Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 41459 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #60 - 14.07.2003 at 19:08:55
 
     14. 07.03.
     
 Hvala Gape, poslala sam...
 
 -----------------------------
     Pozdrav,  evo dalje...

 'Uskrsni ponedjeljak'

Nalazim se u nekoj prostoriji,
pogled imam na prostoriju u ljevo, u daljem njenom dijelu na podu nalazi se veći br. predmeta, mislim da su bile igračke.
Nekako sam se tome zacudila,  neznam kako sam dosla do misli kako se nalazim u snu i pocela sam pratiti promjene koje su se samnom događale. Gledala sam predmete, posebno sam promatrala one blize meni  i tada 2 predmeta su se transformirala, izbljedila, nestala, jedan se preobrazio u otirač za cipele, a drugi u .....?
Transformaciju 'slika' ispred mene gledala sam svjesno s namjerom  (ili znanjem) da se promjena stanja dogada.  Drugi predmet je najprije bio izrazajan, jedan nesto viši (veći) predmet ili igračka, a iza promjene ostao je viši, koliko se sjecam...  Tokom transformacije tih slika ispred mene  osjecala sam  kao neko podrhtavanje u tijelu,  ili  nesto tako...  zbog neceg mi je to slicilo na budenje i  mislila sam da se dogodilo nesto kao budenje iako sam  i dalje kao prije stajala uspravno, na nogama !  Ovaj put nisam ocekivala da se moram naci u lezecem polozaju, tog se nisam ni sjetila... .Mislim da sam se dalje prepustila snivanju kako je dolazilo.
Kad sam se probudila sjetila sam se sna, ponovila ga u mislima kao zanimljivog, ali ipak nisam htjela  ustati odmah zapisati nego sam ostala jos spavati  i zapisala tek po konacnom budenju.

  Bok
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #61 - 15.07.2003 at 08:44:13
 
         15. 07. 03.  

               ' Sadržaj maglovit, namjere bistre '

Sadržaja i okruženja ovog sna se jako maglovito sjećam.  Svakako nije bilo drame niti straha. Vidjela sam neke stvari ... i neki automobil vani pokraj vrata kuće,  ( lupala sam....? )..... U tome sam prepoznala nesto pogrešno, nerealno. Došla mi je sumnja da se nalazim u snu.  Odmah sam se počela malo agresivno, slobodno ponašati,  iskoristila sam priliku da slobodno fizički divljam...  Izvodila sam razne stvari koje su mi pale na um u tom okruženju u kojem sam bila, sve ono sto sam se sjetila da bi trebalo isprobati kao 'svjesnu'- namjernu aktivnost u snu s ciljem nekakvog istraživanja, ispitivanja. Da saznam što se nakon 'svjesnih ' aktivnosti u snu dogada, poslje aktivnosti  koje se rade pod sumnjom u realitet  toga što se i gdje mi se događa?!  Hoće li nastupiti buđenje ili ću ostati u stanju koje smatram snom?  To sam htjela doznati.

Nažalost nije dugo trajala zgodna prilika za ludiranje.  Dogodilo se buđenje,  i jednako kao kod jednog slićnog sna koji je ovom prethodio nekoliko dana prije,  lako i brzo sam se probudila u krevetu...

Neznam zašto nisam odmah ustala zapisati ovaj poseban san.  (Čudim se i zašto nisam odmah bila zapisala onaj jučerašnji. )   Ostala sam spavati. Zapisano jedno 5 sati kasnije.
----------------------------

Evo dragi moji, to je bila mala serija predstavljanja snova.
Slijedi moja pauza u  Čudežnoj Deželi od nekoliko dana.
        Bok,  čuvajte se
Back to top
« Last Edit: 17.07.2003 at 17:03:41 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
stanislav
1
*
Offline

Harmonija
Posts: 11

Gender: male
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #62 - 15.07.2003 at 12:50:26
 
ld4all.com

Are you dreaming now? Are you sure? Test it.

Back to top
 

stanislav
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #63 - 15.07.2003 at 23:09:50
 
That is not necessary...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #64 - 17.07.2003 at 17:02:51
 
Sorry Stanislav, zadnjič sem bla v hudem razpoloženjo, premislil sem se, bom provjerila link in tudi ti rečem skoraj o njem  Smiley

Kreden kjer si  ???  Si živ? Že je ni čas da izvršiš obet in nekaj napišeš...
   Bok!
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #65 - 18.07.2003 at 08:23:39
 
Stanislav,
can be interesting... but not let coppying...  I had some troubles with computer...

