Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10940 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #15 - 14.06.2001 at 10:16:51
 
tud to je res
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #16 - 14.06.2001 at 17:40:33
 

Quote:
Črn ni bil, I think. Vprašanje se je zdelo nagajivo; razumela sem ga tako, da je treba 'v sebi umreti', da se zgodi vse. Kaj pomeni e.g.?

Verjetno bi se moral kdo predajat temnim silam, da ga črn obišče, a ne?





Ne, ni bil črn...

Potrdim ti lahko, ker imam podobno izkušnjo z iboge, da je res treba najprej umreti, da se lahko zgodi premik skupne točke, menjava percepcije (glej moj trip report, ker je vse skupaj dobro opisano tam). Torej, da se zacne duh (ali bog, da ne bo kdo mislu na kake spiritisticne seanse) rolat skoz tebe, moras umreti kot ego, kot osebnost... Se pravi, pustiti svoja prepricanja, svoje navezanosti, strahove, itd, itd..., skratka vse in se prepustiti višjemu namenu... Ni vedno lahko, da se pa...

Da te črn obišče, ni nujno, da se predajaš temnim silam - obišče vsakogar, in to je tudi nekakšen test... pa mu rečeš ne...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #17 - 14.06.2001 at 17:41:28
 
e.g. = na primer, like, kao...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Tone
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #18 - 15.06.2001 at 10:18:49
 
Haj
Obstaja razumski in nerazumski (recimo čustveni) del možgan in slednji si izmišlja vse mogoče, prvi ga pa v tem početju nadzira in prizemljuje. Razlika med nami je v stopnji nadzora. Če tega ne bi bilo, bi se nam zdelo realistično prav vse, kar bi si nerazumski del možganov domislil, če pa je tega nadzora veliko, se pa smejemo raznim New age frikom, ki da klatijo bedastoče.
Jaz misli delim na dve stvari; razmišljanje in vzgibe. Pri prvem sodeluje razumni del, pri drugem gre pa za "ideje", ki se porajajo v nerazumskem delu možgan in so plod vsega, kar je tam spravljeno. Če je tam spravljena recimo vera v Jezusa, se bodo ob povsem nepomembnih dogodivščinah porajali občutki o .... recimo temu božji prisotnosti, "obletavali" nas bodo angeli ...
Če verjamemo v bele in črne angele, bodo pač letali oboji, če pa v te prazne marnje ne verjamemo, bomo pa za naše vzgibe, počutje ali karsižebodi poiskali kaka bolj zemeljske razlage.
Vzgibi (lahko jim rečete tudi notranji glas, misli ...) so torej produkt našega čustvovanja v najširšem pomeni. Tudi naše verovanje je v bistvu "čustvovanje", saj ne gre za razumsko zadevo.

In sedaj bistvo: Naše nerazumske predele možganov celo življenje polnimo z vse mogočim, in kar vlagamo (tudi vera, beli in črni angeli ali recimo ideologija), to se nam vrača. Prav zaradi tega so občutki, vzgibi ali kakorkoli temu rečemo povsem relativni oziroma vodljivi.
Na ta način deluje tudi strah pred kačamu - ko vidiš vrv, si že ves paničen, ali pa recimo angeli - ko se nam porodi kako svarilo izhajajoče iz dogajanj v naših nerazumskih možganih še ni treba pomisliti na angela; gre le za delovanje preostalih 90% možgan, ki niso namenjeni razmišljanju..
Tistemu, kar prihaja od znotraj torej ne preveč zaupati. V bistvu je to le vrh dogajan v naši notranjosti iz česar se da sklepati na "podzemna" dogajanja
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #19 - 15.06.2001 at 10:54:02
 

Zelo razumno razmišljanje, Tone  Wink. Lepo napisano.

Ampak, le zakaj obstajajo prispodobe? Da se lahko tudi med sabo razumemo..., a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #20 - 15.06.2001 at 11:43:00
 
dobr si spisu tone

a si isti k je bil na stremu forumu, al si nov; v vsakem primeru pozdravljen (nazaj).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #21 - 15.06.2001 at 11:53:18
 

Samo nekaj mi pa vseeno najbolj ne štima:

Q
Tistemu, kar prihaja od znotraj torej ne preveč zaupati. V bistvu je to le vrh dogajan v naši notranjosti iz česar se da sklepati na "podzemna" dogajanja
Q

Komu pa zaupati, če ne notranjemu vodniku?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #22 - 15.06.2001 at 22:30:31
 
Gape!

Meni se tudi zdi, da je Tone isti Tonček iz starega foruma.  Samo poglej koliko je tu gostov, ki so bili že prej prisotni.

Tone, za tebe imam pa še par vprašanj in ti odpišem drugič, beri kasneje. Upam le, da nisi šihtar, kar pomeni, da imaš konekcijo doma.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #23 - 20.06.2001 at 22:54:41
 
Ja Tone. Vse lepo in prav, sestavil si lep "kačji" tekst, toda niti z besedo se nisi dotaknil osnove. Odkod pridejo misli?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
S
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #24 - 09.07.2001 at 09:39:19
 

MP3CE: napisal si, da črn obišče vsakega in mu je
treba reči ne, ker je tudi to preizkušnja. Tega ne razumem. Prosim, malo nam razloži - ali kdorkoli, ki je to doživel. Ali ni odločitev naša: npr. nekomu je lahko angelska svetloba, ki ga vabi v večnost največja preizkušnja. Kako je zdaj s tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #25 - 10.07.2001 at 13:03:19
 
Ja, tko je s to zadevo, da če se ti črn nariše v taki ali drgačni obliki, ga morš poslati nekam...
Nariše se ti pa lahko kot energetsko bitje, al pa skozi kakšnega človeka, al pa kako drugače...
V glavnem, se moraš sam odločiti za svobodo. In to je to.  8)
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
S
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #26 - 10.07.2001 at 13:19:56
 
Aha, tako si ti to mislil 8).
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #27 - 27.09.2001 at 18:21:26
 

MP3CE!

Črnemu je PUSTITI (ne treba reči ne oz. reči ja)
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #28 - 01.10.2001 at 18:34:22
 
Misli pridejo iz našega drugega nezavednega dela. Pridejo in grejo, misli so stvar naše duše. Meso je pa meso... Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
beno
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #29 - 16.10.2001 at 11:27:15
 
mene pa že dolgo muči to z razumom. v bistvu me jezi. se mi vedno bolj zdi da je v slovenščini precej logike (moči), ki jo narobe uporabljamo.
saj veste gape večkrt piše na-ključ-je to za mene že dolgo drži, drugi pa čudno gledajo če to omenim.
zdaj pa razum, raz-um, raz-umeti
ali ni raz-um ravno obratno od tega kar iščemo?
um je za mene božanski, raz-um je človeška omejenost.
jaz se zdaj javno raz-kinem iz raz-umem in preidem na umem. mislim da umete.
pa še nekaj, ko nekaj premlevamo, ko nam ni jasno takrat raz-mišljamo, konja pa raz-jahamo. pa to je obratno od tega kar iščemo razUMETE kaj mislim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3