Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6237 times)
Metulj
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 6

Gender: male
mnenje o konfi
04.04.2001 at 22:47:23
 
Zivjo folk,

Mal sem brskal po konferenci in mislim, da se bo kar pridruzil.. imam pa par pripomb. Kot prvo me moti dejstvo, da zbirate IP naslove. Za resne konference se to "ne spodobi". Kot drugo, zbirate email naslove, isto kot prej. Kot drugo, se mi zdi da je na strani prevec sive - depresivne barve.

Drugace pa pohvale za trud in keep on the good work.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: mnenje o konfi
Reply #1 - 04.04.2001 at 23:04:03
 
Dobrodosel Metulj.

Ne vem, kaj mislis s kolekcijo ip naslovov, toda jaz nisem opazil, da bi bil tule vmes kaksen uzitkar zbiralec.
Druga stvar, ki sem jo ravno sinoci napisal Gapeu je, da mnogi tu relativno odkrito pisejo o svojem zivljenju, izkusnjah, spremembah, toda vec kot polovica registriranih uporabnikov se pac skriva za neko zaveso, oziroma zgolj pod nick namemom, oziroma uporabniskim imenom. Za njih se niti ne ve ali so stari 100 let ali pa 15. Za njih se ne ve ce so iz Lendave ali iz Capetowna.

Seveda so podatki o letu rojstva in ostalem nepomebni za ostale uporabnike, toda osebno menim, da je z vecjo odkritostjo v profilu tudi komunicirati lazje.

In se nekaj si zapomni. Casi se spreminjajo zelo zelo hitro.  V roku petih letih bodo podobni forumi nosili se eno vrstico v vpisovanju profila ob registraicji.  
Spolna usmerjenost: hetero, bi, double,

Oziroma kot bi rekel Miro. Gremo se 100 opic, da bo hitreje tako.
Grin


Ampak tudi cez pet let ne bom se  starcek Metulj.

Andres

Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: mnenje o konfi
Reply #2 - 04.04.2001 at 23:07:20
 
ojla; pozdravljen
ip naslovi se logirajo ker je tako nastavljena konferenca; bom pogledu če bi se to dalo odklopit, čeprav mislim da ni fore, ker kot prvo to zagotavlja neko sledenje tistih ki bi hoteli zlorabljati, kot drugo je pa to brez veze ker ta ip pripelje samo do ponudnika internet storitev, razen če si mogoče priklopljen prek kabla. zaenkrat je pač tako da tisti ki imajo kaj za skrivat jih tukaj pač ni ker mi  pišemo bolj kot ne resnico - se trudimo.
v glavnem če bo dosti ljudi ki bodo za to da skinem in če se da jih bom skinu; ni blem.

za email naslov lahko vpišeše kar češ lahko izmišljenega, lahko anonimnega ki si ga odpreš kje na netu, lahko pa pravega ki ga stalno uporabljaš.

tko kot sem reku tukaj na konfi smo živi ljudje in se ne skrivamo za nadimki. moj naprimer sicer je nadimek, ampak tako me skoraj vsi kličejo saj mi je pomoje tako tudi po novem ime - odkar se ukvarjam s temi rečmi.

forum smo glih zadnjič apgrejdal na beta6 ker se je 1final preveč sesuvu. barve so še vedno take kot so jih nastavili programerji ki so forum spisali. nove (lepše) barve lahko predlagaš tukaj
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi&action=display&num...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Metulj
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 6

Gender: male
Re: mnenje o konfi
Reply #3 - 04.04.2001 at 23:32:45
 
Uporabniki na NETu bi se po mojem mnenju morali nujno skrivati za zaveso. Vsaj v takšnem primeru, ko opisujejo svoje zasebno življenje. Danes jih bo mogoče odkritje, njihovega od povprečja odstopajočega, mišljenja stalo le službo - čez 5 ali 10 let mogoče življenja. Da o zlorabah identitete in socialnim inžiniringu ne govorimo.