Još čekam Kredena da se javi... ,
a trenutno možete, ako želite, čitati nešto moje u  'Samozdravljenje' - 'viđenje aure'...
Do viđenja tamo !
Back to top
« Last Edit: 30.07.2003 at 10:22:58 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #66 - 21.07.2003 at 22:07:45
 
 
 Preberite obvezno (ki ni že , in ki zna engleski)  !!!!  
                 
                        http://www.xs4all.nl    
 
 Go to the Forum and you will find there (thanks to Stanislav) wonderfoll  'Dream Diary'
(lucid dreams are fantastic at  'Mystic's Dream Journal '  http://www.xs4all.nl/~pasquale/TTM/r1/index.html )

  Stanislav,  thank  you !
Back to top
« Last Edit: 06.09.2003 at 22:14:52 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #67 - 22.07.2003 at 23:15:49
 
        www.LD4all.com
      --Todays Lucid Tip:--
Try to read - and remember what you read - in a lucid dream.
     Almost impossible!

And every time you look on your watch time is changed...

Try to stay calm when you realize you are dreaming. The exitement can wake you up!
----------------------
- Discuss, ask questions, and share experiences, frustrations, etc.
- Dream Diary
- Lucid Laboratory
The place to conduct LD related experiments. Everybody can reply - only researchers can post new topics. Join the researchers group if you want to set up an experiment
Back to top
« Last Edit: 06.09.2003 at 22:16:27 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #68 - 02.08.2003 at 23:51:50
 
       
     ( Ovo je pismo, koje sam na engeskom jeziku poslala u Topiku  'Iščejo se resni (lucidni) sanjači' )
-------------------------------------------------------------------
          Mnogo uspjeha...
 Ali moram primjetiti kako Lucidno Sanjanje (LS) ne postoji radi nečije zabave!
 To je važno pojasniti zato jer ako netko već ima LS onda postoji i određeni razlog zašto je tako... loš ili dobar,  pozitivan ili negativan..  O čemu se radi ne može se odgovoriti odmah, to je stvar jednog malog istraživanja za svaki slučaj posebno...
Tek nakon što se otkrilo bit -razlog tih snova ima smisla raditi planove o daljem razvoju kroz LS.
Ljudi koji vode neku LS Topiku trebali bi biti odgovorni i naučiti prvo sebe nešto više o LS  i tek onda govoriti drugima, poučiti ih  koje aktivnosti i kada mogu voditi pozitivnom samorazvoju, a posebno ih upozoriti kada neke aktivnosti mogu biti opasne, ( neki autori su objasnili kada prakticiranje LS može voditi ka negativnoj spiritualnoj strani...)
 Vjerovatno će uskoro Lucidni Sanjači također imati ovdje priliku da se pridruže novoj Topiki  'Dnevnik Lucidnih Snova'.
Moj plan je da se najprije jednostavno upotrebe već postojeće Topike o LS  za uobičajene i također za neke nove aktivnosti kao:  razmjena iskustava, određivanje nivoa svakog aspekta LS, itd.., tako je moguće odraditi dosta aktivnosti u svega nekoliko Topika.
Zašto mali broj Topika ?
Po mojoj procjeni, najprije samo je mali postotak ljudi (gledajući bilo koju zemlju ) koji imaju tu vrstu noćnih iskustava.  Neznamo koliko je malen taj broj.
Na početku kad se nove Topike startaju, broj članova koji će se pridružiti će biti malen zbog toga što mnogi još ne znaju za nove Topike, ili izaberu da se ne uključe...
Ako kasnije broj aktivnih članova naraste uvijek je još moguće kreirati novu Topiku.
Razlog je također velik broj 'mrtvih' Topika u Forumima..., mislim da je dobro pokušati ne stvarati nove...

            Ovdje ću reći nešto o tome   'Što je  Djelomična Lucidnost Sanjanja? (PLS) ?
Ako postigneš bilo koji nivo svjesnosti u snovima kao npr. da nekad u snovima znaš ili istražuješ da bi se moglo raditi o snivanju  ili osjećaš, sumnjaš ili primjećuješ malu razliku, da se nešto čudno događa tebi ili oko tebe i onda se možda pokušaš probuditi, završiti san (ili san jednostavno iščezne)- ako imaš takvo iskustvo vrlo je vjerovatno da si ti  Djelomično Lucidni Sanjač.  
 Podjeli svoj san s drugima !  Posebno bi ja jako voljela čuti nešto o tome.

