Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 40764 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #30 - 11.10.2001 at 21:25:57
 
Tocno Miro. Srbski pasulj je zakon. Jaz tudi Hamborgerjev ne jem vec, tudi jih nikoli veliko nisem, otroka pa sta vzgajana v pomenu besede:  Fast food--bljak.

Zadnjic sem omenil dva komada od Kelly familly. Na forum sem se spomnil vceraj in to v trenutku, ko sem dobil novo stranko. Na poti do nje mi je igral tisti komad I am in fall with the alien ali mogoce je celo tako naslov: I am in love with the alien.

Poglej Miro. Prisley je kralj rockn´rola. Ampak zal je tako da je svetovno poslusalstvo tako bolano, da sem jim taksna glasba zdi kraljevska.  Ne recem, tudi sam imam nekaj diskov Presleya, v redu so, toda kljub vsemu menim, da je njegova glasba prevec agresivna, kaksen komad tudi depresiven, da bi lahko delovala enako kot recimo With or without you, Where the streets have no name, Let it be, Yesterday, knocking on the heavens door, I shoot the sheriff in na koncu tista od Animalsov, ki sem jo ta trenutek prizgal. The house of the raising sun.


Za konec se toliko. Poslusajmo tisto glasbo za katero vsaj mislimo da ima visok potencial. Ce ga nima in nam je kljub temu neznansko vsec je to pac prvi znak, da smo nekje bolani.

Andres

Sibam zdaj merkat otroka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Vpliv glasbe
Reply #31 - 15.10.2001 at 11:49:33
 
Q
The Clash, katerih besedilo sem navedel, so bili sprva punk skupina, nato pa so se vrgli na reggae (nekakšna bela varianta) in postali edina prava bela reggae skupina.
Q

Tega pa ne poznam, Miro, a lahko malo vec podatkov das?

Z ljubeznijo,
Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Vpliv glasbe
Reply #32 - 24.10.2001 at 21:41:48
 
evo bom še jest dodal eno besedilo
isms= nauki, miselni sistemi, teorije

Open Your Eyes - Guano apes

Hide your face forever
Dream and search forever
Have you ever been for sale?
When your isms get smart
Oh so selfish and mindless
With that comment in your eye
Do you really think that you are hard?
Really harder than the other
Man your acting cold
If you are not in charge
Don't split your mentality
Without thinking twice
Your voice has got no reason
Now is the time to face your lies
Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head
Will you offer me some tricks
If I ever need them
Would you go into that room
If I call 'em
Do you think that you are better?
Really better than the rest
Realize there's a problem
I know that you can give your best
Have you ever had a dream?
Or is life just a trip?
A trip without chances
A chance to grow up quick
Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head
Hide your face forever
Dream and search forever
Night and night you feel nothing
There's no way outside of my land
Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat that machine that works in your head (2x)

Miro ti kr piši besedila...če ne drugega...jih je užitek brati

lep pozdrav vsem
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #33 - 30.01.2002 at 21:31:14
 
Pred nekaj dnevi sem gledal nek nemški film. Ne vem kako je bilo naslov, toda vsebina filma je o madžarksem židu, ki ima restavracijo, natakarici in Ciganu, ki vsak večer igra na klavir.  (Film se odvija v začetku II. svetrovne vojne)
No, njegovo skladbo posnamejo na Dunaju, v trenutku postane uspešnica, vendar posledica tega dela je nepričakovana. Po celi Evropi je bilo 157 samomorov tistih, ki so to pesem poslušali.

Film govori torej točno o tem topicu, torej, kodi, ki je v vsaki skladbi, pesmi, le ta pa je sij izvajalca.

In še najnovejša. Prijatelj, sicer Maročan, me je danes prosil, če mu presnamem pet  diskov. Kaj vem, nametal mi je vse živo od Eaglesov, do Eddy Granta, vmes pa mi je poturil še en disk maroške glasbe.  Ok. Jaz sem deset, morda dvajset minut šopal Eaglese, potem še malo Granta nakar sem preštekal, na maroški disk.  V trenutku sem postal dobre volje.  Ne vem sicer kaj mi je ta arabska glasba nalila, toda vzemite v rezervo, da me je vzpodbujala že ko sem bil pred 15. leti v Alžiriji. In seveda, Andres je bil iz tistih koncev že prejšnje življenje.
A je še kakšen tu ki prenese arabsko glasbo??


