Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 24157 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #30 - 14.08.2001 at 15:29:37
 
zdej si me pa najdla

naj bo

jest ko sem bil mlajši sm bil cel bandit, najprej alkoholi pol trava, umes ponavljanje razredov, izpisovanje, ponavljanje na faxu (nič pavziranja, sm bil že malo bolj resen takrat Smiley ) in vse take reči ki spadajo zraven, vsega nebi naštevu da ne bo kdo okrog padu Smiley skratka bandit, v naši vasi so mi rekl hašišar ipd no in naprimer moj fotr (kolerik) je mogu to vse sprejemat, kaj je pa hotu druzga, sej me je enkrat hotu vn iz bajte fuknt, pa sm kr šu in je čist popizdil da tko ga pa že ne bom jebu ... pa bratci isto so mogl sprejemat in to, z mamo pa itak ni blo nikol pene, e in ko so se oni vsega tega navdl - sprejel- sem namreč najstarejši otrok, sem se jest vseh teh stvari odvadu - sem se spremenu čist, totalno, in familija se je spremenila z mano, ne bom reku čist, so pa na dobri poti.

ne vem če ti pomaga, mogoče pa, pa ne gre tolk za delovanje kot za nedelovanje, za delanje tega kamor te vodi srce, pa čeprav zgleda v nekem trenutko čist samodestruktivno in čisto napak, ampak to je pot ki nekam pelje vedno. point pa je v tem da se MORAŠ spreminjat tudi ti, da se drugi lahko začnejo spreminjat in ti s tem dajo možnost da se ti še bolj spremeniš. tisti v mojem lajfu ki niso hoteli sprejet=se spremenit, so šli stran od mene (al sm šu pa jest stran) in ne vem verjetno me vse to še čaka, al kaj jest vem.

tko da ... vedno se začne pri tebi. vedno tudi obstaja možnost da začne nekdo drug ... ampak še vedno pri sebi, ne pri tebi.

ne vem če je zgornji primer dober ampak naj ostane da ne bom o oblakih samo govoru, dejstvo je da sem ogromno tega spustu ampak v družini se je pač dost dobr vidlo, marsikdo mi to oporeka ampak i don't give a shit. imam svoj prav.

čeprov ne vem glih kaj ima vse to z odklapljanjem razuma, mislim jest vem sam ne vem če drugi vedo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #31 - 14.08.2001 at 17:42:38
 

No vidis, zdaj si pa lahko predstavljam kako je to mozno. Smiley
Ampak ti tega najbrz nisi namenoma pocel, jih zavestno spreminjal? Wink

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Kako odklopiti razum?
Reply #32 - 14.08.2001 at 17:59:57
 
gape ti si car  Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #33 - 14.08.2001 at 20:40:08
 
ne nism namerno, šele pol sm ozavestu kaj v bistvu se je dogajal vsa tista dolga leta.

car?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #34 - 14.08.2001 at 21:26:39
 
..kaj???? Kako odklopiti razum? Uf, pa ljudje, dejte vi meni povedat neki! A sem jest res mal odzadaj, al imam mogoče že razum odklopljen. Enostavno, tako vprašanje me pozene v neznanski krohot in prav zabavno! Upam, da je to postavljeno s hecom! Kajti, ce ni, potem je z menoj nekaj narobe. Odklopiti razum!, Jao, kar veckrat moram to ponoviti, odklopiti razum, klik, na stikalo in je nočka, TV ugasnjen, ni vec povezave z internetom,..... po moje je odgovor.

Razum lahko odklopis tako da gres spat, ali pa se ga do konca nalijes z cistim etanolom, ali pa pojes ene dve kile zelenih musnic. Ne, pa se vedno se ti bo razum aktiviral, sicer kot blodnja, vendar sem mnenja, da precej bolj resnicno. V tej fazi se clovek sihurno ne vprasa vec kaj takega.

No, malo sem srakasticen, piker, ali kakorkoli, se to lahko definisuje. Pa vendar, jest v odklaplanju razuma ne vidim nobenega smisla. Sorry tak pac sem.


Lep pozdrav

MIKE flike
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kako odklopiti razum?
Reply #35 - 14.08.2001 at 21:33:26
 
Mike!

Saj nisi od zadaj, le en korak naprej stopi. :o

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #36 - 14.08.2001 at 21:36:42
 
Sem uposteval tvoj nasvet, ampak nic, sem se zarotiral za 360 stopinj pa nic, torej mi nic ne pomaga.

najbolj, da vprasanje postavim..


MIKE flike

pa pozdrav lep
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #37 - 14.08.2001 at 23:12:37
 
hmmm mike flike, ti pa si patron, taprau Smiley

diham, sem tukaj, česa ne znaš???

tale kako odklopiti razum, je meni predvsem zanimiva zato, da bi se navadil odklopiti razum (ego) in nedelovati.

