Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7717 times)
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Avenija EGO
22.05.2001 at 22:18:30
 
Vem, da je posameznikov razvoj popolnoma subjektivna zadeva. In ker sem JAZ najboljši, je edino pravilno, da razpravljam z drugimi v tem forumu. Razkazujem znanje, pod krinko "deljenja mnenja", želim si, da bi me ostali tu občudovali, čeprav me verjetno nihče ne bo nikoli resnično spoznal. Le kako, saj še sam sebe "resnično" spoznam, ko umrem. Želim, da vsi umremo, pod pretvezo spozanvanja sebe. A kaj bodo želje, saj se tako nikoli ne izpolnejo od sebe.
Zato dragi ljudje JAZ sem najboljši, vseveden a vseeno beden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: Avenija EGO
Reply #1 - 26.05.2001 at 22:56:23
 
JAZ vsem priznam, da sem najboljši, mar ne verjamete. Tako sem dober, da vsi mislijo da so še boljši. Zato bom raje postal nihče, saj bom tako nepremagljiv in hkrati mrtev.
Očitno ljudje ne hodijo radi po ulici, ki sama sebe kaže v globljem bistvu, brez izložb, reklam, ljudi. Vsa ta golota, pusti našo pozornost prosto, tako prosto da jo dejansko lahko posvetimo sebi. To pa je strašna zadeva, zato raje vsi zavijejo v sosednjo ulico, kjer mrgoli »ničesar«. Ker raje hodim sam, so mi te »prazne ulice« prav pri srcu. Vsi bomo prišli nikamor, zakaj vsaj ne bi opazovali poti tja.
V svoji namišljeni nepomembnosti, hranim svoj EGO s pisanjem vsega tega, kaj pa vi?


"For me there is only the traveling on paths that have a heart, on any path that may have a heart. The only worthwhile challenge for me is to traverse its full length. And there I travel - looking, looking, breathlessly."

~ The Teachings Of don Juan, Carlos Castaneda ~
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Avenija EGO
Reply #2 - 27.05.2001 at 01:37:10
 
Ţi si Vse in zato si najboljsi! Ti si vse! Ne brini se za vse ustalo! Ti si vse zivljenje je kratko! Ti si vse!
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Avenija EGO
Reply #3 - 29.05.2001 at 11:50:34
 
The only person who behave sensibly is my tailor.
He takes my measure aney every time he sees me.
All the rest go with their old measurments.

G.B. Shaw  &  Me, Myself and I
Back to top
 
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: Avenija EGO
Reply #4 - 29.05.2001 at 21:45:49
 
Sodeč po vsem tukaj menim, da »resnica« ni zanimiva, ker jo vsi že skoraj poznamo ali pa si vsaj predstavljamo kakšna je. Nesmisel mojih besed se vpada z nesmislom naših prizadevanj postati »boljši«. Sploh nočem prevzeti odgovornosti za svoja dejanja, zato se poistovetim z statusem »gobavca« ker tako ustrežem množicam. Vedno nekdo prevzame vlogo grešnega kozla, jaz to počnem nezavedno in hkrati z popolno jasnostjo. Postavljati vprašanja na katera bi lahko, dragi ljudje, odgovarjali, teme, na katere bi lahko razpravljali se mi zdi nesmiselno, kot skoraj vse kar sem izpljunil doslej na to stran.
P.S. Citati so se slučajno znašli tukaj in tako pač je.

"We need to look with our eyes to laugh because only when we look at things can we catch the funny edge of the world. On the other hand, when our eyes see, everything is so equal that nothing is funny."

~ A Separate Reality, Carlos Castaneda ~
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Avenija EGO
Reply #5 - 30.05.2001 at 15:04:55
 
mi tudi, in tako pač je  Roll Eyes

Back to top
 
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: Avenija EGO
Reply #6 - 02.06.2001 at 23:30:18
 
Življenje kot takšno jemljemo za samoumevno, v glavnem smo mnenja, da imamo veliko časa da postorimo vse kar smo si zastavili. Ob kakšnih »žalostnih« trenutkih, ko nam nekdo umre, ali kaj izgubimo se zavedamo minljivosti vsega, hkrati tudi nas samih. To zavedanje karseda hitro zatremo in se potopimo nazaj v svoj »nesmrten« svet vsakdanjih zadev. Posledice tega so neodgovorno obnašanje, zdolgočasenost, ipd. Vsak trenutek je edinstven in ni je stvari na svetu, ki nam bi zagotovila naš obstoj v naslednjem trenutku. Zakaj se torej vsi obnašamo, kot da imamo vse pod nadzorom?


"Death is our eternal companion. It is always to our left, at an arm's length. It has always been watching you. It always will until the day it taps you. How can anyone feel so important when we know that death is stalking us?"

~ Journey To Ixtlan, Carlos Castaneda ~
Back to top
 
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: Avenija EGO
Reply #7 - 08.06.2001 at 23:28:54
 

Konec poti bliža se mi,
smeh preganja mi žalostne dni.
Zakaj več ne morem dihat globoko,
vse kar ostaja, plitve so misli.
Včasih se vidim hodit po svetu,
od zgoraj, kot da bi vran mi posodil oči.
Jaz nisem več jaz, skrit pred seboj,
rodil se in umrl sem že, kaj tukaj počnem.
Živim, poglej nikjer me več ni,
radost presladka se me lasti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: Avenija EGO
Reply #8 - 19.06.2001 at 19:54:46
 
"Keep talking while I dream
wandering inside your head
made me realise that nothing
and I mean Nothing is as it seems.
Reality changes every moment
putting us in it's diabolic scheme.
Exsistance depending on my knowing
of what there is, or what should be.
Like shy elves hiding from the traveler's eye
my consciousness fades with a blink,
a breath, a heartbeat, every moment further away."



When there is no way of knowing whether I have one more minute of life, I must live as if this is my last moment. Each act is the warrior's last battle. So everything must be done impeccably. Nothing can be left pending. This idea has been very freeing for me. I am here talking to you and I may never return to Los Angeles, but that wouldn't matter because I took care of everything before I came."

~ Psychology Today, Carlos Castaneda, 1972 ~
Back to top
 
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: Avenija EGO
Reply #9 - 29.06.2001 at 22:30:55
 
Vem da ne smem, a vseeno grem
nekaj tukaj močno mi smrdi.
Vse polno je tistih ljudi,
zabiti kot žreblji, glodajo kosti
Genocid je rešitev, upanje
ljubezen pride očiščena, brez vsega
nad nas se upogiba giljotine se nož.

Res sem najboljši!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Avenija EGO
Reply #10 - 30.06.2001 at 21:33:41
 
ej saas res si car!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1