Kot si rekel Andres, časi se spreminjajo zelo zelo hitro.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: mnenje o konfi
Reply #4 - 04.04.2001 at 23:53:40
 
Ne vem Meetulj, ce bi midva prisla do konca.  
Pravis, da bi kdo ki se javno razkriva v kaksnem forumu utegnil zgubiti sluzbo, da izstopa iz povprecja. No, bodi preprican da ravno v tem forumu vsi odstopajo od povprecja in se za nobenega nisem slisal, da bi bil odstekan. Kdor nas pac sprejme taksne kot smo je to v redu. Kdor meni drugace je to tudi v redu, vsak ima pravico do svojega misljenja. Vsaj to mi pritrdi Metulj.

Sicer pa ti napisem se nekaj kar zadeva sluzbo. Vsi partnerji s katerimi sodelujem vedo kaksen sem oz kaksna so moja misljenja, mnenja pogledi. Ravno partner, ki bi lahko rekel, da s taksnim bebcem kot je Andres ze ne bo sodeloval, me podpira in je ta celo najboljsi partner od vseh, ki jih imam. Povrhu vsega pa je to partner, ki je na neki veji racunalnista postavil IBM na kolena. In sedaj, ko je pac ta partner svojo premoc dokazal naj meni da brco v rit, ker jaz verjamem v vesoljce, Gape-e, forume, palcke, astralne polete.
Ne, tako se v civiliranem svetu ne dela, saj jaz moje poskusam opraviti dobro, da pa so palcki na mojem vrtu je to pac njihova stvar in ne stvar IBMa.

Cez nekaj let bi me zato lahko ubili? O ne, nikakor
Metulj. Mislim, da bodo cez nekaj let nasli obsodili vec kot toliko taksnih, ki so za podobne stvari ubijali.

Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
Metulj
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 6

Gender: male
Re: mnenje o konfi
Reply #5 - 05.04.2001 at 21:58:38
 
Ja se strinjam. Vsi smo razlicni, in vsi bi morali sprejemati druge taksne kot so. Vendar lahko vsak dan vidis, da temu ni tako. Druzba je polna rasizma, nestrpnosti, jeze in nasilja. Ne zdaj mislit, da je to moj nacin dojemanja sveta - ker temu ni tako. To je le opazanje reakcije ljudi na stvari, ki odstopajo od njihovega vzorca druzbenih norm. Pravis, da se nisi slisal, da bi bil kdorkoli na tej konferenci odstekan. Jaz pa mislim, da smo vsi odstekani - za ostale, ki jim je taksen nacin razmisljanja tuj. In za nekatere izmed nas lahko recem - da so vsi ostali, ki ne razmisljajo tako odstekani. Vendar jih razumem(o) in sprejemam(o).

Sluzbo imas odlicno, in IT smer je ena izmed najbolj liberanih vej sodobnega kapitalizma. Tako, da imas sreco. Vendar ni v vseh panogah tako. Poglej samo npr. teste za ugotavljanje prisotnosti prepovedanih substanc, ki jih cedalje vec podjetij uvaja v postopke sprejemanja novih delavcev. Ne bi se tukaj zapletel v debato PRO et CONTRA, ampak bi samo nakazal da je to eden izmed nacinov omejevanje svobode posameznika. In cedalje vec (ne manj) je podjetij, ki omejujejo in bodo omejevale nove zaposlitve ne po kriteriju cenene delovne sile, ampak po kriteriju pripadnosti, pripravljenosti odrekanju sebe in svojega prostega casa za dobro podjetja. Nekdo, ki tega ni pripravljen storiti in misli, da je v zivljenju vec kot le strmenje h kopicenju kapitala in masovni potrosnji pac ne bo dobil sluzbe. Svoboda v tej druzbi je le navidezna, prostor za manevriranje ti je vnaprej dolocen.

