Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 19
(Read 98511 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #45 - 13.02.2002 at 12:06:14
 
Strinjam se s prejšnjimi izjavami... Bolj ali manj... Itak je logično, da bi jaz uporabila kako drugo besedo kje... Tako pač je! Ampak... zakaj bi se omejevala s tem, da je nekdo uporabil katero drugo besedo?

Nekako tako se mi zdi, kar se tiče smisla Življenja. Če bi ga omejila, bi ga (v danem trenutku) takole: slediti sebi, živeti sebe, ljubiti, se izpopolnjevati,... Vendar je vse to že skoraj nekaj več, kot zgolj smisel. To je bolj Življenje v teoriji! Kako živeti... ni pa smisel... Mogoče je pa Življenje smiselno tako dolgo, dokler se ne trudimo oz. potrudimo in ga omejimo s tem, da mu damo smisel, ki ga je možno izraziti v besedah.
Dokler obstaja samo smisel, ki ga je možno čutiti, vonjati,... Živeti!

Odločila sem se, da bom smisel, ki bi ga izrazila z besedami, iskala kdaj drugič. Dani trenutek je itak tako poln smiselnosti, da bi še en dodatni smisel naredil zadevo prekičasto... Wink

Ljubiti... Par dni nazaj sem nekomu razlagala, kako sem srečna, ker je tista mala deklica, ki je včasih hodila po gozdu, opazovala naravo in sanjala... Deklica, ki je govorila, kako rada ima vse ljudi na tem svetu. Kako rada ima vse, kar je sestavni del tega sveta. Naravo. Rastline. Živali. Vse... Sprejemanje in ljubezen brez razlik...
Ta mala deklica je še vedno živa. V meni. Bistvo mene je. Daje mi moč. To je tisto Nekaj v meni, kar mi je pomagalo, da sem ne glede na vse rinila naprej. Občutek, da sem del Boga, kot je on del mene. Občutek razumevanja, harmonije, skladnosti,... Smešno, da šele sedaj razumem. Šele sedaj VEM, da je to tisti občutek, po katerem hrepenim.
Rodila sem se z njim... A sem si ga dovolila zakriti...

***Rodila sem se pod srečno zvezdo... baje...Malček sem spremenila mnenje o tem...Vsi smo rojeni pod srečno zvezdo...Mogoče se jaz tega le zavedam za odtenek močneje...***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #46 - 13.02.2002 at 14:25:22
 
Smisel življenja je, kar pač misliš da je... ker pa se misli spreminjajo...se tudi smisel spreminja...vsak trenutek...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #47 - 13.02.2002 at 15:46:29
 

se en 'nenakljucni' tekst:

http://www.awakening.net/Q3.html
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #48 - 13.02.2002 at 15:53:36
 
Smisel življenja je ŽIVETI. Kako, na kakšen način, s kom itd. pa je le del življenja.

Res pa je to, kar je zgoraj napisal Magla "Smisel življenja je, kar pač misliš da je... ker pa se misli spreminjajo...se tudi smisel spreminja...vsak trenutek... "
(neverjetno, kako podobne so tudi moje misli  Smiley )

Po mojem  mnenju je torej smisel življenja neka predstava  v naših glavah in le-ta se spreminja vsak trenutek (tudi v naših glavah  Grin).

Lepo se imejte v teh prekrasnih sončnih dneh!
Pozdravčk in Kiss
Le-ona
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #49 - 15.02.2002 at 22:51:54
 
Smisel Življenja nikoli ni obstajal. Ne obstaja. Ne bo obstajal.


Ustvarjamo ga v danem trenutku!
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #50 - 27.02.2002 at 11:38:19
 
Vprašanje smisla je staro filozofsko vprašanje, men je bila včasih najbliže tista rešitev, ki jo odraža filozofija absurda, zanikanje smiselnosti obstoja. Ne v smislu nihilizma, ki  svoj smisel črpa iz  aktivnega sesuvanja vsakega smisla, ampak spoznanja absurda kot nezmožnosti  občutenja smisla.

