Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 41661 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #105 - 18.10.2002 at 09:26:24
 
"A mam izkušnje a ne, maxix, alora "

Ja?
Lepo.
KaJ pol bluziš dje isto če stvar razumeš in pa če jo izkusiš?!

Ma, sm glih en mal skeptičen do teh "premikov zbirne točke" veš.

Si VIDU to točko pr drugih ljudeh?

Si VIDU zaveznika?

Imaš lucidne sanje po volji, al pa vsaj tko, parkrat na leto?

O teh izkušnjah govorim.
Vsak lohk namreč reče, da se mu premika zbirna točka, ker je pač tko nekje prebrav...

Sej te ne invalidiram, veš.
Le mal čudn se mi zdi, da enkrat pravš d nimaš izkušenj in da je intelektualno razumevanje isto, speT drugič pa da jih imaš..

Booo?

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #106 - 18.10.2002 at 10:00:32
 
Quote:
Si VIDU to točko pr drugih ljudeh?

Si VIDU zaveznika?

Imaš lucidne sanje po volji, al pa vsaj tko, parkrat na leto?


Nč nsim takega vidu. Nč nism takega sanjal.

Samo bluzm. Se pa  počutm tkorekoč invalidnega, ker se mi zadeve dogajajo in ne zato, ker bi jih ne vidu sanjat. Kaj čem več, maxix?

Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #107 - 18.10.2002 at 10:53:12
 
titud wrote on 18.10.2002 at 10:00:32:
Samo bluzm. Se pa  počutm tkorekoč invalidnega, ker se mi zadeve dogajajo in ne zato, ker bi jih ne vidu sanjat. Kaj čem več, maxix?



Aha.
Ma ne, ne, ne...

Sm se mal slabo izrazu. Sorry.

Nism hotu rečt, da ne doživlaš stvari (pravzaprav si sam reku to...), sm le hotu rečt da jst govorim o izkušnjah tistih stvari, ki jih je caastaneda opisu.

Vsekakor sam veš kaj doživlaš.
Jst tega ne morm vedet.

No, pol, če nimaš izkušen z lucidnim sanjanjem....ja no, škoda, bi lohk izmenjala izkušnje in pa kšn dvom skurla z vzajemno pomočjo...

Alora to odpade.
jebi ga, a

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #108 - 19.10.2002 at 20:13:59
 
Titud,

Kaj mi je smesno, da si ti tud padel na isto foro, kot vecina ljudi, ki jih zanima duhovnost in so prebrali Castanedo.

Isto se je dogajalo s npr. Flisarjevim Carovnikovim vajencem. Sem celo slisal o njemu, kot slovenskemu kaj jest vem kaksnemu guruju itd., itd., ki je dal res nekaj skozi, pa ce dobro preberes knjigo vidis, da vsaj tako kot pise notri ni tega izkusil niti v sanjah, kaj sele v resnici. Ali pa so ga nategnil na suh (tko da je fejst bolel), pa tega pac ni omenil notri.

Ali pa Imenovali so jo dvoje src. Knjiga je totalna kozlarija, ljudje pa slepo verjamejo, da jo to res dala skozi. Potem pa poslusas o tem, kako hodijo ljudje v Avstralijo in se gredo s domorodci dream time itd., itd.
Ja, šur.

Heh, pa se v Postonjsko jamo jih pripeljejo in ljudje kar derejo obcudovat to oslarijo. Nisem vedel a naj se smejem al jokam.

Titud, Kosica in Castanedo sem ti priporocal samo z namenom, da bi videl kaj se da narediti z neko duhovnostjo tudi v praksi. Tko, da imas konkretno neke rezultate, kot jih ima Kosic pa tudi Castaneda. Pa ceprav morda ne prides dalec.
Nisem ti priporocal teh knjig zato, da bos s svojim intelektom vse to analiziral in na koncu ugotovil pa, da se to tud teb dogaja. Uh, to je bla pa res zadnja stvar, ki sem jo pricakoval.

Vsekakor se da potegniti vzporednico med don Juanovim ucenjem in Zahodno tradicijo.

