Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3172 times)
A.
Ex Member




trmastim je odzvonilo?
12.04.2001 at 10:22:57
 
učeri sem neki razvijal ene enakopravnostne stvari v odnosih, ker se mi je zdel da mamo včasih premoč moški včasih punce.

pol pa poštudiram way? ker so ostrejši pogoji pri teh, ki jih ljubimo in pri nas pripravlejnost za to da jih sprejmemo! in pol oni ki se hočejo prilagodit, podredijo sebe in njihovih potreb drugi ne upošteva...

pol sem hotu to poravit in...
za tiste ki se ne zanjo postavit...
za tiste ki vejo, da bi lahko bli skupi, samo da so enakopravni

in pol, sem prišel do tega da se v moramo odnosih vsi učit, ne samo reč ej ti se spremen pri men upoštevam to in delaj tako, ker mi drugo ni všeč, in rečt jaz sem tak in pol sedet tam in čakat da se drugi prilagodijo Angry

tako je kot s študijem tam če sediš in se ne učiš  ne gre, ustanova se ti ne prilagaja preveč a? Shocked

zato se moraš učit prilagajt sam...

in tisti ki se noče prilagajat ne ve tega in pol pač ne napreduje in ostane v osnovni šoli... , tko gre tole, ni se treba več sekirat, če se kdo noče učit ljubezni Grin


     
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: trmastim je odzvonilo?
Reply #1 - 12.04.2001 at 13:07:06
 
Ne, ni se treba nič sekirat, če se kdo noče učit ljubezni 8). Najbolj važno je, da se je človek sam pripravljen učit. In s tem, ko je takšen, je vzgled in učitelj. In ni potrebno brezplodno dopovedovanje, ker ironija je pravzaprav, da ko druge na veliko 'poučujemo', najbolj sami potrebujemo. Potreben je čas, da človek VIDI, kako sistem deluje in potem VE in potem ZNA. Tisti, ki pa želi spoznati pravo ljubezen, pa je tako ali tako na pravi poti 8).

Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: trmastim je odzvonilo?
Reply #2 - 12.04.2001 at 14:43:13
 
Kaj pa bolečina? Sad
Nekdo noče vidt zaradi trpljenja ki bi bilo potrebno. Ne moreš rečt da je zato trmast.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: trmastim je odzvonilo?
Reply #3 - 12.04.2001 at 15:20:51
 
Strah pred trpljenjem in bolečino nas zavira, da bi našli resnico. Ljubezen nam pomaga iskati in sprejeti resnico. In resnica tudi boli Cry, če smo sočutni. Ampak enkrat bomo znali pogledat iz višine in tisti trenutek bo vreden vsega trpljenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: trmastim je odzvonilo?
Reply #4 - 12.10.2001 at 21:50:59
 
Trma, je trma je slaboumno vztrajanje pri svojem egu. Mislim, da gre pri izrazu "trma" bolj za negativno vrednost, ko okolica ve, da nekaj ni prav, da bi se nekaj moglo premakniti, nekdo je pa trmast. Ne mesat to besedo z "prepricanost", "odlocenost", ki bi jih usmeril v bolj pozitivno stran.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: trmastim je odzvonilo?
Reply #5 - 15.10.2001 at 11:52:41
 
MIKE wrote on 12.10.2001 at 21:50:59:
Trma, je trma je slaboumno vztrajanje pri svojem egu. Mislim, da gre pri izrazu "trma" bolj za negativno vrednost, ko okolica ve, da nekaj ni prav, da bi se nekaj moglo premakniti, nekdo je pa trmast. Ne mesat to besedo z "prepricanost", "odlocenost", ki bi jih usmeril v bolj pozitivno stran.


Kaj pa je prepričanost in odločenost drugega kot trma? Ki bi jih usmeril bolj v pozitivno stran ??? Kako lahko sploh veš kaj je pozitivno za nekoga drugega?

In trma - slaboumno vztrajanje pri egu? Morda, ampak raje bi rekla nerazumevanje ega. In vsakogar čaka pot, ki vodi k razumevanju.

Morda kdo ve, kako se naj starš spopade s trmo svojega otroka al pa svojega notranjega otroka?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: trmastim je odzvonilo?
Reply #6 - 15.10.2001 at 23:00:00
 

MIKE wrote on 12.10.2001 at 21:50:59:
Trma, je trma je slaboumno vztrajanje pri svojem egu. Mislim, da gre pri izrazu "trma" bolj za negativno vrednost, ko okolica ve, da nekaj ni prav, da bi se nekaj moglo premakniti, nekdo je pa trmast. Ne mesat to besedo z "prepricanost", "odlocenost", ki bi jih usmeril v bolj pozitivno stran.



To pomeni Herby da ljudje napacno uporabljajo besedo TRMA ali biti trmast.  

Kje je meja med trmo in voljo? Sta to "dusi dvojcici"? Ce gledam izkljucno iz svojega vidika, moje preteklosti ter vsega kar sem dozivel, naredil, delal, se poglabljal, ter se vedno delam.
Z eno besedo lahko ugotovim, da je meje med trmo in voljo le toliko kolikor je meje med Radovljico in Lescmi.  Ne morem reci ali sem ves ta cas hodil po tej meji, ali sem bil trenutek na eni strani trenutek na drugi. Vsekakor, naucil sem se, da stila dela in doseganja ciljev ne bom menjal. Nadaljujem torej s trmo in voljo kajpak.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: trmastim je odzvonilo?
Reply #7 - 19.10.2001 at 16:58:30
 
Ali za trmo lahko recemo da je to vztrajanje?
Ali lahko za vztrajnost recemo da je to trma?

No v svojem zadnjem postu mi ta beseda ni posvetila!

Ce to prevedemo v anglescino naprimer dobimo:

trma - persistence, self-will, defiance

vztrajnost - insistence, tenacity, endurance, persistence, hardness, perseverance, inertia

ali obratno

persistence - vztrajnost, nepopustljivost, trma

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1