To je v bistvu eno pasivno občutje, ki pa ima v sebi neskončen potencial. Ne pomeni, da ne deluješ, ampak da deluješ po enih vzorcih, psiholoških vzgibih,  ki so nesmiselni. Francoski pisatelj  Andre Malroux v Človekovi usodi (napisana je  bila v tridestih letih prejšnjega stoletja) tako občutenje ponazarja z enim atentatorjem, ki je prvi atentat  naredil z iz ideloških razlogov (kitajska meščanska revolucija v Šanghaju 1929), s tem dejanjem  pa je v sebi začutil eno tako neskončno osvobojenost, da ga je vodila naprej v izvajanje raznih teroriostičnih akcij, ki  s stališča revolucije niso imela nobenega smisla več. Kljub temu ali prav zaradi tega, ker se je nesmislenosti svojega početja zavedal,  ga je stopnjeval do nujnega samouničenja.

Neskončni potencial občutja absurda se lahko odraža tudi na druge načine.  Albert Casmus je v svojih romanih opisal podobne usode svojih junakov, podobno občutenje pa je delil tudi Sartre, idol francoskih študetskih gibanj leta '68.

Mene novodobno/postmoderno pojmovanje smisla oz. nesmisla močno spominja na camijevsko občutenje absurda. V posmezniku se pojavi po družbeni krizi (npr. po  vojnah, revolucionarni prelomih, tranzicijah...), ko se ukinjajo stare vrednote, nove pa ne izpolnijo velikih pričakovanj. Nahajamo se tako v obdobju neizoplnjenih pričakovanj  tranzicije kot neizpolnjenosti in celo ogroženosti od   tehnološko-informacijske dobe, zato se nam z zanikanjem vsakršnega smisla odpre neskončen notranji potencial za npr. ljubezen. Te odprtosti jaz ne bi ločeval od napr. odprtosti za uničenje, terorizem, saj vidimo, da stvari v družbeni praksi potekajo takorekoč z roko v roki. Ob spoznanju absurda se nam vsem odpira, vsakemu po svoje.

Mi tle  se lahko zmenimo, da bomo aktivno delali na ljubezni. Ampak potem moramo v ljubezni najti smisel in če najdemo smisel v ljubezni, potem smo omejeni, potem postane smiselno tud sovraštvo in sploh čustva in vrednote drugih, pa magari teroristov. Potem se nam neskončni potencial občutja absurda porazgubi, smo spet omejeni v začarani krog smislov, ki jih moramo spravljati v hierahične odnose in red.

Mi tle se lahko  tud zmenmo, da imamo vsi v vsem prav  in da se mamo radi v enem aboslutnem smislu, zato nam na tem ni treba nič delat. Tko pač je. Ampak  pol moramo dopustit tud  možnost, da se nekje  drugje  tud lahko zmenjo, da mamo vsi v vsem narobe in da je svet v fundamentu pokvarjen, pa zato tud nič ne naredijo. Tko za njih pač je in v tem smo vsi enako  absolutno svobodni, v tem pa je po moje ena pozitivna filozofija absurda.


Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: kaj je smisel življenja
Reply #51 - 28.02.2002 at 15:40:07
 
...lahko pa se zmenmo, da nobeden od nas nima v celoti prav in da si vsi želimo bit srečni ... ne vem če je kje kdo kdaj rekel, da noče bit srečen, po moje ne ... imamo potem le nekaj skupnega, nek smisel ... ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #52 - 28.02.2002 at 19:33:21
 
Jaz bi temu rekel bolj,kot nek namen.
Oziroma nekaj k čemu težimo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je smisel življenja
Reply #53 - 01.03.2002 at 10:37:36
 
Quote:
...se strinjam comp, je bolj namen ...ej, a nismo pravkar  do ene definicije prišli  ???