Glede ubijanja, je mogoce res skrajna opcija. Vendar poglej primer II. svetovne vojne ali pa se bolje obdobje hladne vojne. Ce si se v tem obdobju v ZDA razglasal za komunista si zagotovo  pristal za zapahi (verjetno bi se danes). Pred tem casom, to ni bil nikakrsen problem (do konca 1940-ih) in ljudje so se lahko svobodno zdruzevali v komunisticne skupine. Tajne sluzbe niso imele nikakrsnih problemov z iskanjem clanov, ker so obstajali spiski, dokumenti. Nikoli ne ves kaj te caka v prihodnosti. Lahko bomo sodili mi, lahko bomo mi tisti ki bodo obsojeni.

Metulj
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: mnenje o konfi
Reply #6 - 06.04.2001 at 22:14:22
 
Pa bom še jaz nekaj pametnega probala povedat.
Na začetku sem se tudi jaz skrivala, in pod imenom in naslovom, zdaj pa je vse pristno. Tudi moja doživetja.
V javnosti se pa še vedno, bolj kot ne skrivam. Malo je ljudi, ki vedo, kaj me res zanima, ker o teh stvareh ne govorim z vsakim,ker ljudje tega ne razumejo. Ni pa moj namen in ne v moji moči, da bi spremenila nekaj v kar človek verjame. Vsak se mora spremeniti sam.
Če pa vidim, da je človek na isti ravni kot jaz, se odprem in takrat govorim v neskončnost.
Nič se pa ne bojim, da bi me zaradi tega preganjali, ker opažam, da vse več ljudi to zanima. Ali jih pa jaz srečujem,
Kakor koli, z vsakim človekom o tem ne gre govoriti, in vsaki stvari je pametna zmernost. Ekstremiste malokdo razume.
O svojem življenju in prepričanju vsak odloča sem.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: mnenje o konfi
Reply #7 - 06.04.2001 at 23:19:16
 
Q
Vsak se mora spremeniti sam.
Q
to je zihr res je pa tud res da mu drugi lahko pri tem pomagamo. Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: mnenje o konfi
Reply #8 - 08.05.2001 at 22:06:15
 
okrog ip naslovov sem se pozanimal in zaenkrat izgleda, da se to ne da skinit, logiranja in to.

je pa dejstvo (naj bi bilo), da jih vidm samo jaz, vaš priljubljeni administrator  Grin in se ni treba bat da bi jih komu talu. če pa jih vidite tudi drugi mi povejte da povem programerjem, da to poštimajo - da se oni pač ne vidijo in to.

upam da nam metulj prileti nazaj, ker ga je zgleda odneslo - odpihnlo;;; mogoče so ga pa iz službe vrgl, k so pogruntal da na našem (prevratniškem) forumu tipka.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: mnenje o konfi
Reply #9 - 25.05.2001 at 15:08:52
 

gape wrote on 04.04.2001 at 23:07:20:
tko kot sem reku tukaj na konfi smo živi ljudje in se ne skrivamo za nadimki. moj naprimer sicer je nadimek, ampak tako me skoraj vsi kličejo saj mi je pomoje tako tudi po novem ime - odkar se ukvarjam s temi rečmi.



Gape,

Jaz za ta izraz nisem se nikoli slisala - kaj pa pomeni?

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: mnenje o konfi
Reply #10 - 25.05.2001 at 16:03:53
 
pomen katere besede točno te zanima?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: mnenje o konfi
Reply #11 - 25.05.2001 at 16:49:42
 
Gape
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: mnenje o konfi
Reply #12 - 25.05.2001 at 17:57:23
 
Love
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: mnenje o konfi
Reply #13 - 25.05.2001 at 21:53:36
 
gape - sm jest - kao moj nadimek in to; tko me kliče folk že kr neki cajta.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: mnenje o konfi
Reply #14 - 28.05.2001 at 09:12:35
 
Ja, saj to vem, ampak iz neke izjave malo visje sem dobila obcutek, da ta nadimek izvira iz kaksne besede, ki ima kaj opraviti z duhovnostjo.

Moja napaka.

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2