Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 19
(Read 97767 times)
S.
Guest




Re: kaj je smisel življenja
Reply #15 - 29.08.2001 at 08:43:25
 
Sad(Smiley).
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je smisel življenja
Reply #16 - 29.08.2001 at 11:50:20
 
a kr šla boš s.?
ccc

Q
ljubezen je vse ; smisel je to
Q

ljubezen je ena taka reč, ki se jo težko opiše, lahko bi človk opisu kaj pri tem čuti mogoče, kar pa se (spet) da opisati samo z najbolj spološnimi besedami. hočem rečt tud če bi men ratalo opisat kaj zame pomeni ljubezen, bi jo opisal skozi svoje čute, tako kot jo dojemam jest, kar pa tebi nebi pomenilo nič, dobr mogoče bi ti kej pomenilo, nebi pa tega mogla čutit, tko kot to čutim jest.
pač jest ti ljubezni ne vem prelit v besede. mogoče kdo drug to zna.

smisel življenja pa (imho) je še vedno v ljubezni, obstajajo sicer podsmisli, kateri pa niso nič drugega kot pot do une super prave brezpogojne ljubezni do sebe, do bližnjih, do vseh ostalih, do boga in sploh do vsega, do enosti, do ljubezni ki jo 'občutiš' ali pa 'doživiš' v enosti.

kot je blo že zgoraj napisano ni smisel v avtu, stanovanju in podobnih smeteh, lahko si to postavimo kot podsmisle, pa še to je brezveze, ker če delaš, to itak vse dobiš, sploh če delaš v skladu s programom, za sebe in hkrati za druge.
tko da ... nekateri si te reči želijo, želijo pa si jih samo zato ker mislijo da bodo tako lažje doživeli/doživljali ljubezen z nekom. pozabijo na to da ljubezen je najprej do sebe, potem šele do drugih če ne ljubiš sebe ne moreš ljubiti drugih, niti ne morejo drugi ljubiti tebe, pa četudi imaš lep avto al pa velik flet.
in ljubezni ni in smisel življenja ni izponjen in treba it še enkrat od začetka Sad
skratka vsi živimo samo za ljubezen, samo ljubezen nas poganja, ljubezen nas vse skup drži, iz ljubezni je sestavljen svet, ona je osnovna energija ki omogoča vse kar je. ona ni samo filing, ki bi ga lahko nekomu razložil in on(a) bi ga imel. ljubezen je vedno in povsod samo spustiti jo moramo vase (mimo ega mogoče) in jo razpošiljati naprej.

mogoče se rudi ki je
Na "drugi strani" kot doma in precej dobro ve, zakaj smo na tem svetu.
ne bo strnjal z mano, mogoče pa tudi, res pa je tudi, da doker tega ne bo delil z nami bo to samo njegova resnica, in kot taka neresnica.
(po moji definiciji Resnice)

ps
mogoče bi pa s. sestavla en vprašalnik na katerega bi vsak odgovoril in bi mogoče prišli do neke kako definicije ljubezni al kaj si že 'zahtevala' gor višje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #17 - 29.08.2001 at 13:23:38
 
kaj je ljubezen? to je...., da se pojasniti z..., videti je kot..., v bistvu ni nič drugega kot...

Če pozabim na vse avtorje, ki so podali definicijo ljubezni, mi takoj pade na pamet en dogodek.
Koncert, dež, neznano dekle, čustva močna, mogoče  nadnaravna, čas ni pomemben, in občutek da sem popoln tak kot sem, občutek da je vse tko kot mora biti, vseeno, občutek sreče,...,beseda ki bi lahko opisala tist trenutek je poezija...
ljubezen ni samo neko vzvišeno čustvo ampak je stanje, ki ti omogoča drugačno percepcijo okolja. ljubezen je možna samo v sedanjosti, ni vezana na preteklost, niti na prihodnost...

Čist tok za na konc pa še mnenje, ki ga nisem vajen: ljubezen = pozornost, piše v knjigi Anima Mundi od Tamaro Suzanna...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: kaj je smisel življenja
Reply #18 - 30.08.2001 at 10:24:22
 

To je to!

Pozornost.

That's it!

Sem jo potrebovala, sem to iskreno podala, in jo dobila - našla. Thanks. Smešno, pa samo ena beseda in lučka se je prižgala Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: kaj je smisel življenja
Reply #19 - 31.08.2001 at 09:04:17
 
Kot jaz razumem pozornost: budnost, biti na pozor, čuječnost. Evo - to je love - zame. Izkazovati jo je pa že ???. Sicer pa sem si že preveč dobro zapomnila besede De Mella: Ljubezen je najasnovidnejša stvar na svetu (nisem štekala), ampak bila sem pozorna Grin in vedno bolj se mi svita.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je smisel življenja
Reply #20 - 31.08.2001 at 10:34:05
 
men se zdi tale pozornost kr fajn, pač pozornost do sebe, do drugih, do boga ... to kr je ljubezen ... pač pozornost moraš izkazovat z ljubeznijo in to, ne npr z jezo, s sovraštvom ... ljubezen ni samo čustvo, je (ne)delovanje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #21 - 31.08.2001 at 22:44:07
 
knjiga je kr fajn...