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #34 - 25.02.2002 at 16:53:42
 
Imam za vas vprašanje.  Včasih se mi dogaja, da ko poslušam ali slišim kakšno pesem, skladbo, v trenutku pridem v preteklost. Pač za delček sekunde se vidim v že preživetem času, ko sem določeno pesem že slišal.  Imate iste iskušnje?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
:)Re: Vpliv glasbe
Reply #35 - 25.02.2002 at 19:11:38
 
Glasba je izraz čustev,je energija.
Določena glasba v meni budi določena čustva.
S čustvi pa se budijo tudi spomini.
Glasbo radi poslušamo zato,ker z glasbo postanemo del nečesa drugega.Glasba povezuje in nam daje vedeti,da smo vsi eno.
Vesolje je ena sama čudovita melodija.

Music was my first love
and it will be the last
The music of the future
and the music of the past
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
:'(Re: Vpliv glasbe
Reply #36 - 25.02.2002 at 22:36:47
 
Andres wrote on 25.02.2002 at 16:53:42:
 Imate iste iskušnje?

Andres


Iste ne, ampak jaz se ob veseli glasbi jokam. In to prav zares. Zares mi je hudo, in zares močno jokam. Potem se sama sebi zdim smešna. In nimam pojma, kaj se je zgodilo z mano, da sem tako močno čustveno reagirala. Gotovo imam kej starga za spucat.

Cry

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #37 - 09.10.2002 at 23:26:26
 
Pred časom sem pisal o takrat popularnem komadu Kiss, ki je bil nekoč turška uspešnica, potem pa so naredili novo rock verzijo pod katero jo mi poznamo kot KIss.

Zdaj v zadnjem času je vsak dan slišati na radiu ravno tako pesem z arabskim prizvokom izvajalcev Truth hurts z naslovom Addictive.
Tudi ta pesem kot njena predhodnica Kiss, ima verjamem v sebi kodo ki jo nosi po svetu.  Vprašanje je le kaj ta koda pomeni. Napadimo Islam ali usmilimo se Islama?

Če ima pesem kodo napadimo Islam je to potemtakem spreten projekt zahodnih  tajnih služb.  V nasprotnem nam ta pesem ponuja tudi, dejstvo, da so muslimani ljudje.



Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #38 - 20.10.2002 at 17:18:48
 
V omari sem našel CD ki ga poslušam zelo poredko. Jean Michel Jarre, plošča Oxygene. No, disk si lepo vtaknem v playerja in grem malo pospravljat in vse to.  
Pridem do kuhinje, prižgem cigaret in poslušam to glasbo.
Kot verjetno veste na tem disku ni posameznih pesmi. Je sedem delov zmiksanih skupaj in zato piše na ovitku Oxygene part 1 Oxygene part II Oyygene part II in tako naprej do  part VI.
Kot vsaka druga glasba ima tudi ta disk svojo kodo. Ne verjamem, da je v tej kodi zapisana prihodnost sveta, je pa možno da je tam koda avtorja, torej Jean Michela Jarrea.  
partI. Fant se ni rodil s carskim rezom, a je imel manjše probleme v otroštvu. Morda so ga zapostavljali v šoli, vrtcu.  
Part II.  Nekateri ga opazijo in to mu ustreza, a je fant  še vedno confusing. KLjub temu se odloči da gre naprej,svojo pot. V tej fazi otroštva mu za nekaj časa tudi zmanjka energije.  
Part III.Proti koncu osnovne šole se zgodi nekaj tragičnega ali pa on postane predmet spotikanja, ki ga porine v izolacije. Začne se zanimat za neke stvari, bržkone nepojasnjene stvari ali celo glasbo  in ima pri tem dobre uspehe.  
Part IV Ljudje ga sprejmejo, a se ga še vedno drži negativizem ki ga uspešno preprečuje. To je bržkone tudi eden lepših ciklusov njegovega življenja.
Part V  Vsega lepega je enkrat konec. Jean Michel ponikne v osamo, morda se začne ukvarjati celo z meditacijo. Je bržkone samotne narave obenem pa mu priteče nasproti življenska prelomnica.  Menim, da je nekdo umrl. Mama, oče, nekdo, ki ga je imel rad. Skratka nekaj slabega se je zgodilo.  Ta prelomnica traja precej časa od 2-5 let. Po tem se mu odpre nov svet. Naenkrat se mu odprejo nova vrata skozi katera mora vstopiti hitro, sicer se zaprejo. To  tudi stori in kot kaže je ravnal prav, saj je čas ustvarjalnega kreiranja dolg.  5 ali več let.  
Part VI  Prepreke. Jean Michel je nasedel na neke prepreke, morda ponesrečen zakonski status, ki ga je oviral pri njegovem delu, konkurenca, nekaj pač.  Sprva ga to jezi, a si ponovno nekako opomore in upa na boljši jutri. Poda se ponovno v meditacijo ali nekaj podobnega. Za razliko to pot v stvar, ki ga bolj veseli in mu daje hitrejše dosežke. In tudi ta del življenja se konča kot se je začel. Za njim je ostala še ena šola. In takrat se je pisalo leto 1976.