NAMEN - SMISEL ŽIVLJENJA ?

glih tega angela sm učeri dubu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #54 - 01.03.2002 at 17:01:48
 
Susi13 wrote on 15.02.2002 at 22:51:54:
Smisel Življenja nikoli ni obstajal. Ne obstaja. Ne bo obstajal.

Ustvarjamo ga v danem trenutku!


ni obstajal?
Osho
Jezus
piramide
umetnost
vojne
muzika
rojstvo
družina
sončni zahod
zvezde
bolečina
jeza
strah
ljubezen
smeh
...

ne obstaja?

enjoy the silence

ne bo obstajal?
ne, bo obstajal!... mogoče pa to ne velja zate...

Smisel življenja je živeti svobodno, uživati vsak trenutek popolnoma...kot da je trenutek celota in celota je trenutek in takrat je nekaj...takrat VEŠ da si del nečesa mnogo, mnogo večjega...del neskončnosti. energija, ki spreminja obliko iz trenutka v trenutek...

enjoy the silence
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #55 - 01.03.2002 at 17:15:47
 
Magla wrote on 01.03.2002 at 17:01:48:
Smisel življenja je živeti svobodno, uživati vsak trenutek popolnoma...kot da je trenutek celota in celota je trenutek in takrat je nekaj...takrat VEŠ da si del nečesa mnogo, mnogo večjega...del neskončnosti. energija, ki spreminja obliko iz trenutka v trenutek...


Točn tko!  Bravo, Magla! Ni kaj za dodat, samo tole: ...
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #56 - 01.03.2002 at 18:36:53
 
Osho - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - kaj več ne morem dodati, ker ga nisem poznala, niti nisem brala knjig o njem...

Jezus - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - bil, živel, naredil oz. izpolnil svojo nalogo (človek, ki je živel svoje Življenje na njemu edinstven način)...

piramide  - mi ne predstavljajo smisla mojega Življenja - občudujem pa človečke, ki so jih zgradili in si jih želim enkrat dotakniti...

umetnost - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - verjetno sem imela in imam premalo stika z njo...

vojne - mi ne predstavljajo smisla mojega Življenja - to pa vsekakor ne!

muzika - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - mi zna polepšati kak trenutek, to pa ja! Wink

rojstvo - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - neizpodbitno dejstvo...

družina - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja -  niti ne morem reči, da je temelj mojega Življenja...

sončni zahod - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - predstavlja pa mi še en izraz nepopisne lepote narave...

zvezde - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - rada jih sanjam, rada jih gledam,...

bolečina - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - mogoče sem se je pa prenajedla... Smiley

jeza - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - preveč negativno zame...

strah - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - dokler ga ne premagam, pač obstaja in je del mene...

ljubezen - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - rada ljubim...

smeh - mi ne predstavlja smisla mojega Življenja - vendar se rada smejim, tudi ali predvsem na svoj račun...

... - tega pa ne znam dešifrirati...Wink

ne obstaja? - v zgoraj napisanem, ne...


ne bo obstajal?
ne, bo obstajal!... mogoče pa to ne velja zate...
- svoj smisel Življenja živim... žal pa ne poznam dovolj besed, da bi ga lahko razložila tebi...

Smisel življenja je živeti svobodno, uživati vsak trenutek popolnoma...kot da je trenutek celota in celota je trenutek in takrat je nekaj...takrat VEŠ da si del nečesa mnogo, mnogo večjega...del neskončnosti. energija, ki spreminja obliko iz trenutka v trenutek...
- jaz sem imela pa občutek, da sta (primer) Osho in Jezus živela dlje kot le trenutek...
- kaj si hotel povedati s tem? smisel ti je piramida, ki stoji že tisočletja, potem pa govoriš o uživanju v trenutku?

