Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10813 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Naši predniki
Reply #15 - 25.05.2001 at 20:15:17
 
 Katoliska cerkev je imela pred kratkim nek veliki zbor. (na TV je zgledalo kot nocna mora; kakih sto kardinalov z tistimi vijolcnimi kapcami in sodckastimi postavami Tongue ) Zanimivo je, da so sklenili da bodo v prihodnje se malo bolj misionarili (kot da tisoc let ni bilo dovolj). V takem trenutku mi je sumljivo pododobno postalo cerkev=korporacije. Na evropskem trgu so v zatonu in se selijo v tretje dezele, na nov trg, prodajat svojo 'resnico'. Seveda na zunaj to gleda zelo usmiljeno: "Glej jih revnim gredo pomagat, bodo sole gradil." samo za kako ceno...
  Kako vezo ima to z nasimi predniki. Veliko.
Kaksno moznost je imel posameznik, ce je zelel drugace razmisljati? Malo. Vse samane(ljudi v stiku, z duhom in naravo), so pospravili med inkvizicijo, carovnice sezgali na grmadi (in vladali dokler ni prisla ganja v evropo). Verjetno pa je ravno bivanje v skupnosti onemogocalo drugacne posameznike, drugacnomislece. Kajti vsako dejanje je bilo hitro oznaceno za dobro oz. slabo, v skladu s tem kaj je zupnik rekel.

Torej zdej ko se je iz evrope umaknila cerkev, bo zavladal raj? Ne:
1)V 1000 letih vladavine cerkve je pustila za seboj usedline v arhetipih, tipih, miselnosti, predsodkih...
2.)Namesto zupnikovega dobro/slabo imamo sedaj ekonomistov dobicek/izguba.

No vsekakor je izguba za naravo.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naši predniki
Reply #16 - 25.05.2001 at 22:18:08
 
odpusti jim
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Naši predniki
Reply #17 - 26.05.2001 at 09:04:15
 
Ne gape ne motis se!
Ravno pred kratkim sem v Auri bral da je naloga rib da odpustijo, jaz pa sem razmisljal sej nikomur nic ne zamerim. Pol mi pa ti s takim vn prides.
Stvar zakomplicira se ortodoksni fotr in pol clovek nc ne ve vec.
Verjetno me caka se nekaj dela.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naši predniki
Reply #18 - 26.05.2001 at 11:24:40
 
vedno te čaka še neki dela. dokler ne umreš.

ti bom pa še neki povedu, dokler ne boš odpustil in s tem sprejel teh in takih ljudi - ortodoksnih in to - bodo oni obstajli - zate. dokler jih ne bodo sprejeli vsi, bodo oni obstajali. če zaradi drugega ne, pa samo zaradi tistih, ki jih morajo sprejet in jim odpustit. samo zato so v bistvu tudi tam. še vedno.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2