Npr. veckrat sem v preteklosti omenjal, da je sfera t.i. cudezev npr. v krscanstvu t.i. podrocje Sv. duha oz. z drugimi besedami Astralnega plana. Tukaj so doma vsi tisti cudezi. In ce si prebral Castanedo bos ugotovil, da vedno, preden je imel taksna ali drugacna videnja, mu je don Juan premaknil zbirno tocko. Je znal pa don Juan ocitno s svojo voljo in mocjo nadzorovati Castanedina videnja. Torej gre samo za mehisko-indijanski opis vodenega popotovanja zavesti med plani. O tem jest govorim na malce drugacen nacin ze odkar sem prisoten na temu forumu.

Upam si trditi, da bi veliko stvari, ki jih Castaneda opisuje, znal opisati z izrazi, oz. poiskati vzporednice tako v teoriji in praksi Zahodne tradicije.

Castaneda pac uporablja precej drugacno terminologijo in so zato njegove izkusnje pogosto na videz precej neverjetne. Navsezadnje tudi Joga uporablja precej drugacno terminologijo, kot Zahodna tradicija, pa se da med njima prav lepo potegniti vzporednico. Gre pac za drugacne zunanje okoliscine itd., itd. Navsezadnje pa vse tri tradicije govorijo samo o ljudjeh.

Zal moram reci, da ima Maxix prav. Titud, predlagam, da se malce vzames v roke, da te ne bo predalec zaneslo.

Sploh je pa tema tega topica praksa in izkusnje, ker gre za precej konkretno zadevo v naslovu:"TECAJ LUCIDNEGA SANJANJA"

Verjemi mi, da ti tukaj tvoj sicer res odlicen intelekt ne bo veliko pomagal, dokler se zadeve tudi sam ne lotis. Pa tko, prizemljeno, z obema nogama trdno na tleh, ker drugace bos mel probleme s raznimi stvarmi, ki se ti bodo "kao" zacele dogajat, pa se ti v bistvu ne bodo.
Vse ostalo je samo mlatenje prazne slame. Pac nekaterih stvari z intelektom ne mores izkusiti. Zal.

Lp

P.S.:
Noc je se mlada, luna pa polna. Se grem zdej male prizemljiti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #109 - 19.10.2002 at 20:16:16
 
Titud,

Kaj mi je smesno, da si ti tud padel na isto foro, kot vecina ljudi, ki jih zanima duhovnost in so prebrali Castanedo.

Isto se je dogajalo s npr. Flisarjevim Carovnikovim vajencem. Sem celo slisal o njemu, kot slovenskemu kaj jest vem kaksnemu guruju itd., itd., ki je dal res nekaj skozi, pa ce dobro preberes knjigo vidis, da vsaj tako kot pise notri ni tega izkusil niti v sanjah, kaj sele v resnici. Ali pa so ga nategnil na suh (tko da je fejst bolel), pa tega pac ni omenil notri.

Ali pa Imenovali so jo dvoje src. Knjiga je totalna kozlarija, ljudje pa slepo verjamejo, da jo to res dala skozi. Potem pa poslusas o tem, kako hodijo ljudje v Avstralijo in se gredo s domorodci dream time itd., itd.
Ja, šur.

Heh, pa se v Postonjsko jamo jih pripeljejo in ljudje kar derejo obcudovat to oslarijo. Nisem vedel a naj se smejem al jokam.

Titud, Kosica in Castanedo sem ti priporocal samo z namenom, da bi videl kaj se da narediti z neko duhovnostjo tudi v praksi. Tko, da imas konkretno neke rezultate, kot jih ima Kosic pa tudi Castaneda. Pa ceprav morda ne prides dalec.
Nisem ti priporocal teh knjig zato, da bos s svojim intelektom vse to analiziral in na koncu ugotovil pa, da se to tud teb dogaja. Uh, to je bla pa res zadnja stvar, ki sem jo pricakoval.

Vsekakor se da potegniti vzporednico med don Juanovim ucenjem in Zahodno tradicijo.

Npr. veckrat sem v preteklosti omenjal, da je sfera t.i. cudezev npr. v krscanstvu t.i. podrocje Sv. duha oz. z drugimi besedami Astralnega plana. Tukaj so doma vsi tisti cudezi. In ce si prebral Castanedo bos ugotovil, da vedno, preden je imel taksna ali drugacna videnja, mu je don Juan premaknil zbirno tocko. Je znal pa don Juan ocitno s svojo voljo in mocjo nadzorovati Castanedina videnja. Torej gre samo za mehisko-indijanski opis vodenega popotovanja zavesti med plani. O tem jest govorim na malce drugacen nacin ze odkar sem prisoten na temu forumu.

