Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 72665 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #60 - 14.09.2001 at 15:28:24
 
bravo klimax!!!

beno ne se obremenjevat.
sprejmi se.
ko boš dojel, da tak kot si sploh nisi slab, se boš šele lahko začel spreminjati na (še)bolje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #61 - 14.09.2001 at 16:27:25
 
Beno a si s "planine 2"
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #62 - 15.09.2001 at 09:48:33
 
Beno, na dobri poti si! Že to, da se zavedaš, da ti trava ne daje tistega, kar bi si ti želel in, da sam priznavaš, da  si zaradi nje živčen in asocialen, je korak naprej, korak do dokončnega spoznanja, da trave NE POTREBUJEŠ! Le tako razmišljaj naprej!
Veš, morda pa le ni trava vse kriva, da si živčen in asocialen. Morda je kriv tudi tvoj način življenja; morda bi moral poiskati drugačno družbo – takšno kjer ne "južnnnajo". Morda si omisliš dekle? (no samo predlagam…) in sprehode v naravo v dvoje? Kaj  praviš na to Beno? Smiley  
In Beno, zakaj ne postaneš član tega foruma? Bi večkrat katero rekli na to temo in izmenjali mnenja? Potem se ne boš več počutil tako asocialnega...
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #63 - 15.09.2001 at 12:34:36
 
Q
Veš, morda pa le ni trava vse kriva, da si živčen in asocialen.
Q
nikoli ni kriva trava, vedno je kriv uporabnik, pa ni v bistvu sploh kriv, trava samo potencira trenutno razpoloženje in ker je družba ponavadi v good razpoloženju se tega nalezaš, zato rineš tja, zato ti je tam fino. ne zaradi trave ampak zaradi vibracij ki jih sproščamo uporabniki. ona samo omogoča jasnejše videnje stanja v katerem si, pokaže ti kam sploh hočeš it, stran od tu, tja, v spremembo, brez spremembe ni nič.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #64 - 15.09.2001 at 14:32:11
 
Q

...ker je družba ponavadi v good razpoloženju se tega nalezaš, zato rineš tja, zato ti je tam fino...

Q

Priznam, da nimam lastnih izkušenj počutja po kajenju trave, zato ti ne bi oporekala gape, toda glede dobrega razpoloženja, ki ga navajaš, bi pa le rada podala svoje mnenje iz resničnega primera po lastnem videnju: nekoč sem bila na nekem pikniku, med ljudmi, katere večina sem prvič srečala...nekateri so se opijanjali z alkoholom, drugi so poleg pitja alkohola še kadili  travo, tretji smo vse to opazovali in, ker ima vsak pravico početi kas sam želi, nismo tega obsojali, samo nemo smo strmeli... tisti, ki so bili pod vplivom alkohola so bili zelo korajžni nekaj časa, a sčasoma so postali otožni in so jokali...tisti, ki pa so kadili travo, pa so bili negibni,in so ležali kar po tleh ter (vsaj meni se je tako zdelo) spali...niti trohice dobrega razpoloženja ni bilo...nobenega dobrega filinga...o tem smo se potem vsi pogovarjali in skupaj ugotovili, da resnično ni bilo dobro...in v to družbo ne bi več rada šla (preveč me je prizadel pogled na tista negibna in otopela telesa ...na tiste begave, široke in otožne oči brez leska, brez življenja če se lahko tako izrazim), a kljub temu imam sedaj z nekaterimi od teh stike in jih imam rada ter jim vedno ponudim pomoč v stiski... a tako močno si želim, da bi prenehali s tem...in nekateri so že na dobri poti (tudi z mojo pomočjo...).
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #65 - 15.09.2001 at 14:58:53
 
