Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 15432 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #15 - 31.10.2002 at 12:13:54
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #16 - 02.11.2002 at 08:56:50
 
ste gledali včeraj Polnočni klub z Igorjem, Milko Petrovac, Susmanom, ...?

no, meni res ni bilo nič novega, Vseveda od Milke imam že kaki dve leti doma, in njo in njeno delo poznam iz cajtngov, odkar se je zrušil tisti helikopter JLA.

je pa u redu, da se od teh stvareh čim več govori.
tiste aluminijaste troblje, ki ojačijo glas duhov, sem tudi prvič videla

sej vem, da marsikdo ne verjame vsemu, kar je bilo povedano. A sama sem neprostovoljno ( Wink že imela stike z umrlimi, in če imaš malo osebnih izkušenj, potem o življenju po življenju drugač razmišljaš kot tisti, ki misli, da, ko umreš, je isto, kot če zaspiš. Kot so mene včasih učili. Pa bi me radi še. Grin

Se mi je pa zdelo nekaj zelo zanimivo. Že leta nisem gledala prvega programa RTV in sploh ne vem, kdaj sem zadnjič videla Vido Petrovčič. Jo nisem takoj prepoznala, ko se je tako lepo odebelila.

no, sej sem se jest tud v zadnjih letih Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #17 - 02.11.2002 at 12:40:57
 
Eh, ne vem, ana. Jaz sem bila razočarana. Pa sem se tudi vprašala, zakaj. Verjetno sem sama sebi pričakovanja previsoko postavila. Naslov Polnočnega kluba? Obsmrtna doživetja. Aha, torej bo tole tema. Fino, fajn. In ker sem ravno zadnjič prebrala eno knjigo o tem, sem se kar veselila debate na to temo.

Res je, da sem začetek, kakšnih 10 min zamudila. Ampak tudi v nadaljevanju je bilo o obsmrtnih doživetjih bore malo rečeno. Ali pa samo jaz nisem slišala? Zato verjetno tudi ge. Milke Petrovec Koprivica nisem doživela tako, kot bi jo morda lahko. Obsmrtna doživetja da so povezana z iskanjem pogrešanih? Najsi bodo živi ali mrtvi? Ne vem, no, ampak po mojem skromnem poznavanju ne. Ali pa se motim?

Kononenko in Susman sta mi bila oba zelo zanimiva, ampak tudi onadva se nista usmerjala kaj preveč v obsmrtna doživetja. Imam občutek, da se je včerajšnji polnočni klub samo dotaknil mnogih tem, v nobeno pa se ni kaj prav posebej spustil.

Bi si več želela slišati od tiste gospe, ki je to doživela (žal si nisem zapomnila imena). Pa je povedala morda le stavek ali dva (razen, če je o svojem obsmrtnem doživetju govorila na začetku oddaje, ki sem jo žal »prešpricala«), pa še na koncu, ko se je mudilo zaključiti oddajo, jo je Vida Petrovčič po mojem mnenju grobo ustavila. Sem imela občutek, da jo je ustavila sredi stavka in če bi počakala še sekundo ali dve, bi omenjena gospa lahko svojo misel vsaj zaključila.

Ne vem. Ampak verjetno so bila res moja previsoka pričakovanja tista, ki so botrovala temu, da od včerajšnje oddaje nisem imela toliko, kot bi morda lahko imela.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #18 - 03.11.2002 at 08:03:07
 
Ja, Miška, saj če me prašaš, je bil tvoj občutek pravi, ampak od TV in Petrovčičeve pa res ne moreš ne vem kaj poglobljenega pričakovat, se ti ne zdi? Petrovčičeva je sama  povedala, da ji je Kononenko posodil knjigo Življenje po življenju, da jo je prebrala, to se pravi, da je imela toliko pojma o obsmrtnih doživetjih kot učenček prvega razreda o enačbah z dvema neznankama. Kaj potem lahko sploh pričakuješ? Saj ni govorila o stvareh, ki so ji domače ali poznane, še več, ni rečeno, da ima do njih sploh zavzeto stališče oz da na obsmrtna doživetja pozitivno gleda.