namreč jest se čutim tega sposobnega samo med spanjem (odklopa razuma in to), kukr si lepo ugotovu, problem pa je da sem takrat nezavesten. in da je tega stanja maximum okrog 5 ur u 24 urah.
zdej najbolj fino od vsega pri tem stanju je to da moje telo takrat počiva - se popravlja - sej se spomniš da imam omejeno število vdihov v inkarnaciji in to, potem telo umre in vse gre od začetka kot si tud lepo povedu?
e torej enkrat v lajfu bom mogu v eni inkarnaciji upedenat vse, do konca. torej se trudim da bi že v tej popedenu use. preden mi zmanjka časa. in čas si pridobivam s tem da sem v tistem stanju od zgoraj ki je nekako podoben meditaciji, sej veš uno 8hz nihanje namesto okrog 25 pod stresom al neki.
e torej če bi uspel v tem stanju živet skoz bi se skoz popravlju, in se mi telo nebi nikol pokvaru, ampak kako se prestavit v meditativno stanje za 24 ur na dan???
tako da odklopim razum za čim več časa.
kako???
e zato mi je tale thread ušeč.
ker bom mogoče od koga slišu za kakšno pametno idejo poleg meditacije. pa da ne boš mislu vsem se dogajajo spontane meditacije direkt med navadnim lajfom.
npr. ko se voziš po cesti ki jo znaš na pamet in je vzorec o njej tako jasno napisan 'da bi jo v miže prevozu', takrat ponavadi ne misliš na nič, misli pridejo in grejo, se ne obremenjuješ z njimi, samo gledaš jih.
si že meu ta filing?
TO je meditacija, to je nedelovanje.
med to meditacijo se čistijo vzorci, ki so za sčistit še ostal.
in to je odklop razuma.
imho.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla (Guest)
Guest




Re: Kako odklopiti razum?
Reply #38 - 15.08.2001 at 08:49:31
 
Sam bi najprej vse pozdravil. to so moji prvi zapisi na tem sicer dobrem forumu...

Ja razum se da otklopit. Pa ne sam tko da greš spat, al pa tko da se ga naliješ, zadaneš, načvakaš, natripaš .... Obstajajo precej lepše poti. Ena recimo je adrenalin. Takrat se ne zavedaš sebe kot MISLEČE bitje, temveč kot ČUTEČE bitje - tko kot dojenčki. To kar pa bi ti rad poskusil pa je možnih več načinov, terapija zvoka,ali kot je rekel gape - ta prava meditacija.
Sam pa to naredim s pomočjo plesa - TaiJi, če se mi pa ne da ogrevat,razgibavat al pa če nimam več kot pol ure časa pol pa to naredim z Reikijem.
Da pa ne bo pomote. Na začetku vedno so misli in samo trening je tist, ki ti pomaga. Tko da si na koncu vseeno sam. Lahko pa povem da se vztrajat splača, ker občutek kot spontana meditacija ali pa kr neki, kar ne bi znal obrazložiti je vredno vsega truda pa še več...pa naj reče Mike kar če (hahahaha) kot da on vse ve, ane.
Podobna tema se mi zdi tudi preteklost/prihodnost. Če ti rata ujeti trenutek - sedanjost in dostkrat ti, potem si zelo blizu ne-misliti. Naprimer (sončni zahod,  koncert, skok v vodo, skok čez plot.....)

Povzetek Smiley Imaš torej milijon možnosti, od ledeno mrzle vode, do skakanja v prepade (s padalom). Vse kar moraš narediti je, da izbereš stvar, k se ukvarja s tem in ti je KUL. Če ti je KUL, pol pa sam "drkaj to stvar" pa bo prišel trenutek, ko boš najmanj pričakoval, da že pol ure nisi pomislil na nič, ker si samo čutil.

Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #39 - 15.08.2001 at 16:02:21
 
No najprej, naj spucam svoj hudi ego, ki mora takoj povedati, da je tukaj in da MIKE flike ne ve vsega (Magla), ampak se s svojim umom, kolikor ga pač ima vključuje v te Svetove pogovorov.

Kaj veš, več glav več ve. Sicer je to lahko tudi napačno, vendar je lahko tudi prav. Kaj pa je NAPAČNO in PRAV, pa mislim, da redkokdo ve! O tem se samo teoretizira.

Ja porka flik. Zdej sem pa prav zadovoljen. V bistvu, gre za to, da smo stvar malo drugače povedali, malo dali v ovitek.

Torej: odklop razuma = sprehod v hrib, opazovanje soncnega zahoda, kvaliteten pretep, bandzi jumping, seks z osebo, ki ti je v trenutnem trenutku najljubsa. -- seveda ce vse to pocnes direkt in brez da se zraven sprasujes, kako ti rastejo obresti na vezano vlogo 1250 DM.

Ok, sem potolazen.

MIKE flike, lep pozdrav

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Kako odklopiti razum?
Reply #40 - 15.08.2001 at 17:19:14
 
Mike, nisi dojel, kar ti je Gape hotel povedat, točno zato, ker imaš vklopljen razum, čeprav si rekel, da ga kar tko lahko izklopiš. Razum in ego nista eno. Ego je sarkastičen, piker, netoleranten, razum sam pa ne deluje tako. Ker pa je tvoj ego močan, prevlada nad razumom in napiše tak odgovor, kot je zgoraj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #41 - 15.08.2001 at 18:29:26
 
Torej mi je uspelo! Hura, hura, .....

--Dejanin tekst----------------------------
Razum in ego nista eno. Ego je sarkastičen, piker, netoleranten, razum sam pa ne deluje tako. Ker pa je tvoj ego močan, prevlada nad razumom in napiše tak odgovor, kot je zgoraj.
----------------------------------------

Odklopil sem razum, po tvoji razlagi Dejana mi je to popolnoma uspelo. More than tenks!
Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #42 - 15.05.2002 at 14:08:27
 
ej gape ti si bandit še zdej  Smiley)))

no ne mi zamert ......le hec je to

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3