Upam si trditi, da bi veliko stvari, ki jih Castaneda opisuje, znal opisati z izrazi, oz. poiskati vzporednice tako v teoriji in praksi Zahodne tradicije.

Castaneda pac uporablja precej drugacno terminologijo in so zato njegove izkusnje pogosto na videz precej neverjetne. Navsezadnje tudi Joga uporablja precej drugacno terminologijo, kot Zahodna tradicija, pa se da med njima prav lepo potegniti vzporednico. Gre pac za drugacne zunanje okoliscine itd., itd. Navsezadnje pa vse tri tradicije govorijo samo o ljudjeh.

Zal moram reci, da ima Maxix prav. Titud, predlagam, da se malce vzames v roke, da te ne bo predalec zaneslo.

Sploh je pa tema tega topica praksa in izkusnje, ker gre za precej konkretno zadevo v naslovu:"TECAJ LUCIDNEGA SANJANJA"

Verjemi mi, da ti tukaj tvoj sicer res odlicen intelekt ne bo veliko pomagal, dokler se zadeve tudi sam ne lotis. Pa tko, prizemljeno, z obema nogama trdno na tleh, ker drugace bos mel probleme s raznimi stvarmi, ki se ti bodo "kao" zacele dogajat, pa se ti v bistvu ne bodo.
Vse ostalo je samo mlatenje prazne slame. Pac nekaterih stvari z intelektom ne mores izkusiti. Zal.

Lp

P.S.:
Noc je se mlada, luna pa polna. Se grem zdej male prizemljiti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #110 - 20.10.2002 at 10:30:47
 
"Verjemi mi, da ti tukaj tvoj sicer res odlicen intelekt ne bo veliko pomagal, dokler se zadeve tudi sam ne lotis. Pa tko, prizemljeno, z obema nogama trdno na tleh, ker drugace bos mel probleme s raznimi stvarmi, ki se ti bodo "kao" zacele dogajat, pa se ti v bistvu ne bodo.
Vse ostalo je samo mlatenje prazne slame. Pac nekaterih stvari z intelektom ne mores izkusiti. Zal."

Nekaterih stvari ne moreš izkusiti z intlelkton?

Aja?
Kaj pa lohk izkusiš z intelektom pol?

Po moje ama ništa.
Razen mlatenja prazne slame, očitno...



Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #111 - 21.10.2002 at 09:25:25
 
Quote:
Kaj mi je smesno, da si ti tud padel na isto foro, kot vecina ljudi, ki jih zanima duhovnost in so prebrali Castanedo.


Quote:
Nekaterih stvari ne moreš izkusiti z intlelkton?

Aja?  
Kaj pa lohk izkusiš z intelektom pol?

Po moje ama ništa.
Razen mlatenja prazne slame, očitno...


Po svoje vama dam prov, nista edina, te očitke jest itak vsak dan poslušam: ti nč ne veš, ti sam blefiraš, tega se razumsko ne moreš lotevat... Ampak jeba je v tem, da cel življneje že z eno nogo v 'drugmu svetu' živim, lahko da tud v eni intelektualni fikciji, ki pa je dostkrakt po moje vsaj tako  avtentičnna pa čutna kot notranji svetovi novodobne duhovnosti. Tud tle odzad stojio mnoge neprespane noči in dnevi, ko se proscesirajo notranje podobe, ki znajo bit bolj fascinatne od podob, ustvarjenih s percepcijo  'zunanjega  sveta' pa tovrstnih  užitkov in tegob.  Se mi po moje tud 'zunanji svet' dogaja kot en odsev notranjega, po moje vsaj  tako avtentično, kot marsikomu, ki leta in leta sam al pa s pomočjo učiteljev vstopa v notranji svet po takšnih in drugačnih tehnikah. Po moje te tehnike, to sem tud v topiku o demistkaciji reikija napisal, nimajo nobene druge vloge, kot da ti z eno avto/sugestjio spravijo v psihični svet (astralni, mentalni, drugo pozornost, sanjanje...), ki deluje zgolj virtualno na energetskem principuu brez ali pa s čim manj materilanih 'motenj'. Jest sem po moje dost sugestiven človk, dam na ljubezen pa podobne čutne pa nadčutne zadeve po moje več kot bi blo to 'normalno',  res hitr noter padam, ne rabm skor nobenih tehnik, ki po moj niso nač za drugega, da z njimi nafintiraš intelekt, da ostane 'zunaj'.  Ne morm si pomagat, jest moram intelekt  s sabo jemat, čeprav pol zarad njega nism nikol not niti zunaj čist do konca pa brez ostanka. Zmeraj je z mano še eden, ki name zre pa s katerim ma vas čas ene hude polemike....  