Sorry, Magla, ampak... Ali ti zanikaš svoje trditve sam ali pa te enostavno ne razumem...
Lahko razložiš, kaj točno si želel povedati?

Hvala za odgovor!

Suzana Roll Eyes


Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je smisel življenja
Reply #57 - 01.03.2002 at 19:25:42
 
no ja sejverjetno ste opazili pa vseeno
Smisel je v nas
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=risanjezemljevidov;action=display...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #58 - 01.03.2002 at 20:36:30
 
Smisel ?

Nečemu rečemo,da ima smisel takrat,ko najdemo neke logične povezave.
Iskanje smisla deluje na podlagi spomina in logičnega razmišljanja.
Kot sem že zapisal,iščemo smisle zato,ker ima tista stvar potem za nas večjo vrednost.
Če v neki stvari ne najdemo smisla,potem mislimo,da se ne splača oz. ni vredna.
Seveda pa je tu zdaj ena finta.Tisti,ki trdijo,da obstaja samo ta trenutek,pravijo,da življenje nima smisla.
Saj tega trenutka seveda ni mogoče osmisliti.
Ko pa pogledamo nazaj po spominu ali zgodovini pa ima čisto vse nek smisel.
Saj je razmišljanje neke vrste povezovanje oz. sklepanje na podlagi podatkov.
Vsako razmišljanje pa teži k iskanju smisla,saj drugače razmišljanje ni plodno.
Zato lahko najdemo smisel le v tistih stvareh o katerih lahko razmišljamo in ki so na nek način statične ali določene.
Smisla pa ne moremo najti v stvareh,ki niso plod spomina in o katerih ne moremo razmišljati.
Ker takrat,ko o njih začnemo razmišljati enostavno izpuhtijo.
Torej lahko obstaja razmišljanje oz. smisel ali pa pozornost oz. nesmisel.
Če bi bili vedno 100 % pozorni in samo v tem trenutku,se nikoli niti ne bi spraševali o smislu.Saj,ko bi se začeli spraševati po smislu,več ne bi bili v tem trenutku.
Iskanje smisla je individualno in je odvisno od posameznikovega razmišljanja in presojanja.
Torej smisel je v nas,saj smo mi tisti,ki življenju dajemo smisel oz.svojim življenjskim dogodkom in pbčutkom.

Smisel je tisto,kar rabimo,je,kot učenje in je tudi znak,da še nismo 100 % sposobni živeti za ta trenutek.
Saj,če bi bili,potem verjetno tudi ne bi bili tu Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #59 - 01.03.2002 at 22:08:12
 
Smisel je v vsem vedno...tako v preteklosti iz katere izhajam, tako v sedanjosti v kateri se nahajam in tako tudi bo v prihodnjosti v katero grem....

Vedno pa se premikam v tej časovnem zaporedju iz trenutka v trenutek...

in zato sem zapisal da me smisel v preteklosti spomni na vse kar pač je bilo do sedaj
in smisel v sedanjosti je v neizrekljivi tišini, ki jo pač nosim s seboj
in smisel v prihodnosti...je pa še nepopisan list poooln smisla... če ne druzga ima prihodnost smisel v tem, da je XY -nekaj kar še ni blo...n'kol - čista kreacija domišlije vesolja

titud je napisu da smisel v ljubezni pač ne pozna kaosa... MOJ GA...

torej smisel se ne da povedat, ne da se ga pa zanikat...če ne prej pa takrat ko ti postane JASNO...takrat ti ga ni potrebno zanikat...ker ti je JASNO... in to točno tko kot pravi gape...V SRCU...
Čutim eno moč, energijo, ki izhaja iz dela telesa, kjer je srčna čakra in v tem čutenju je smisel sam po sebi...ni mi ga treba zagovarjat, ni mi ga treba pisat, ni mi ga treba dokazovat... to delam iz srca  Kiss


Suzi mam pa eno vprašanje...če ga ustvarjamo, kako pol da ne obstaja zate? ???
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 19