                      ' Što je to  Puna Lucidnost Sanjanja' (PLS) ?
Treba vremena da se dosegne neki nivo Pune Lucidnosti Sanjanja.
Ako si i samo jednom bio siguran u svom snu da sanjaš tad si već dosegao prvi nivo PLS !

Tako, pozivam sve vas koji ste doživjeli bilo koju vrstu lucidnosti u snovima da se pridružite sa svojim iskustvima, pitanjima ili komentarima !
Vi ste ta osnova koja će pomoći napraviti naš rad uspješnim.  Posebno svaki FL Sanjač, svakako, može napraviti velik posao pomažući drugima u dosezanju pune svijesti u snovima. Aktivni član koji će imati najveće znanje i iskustvo trebao bi voditi aktivnosti - ako to hoće-.  Naprimjer Urban...  Samo zajedno razumjet ćemo i učiti brže i više.

Također je vreme za mene da donesem zaključak - ima li ovdje dovoljan broj čitatelja koji stvarno žele da indigo nastavi sa analizom i radom oko teme lucidnih snova  ??? .
Znati ću da postoji interes ako također vi, čitatelji,  počnete pisati nešto o snovima ili ako ćete slati vaša pitanja ili komentare!
 Vi pišete slovenski kao uvjek, ali kako ja to nisam sposobna, moram izabrati između druga dva jezika. Voljela bi da ako ima Sanjača koji su zainteresirani za ovu temu i ove Topike da oni potvrde kojim bi jezikom htjeli da pišem - engleskim ili hrvatskim ? (Mislim- hrvatskim, ali i dalje bi voljela da vi to potvrdite.)

     Bok   8)
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #69 - 06.08.2003 at 11:13:54
 
        RUDOLF  STEINER  i   'Duhovna Znanost'

 Predstavit ću vam skraćeno, (na način kako sam ja razumjela, uzimajući u obzir i vlastito iskustvo), dio kompleksnog pristupa odnosu svijeta i čovjeka jednog snažnog uma, jedne markantne osobnosti - Rudolfa Steinera (Štajnera).  Koga to mozda zainteresira nek dalje trazi u njegovim knjigama.

Samo igrom slučaja , ali počašćeni smo ipak time, da je veliki Austrijanac Rudolf  Steiner rođen i kratko živio u hrvatskom dijelu tadašnje Austro-Ugarske 1861god. ( Međimurje, a opet tako blizu i Sloveniji i Mađarskoj ).
 Teozofija je jedan u to doba postojeći, dobar  intelektualni pristup razumjevanju svijeta i čovjeka, i Steiner se pridružuje i djeluje u sklopu teozofa sve do trenutka kada su teozofi htjeli na mjesto novog Krista postaviti tada vrlo mladog , a ipak  začuđujuće mudrog ,  Krishnamurtija.
Tolika opčinjenost Krišnamurtijem razljutila je i razočarala Steinera.  Odlučio se odvojiti i zasnovao je antropozofiju -  može se reći jednu duhovnu nauku, znanost.
Ima li antropozofija veze s religijom ?
 Samo utoliko što antropozofski pristup pokazuje kako se vlastitim umom i snagom duha može približiti tome o čemu govori svaka pozitivistička religija, kako možemo i sami doći do toga da shvatimo zakonitosti koje oko nas egzistiraju.
Nakon što upotrebimo i aktiviramo snage koje već posjedujemo, a to je najprije vlastiti intelekt  zatim iskustvo i osluškivanje unutrašnjeg glasa , mi dolazimo do prvih zaključaka i zakona i vidimo da ih je davno već postavila religija...  Nakon toga je logično da religiju uzmemo kao jak autoritet na području razumjevanja čovjeka i njegovog okruženja.
Osnovna snaga razumjevanja nalazi se kako je rečeno u nama samima.  

Nakon ovog potrebnog uvoda možemo preći na

                                 TEMA  SPAVANJA  I  SNOVA

             Ponovit ću ovde i neke osnove iako ih već znate:
U dnevnom budnom životu 3 glavna elementa čovjekovog bića rade zajedno na neki način. Kad se noću prepuštamo  SPAVANJU,  u krevetu uz fizičko tijelo ostaje još samo etersko-životno tijelo (koje napušta fizičko jedino u trenutku smrti.)
Astralno tijelo je komunikacija između više materijalnih čovječjih tijela i duha samog.  Astralno zajedno sa našim višim ja, duhom samim, kojeg nosi,  odvaja se od  'nižih'  tijela da bi u jednoj drugačijoj dimenziji skupljalo životne snage za dalje.  Ono naravno ne prekida svaku vezu sa eterskim i fizičkim u toku noći, čak  ni onda kada je u duhovno-duševnom svijetu za vrijeme spavanja.  Astralno se dakle mnogo puta u toku noći vraća fizičkom i eterskom, iz raznih razloga, ali treba znati da samo odvojeno od fizičkog može stupiti u nefizičko područje.  
 Dakle da ponovimo - upravo kod  SPAVANJA, u nekim periodima spavanja, astral se nalazi u duševno- duhovnom svijetu.