Mal sem računal, jst, da mi boš pr tem pomagal, ker ma evropska tradicija z razumom tud dobre izkušnje. Se trudiš, ampak ravno ko sva jet pa moj intelekt lepo, skor z enmu konsenzom, usidrana na 'uni' strani, naju zmeraj pred z skupno pogubo začenš strašit.  Undecided

Maxix, še zmerom ne vem, kaj je zate avtentično izkustvo in kolk, če sploh, po tvoje sme bit intelekt zraven  vključen, ker tud,  če ma res  samo vlogo enega cepca za slamo maltit, se po moje zrno tud more nekje nabirat ???

Točno ta 'odsotnost' intelekta v duhovnih praksah nas zahodnjake postmoderne dobe odvrača od novodobnega 'šarlatnstva', o čemer filozofira  tud senegačnik, ko govori o 'horoskopu' ko eni animalični nakjlučnosti nasprot filizofoski  urejenosti sveta, na katero se  moral en zahodnjaški intelektualc opirat. Flisar ma res podobne probleme kt jest, sem ga tud po tv gledal, kako se po indiji matra svoj racinalistično-skeptični pa hkrat umetniški intelekt na karkoli al pa narboljš kar na vse hkrat centrirat. Jest ne bi mogu rečt, da v prizadevanjih  ni iskren, čeprav za klasične evrospke razmere zgleda vzdodnjaško privzdignjen in osladen, za vzhodnjaške pa  naiven in po zahodnjaško brezupo izgubljen  primer.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #112 - 21.10.2002 at 23:08:17
 
Titud,

Hm, v bistvu se mi zdi, da si precej pomesal zadeve, pa te zato ne morem podpreti. Namrec, moram reci, da sfera Uma na Astralnem planu je dejansko po Tradiciji sfera Magije. V njej so kreirane forme, ki so npr. v antiki bile del bozanskih panteonov. Te forme, kljub temu, da so kreirane s cloveskim umom imajo v ozadju sile Narave. Da pa dejansko se te sile zacnejo kanalizirati skozi cloveka-praktikanta jih mora najprej oziveti v sferi Emocij.
Torej na kratko povedano forma ustvarjena s intelektom dobi pogonsko moc s energijo custev, pri cemer pa je funkcija forme, da da smer in obliko energiji custev.

V praksi to za samega praktikanta dejansko pomeni harmonizacijo intelekta skupaj s custvi v njemu. Namrec intelekt sam na notranjih planih je inerten, custva pa slepa.

Don Juan bi to morda opisal kot premik zbirne tocke iz enega kaj jest vem kaksnega podrocja v drugega in pri tem imel precej drugacne vizije, kot npr. kaksen krscanski mag, ki bi v skladu s tradicijo kontaktiral predvsem nadangela zadolzena za ti sferi z namenom, da mu dovolita vstopiti. Ce mu nebi dovolila, bi to pomenilo, da ima nekje problem, ki ga mora predhodno resiti, da postane zrel za vstop. Ko bi enkrat vstopil v sfero, bi to pomenilo iniciacijo.

Ce si bral Castanedo, si lahko videl, da ko je imel vizije, je tudi on imel precej tezav s nekaksnimi cuvaji. Zal se podrobnosti ne spominjam, ampak to je podobna zadeva.

Zacetek poti je domisljija, ki pa mora biti nadgrajena s sanjami.

Titud, sem preprican, da ti tega ne pocnes in ne dozivljas, saj se po mojem mnenju predvsem prepuscas. Sploh temu intelektu. Tako si npr. precej hitro ugotovil, da tudi ti premikas zbirno tocko itd., itd.
Namen, vsaj duhovne prakse, ki ji jest sledim je predvsem biti voden po notranjih svetovih, kjer obcutki ne pomenijo veliko, saj dejansko nikoli ne ves, kdaj se ti samo zdi in kdaj je res, pa tako dejansko ne ves ali gre za iluzijo ali za resnico, ki je samo ena. Pa ne razumi me narobe. Ne ves zato, ker se nisi mojster. Ko si enkrat mojster prakse, potem ta problem izgine. Ampak, dokler smo samo zacetniki je tako pac varneje...
Tukaj je namrec zelo velika past za vse, ki zacnejo potovati po notranjih svetovih. In po moje je prav, da se jo prevec poudarja.