Ne vem sicer kako se mi je to zapisalo, a tudi ne izključujem, da je to zakodirano na disku. Zdaj če kdo pozna njegov življenjepis bi bilo dobro če malo napiše.  


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #39 - 27.10.2002 at 22:08:48
 
Kdo ve kdo je Avtor tistega popularnega komada za katerega jaz ne vem kakšen naslov ima?  hahahhahaa



Dobro no, takle tekst. ima po večini.

I"m  sorry mamma
I never meant to  hurt you.
I never meant to make you cry.
But tonight I am cleaning out my closed


Menim, da ima ta komad tudi eno izvajačevo kodo, ali kodo tistega, ki je pesem napisal in uglasbil

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Vpliv glasbe
Reply #40 - 27.10.2002 at 23:09:09
 
Prince in Purple rain? Mogoče ne a zdi se mi, da ima v verzu - precej zrecitiran del - I never ment to hurt you, I never ment to make you cry, I ... in potem značilen refren purple rain purple rain.

Zdaj se že lep čas ogibam vokalni glasbi popularni sploh in lahko da sem čist falila.

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #41 - 27.10.2002 at 23:21:29
 
Ne ne Karmen. Prince ma samo podoben tekst verjetno. Tale komad je nov, par tednov se rola. En mlad fant ga pojem. Verjetno letnik 73, zato, ker poje v preteklost. Mislim,  pravi,  " I"ll take you back on 73"  in potem se začne tisti glavni del, ki mu jaz rečem zakodiranost.

Video spot je pa isto žalosten kot pesem  

Sicer pa že dve ure pišem en post na forumu, ker sem se zabil na MTV. Bila je cela reportaža o U2, tako da sem prišel malo na svoj račun.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Vpliv glasbe
Reply #42 - 28.10.2002 at 00:26:35
 
So oni m m m mmmy generation band... tko kot Kink´si al pa Whoji pred leti za tiste starejše. Bono in Edge se fantastično ujameta. Čudno ni zato, da so toliko časa in tako neproblematični na sceni - glede na začetke - pa že precej "speglani". In kult. Pa špica v kvaliteti nastalih songov.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #43 - 28.10.2002 at 00:50:20
 
Sem zdele ujel ta komad na MTV.  Cleaning up my closet je naslov.  Na žalost sem  zamudil ime izvajalca. Neki je bilo, kao Noname, Nomine.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Vpliv glasbe
Reply #44 - 28.10.2002 at 00:59:02
 
Andres wrote on 28.10.2002 at 00:50:20:
Sem zdele ujel ta komad na MTV.  Cleaning up my closet je naslov.  Na žalost sem  zamudil ime izvajalca. Neki je bilo, kao Noname, Nomine.

Andres


Mislim, da ga imata tamala na posterju, Nominen. A misliš, da je že tolk star, ker če je ta, jih zgleda maksimalno 20. Bom preverila. Zdaj me zanima kaj je s to kodo?  Fant pravi, da rad pospravlja po svoji omari?


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10