Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 17 18 19 
(Read 97770 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #270 - 19.03.2012 at 19:42:46
 
vpletena. o_
odgovorna. o/

-_-
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #271 - 19.03.2012 at 20:35:36
 
Devi:
Quote:
ja robi, sej to sem hotla rečt. ego-sebičen um-jaz-ljubezen.. kako pa veš, kdaj je kaj kaj in kako ločiš nekej na neustvarjalno in rušilno, drugo pa zdravilno?

Vprašanje je zelo široko zastavljeno....Misliš v delovanju s sabo ali v odnosih ?

Mislim, da to, da si v stiku s sabo, da si iskrena do sebe, boš tudi čutila kaj je rušilno in kaj zdravilno.
Telo, kot živa entiteta ima svojo modrost in seveda teži k obstoju in zdravju.
Svoj ego pa največkrat uporabljamo le, da dosežemo svoj cilj na način, kot ga poznamo.
Obsedenost s ciljem, ki je kot neka sebičnost, povzroči, da pozabimo na pot. Torej na samo življenje. Biti v stiku z življenjem, pa je pot ljubezni.

Če primerjam naše življenje kot vožnjo z avtom...Če smo preveč osredotočeni na cilj, sploh ne opazimo vseh lepot med potovanjem.
Prav tako prevelika osredotočenost na cilj, povzroči, da vse, kar nam pride na pot, doživljamo kot oviro, namesto kot lekcije, ki nam kažejo kdo smo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #272 - 20.03.2012 at 15:08:19
 
Robi wrote on 19.03.2012 at 20:35:36:
Mislim, da to, da si v stiku s sabo, da si iskrena do sebe, boš tudi čutila kaj je rušilno in kaj zdravilno.

ne vem, jes večino svinjarije enostavno ne jemljem za umazano. običajno je ljubezen vpletena v največje svinjarije al pa namerno vodi vanje. zato da se naučiš čutit, zdravit in širše živet tam in tak, kjer si, ne na nekih nebeških poljanah
večina resničnega življenja je blatnega in mokrega, v bistvu, robi. mi smo to pozabili, ker preveč časa preživimo na toplem in varnem, znotrej takih in onakih škatel in se nam zdi, da mora lepo zgledat da lepo je..

oboje al pa nič, kakor se pač odločiš v nekem trenutku, eva. ne da bi se zarad tega sekiral.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #273 - 20.03.2012 at 19:41:06
 
Devi:
Quote:
ne vem, jes večino svinjarije enostavno ne jemljem za umazano. običajno je ljubezen vpletena v največje svinjarije al pa namerno vodi vanje. zato da se naučiš čutit, zdravit in širše živet tam in tak, kjer si, ne na nekih nebeških poljanah

Meni pa to deluje kot nek obup....Iskanje razlogov za bolečino.....

Se strinjam..Ljudje smo sebični, pa kruti...A tu se ne gre za ljubezen, čeprav vsi težimo k njej.
Gre se le za trike nešega uma, da doseže svoj cilj.
Vedno pogosteje berem, da je vedno več razočaranih, pa dolgo časa samskih, ki ne najdejo nič pametnega in ne resnega....Žalostno, da ne znamo več živeti drug z drugim....A to je zato, ker ne znamo živeti s sabo..Ne vemo več kdo smo..Preveč je tujih in vsiljenih informacij, ki pa imajo le same sebi namen. Mi delujemo za sistem in ne sistem za nas.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #274 - 20.03.2012 at 22:00:33
 
Robi wrote on 20.03.2012 at 19:41:06:
Meni pa to deluje kot nek obup....Iskanje razlogov za bolečino.....

a ni res, da večina ljudi beži pred resnično ljubeznijo in se skriva v nadomestkih? in zato mora pač ljubezen hodit po vseh mogočih stranpoteh in se preobražat v vsemogoče podobe, skozi katere jih lahko doseže?

Quote:
Vedno pogosteje berem, da je vedno več razočaranih, pa dolgo časa samskih, ki ne najdejo nič pametnega in ne resnega....Žalostno, da ne znamo več živeti drug z drugim....A to je zato, ker ne znamo živeti s sabo..Ne vemo več kdo smo..Preveč je tujih in vsiljenih informacij, ki pa imajo le same sebi namen. Mi delujemo za sistem in ne sistem za nas.

ni za obupat.. nikol ni točno tako, kot zgleda.. Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #275 - 21.03.2012 at 20:50:22
 
Devi:
Quote:
a ni res, da večina ljudi beži pred resnično ljubeznijo in se skriva v nadomestkih? in zato mora pač ljubezen hodit po vseh mogočih stranpoteh in se preobražat v vsemogoče podobe, skozi katere jih lahko doseže?

Res je...Krepi se naš um in krepijo ga pogojevanja...Več pogojev, pomeni več nadomestkov in manj resnične ljubezni.
Vsi ti nadomestki predstavljajo naš svet, ki smo ga zgradili s svojim umom. Ohranjanje vsega tega kar smo ustvarili, od nas zahteva vedno večjo aktivnost našega uma, ki pa ne zmore več živeti v miru, svobodi v stiku z življenjem, s sabo in občutiti ljubezni.
Quote:
ni za obupat.. nikol ni točno tako, kot zgleda.. Smiley

Kaj pa vem..Lahko je, lahko ni....Včasih ljudje pretiravajo..Včasih pa kdo trpi v sebi, pa tega ne izrazi.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 17 18 19