Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 42597 times)
beno
Guest




Re: vrane
Reply #15 - 24.05.2002 at 14:19:32
 
v nedeljo sem se peljal na delavnico v ljubljano, je pristala na pločniku črna vrana, zdela se je ponosno prevzetna, tak se je vsaj prestopala, in sem jo vprašal kaj mi bo povedala. obrnila se je proti plakatu in pogledala levo in desno po njem. s kotičkom oči sem še uspel videti napis na plakatu - sveži veter, ali nekaj takega. če si pozoren dobiš znamenje na vsakem koraku. castaneda pa tak pravi da so vrane in srake in volkovi...... inteligentne živali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vrane
Reply #16 - 24.05.2002 at 15:07:27
 
Ja, mene so si zgleda kar izbrale oz sem si jih sama Wink,
, ker se mi prikazujejo in komunicirajo z mano skoraj vsak dan.

So mi pa zelo lepe in fajn.

Drugače me pa zanima, če kdo ve kaj o simboliki ptic nasplošno, ker se mi tudi ostale ptice kažejo, kot da mi hočejo nekaj povedat...
Našla pa sem letos tudi že ene 5 mrtvih ptičkov in to v roku 2 mesecev in kaj takega se mi prej še nikoli ni dogajalo....
Sicer si že sama nekako razlagam te stvari, a me vseeno zanima simbolika ptic.
HVALA!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sedem
1
*
Offline

We become brave by doing
brave acts.
Posts: 15
SI
Gender: male
Re: vrane
Reply #17 - 24.05.2002 at 16:18:47
 
Za simboliko živali si poglej stran http://www.geocities.com/RainForest/4076/indexlist.html

Če imaš možnost, pa zelo priporočam knjigo Animal Speak, ki jo lahko naročiš prek Amazon-a:
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/0875420281/026-0311530-8282826


Petra. wrote on 24.05.2002 at 15:07:27:
Našla pa sem letos tudi že ene 5 mrtvih ptičkov in to v roku 2 mesecev in kaj takega se mi prej še nikoli ni dogajalo....
HVALA!


Mrtvi ptički in druge živali ponavadi ne simbolizirajo nekih temnih sil, smrti, ipd. ampak prej transformacijo!

Gre tudi za pojav t.i. bratske ali simbolične živali, ki ti skuša nekaj dopovedati ali pomagati. Če videvaš mrtve živali se najprej vprašaj kateri predator se hrani z njimi.. tam je pravi odgovor.

Sedem ima recimo med ostalimi za to sokola (bratska ljubezen  Wink ), za to videvam en dan živega zajca, ki skače naokrog.. drugi dan mrtvega zajca. Na enem delu poti živo kačo, na drugem mrtvo kačo, ipd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vrane
Reply #18 - 24.05.2002 at 19:01:09
 
Hvala ti Sedem! Že spet!!! Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vrane
Reply #19 - 24.05.2002 at 19:06:18
 
Žal je ravno stran o vranah nedosegljiva. Sem pa našla zanimivo razlago o žabah, ker se mi je ravno prejšnji vikend pokazala krastača, katero sem lahko božala, za krake dvignila in spet položila v vodo, pa spet božala, pa sploh ni šla stran.

Frog's Wisdom Includes:

Reminder of common bonds with all life
Singer of songs that celebrate the most ancient watery beginnings
Transformation
Cleansing
Understanding emotions
Rebirth
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vrane
Reply #20 - 24.05.2002 at 20:06:21
 
Evo, sem nekaj le našla o nranah:

Crow - Crow, the keeper of spiritual law, likes to steal shiny bright objects. Always the clown, he looks for ways to amuse himself. We too need to look for the bright and shiny aspects of life even in the 'junkpile." Like crow we need to see the connection between past, present, and future.
Crow is a little cocky because he knows who he is. Honor spiritual truth and you will know true power as well. Crow is a shapeshifter who can teach us that we can be anything we desire, and he often serves as an omen of powerful change.


Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vrane
Reply #21 - 27.05.2002 at 13:51:18
 
Predator, ki se hrani s ptički je naprimer muca. Sem ravno včeraj videla mrtvo muco, ptiček pa mi je prejle priletel na odprt balkonček in začivkal in me gledal.
Vrani sta tako vsak dan nekje v bližini, res zanimivo.
Bom prilepila le še pomen krastače in muce:

Krastača
Toad's Wisdom Includes:

Connection to altered states of consciousness
Symbol of the Earth
Camouflaging poison
Changing luck
Long life

Muca
Domestic Cat's Wisdom Includes:

Independence
Seeing the unseen
Protection
Love
Allows us to dream its dreams
Assists in meditation
Ability to fight when cornered
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: vrane
Reply #22 - 27.05.2002 at 15:22:44
 
A ni pri nas sraka tista ki krade svetlece stvari? ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: vrane
Reply #23 - 27.05.2002 at 22:15:35
 
Jest sem jih tudi zadnje cajte porajtal. Ne vem, al so se vrnile iz Južnih krajev, pa zdej letajo okrog in srakajo al ma kake druge pomene. Bom jutri vidu, če bo še tok reglala na tistem drevesu?
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: vrane
Reply #24 - 27.05.2002 at 22:22:43
 
to da vidiš je pač efekt opazovanja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: vrane
Reply #25 - 27.05.2002 at 22:39:06
 
Ja ampak ta efekt je opazu vrano kako sraka ob osmih zjutri, ko sem šel popoldan ob pol štirih mimo drevesa, je še vedno srakala (zdej edino ne vem, če je srakala ves ta čas).
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vrane
Reply #26 - 28.05.2002 at 10:36:47
 
ja nekaj je tudi tega ziher, da opazujem stvari okoli sebe. Samo mi je prej, ko sem bila zunaj spet 1 m stran priletela vrana in se začela nekaj šopiriti pred menoj. Nato je skakljala po ograji skos od 1m do 3 m stran od mene, dokler je moja kužika ni nagnala. Je vrana le odletela na bližnje drevo, še prej pa se je pustila loviti psu.
Sama pač iščem tudi druge možnosti opazovanja kot zgolj razumsko gledanje na stvari okoli sebe.
Zato spet dodajam šamanska znanja o vranah:

Crow/Rook's Wisdom Includes:




Guardian of the place before existence

Ability to move in space and time

Honoring ancestors

Carrier of souls from darkness into light

Working without fear in darkness

Guidance while working in shadow

Moves freely in the void

Understands all things related to ethics

Shapeshifter

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
OM/Skeptik
Guest




Re: vrane
Reply #27 - 23.06.2002 at 18:39:15
 
AJAJAAAA....kakšnen blus.........ker opažam nevednost, bom poskusil na kratko pojasnit malo o vranah...........
Vrane,kot marsikatera druga stvar nima nobenega pomena....dejstvo pa je,da če si človek želi videti slona letet,ga bo tudi videl,čeprav samo on.....Vrano so nekoč in nekateri nevedneži še danes, imeli za slab znak!
Povezovali so jo z smrtjo in ognjem.V nekaterih mitologijah je predstavljala sla med zemljo in peklom..itd.itd......
Povezava z smrtijo izhaja iz prisotnosti ob truplih;
vešala,na bojišču oz. po bitki ,itd....Vrana je mrhovinar in kot se pač spodobi za mrhovinarja,bo izkoristil dano priliko...za dober obed in kam lepši in obilnejši obed,kot kopica trupel....mrhovinarske sanje!Povezava  z ognjem,v srednjem veku so jih imenovali tudi ognjene ptice....izhaja pa iz govoric,da tam,kjer naj bi se pojavile
naj bi prišlo do nesreče...najpogosteje požara...in tega so mnogokrat bile res krive....ta zadeva pa je povezana z njeno/vranjo naravo,ki jo žene,da krade svetleče predmete.Svetleči predmeti pa so tudi...koščki žerjavice...ptica je žerjavico pograbila in jo odnesla v svoje gnezdo ali pa streho....in ker so strehe bile krite z slamo je pač prišlo do požara......in ker sta ogenj in smrt povezana z peklom ,so bogim ptica takoj nabili mračnjaško/negativno podobo oz. BAD GUY etiketo.....
......Znanosti bo s časom uspelo raziskat,pojasnit in uničit še marsikateri ČIRAČARA.........ne pozabite..........
.............NEVEDNOST JE VIR ZLA!!!!!!!