Q
tisti, ki pa so kadili travo, pa so bili negibni,in so ležali kar po tleh ter (vsaj meni se je tako zdelo) spali...niti trohice dobrega razpoloženja ni bilo...nobenega dobrega filinga...
Q
nič ne rečem, včasih so pač doze premočne, včasih ljudej popadajo, sploh če travo mešajo z alkotom, saj alko vleče zavest dol trava pa gor in zato nastane zmeda in se najbolje počutiš sam s sabo, včasih celo z glavo čim nižje ... Smiley je pa dobr, pomoje je to podoben filing kot pri horsu, ti je bed ampak ti je dobr, telo je bed ampak zavesti je gut, ima mir, čisti vzorce, misli letijo ... včasih do tega efekta pride tudi brez alkota ... s kukiji recimo al pa bengom ... in je dobr ... tebi kot opazovalcu pač ni, to je približno kot bi reku ... hmmmmm ... meditacija ... gledaš kup ljudi ki meditirajo, ti ne, in ti sploh ni jasno kaj jim je; nič ne govorijo, nič se ne smejejo, nič ne počnejo, tudi premikajo se ne, kot da jih ni tam, samo so, ampak njim je fajn, tebi pač ni, tebi je dolgčas, ti bi komunicirala, ti bi na svoj način, v interakciji z njimi čistila vzorce, ampak oni tebe (drugih) ne rabijo oni lahko to delajo sami, ti ne ... in ti je bed ... oni grejo naprej ti ne.
da se vrnem nazaj ...
seveda če bi bila doza prava, če bi se vsi smejali bi ti blo d best, nebi ti bilo sicer jasno zakej se režiš, ampak bi se režala, kot pečen maček in drug dan pač nebi ugotavljali da ni blo d best.
pa še to
to kar si opisala pač ni pohaška scena - rasta da ne rečem - man + word + ganja == god - to je bila scena izkoriščanja trave v zabavo. in to ni to. pohaška scena je omejeno število ljudi ki zvijajo in se POGOVARJAJO, mogoče zraven še kaj spijejo ampak ne pretiravajo ne v ganji niti slučajo pa ne v alkotu, saj poznajo svoje meje, ponavadi. in ponavadi ne kadijo skunka, sploh pa ne takega ki ni nikoli videl sonca.

Q
samo nemo smo strmeli
Q
kako bi ti opisala ta filing ... nemo strmenje ... kot ljubezen (sprejemanje) ali kot ...
da ne boš misnla sm vidu že precejkrat ko je nekdo padu samo zato ker so ga drugi obsojali, sej veš, uaaa poglej kolk je spil še mal pa se bo ulegu ...

Q
postali otožni in so jokali
Q
ne vem kakšen je bil to piknik, če ni bil glih tak za čiščenje vzorcev, za sprejemanje ...

ne si želet ... SPREJEMAJ ... daj jim možnost da se spremenijo ... želja blokira spremembo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #66 - 16.09.2001 at 08:30:58
 
Q

da ne boš misnla sm vidu že precejkrat ko je nekdo padu samo zato ker so ga drugi obsojali, sej veš, uaaa poglej kolk je spil še mal pa se bo ulegu ...

Q

NIKDAR in NIKOLI nikogar ne obsojam-daleč od tega- le hudo mi je, ko vidim, da se človek uničuje zaradi jemanja prevelikih doz.
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #67 - 16.09.2001 at 12:14:40
 
poglej sej se ne gre samo za obsojanje, pač obsojanje je skrajnost, ne popolna skrajnost je pa skrajnost. gre se bolj za misli ki jih usmerjaš proti nekemo človeku. ali so one (bolj) dobre ali so one (bolj) slabe. in pač posledično ali one delujejo na človeka dobro ali slabo; pozitivno ali negativno. pa nč ne rečem včasih nekdo rabi 'slabo' izkušnjo in smo mu jo dolžni dat, mu pomagat da je ona zelo slaba - pač z nedelovanjem in to - da se bo on neki nauču iz tega in pač če ne bo zadost skrajna se pač ne bo nauču in to naredi slabo misel pač dobro za nekoga, čeprav je v bistvu slaba.
skratka gre se za to kako programiramo (nameravamo) druge okrog sebe. ali jim pošiljamo slabe ali dobre misli. jest sem za to da se v splošnem pošilja dobre misli in če mi je 'hudo' to pač ni dobra misel, je pač slaba, dobra bi bila kaj pa vem ... da mu pošljem angela modrosti ali pa razumevanja, da bo dojel, kaj si dela s prevelikimi dozami, ne pa da mi je 'hudo'.
torej če mi je hudo mu delam slabo, ga v skrajnosti obsojam, ne pa ljubim. mu ne pošiljam ljubezni ampak 'hudo'. mogoče ne znam povedat ampak tko pač mislim. misli pa je težko napisat.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #68 - 17.09.2001 at 16:31:08
 
magla a si ti?

ej kar se tiče drog, če se prijateljica ne strinja in ne ve kaj je, pol naj nas ne prepričuje!

isto kot da bi te prepričval da ne rabiš avta, ti pa maš 100 km do službe!

pa še nekaj kdor nima drugega dela in tuki gor teži drugim kaj je mislil(za obe strani), naj se zamisli nad sabo in naredi nekaj drugega kar bo ljudi potegnilo, da se nebodo valjali v svojih občutkih in bodo videli da se da lepše!

pa da vidmo!
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #69 - 17.09.2001 at 18:35:26
 
Hej Magla in Matrix jest sem bil včasih iz Planine 2,  Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #70 - 17.09.2001 at 20:16:42
 