A snovi ?

                                      S N O V I

   Snovi su onaj ugao kroz koji dopiru u naš budni svijet TRANSFORMIRANI  znakovi našeg noćnog boravka i aktivnosti  u nekim drugačijim svjetovima.  Snovi su prelazni periodi između-  spavanja kao noćnog boravka i aktivnosti našeg astralnog tijela u drugoj dimenziji   - i budnog dnevnog stanja koje je ustvari funkcioniranje i međuodnos svih čovjekovih tijela zajedno.

Mnogo puta u toku noći, ( ovisno i od toga spavamo li površno ili duboko! ), vraća se astral manje ili više natrag ,  i utone malo u etersko i fizičko tijelo, poveže se s njim na kraće ili dulje.  Snovi se događaju točno u trenutku kada se  FIZIČKI  NEOMETANO  događa  'sudar'-  preklapanje, (prožimanje)  tih tijela koja u svojoj biti pripadaju različitim dimenzijama, različitim svjetovima.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #70 - 08.08.2003 at 02:44:09
 
 
                    DREAMS  / SANJE  2

So ,
  Steiner wrote that dreams shows us,  from distance and transformed,  that what have happened with soul in high, spiritual world.
The fact is - and is important to notice - that all pictures in dreams are made in ether-body.  They comes from ether-body.  And  ether-body remained, as we already said, in the bed with physical-body !  
 Steiner wrote that normaly  in ether-body stays all kind of our life memorys  (mostly from daily-world  I think...)  like pictures but also thoughts...

That mean that pictures of dream have no importance.  Sleeping soul beeing in real spirit world do not have that pictures. They are waiting here in ether-body  to be used to create thoughts and pictures of our dreams... !

 So,  - what is important ?
Only  important is dramatical course of dream,   - where happenings of dream leads to? -

     Have we happyness in dream?   - Some work comes happy to the end.... Smiley -
     or - have we fall in some tragedy,....  Sad
     or  - some work is going ok,  than everything became complicated,  and at the end .. entire ruind...

Pictures can be absolutely different than what realy happened,  but course is the same and shows ~ way and result of  happenings that our astral-body had in real 'high-spirit world'.

        So,  if we belived that,  - pictures and thoughts are not relevant, also dream characters are not real ! (they are also made/created after realy high world experiences) -  
                than what left from importance of dreams  (and maybe lucid experiences) ?!!

         Now question is -
 - can we find out  / understand/   is there  (and  if  is,  what is exact from this point of wiew) difference between usual, simple dream  and  Lucid dream ?!
 For that question I have not found exact written answer.  For finding that answer I need help,  we should work together .....

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #71 - 09.08.2003 at 18:15:07
 
And hier is the rest of my thinking this days...

I see that there is more theorys saying that a dream is just our subconscious, and not some different but real world.
According to this theory, dream is mostly a product of our imagination (or a product of our mind) and partly a little hole through are comings only signs of some real another world.

Looking from that point of view, I have ask myself what happen after we in the middle of a dream realize that we are dreaming? Looks not very possible to me that everything change and that already existing dream pictures starts to be real...

Can be truth that we in our dreams can see people from daily world we never in daily world meet or we can see places we never visited... And after, in daily world, we discover that they exists and looks exactly like we saw them..

Maybe here is useful that old theory saying that there is one universal field of knowledge from where people sometimes is able to share informations, or theory that our subconscious already knows everything...

But seems to be more important question - is there some important meaning for our soul, our astral-body when we in dream see some person, or place ? Have we maybe in daily world ask for some solution and at night get an answer ?

Otherwise, if not, looks to me to be truth that in dreams our imagination in most cases take known pictures from body memory archive (ether-body) and make a film. In this film, theory say, important is only dramatical course of dream. Dramatical course of dream shows real dramatical course happend to astral-body in spiritual world little while before start of dream.

----------------------------------

Jeste brali nekaj ovo o Steineru in sanjama ?

vem da ni lahek brati anglescino...

morda nekdo more malo opisat neko teorijo, ali svojo vlastito ?

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5