (moja krivda k nism prečitu)!
Morda pa je le prav, da se vsak toliko časa malce zakrese, kajti tudi takrat so rezultati najbolši.  Z Titud-om, sva malce prehitro zagrabila za stvari, predno bi si lahko dala malce več argumentov kako in zakaj. Različne predstavitve o istih stvareh. Pa saj tudi naravo, umetnost, pa še marsi kaj drugega vsak gleda s svojimi očmi in zakaj bi bila droga izjema.

Droga seveda ne rešuje problemov v šoli in problemov s starši, toda če začneš uporabljati drogo zaradi problemov, si končal pot !!!!!!!!

Povedal bi še samo to, da si je treba urediti življenje, vedeti kaj početi v življenju in uživati v delu, ki ga opravljaš. Skratka da si plačan za užitek !!!!!

Potem tudi različna različni hobiji, kot so npr. raziskovanje in meje uma niso nič škodljivi. Posebno če si že prekoračil mejo 30-ih let !!

Pozdrav.
Miha.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Salvia divinorum
Reply #27 - 12.10.2002 at 21:55:38
 
ni nobenga problema ... ti kr (po)deli svoje mnenje ... sej pravm zato smo kle, da če že sprejet / razumet ne mormo, da vsaj (iz)vemo da obstaja ... karkoli ... ozavestimo skratka ...

a registrirat se ti pol ni uspelo???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miha
1
*
Offline

Huh!!
Posts: 15
Space
Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #28 - 13.10.2002 at 12:33:15
 
Cool, ratal sem mi je registrirat, samo z drugim emailom!!!

Pol sem pa hotu še to spremenit, pa je napisal, da ma en user že ta email.
Ne vem, pač nisem preveč e-tip človka!!

Lep pozdrav!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Salvia divinorum
Reply #29 - 14.10.2002 at 08:15:12
 
Sory, miha, da sem se tko zapel nate. V tvojem navdušenju salvio pač ni blo videt nobene distance, kar po moje ne more bit v redu, pa sem se pač oglasu. To, da se kurjena rožce lotiš s pametjo v tehničnem smislu, je v redu, ampak premal, to še ni distanca. Ne zahtevam take kot jo mam jest, ki se tud naravnih destilacij pa fermentacij ogibam kot hudič križa. Jest mam svoje probleme, men se maya razodeva že skoz vsako besedo, ne rabm dodatnih stimulansov, da bi jo vidu.

Tud mene  pogosto zanese pa uživam v razkrivanju/razkrajanju te prividne realnosti, ki je za večino folka okrog mene edino empirično dejstvo. Je fino razširjat meje, do kjer je možno it, ampak moraš pri tem početju iz ene globje  zasidaronsti izhajat pa na stvari z distance gledat pa ne noter do konca pa  ostanka padat. Zame vsako kurjenje čudežnih zeli še ni šamamnizem pa magija/čarovništvo, je poleg dost izpiljene prakse potrebna še  filozofija/tradicija in kultura uživanja odzad. Naša, zahodna kultura na tem šepa, zato so droge po moje tud indikator njene kulturne/racionalistične omejenosti   in civilizacijske ozkosti. 'Kultura' uživanja drog je zato v domeni  mladinskih subkultur, na katere so se prileple  kriminalne mafijske združbe v spregi s korupmpiranimi poltičnimi strukturami.  Samo konzumiranje drog je tako posredno že zdavnaj postalo pomemben del ekonosko/političnega establišmenta in mentalne pasivizacije folka, ki  z izstopom iz realnega sveta vrača vanj kot pomemben ekonomski faktor  in na konc kot socialno/zdravstevnen potrošnik. Ni problema, če se kot tak sorazmerno hitro iztroši, saj se uspešno rekrutirajo novi. Se ne morem otrest huxleye podobe krasnega novega sveta in zlorabe droge s strani establišmenta za ekonomizacijo pa pasivizacijo množic, zato  kjer le morem opozrjam na potrebo po eni distanci do tega početja.

Z gapetom sva že imela eno podobno diskusijo v zvezi z legalizacijo kanabisa, po kateri so me zarad moje 'togosti'  policaji še sanjah preganjal, kar kaže po moje na to, da zadev globok v sebi še nism čist razpucov. Gape je zadeve z halucinogenimi rožcami pa travcami v zna v en širši koncept postavt, ve  da majo en namen, tko kot tud jest vem, da majo besede en namen, če ne se njimi ne  bi tolk ukvarjal. Morda res še ne vemo točn kakšnega, ampak je po moje zadost vedet, da majo namen. Magari rekreacijski.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7