Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11606 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Osebnostna meja
06.06.2001 at 11:42:53
 
Večina odgovorov na tem forumu se glasi: VSE JE V TEBI!.Kar je zelo fino in fajn, zelo osvobujoče ko ugotoviš da si sam povzročaš trpljenje in ga torej tudi sam lahko prekineš. Če te kdo prizadene veš, da te ni on prizadel ampak si se sam, če se nekdo jezi nate veš, da ni problem v teb ampak v njem. Lepo...
Zakaj pa potem imamo topic Črna magija, če je vse v teb? Zakaj Gape-a praska po glavi, če je vse v teb, zakaj nekaterim zmanjkuje energije če so v bližini koga, ko pa je vse v teb. Zakaj obstajajo amuleti in mnogo načinov zaščite, če je vse v teb. Kje je torej meja med MANO in TABO. Koliko jaz vplivam nase, nate in koliko ti na mene, sebe.

Izkušnje razsvetjenih ljudi (in nekaterih ki s(m)o ukradli razsvetljenje s pomočjo rastlin moči). Pravijo, da je vse eno. Jaz sem ti, ti si jaz, jaz sem bog, kamen je bog. Ljubite vse saj ni nihče nič drugega kot TI. Po tem sploh ne pomisliš na to, da si vse sam nafuraš, da si za vse sam odgovoren. Saj si samo kamenček ki se igra v igri valov na plaži.

Pa še neki se bom ob Gape-a obregnil...: praviš, da nihče ne more misliti tvojih misli. Kaj pa kolektivno nezavedno (C.G.Jung). Veliko misli naj bi vstopalo skozi nezavedno in del nezavednega pa je skupnega. Obstajajo misli nacije in spet nismo tako zelo individualni. Tudi misli niso (samo) naše.

Kje je torej meja? Je ni?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osebnostna meja
Reply #1 - 06.06.2001 at 11:58:11
 
jest to razbijem na 2 dela

1. del je zavest - on je ponavadi majhen - dokler si ga ne razširiš - ta del upravljaš ti

2. del je podzavest - je velik - okrog 90% - dokler ga ne zmanjšaš, s tem da povečaš zavest - ta drugi del upravljajo drugi - vsi ki te poznajo - vplivajo pa na njega s pomočjo svojih misli ki so usmerjene proti tebi; te so lahko dobre ali slabe; zavedne ali nezavedne.

upam da je to to kar si vprašu.

kar se pa tiče VSE JE V TEBI!  je v bistvu tkole : vsi odgovori so v tebi!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Osebnostna meja
Reply #2 - 06.06.2001 at 12:52:55
 
Recimo, da te nekdo s kolom po glav... Grin
OK, glava te bo bolela. To je dejstvo.

Ampak način, kako vidiš zadevo, je pa lahko različen. Eno je to, da se smiliš samemu sebi, da te boli, in javkaš in javkaš (torej trpiš), drug način pa je, da si daš obkladek na glavo, ki ti zmanjša bolečino in zato tud malo manj trpiš. Pa še kake dobre misli, na primer, koncentriraš se na ozdravljenje pa je, skratka zadovo sprejmeš, in ni več tistega šita...

Ponavadi pa je res hude bolečine malo, zelo zelo malo. Večino kao bad stvari si kar skuhamo sami, zaradi naših vezanosti, strahov, karme, itd, ...

Še o črni magiji, ko sem videl, da sta najbolj hot topica črna magija in ego, sem pomislil, da sta ti dve lastnosti še posebej izraženi pri nekaterih udeležencih foruma  Grin

In kje je meja... Ko ti ena stvar dopizdi, bod cool, pa reč naglas to je bad, pa bo, govori resnico, samo ne invalidiraj drugega...

Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
tiki (Guest)
Guest




Re: Osebnostna meja
Reply #3 - 06.06.2001 at 17:04:41
 
Smiley

živjo !

moje mnenje je, da se naša meja konča tam, kjer se začne meja drugih. ni pa enostavno najti te meje, ...
kar se pa tiče pogleda na zadevo, si jaz najraje pomagam tako, da si jo ogledam od daleč, tudi časovno od daleč, potem nenadno postane manj pomembna....


Wink Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Osebnostna meja
Reply #4 - 07.06.2001 at 09:00:07
 
Poenostavljeno rečeno je potem, da verjetno majhni otroci te osebnostne meje nimajo, sčasoma si jo nezavedno/zavedno zgradijo, kolikor je potrebno za zaščito pred bolečino in neznanim. Ker nastane ta ločenost, spet 'vse' stremi k temu, da se ustvari povezanost, enost. To je potem tista boleča naloga (svobodna izbira) posameznika, ki se je ločil od Duše - spoznati svoje omejitve, jih sprejeti tako, da so samo 'navidezne' ??? in ne trkajo več omejitve drugih.
Bi bilo to nekako tako?  
8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Osebnostna meja
Reply #5 - 07.06.2001 at 10:14:51
 
Mene nekaj že dalj časa muči, če mi lahko kdo pomaga z iskrenostjo.

