Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 17436 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: duhovi II
Reply #15 - 17.05.2001 at 21:41:30
 
Verjetno je veliko v zgodbicah, ki so nam jih naše stare mame pripovedovale(saj pri meni), pol pa gledaš še kakšen takšen film, in ne veš več, kaj je res in kaj le domišljija.
Verjamem, da bi se še vedno bala, če bi bila sama v temi v neki hiši, kjer straši, A zakaj se bojimo? Umreti? Saj verjamemo v življenje po smrti(saj jaz). Mislim, da je mene bolj strah, da bi se moje duše kdo polastil, kot pravijo, kak hudič, ali kaj takega.
No, ta strah moram še prerasti.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: duhovi II
Reply #16 - 18.05.2001 at 09:21:37
 
Hja, to, zakaj se duhov bojimo zanima tudi mene. Ko namreč sanjam o svojem očetu, si vedno zelo želim, da bi bila zraven njega, da bi se ga dotaknila, ga objela, govorila z njim in takrat ne občutim čisto nobenega strahu. Popolnoma normalno je vse, kot da bi bil živ. Ko pa zvečer ležem v posteljo, pa so občutki drugačni. Ne vem, kako bi se počutila, če bi zagledala občeta ob svoji postelji. Takrat bi bila verjetno srečna. Druga stvar pa je, da ne vem, kako naj bi se takrat obnašala, da ga ne bi prestrašila ali prizadela. Zato bi raje z njim kontaktirala v sanjah. Duhov pa se verjetno bojim iz mladosti, ko so stari ljudje govorili svoje čudne zgodbe, za katere sem sedaj prepričana, da so se dogodile in včasih niso bile prijetne. Strah pa občutim tudi zato, ker se bojim drugih duhov, tistih, s katerimi se ne bi želela srečati. Ker očitno pridejo tudi tisti nepovabljeni. Tako sem brala v knjigi misteriji zgodbo o tem, da so se v sobi nekoga pojavili nekakšni bojevniki, ne spomnim se točno in osebek, kakor tudi obiskovalci so bili prestrašeni do nezavesti, menda so ga celo hoteli tepsti. Verjetno, da ta strah pred duhovi izvira iz teh zgodb in pripovedk. Je pa čisto logično, da ti duh svojca, ki si ga in ga še imaš neizmerno rad ne bo storil ničesar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: duhovi II
Reply #17 - 19.05.2001 at 17:36:05
 
Ko sem takole tuhtala, sem se spomnila filma, šesti čut. Tam je prav fajn prikazan, kako se je fantek bal duhov in kako je ta strah premagal in potem pomagala duhovom. Saj, mene bi tako kap zadela, če bi v svojem šotoru srečala pobruhano deklico.
Sam filem mi je bil drugače dolgočasen a je konec vse popravil.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: duhovi II
Reply #18 - 29.05.2001 at 11:34:46
 
Ko tako po dolgem času spet prebiram te strani sem se spomnila še enega doživetja, ki se mi je dogodilo v marcu. S sinom sva bila preko noči pri moji mami, in v spalnici smo zato namestili dodatno ležišče, na katerem bi naj jaz prespala. Mama je spala na svoji strani zakonske postelje, sin na očetovi strani zakonske postelje jaz pa čisto poleg na dodatnem ležišču. Pogovarjali smo se pozno v noč, ko sem nenadoma začutila, da se je odeja na mojih nogah na nekaj mestih vgreznila in se dotaknila nog. Pogledala sem proti nogam, pa ničesar nisem videla. Nato sem načrtno spet nekoliko privzdignila odejo in spet začutila pogrezanje. Takrat sta me sin in mama že opazovala, saj sem kar naprej strmela proti nogam. Vprašala sta me, kaj gledam, pa sem se zlagala, da ničesar, da se kar tako obračam. Isto se je ponovilo še enkrat. Imela sem občutek, kot da bi nekdo stopal preko mojih nog. In takrat se mi je zdelo, da je morda to moj pokojni oče šel na svojo posteljo, na kateri je tudi pred sedmimi meseci umrl zaradi srčne kapi, ker je želel biti z nami.
Back to top
 
 
IP Logged
 
skatan
Guest




Re: duhovi II
Reply #19 - 31.05.2001 at 14:35:04
 
mene pa samo neki zanima. kaj pa klicanje z oujo? sem že poskusla, pa ni nč pršlo, nč se ni zgodilo. prauzaprau ne vem, kaj je treba govorit pri klicanju. kakšna ideja? thax
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: duhovi II
Reply #20 - 01.06.2001 at 09:31:43
 
Sama s quijo nisem poskušala, lahko pa si pogledaš stran Revija X, kjer boš našla vse o qiji. Kolikor vem, morata biti prisotni dve osebi, quijo morata obedve držati v naročju, pravtako planšeto. Sicer pa vse to piše na omenjeni strani. Pozdrav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovi II
Reply #21 - 01.06.2001 at 20:35:35
 
stran Revija X ???
a je to na netu?
maš naslov???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
skatan
Guest




Re: duhovi II
Reply #22 - 02.06.2001 at 13:24:46
 
revija x: http://x.sgn.net
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovi II
Reply #23 - 02.06.2001 at 13:42:42
 
huda stran - že berem
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2