Zato jaz tudi vedno pravim, da pripadam Tradiciji. Namrec, bolj varno je iti v pravo cerkev pogledati, kako vizualizirati nekega angela, kot pa to narediti tako kot se ti zdi. Namrec, v primeru, da bi ga polomil so tezave vedno psihicne narave, pa se potem ljudje izgovarjajo na bad luck, usodo, vreme, luno itd., itd.

Kako je s tvojimi notranjimi podobami ne vem, samo sigurno so predvsem odsev tvojih tezav, pa je to lahko vredu lahko pa tudi ne.
Namrec, vcasih je te podobe dobro ozivljati, da jih npr. ozavestis itd., itd, drugic pa je morda bolje, da iste podobe, nevraliziras s njimi nasprotnimi.

Torej, kako bos zdej to vedel, kaj je bolje. In pa, ce ugotovis, da je neko podobo bolje balansirati, ker gre za simboliko, kako bos zagotovo vedel, katera bi bila nasprotna simbolika?

Naj za konec recem, da namenoma pretiravam, ampak, to je nekaj prakticnih problemov notranjih vizij, ki ti jih tehnika in tradicija s svojimi starimi podobami in prakso uspesno in predvsem varno pomaga prebroditi.

Praksa pa se zacne vedno s sanjami in kot sem ze rekel zgoraj brez intelekta tudi tu ne gre, saj bos z njem vizualiziral in se z njegovo pomocjo koncentriral. Ce pa ga bos uporabljal predvsem za samogovore, pa ti bo samo v oviro. Verjemi, da vem kaj govorim.


Lp




Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #113 - 22.10.2002 at 08:15:32
 
Quote:
Zato jaz tudi vedno pravim, da pripadam Tradiciji. Namrec, bolj varno je iti v pravo cerkev pogledati, kako vizualizirati nekega angela, kot pa to narediti tako kot se ti zdi. Namrec, v primeru, da bi ga polomil so tezave vedno psihicne narave, pa se potem ljudje izgovarjajo na bad luck, usodo, vreme, luno itd., itd.


Se strinjam z vsem povedanim,  mam res probleme s prepuščanjem enim sugestivnim stanjem, ki jih v tradicionalne  (s tamlo začetnico) kulture in okolja ni mogoče 'normalno' vkomponirat. Ampak zdaj: kaj naj  s takimi  čustvenimi stanji, ki so  po moje dost avtentična, a stihijska  oz. niso niso intelektualno 'vodena' v skladu s Tradicijo (z veliko začetnico) niti niso spravljena  v red  s pojmovnim sistemom modernega sveta/kulture. Sam se ukvarjam  temi  dilemami:

- se opret na  notranje sugestiven, kreativen  in s tem tud kaotičen svet, ki  pa se navzven intelektualno  reflektira skoz en stalno neskladje/konflikt z okoljem oz. veljavno moderno kulturo ( bohemstvo)

- notranji čustveni/mentalni in zunanji  svet opedenat po kriterijih, ki so jih za to oblikovale vzhodne/zahodne tradicije, vključno s psihoterapevtskimi metodami, in s tem 'razgradit' intelekt modernega človeka  na pred/post moderno stopnjo

- zadeve uskladit po principih psiholoških in humanističnih zanstvenih spoznanj, vključno s pshihoterapevtskimi metodatmi, in s tem z intelektom  opedenat čustva, kar je tkorekoč isto kot zahtevat od sebe, da bi se moral enemu avtentičnemu svetu, ki sem ga že skusu, odrečt


Te opcije so malj bolj čutečemu človeku moje dobe bolj ali manj stalno odprte, pa naj jih razrašuje skoz znanost, religijo ali ezoteriko. Jest sem prišel do spoznaja, da najbpljš skoz vse to in v tem se po mojem  ravno kaže en nadrelizem post/modernega človeka.