P.S.
Opazil sem,da navajate Carlosa C....AJAJA....ma kdo tega modela sploh jemlje resno???????????????????









Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: vrane
Reply #28 - 23.06.2002 at 19:16:44
 
samo to prijatelj, to da napišeš neki na splošno o vranah in se poleg tega močno važiš, tu ne igra nobene vloge

tu iščemo tisto kar je v nas in iz tega stališča se lahko vsi veliko naučimo, kdo jemlje resno carlosa in mckenno je njegova stvar, kdor jemlje resno življenje tudi.

samo kdor pa dojame sporočilo iz situacije, knjige in pogovora, ga sprejme, se ga nauči  in ne zavrača prijateljstva pa je modrec.

lahko samo vprašam dragi om je tvoje dejanje in znanje, naučeno ali izhaja iz izkušnje?

vir zla pa ni nevednost om pač pa dobro, ki ga mučita lakota in žeja (prerok) če seveda to nejgovo knjigo jemlješ kot resno?
to pomenim da bi večina ljudi radi pomagala pa se zaradi tega ker tega ne zanjo naredit na dober način, zapletejo in potem skregajo in glava namesto rešitev išče zmago.

in pa še nekaj prijatelj to o tvoji nevednosti ti zaradi tega ker sem bil sam tak dopustim, kajti kmalu bi te lahko zapeljalo, v prepir z nami iz katerega bi potem težko izplaval, in to bi dosegel s tem da si hotel pomagat, toda tu si se postavil malce preveč nad nas.
tak sem bil sam in matrix, ko sva upadla na DA, in sva se skregala v ibr z modeli tam gor.

pa veš zakaj ne zaradi nevednoti pač pa zaradi tega ker sva tisto kar sva znala, hotela tako in na hitro predat da bi naju razumeli ampak seveda so tipi popizdil in smo se zapel.
ej je trajal ene 1,5 leta, da smo pršli ven iz tega, sedaj smo frendi in se kdaj pa kdaj dobimo na kavi.
Pa sam to sva hotela da bi naju poslušal in da bi sodelovali...

mamo srečo, da smo te stvari šli že enkrat skoz zato ti lahko rečem tole, tvoje znanje o vranah je dobrodošlo ni pa edino, tako kot ni le en način razmišljanja, damo ti možnost soustvarjanja in sodelovanja, v open sourcu saj se znanje dopolnjuje, saj skupaj rastemo in se dopolnjujemo in nobena nevednost ni napačna če človeku pomagaš in si se pripravljen od njega učiti.

upam da sva se dojela...

morda si lahko prebereš tole:
http://www.svetduhovnosti.org/pogovori/navodila.htm

ps: tole je samo zate, nekaj v tebi te pritiska v to da hočeš te stvari dat ven na tak način(nepremišljen, napadalen, prehiter, nespoštujoč sogovornikov in sebe) in to je nedefiniranost stvari, kajti s tem ko jih daješ ven jih boš definiral in določil bolj jasno, ko boš vse definiral kar bi rad povedal boš miren.
se mi zdi da se učiš nekega področja in da iščeš nekoga ki bi ti podal kvalitetno mnenje na tem delu.

to boš kar ti sam, če boš sprejel sporočila ki ti jih pošilja svet, vendar ti svetujem, da te stvari, ki so v tebi napišeš na računalnik in jih objaviš nekje na netu se boš izognil marsikateri nepotrebni situaciji. boš veliko bolj umirjen in boš delal resnično kar te veseli in kar resnično si. Ostalo pa boš dovolil, da teče svojo pot...
Back to top
« Last Edit: 23.06.2002 at 21:39:23 by A. »  
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: vrane
Reply #29 - 24.06.2002 at 00:48:13
 
om pravzaprav sem ti hotel povedati, da imaš nek močen  potencial, morda tako kot je bil v nas, ki smo ustvarili vse te strani tule.

zato je ena od možnosti, da tudi ti ustvarjaš področje, ki te bo veselilo, saj te ta moč v tebi žene naprej in bi jo lahko uporabil zato da urediš te stvari.

itak jo že kajne  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5