Matrix men se je pa zdel, da na tem forumih lahko vsak poda svoje mnenje o določeni stvari...in da mnenja izmenjamo, a ni tko...?
Gape kaj pa ti meniš?
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #71 - 17.09.2001 at 23:27:33
 
se strinjam s tabo le-ona ... popolnoma

se pa tudi s tem strinjam (sicer ne vem od kje je zdej to padlo z neba (ne sledim glih 100% forumu v celoti (se učim in to)))
Q
pa še nekaj kdor nima drugega dela in tuki gor teži drugim kaj je mislil(za obe strani),
Q
sicer bolj v tem kontextu da če človek nejasno nekaj napiše ga vprašaš: ti zakaj pa to tko, ne pa: sej je zihr mislu tko ... ni mislu ... mislu je tko kt je napisu ... ne znamo pa vsi tega dešifrirat tko kt je treba - tok kt je on mislu povedat pa mu ni ratal, ker misli je težko tipkat - včasih.

uglavnem to je svobodna dežela, vsak lahko dela kar hoče in tipka kar hoče, če bo pa kdo ratu preveč zoprn ga bomo pa zbenal, pa še ni tak mimo pršu k bi nam do konca pršu --- mamo zmeri še neki za prpomnt tko da ... tipkejte ... po resnici (svoji seveda).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
beno
Guest




Re: ODVISNOST
Reply #72 - 19.09.2001 at 09:17:37
 
ne vem.
kaj smo še vedno pri odvisnosti?
resnic je tolko kot ljudi. vsak ma svojo. kaj pa je
resnična RESNICA??? in če prepričanja kreirajo življenje?
pri travi je pozitivno ker za razliko od alkota jasneje vidiš kje si, pri alkotu si slep in iste vzorce ponavljaš v nedogled.
trava pa ščasoma dopizdi, vsaj meni je, samo filing
pa še rabim. verjetno rabim več časa za mojo svobodo
zato mislim, da propaganda kot trava ne zasvaja ni ravno RESNICA je pa resnica, da pride pri zlorabi
do problemov. precej jih poznam, ki jih imajo. duh trave pa tudi tobaka je močan. uporaba ja, zloraba pa povzroča težave. torej ne zlorablat droge. nobene!  
aja Magla kaj je to planina 2? mogoče sem od tam pa sploh ne vem
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #73 - 19.09.2001 at 16:54:29
 
Poznam enega Benota, k je glih tko v teh vodah (ganja)(bivši sošolec), pa sem mislu, če si ti tisti... pa nisi - nisi sam, kar se problemov tiče... je pa tko kokr sam vidim, da je pri odvisnosti fora samo, dokler verjameš...
A razložim:
Predvčerajšnem sem se ustrigu na balin, skin al kokr kol že temu rečemo, uglavnem problem prhlaja pa zelo, zelo, zelo super dobrih šamponov, gelov, subrine, voska, briljantine...ni več...
Problem sem rešil pri vzroku... brez muke  Grin,
Zdej sem k tale smajli, ki se smajla, brez drog...
Ja hotu sem povedat, da me je blo strah se ostrič na balin in se nisem...do 17.09.
Odvistnost sploh ni tak bal bal...jest sem dojel da bom večji del življenja odvisen (dokler bom na tej stopnji)...če od druzga ne pol vsaj od takih forumov kot je ta, pa na sestro, prijatelje, UDOBJE, treninge, telo...GET IT...
ne si soditi zaradi odvisnosti, raje jo sprejmi, živi z njo in ko bo čas jo pošlji v pm  (kratica za SVETLOBO) Grin

ČE VERJAMEŠ, da je teško, potem je teško, ČE pa VEŠ, da si živel toliko let brez, pol veš, da lahko še naprej brez...
Predlagam post(samo vodo), in pa za foro poskusi nehat jesti bel cukr, zdej k pomislim, kakšen zegn je mela sestrca, k je bla alergična na cukr...

unknown matrix - dej namigni da boš known
Ja jest sem prov Magla iz plaaaaanine 2 (rjav blok) Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #74 - 20.09.2001 at 09:08:31
 
Moram povedat, Le-ona, to kar si napisala, me je res zadelo. Bom še enkrat citirala:
q
Po mojem osebnem mišljenju nima nihče pravice sebi in drugim na kakršenkoli način kratiti pravice do življenja, kakor tudi nima pravice si ga krajšati
q

Men je naredlo revolucijo. Kot, da sem to zmeraj vedela, ampak se nisem zavedla.

Jaz bi šla še globje z besedami:
Pravzaprav nimaš niti pravice nad svojim življenjem nasploh.

Potem lahko 'umreš'.

In dodajam:
To ne pomeni, da ne skrbiš zase. Nasprotno.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8