Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 24298 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #15 - 10.08.2001 at 11:33:26
 

ej, A.,
sem mislila da stekam to kar je Rudi napisal, ampak po temle tvojem postu mi ni pa nic jasno. Wink

Pa se neobvezno podvprasanje za Rudija (al pa koga drugega): pravis, da moram najprej poslihtat stvari okoli sebe, ampak meni se veckrat zdi, da moram najprej poslihtat sebe, znotraj, in sele potem bom zmogla slihtat stvari okoli sebe. Smiley
Pa pri tem ne mislim da bi se vrgla v nevemkaksne duhovne prakse, da bi me odneslo, ampak enostavno da se umirim in si prisluhnem. Al spet govorimo o isti stvari? Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #16 - 10.08.2001 at 14:53:18
 
Q
pravis, da moram najprej poslihtat stvari okoli sebe, ampak meni se veckrat zdi, da moram najprej poslihtat sebe, znotraj, in sele potem bom zmogla slihtat stvari okoli sebe
Q

to je eno in isto, ko popedenaš sebe od znotraj se vse ravni okrog tebe začnejo spreminjat; in obratno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Rudi
Guest




Re: Kako odklopiti razum?
Reply #17 - 11.08.2001 at 02:25:15
 
 Marjana
 Mislim, da si me prav razumela. Mislil sem pa tudi stvari, ki jih enostavno moraš narediti, če študiraš, se maraš za izpite naučit, če hodiš v službo, moraš svoje delo narediti, reševati težave, probleme, če jih imaš, to so samo primeri, ne vem, kaj je duša mislila s tem, mislim pa, da sama veš kaj. Nekatere stvari enostavno moramo narediti in to ni kaj dosti vezano na izgrajevanje osebnosti, kar pravzaprav duhovnost je. So pa vsakdanje stvari, ki jih moramo reševati tudi del naše življenjske naloge, čeprav niso neposredno vezane na duhovnost. Moj občutek je bil, da zanemarjaš nekatere stvari na račun duhovnosti, da se včasih preveč ukvarjaš s kako malenkostjo. Poenostavi si življenje in včasih bi morala biti mogoče malo bolj učinkovita. Verjetno si ugotovila, da ti nisem napisal nič novega,da vse to bolj ali manj že veš.Lahko še kaj vprašam, je pa bolj smiselno, da sami pridemo do spoznanj, kot pa nam to nekdo drugi pove.
 Mimogrede, za Veroniko sem dobil za cel roman navodil, ne vem kdaj se bom spravil vse to natipkat.

A.
Na tvoje vprašanje je že Marjana odgovorila na moj odgovor, da je v bistvu dobila samo potrditev za to, kar že ve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Kako odklopiti razum?
Reply #18 - 14.08.2001 at 08:07:48
 
marjanca

poglemo si pobližje
bla je nea deklica ki je ves čas igrala bobne, sicer je mal znala ampak vseen rada igrala, včasih je razjezila očeta, vendar je veselo igrala a tarum, dum dum...
in se strašansko zabavala sama in s prijatelji, imela je vizijo kako bo razveseljevala ljudi z bobni
pol je prišla v šolo in tam so ji pokazali kemijo in je videla vav kaj vse se da narest s kemijo, kakšne zanimive reči, ki razveseljijo vse ljudi in je s uspehom pri kemiji razveselila ljudi in takrat se odločila da da bobne v kot... tarum, dum, dam...
in se je zagnala v kemijo in delala s polno paro da je vse ostalo pozabila in kemijo in stvari ljudem za veselje delila.
po nekaj letih je ugotovila, ko je prišla domov, in bobne v kotu opazila, da je tarum dum dum... nanje pozabila in jih je odkrila in spet nanje vadila tarum dumd dum je spet očeta mal jezeila ampak se je veselila in vadila tarum dum dum, je veselje pol delila vse ki jih je glasba oplazila tarum dum dum...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Kako odklopiti razum?
Reply #19 - 14.08.2001 at 09:38:18
 
Res je, da včasih ne moremo odklopiti razuma in delujemo na razumski ravni. Ampak mene bolj ovirajo čustva, recimo strah. Razum mi pravi, da je stvar taka in taka, pa me je vseeno strah, da to ne bo tako v resnici, da se bo izjalovilo... Tako da včasih niti ni tako slabo, če bolj dela razum, sicer pa itak nobena skrajnost ni dobra.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #20 - 14.08.2001 at 11:10:13
 
tisto česar te je strah, delaj 3 krat na dan
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Kako odklopiti razum?
Reply #21 - 14.08.2001 at 12:00:42
 
Če me je pa strah poroke, se pa ne morem poročit 3 krat na dan...??
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #22 - 14.08.2001 at 14:01:56
 

kaj pa ce das zaobljubo 3x na dan? - v bistvu je to tisto kar steje, po moje.
zakaj pa se bojis poroke, se ti kaj zdi?

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #23 - 14.08.2001 at 14:04:03
 

gape wrote on 10.08.2001 at 14:53:18:
to je eno in isto, ko popedenaš sebe od znotraj se vse ravni okrog tebe začnejo spreminjat; in obratno



Kaj pa tisto da se moras najprej sam spremenit, sele potem se bodo zadeve okoli tebe spremenile? Wink

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #24 - 14.08.2001 at 14:06:15
 

A. tale tvoj post pa kar naprej hodim brat, me v dobro voljo spravlja (verjetno ga nisi zato napisal, kaj Wink ).

Ampak, kaj pa ce je bila ravno to njena pot? Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #25 - 14.08.2001 at 14:10:27
 
eno in isto je; useen je od kje začneš popravljat stvari - odnose, od znotri na ven al od zuni na notr, je pa najlažje začet od znotraj, torej pri sebi, tak je program, sej veš : najprej pred svojim pragom posprav.
je pa vseeno, če gledaš z druge strani, če bi se okrog tebe spreminili vsi bi se tudi ti, saj ti drugega ne bi preostalo.

jeba. ne vem povedat. očitno.

vse je eno in isto. vsi smo eno in isto.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #26 - 14.08.2001 at 14:15:14
 
Q
Če me je pa strah poroke, se pa ne morem poročit 3 krat na dan...??
Q
a TI se bojiš poroke???
zakaj???
pomoje se mal motiš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #27 - 14.08.2001 at 14:15:27
 


ma ja, ce bi se okrog mene spremenili vsi, ampak v tem primeru tega nisem naredila jaz? mislim, ne morem narediti.

al mas kak primer?

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #28 - 14.08.2001 at 14:17:37
 
primerov mala množica.
za katero stvar naprimer?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako odklopiti razum?
Reply #29 - 14.08.2001 at 14:49:52
 

kako si ti s svojim delovanjem spremenil druge in si se potem ti, zato ker so se spremenili drugi, spremenil se sam.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3