Maš pa prov, jest, da takih načinov reševanja eksistencialnih dilem ni pametno med sabo mešat, je točno treba vedet, zakaj se pri ćem gre. In tega človek ne more vedet dokler ne proba. In da lahko proba, se mora znebit predsodkov, kar z drugimi besedami se mal v naprej informirat, kaj ga na na posamezni poti do spoznanja čaka. Ta predinformiranost seveda še ni avtentično/izkustveno znanje, ki bi se mu  intelekt podredu, je bolj ena virtualnua simulicija, s katero intelekt lahko laže upravlja. Ampak, boljš to, kokr pa nč, ker po moje večina folka kar nč, dokler jih kaj notranje avtentičnega ne trefne  tako, da jih tud v real-lajfu čist razjebe. Pa naj bo to droga al pa kakšna moderna 'sekta', ki ti hkrati 'odpre in reši' vsa vprašanja, ki si jih prej še artikuliral nisi do mere, da bi si nanje laahko  sam začel odgovore iskat pa pri tem magari z intelektualnimi simulacijami pomagat.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #114 - 22.10.2002 at 21:27:01
 
Titud,

Zanimivo se mi zdi, kako das vedno na izbiro moznosti.

Pri meni je bila v bistvu cela zadeva popolnoma spontana. Zacelo se je zgolj s najstniskim zanimanjem za duhovnost, ki pa me je pripeljala tja kjer sem. Nikoli ni bilo velikih nacrtov, planov itd., itd. Samo zanimanje in stvari so se iztekale same od sebe.

Tudi zanimanje za srednjevesko zgodovino se mi je porodilo precej spontano, saj ko mi je zmanjkalo ustrezne duhovne literature, sem kar nekako zacel kupovati zgodovinske knjige. Nato sem ugotovil, da mi slovenska zgodovina povsem zadostuje.

Od tega pa je bil samo majhen korak, da sem naso slovensko srednjevesko zgodovino vpel v svojo duhovnost predvsem z namenom podziganja domisljije. Po drugi strani pa mi zgodovina pride prav, ker je to navsezadnje tudi znanstvena disciplina, pa ne morem kar odtavati preko nekih meja.

Tako sedaj s zgodovino zadostim tako duhovni kot intelektualni/znanstveni plati svoje osebnosti. Hkrati pa druga drugo tudi omejujeta, da ne grem preko meja.
Znanstvena plat s dejstvi, duhovna plat pa s Tradicijo.

Naj recem, da se omejujeta na Fizicnem planu, kjer je nasa ucinkovitost in moc na preizkusnji.

Je pa to za mene srednjeveska zgodovina, za nekoga pa je lahko poezija, matematika, glasba itd., itd.

Na podoben nacin bi lahko v bistvu nase celo zivljenje poduhovili, pa hkrati na ucinkovitosti v fizicnem planu nebi popolnoma nic izgubili. Se celo obratno.

V bistvu sem celo zadevo razlozil precej poenostavljeno in na videz naivno. Hocem v bistvu samo povedati, da se ni potrebno nicemur odpovedovati. Vse kar je potrebno je samo pravilno vkomponirati celotno zadevo, oz. tvoj intelekt v situacijo, oz. pogled na zivljenje. To pa zahteva v nacinu, ki sem ga opisal zgoraj tudi precej kreativnosti v vseh svojih pomenih in nivojih.

Ko berem tvoje vedno nove izbire, ki se ti ponujajo se ne morem znebiti obcutka, da se v bistvu s tem mocno omejujes. Da si sicer s svojim zelo analiticno razvitim intelektom morda ze vnaprej omejen, namrec zdi se mi, kot da ti omejuje spontanosti, ki bi morda morala biti vir idej, sele kasneje ovrednotenih s intelektom. Pri tebi se mi zdi, kot da tega ni.

Morda se motim. Ne vem. Ampak, ce beres natancno zgoraj, bos videl, da v bistvu jaz uporabljam vse tri tvoje opcije hkrati.


Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #115 - 23.10.2002 at 16:07:23
 
Jst, jest imam še vedno eno ambicijo opedenat vse nivoje na vseh področjih hkrat. Se mi zdi to potrebno zato, ker ko se mi premakne pozornost, se mi to kar zgodi, ponavad v življenju spontano ali pa vsaj nenadzorovano. Pol  vidm vse drgač, ne  samo nekaj, pa če to hočm al pa ne. Če bi premikanje pozornosti zmogu nadzorovat, tko kot je to možno v lucidnih sanjah, pol bi morda  lahko perfektno  opedenal eno področje, pol pa za njim drugega pa tretjega po že zgrajnenih kriterijih. Jest mam občutek, da bi se za tak način pedenenja premaknjene pozornosti moral pri zaznavanju  preveč omejevat. Je zanimiv, da ti mislš, da se omejujem jest.  Je pa po mojem problem v tem, da avtetičnost doživljanja lahko komu  odtehta količino pa širino zanavanja, komu pa tud ne. Eden ma križ s tem , da bi rad doseženo avtentičnost zaznanja  razširu, drug pa s tem, da bi jo poglobu. Kvaliteta življenja je lahko enaka, je pa v obeh primerih  dobr vedet, da je opcij več. Za vsak slučaj,  če se v kateri zaciklaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #116 - 23.10.2002 at 21:31:51
 
Titud,

Dej povej se enkrat kako se tebi spreminja pozornost, oz. kako ti to dozivljas. Ce se ti da. Pa kaksen konkreten primer navrzi, da bom bolje razumel.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #117 - 24.10.2002 at 16:05:37
 
Zdej se mi res ne da že ene čertič al pa petič vse osebne zgodovine ven vlačit. Bom povzel bistvo v enmu stavku: zgodila se mi je ljubezen, vse ostalo je blo teba na ta premik zaznavne točke naštelat... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #118 - 24.10.2002 at 22:00:25
 
Titud,

Ce mislis resno, si ze v osnovi zgresil bistvo Castanedine zbirne tocke. Namrec, sploh bi morala biti zadnja stvar o kateri bi tekla debata tvoja osebna zgodovina.


Lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #119 - 25.10.2002 at 15:41:04
 
Men gre za to, da bi odkril mehanizem, ozavestu princip, po katerem se mi kreira moja osebna zgodovina. S kopičenjem izkušenj nism temu skrinovstnemu pricipu res nč bližje, ker so se že davno zaciklale v vzorcih, ki so jih same ustvarle. Do doumetja  kreativnega principa po mojem s samoopazovanjem pa intelektualnim analiziranjem lastnih reakcij res ni možno prit, ker so prav te reakcije že z nečem pogojene, predvsem  s tvojo osebno zgodovino. Ta behaveivoristična metoda je uporabna, ko že maš en cilj pa namen, kaj hočeš z njo dosečt, npr. svojo osebno zgodovino nadozorovat pa magari spremenit. Jest takega namena nimam, jest bi rad zaupal samemu seb v naprej, da sem točno tak, kot morm bit. Da sem samemu seb do konca avtentičen. Bi rad intelektulano potrditu za to najdu, ne pristajam pa na varianto, da sem tak lahko samo v  stanju ene omame/samopozabe al pa avto/sugestije. Kosič pa  kastaneda sta me  zato poteglna za sabo,  ker sta na raziskovalo pot k ozaveščanju principov kreacije svoje osebne zgodovine vzela intelekt s sabo. In se tem pricipom odprih ust in naježene kože čudla. Se v hkrat  zavedala, da  intektualno z njimi ni možno manipulirat, se je njihovim lastnostim narboljš čim bolj subtilno podrejat. Sat vidla principe od bliz, z notranjim izkustvom, ki so kljub temu, da jih nista mogla spreminjat, deloval na njuno osebno zgodovino. Jima je dala  avtentinčnost zaznave eno večjo gotovot v tistem kar sta, čeprav je to v bistvu isto kot pred to izkušnjo. Castneda je ostal pri čudenju, kosič pa je avtetično izkušnjo hotu kot eno sugestivno moč naprej  eksploatirat za kreiranje drugačne osebne zgodovine. Jest take avtentične izkušnje nimam v svoji osebni zgodovini in se nanjo res  ne morem sklicevat, čeprav sme v ravno tej osebni zgodovini doživel en kup do kosti avtentičnih  premikov, ki jih ih intelktualno nism niti sprožu niti nadzoroval, ki sem se jim lahko samo izkreno čudu jih kljub naknadni intelektualni analizi nisem mogel v prihodnje izognit, kaj šele jih seb v prid skreirat. Zdaj prihajm (inelektulno) do enga spoznanja, da pač niso bli dost avtentični, da so uni ta pravi brez ne samo brez mesa ampak tud brez kosti, pa si ta balast šele naknadno po svojih zakonih skreirajo.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9