Tista ženska, Ana, se mi zdi, je povedala, da je 'umrla', ko je imela 25 let. Šla je k zobarju, daj ji je injekcijo in v dveh minutah ji je vrat grozno zatekel. Ima tipično izkušnjo o potovanju skozi predor, in vesela je bila, da se vrača domov, vendar ji spremljevalec ni dovolil prestopiti meje med svetovoma. Povedala je, da je imela štiri leta staro hčer in da je niti misel na otroka ni potegnila nazaj v ta svet (to, da te niti otroci ne potegnejo nazaj, sem doživela tudi  sama).
Ženska potem leta ni govorila o tem doživetju, in to zato, da se ji ne bi posmehovali. Susman je bil prvi, ki mu je povedala, a to šele po tistem, ko je prebrala Življenje po življenju. Saj je šele takrat spoznala, da so take izkušnje možne.

Kako deluje Milka, sem vedela, zato zaradi nje nisem bila negativno presenečena. Saj veš, kako je. Vedno si nezadovoljen, če preveč pričakuješ.

Je tako: če bi vedela, kako se bo tisti Polnočni klub odvijal, ga ne bi čakala. Tak čas ponavadi že spim.

pozdravček
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #19 - 03.11.2002 at 11:58:14
 
Ana, hvala za zgodbo o obsmrtnem doživetju te ženske. A o tem, kako se duša oddalji od telesa, ga opazuje, pa o tem, da ni vedno nujno, da predor je, pa o tem, da obstaja neka sila, ki dušo kar vleče tja, pa o tisti nitki do telesa, ki v nekaterih primerih obstaja, da se duša vrne nazaj, pa konec koncev nekaj o sami statistiki, od česa je (ali pa ni) odvisno, kdo doživi obsmrtno doživetje pa ni bilo nič govora? Hja, verjetno ne… Saj v tistih 10 minut, ki sem jih jaz zamudila, to verjetno ne bi mogli »stlačiti«… Wink

Jaz sem brala knjigo »Obsmrtna doživetja«, knjige »Življenje po življenju« še ne. Jo dodajam na spisek… Pa tudi knjigo Milke Petrovac Koprivica »Z zaupanjem v neznano«. Ampak njene ne iz zanimanja za obsmrtna doživetja… Wink

O Vidi Petrovčič ne bi zgubljala besed… Pa tudi o tem, kako sem doživela Milko Petrovec Koprivica ne…


ana wrote on 03.11.2002 at 08:03:07:
Je tako: če bi vedela, kako se bo tisti Polnočni klub odvijal, ga ne bi čakala. Tak čas ponavadi že spim.

Tudi jaz ga verjetno ne bi čakala… Ker tudi jaz takrat ponavadi spim in sanjam svoje sanje… Saj veš – od 22h do 3h… Wink

Pozdrav tudi tebi,
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #20 - 03.11.2002 at 14:42:11
 
Ja, veš, Kononenko je povedal neko statistično obdelavo klinično mrtvih iz ene od severnih evropskih dežel. Mislim pa, da sem te njegove navedbe tudi že nekje brala. Saj veš, če ti je ena stvar zanimiva, potem ziher naletiš na marsikaj iz te teme, velikokrat pa na ene in iste podatke. Kakor vem, fenomen obsmrtnega doživljanja ni vezan na verne ali neverne. Večina ljudi govori o pozitivnih občutkih ob takih doživljanjih, redki tudi o grozotah. A to bi povezala s tistim, kar se najde tudi  v Tibetanski knjigi življenja in umiranja. Ljudje, ki svet doživljajo zelo negativno (imajo negativen odnos, in ne, da imajo veliko težkih preizkušenj v življenju), radi padejo v nižje svetove, primerljive z Dantejevim peklom.
Zelo velika večina pa gre proti svetlobi, vendar vsi ne doživljajo predora.
Verjetno si že kaj brala o dr. Kubler-Ross? Klicali so jo dr. Smrt. Vse njene knjige so vredne branja.

Dodala bi še to: res je, da oddaja ni bila bogve kaj - za nas, ki nekaj s tega področja vemo. A zato, da informacije o obsmrtnem doživljanju pridejo do čim več ljudi, je bila pa čisto primerna. Važno je, da ljudje slišijo. Potem se bodo pa že počasi sami naprej zanimali.