Ali obstaja kakšen poseben razlog, da imam občutek, da ponavadi moji sestavki zmeraj zazvenijo nekam v prazno, ni vašega odziva (vsaj pisnega ne). Kakšne vibracije čutite? Jaz enostavno ne razumem, da je tako samotno tukaj. Ker to se mi ful ponavlja, pa bi res rada spoznala zakaj?

Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Osebnostna meja
Reply #6 - 07.06.2001 at 10:41:54
 
Rodimo se SAMI
Živimo SAMI
Umremo SAMI

Čez življenje človek potuje sam in je odgovoren sam zase. Naj te ne bo STRAH S. če nisi vedno opažena, saj zaklad leži v tebi, radost leži v tebi in ljubezen leži v tebi.

Otrok praviš zgradi zid okoli sebe, to lahko označimo kot ego. Drugi zid, ki nas brani pred vplivom drugih je etrsko telo.
Ampak če tega ni če ni ega, ni fizičnega telesa ni etrskega in astralnega telesa ali obstaja potem sploh meja med JAZ in NEJAZ?

P.S.: Vprašanje sem označil kot Osebnostna meja ampak pravzaprav gre tu za vprašanje KDO SEM JAZ? in ali SPLOH SEM?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Osebnostna meja
Reply #7 - 07.06.2001 at 10:59:44
 
S. : mislim, da se brez potrebe sekiraš. Je pač tako, da se ljudje odzivamo na tiste odgovore, ki nas nekako spodbodejo k temu, pa naj bo to v tem da se strinjamo ali pa nestrinjamo. Evo, jaz sem bila včeraj nad Mirotovim odgovorom tako navdušena, da sem si ga prav sprinala, ker je pač stvari tako dobro povedal, da so mi "sedle" na dušo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Osebnostna meja
Reply #8 - 07.06.2001 at 11:23:51
 
Današnji preblisk paše sem:

'Zmeraj živimo upoštevaje soljudi, a to nam prinaša več škode kot koristi'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Osebnostna meja
Reply #9 - 07.06.2001 at 11:43:37
 
Res je, S. vendar se temu ne moremo izogniti, saj je to pogojeno z našimi starši - oni so bili tako naučeni in tako so učili nas kot otroke in nam včepili vso mogočo navlako.
Ampak Keynes pravi: nismo odgovorni za program ki so nam ga vcepili, smo pa odgovorni in dolžni, da zdaj ta program spremenimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Osebnostna meja
Reply #10 - 07.06.2001 at 11:51:09
 
Zvečine se je res potrebno znebit navlake drugih, vendar ni nujno, da so starši tisti, ki so ti karkoli vcepili. Jaz recimo svoje mame sploh ne poznam, očeta pa tudi ni bil fizično veliko prisoten, tako da... Potem pa moraš vse sam: se navezat, odvezat, naučit, odučit, kaj pa vem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osebnostna meja
Reply #11 - 07.06.2001 at 11:55:01
 
dejana glih to je to; imaš popolnoma prav in je brez veze sekat v drugo stran in tumbat neki druzga če se pa strinjam(o) s tabo. mi vsaj natipkat ni treba. en cajta se mi je dogajal da kdorkoli je karkoli napisu sm lohka reku samo bravo; plosk, plosk al pa kej. pol sm pa vidu da to nima tolk veze, pač bravo in to, samo pustim pri miru, pa mi čist paše, ker itak preveč časa porabim za tale (in druge) forum. in sevada zato začenja zmanjkovati časa za boga v meni - mene.
tko da no worry!
zadnji preblisk je glih tko 100%
vzorce (otroške) ti pa dajo bližnji; kdorkoli že so
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Osebnostna meja
Reply #12 - 07.06.2001 at 12:34:47
 
Bravo, Gape, tko je to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Osebnostna meja
Reply #13 - 07.06.2001 at 12:43:45
 
No, in če to ni ironično? Spet
Roll Eyes
Ko ne želiš ničesar več, dobiš vse.  Baje. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Osebnostna meja
Reply #14 - 07.06.2001 at 13:21:14
 
To tudi jaz nisem nikoli štekaka dobr...
Ko sem si nekaj želela, se ni nikoli (ali skoraj nikoli) uresničilo, ko pa mi je bilo vseeno, je prišlo samo po sebi..
To je Gape že milijonkrat razložu, vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2