smisel pa se mi zdi, da ni samo v ljubezni, ker drugače sam ne bi mogel živeti, pač nisem pozoren... 8)
Življenje je energija in del te energije sem jaz, ti, oni, no vsi...
Zakaj spljoh mora biti nek smisel.
Ko sem se rodil, ga nisem imel, pa sem bil zelo blizu smislu (skoz nasmejan, brez predsodkov, polhn energije in ljubezni...), sedaj ko pa se "ukvarjam" z "duhovnostjo" pa kr iščem ta smisel...
Če že mora biti smisel, potem ta ni za vse drugačen, ampak za vse enak (vse je eno), in če je za vse enak je to lahko samo živeti življenje se pravi živeti v sedanjosti...
ampak to so samo besede, smisel pa je dejanje...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je smisel življenja
Reply #22 - 31.08.2001 at 23:13:07
 
dejanja:::

pustiti pri miru -> ljubezen^2 -> akcija/reakcija
nedelovanje -> ljubezen^2 -> nameravanje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: kaj je smisel življenja
Reply #23 - 01.09.2001 at 12:22:32
 
Pri pozornosti pa je treba pazit kam jo usmeriš in da ne postaneš odvisen od pozornosti, ki ti jo drugi namenjajo (ker to postane strašno fino in potem ne moreš brez tega, kot recimo brez droge) Ko ti pozornost neke osebe postane vse ali pa ti sam skoncentriraš pozornost na nekoga, te potegne noter, tako, da nobene stravi več ne vidiš, zate je samo še to in edino to. Tko da se iz tega težko izkoplješ. Edino, kar je pametno je pa, da pozornost usmeriš vase - to je to in to je bistvo življenja, a ne A.?
Potem bistvo odkriješ v sebi, tam najdeš tudi ljubezen, ki jo iz sebe prenašaš navzven, niso pa drugi bistvo tvojega življenja.
Ful zakompliciran, ampak ko ti sine, je ful lahko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #24 - 01.09.2001 at 13:44:06
 
Pozornost usmeris vase, zlo dobr, sam lahko je to pot v norisnico al pa vsaj zadepresiras, tle mors vedt kam vase usmerit pozornost, na tezave, custva, misli, telo, al pa na tisti tihi delcek, ki vse ve.

Pozornost. Povejte mi k lahko kdaj nisi pozoren. Kaj ni clovek pozoren ves cas...
Torej ljubi ves cas. Samo pozoren si na TV, pozoren na muhe ega, pozoren na sto in eno stvar. Pozornost.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je smisel življenja
Reply #25 - 02.09.2001 at 11:29:42
 
... The answer my friends, is blowing in the wind ...

... Razviti moraš Ljubezen kot podlago za vse.
Učenje brez Ljubezni je nesmiselno.
Smo utelešenje čiste Ljubezni.
Ni življenja brez Ljubezni.
Lahko imaš vse udobje in radosti ampak brez Ljubezni,
je življenje puščava, nesmiselno.
["Thought for the Day" ; www.saipages.com]
Back to top
« Last Edit: 02.09.2001 at 12:57:56 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
soled
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 5

Re: kaj je smisel življenja
Reply #26 - 02.09.2001 at 23:22:10
 
ampak...jaz sem bil pa zmeraj prepričanm,da življenje nima smisla...ga tudi ne more imeti...je preveč zblojen...par diktatorjev,kraljev in religioznih voditeljev ga je poskušalo uvesti...pa jim na srečo ni uspelo...tako,da je življenje še zmeraj svobodno...če že ima kak smisel...ga najdemo v njegovi rasti...on nič do nič...razpon bogov...rast zavesti je edini namen življenja...da se najde sam z sabo na svojem izvoru...filing vsem Grin Cheesy Wink Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #27 - 03.09.2001 at 10:35:01
 
Smisel zivljenja je ziveti.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: kaj je smisel življenja
Reply #28 - 06.09.2001 at 14:30:52
 
Smisel

Za avto je smisel vožnja, in če maš dober avto ti bo vožnja lepa in dobra, če pa maš avto ki ga moraš popravljat vsake 2 dni,  pa se sprašuješ če ma smisel met avto ker prinaša same jebe, je bol smiselno peš hodt se vsaj sigurno pride, sicer je počas ampak, kot pravjo počas se daleč pride!

Zdaj pa poglejmo področje ki se pravi namen in uporabnost avta.
Če te veseli vozit tovornjak in maš dober tovornjak, lahko veselo voziš vse. Če pa maš avto in hočeš da bi mel tovornjak in avto nalagaš tolk pol avto nebo šel prav ok?

In pa druga stvar, če si dirkač in maš tak avto je užitek, če pa maš tovornjak in dirkaš lahko straseš vse in pol je jeba spet.

Za večino ljudi ki hočejo razvijat sovej področje s svojim avtom so določil pravila da se ne zatiramo na cesti. Zato so omejitve za ene in druge da vsi lahko delamo in pridemo na cilj.

vsak pa razvija svoje in če ne pretiravaš potem ni nestabilnosti, razen če nisi tak, kot eni ki hočejo preizkusit nesigurne vožnje
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #29 - 06.09.2001 at 15:29:27
 
Da ne bom prepameten bom kar citiral Melota:
"Ljudje nenehno iščejo smisel življenja, toda življenje nima nobenega smisla, ne more ga imeti, ker je smisel formula, smisel je nekaj, kar ima pomen za razum."

Pa še isti avtor o ljubezni:" Popolna ljubezen strah izžene. Kjer je ljubezen, tam ni zahtev, ni pričakovanj, ni odvisnosti."
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 19