Mogoče bo zate interesantna tudi knjiga Kronika odhoda, istih avtorjev kot pa Devet stopnic (prihod duše na svet).

uživajmo vsi skupaj še naprej
N.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #21 - 03.11.2002 at 16:45:39
 
na vrhu te strani najdeta link na 'reklamo za oddajo', kjer je tudi link na kononenkovo stran kjer je zapisanega več o tej temi
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #22 - 04.11.2002 at 07:33:09
 
gape wrote on 03.11.2002 at 16:45:39:
na vrhu te strani najdeta link na 'reklamo za oddajo', kjer je tudi link na kononenkovo stran kjer je zapisanega več o tej temi

Khm, khm, gape... Pa od kje misliš, da so moja pričakovanja postala takšna, kakršna so že postala? Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #23 - 04.11.2002 at 07:44:33
 
ana wrote on 03.11.2002 at 14:42:11:
Verjetno si že kaj brala o dr. Kubler-Ross? Klicali so jo dr. Smrt. Vse njene knjige so vredne branja.

Mogoče bo zate interesantna tudi knjiga Kronika odhoda, istih avtorjev kot pa Devet stopnic (prihod duše na svet).

Nekaj od dr. Smrt sem že brala, ena njena knjiga me še čaka, ostale pa sem dodala na spisek. Ki spet nevarno raste. Ampak - vsaj zame je to pozitivna rast. Wink

In, ana, vem, da bo tole "out of topic", ampak tele dni sem se kar nekajkrat spomnila nate. Tudi takrat, ko sem se v temi sprehajala po pokopališčih. Saj veš...

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #24 - 04.11.2002 at 07:52:14
 
ja, jaz tudi nate, načelno brez razloga

imela sem več časa za premišljevanje in vse je šlo v tej smeri, kako sem si z nekimi blizka, pa v bistvu ne potrebujem njihove (fizične) bližine, niti tega, da bi poznala njihovo družinsko kroniko.. že samo to, da vem, da so, mi zadostuje

lepa so pokopališča, tudi v temi, sedaj pa sploh v temi. Ko pride pravi čas, bo tudi čas žalovanja minil.

lep umirjen dan ti želim Kiss



Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #25 - 04.11.2002 at 14:14:24
 
nevem no...men se je oddaja zdela cisti poraz...
Vsak, k nima pojma o teh stvareh in je gledal to oddajo je verjetno kar hitro preklopil, ker ni bila tema zivljenje po zivljenju, ampak tema NENAVADNO... saj so se vsega samo le dotaknili, to pa enmu k ne pozna teh stvari ne pomeni nic in si rece...ah spet neki nakladajo...
Res nevem kaj imajo sporocila najdena na zitnih poljih v ASCII kodi, NLPji in podobno zveze z obsmrtnim izkusnjam oz. izventelesnim izkusnjam, katere lahko dozivi vsak, da se preprica v zivljenje po zivljenju... pa se mu zato sploh ni treba srecat s smrtjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #26 - 05.11.2002 at 11:42:53
 
beybi_ wrote on 31.10.2002 at 00:45:13:
Ej folk, mene vse te stvari fuuuuuuuuul zanimajo in če ma kdorkoli kako zgodbo ali kaj drugega materjala v zvezi s tem, bi ga lepo prosila, če mi lahko pošlje na insvet@volja.net. Najlepša hvala.
Sama sem velikokrat želela storiti samomor in me zanima kaj mislite, da se zgodi, če to nardiš.
Zanimajo ma pa tudi duhovi, pokopališče in bajke o vstajanu mrtvih na noč čarovnic.


Pa še dve knjigi, za kateri se mi zdi, da delam že reklamo zanju, mene sta se namreč neizmerno močno dotaknili: Michael D. Newton - Potovanje duš, Usoda duš

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #27 - 29.10.2003 at 13:15:59
 

 ali je verjamete v življenje po življenju .... kako vami zgledi da to je....
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Sharon..
1
*
Offline


Posts: 3

Gender: female
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #28 - 29.10.2003 at 13:34:21
 
Knjiga Devet stopnic - Anna in Daniel Meurois-Givandan sicer opisuje rojevanje, rojstvo duše, vendar  pravzaprav to vidim kot življenje po življenju.

Ful ful ful priporočam!

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...







Back to top
 
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ŽIVLJENJE PO ŽIVLJENJU
Reply #29 - 29.10.2003 at 20:56:20
 
Življenje po življenju je! Grin

Preberite si zastonj e-knjigo:
http://www.victorzammit.com/index.html
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2