Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 41670 times)
Urban
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #30 - 08.05.2001 at 12:34:08
 
Pomaga, pomaga.
Mislim, da je bil celo narejen test s slikanjem aure in le ta se je na mestih kjer je obesek oz. prstan povečala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
helena (Guest)
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #31 - 08.05.2001 at 12:50:29
 
Krasno. Sama sem začela nositi prstan. Ker pa imam zelo drobne prste me je motil pri delu, zato sem si nabavila obesek, prstan pa sem dobro očistila in ga podarila mami. Naslednji dan mi je rekla, da ne more verjeti, koliko bolje se počuti. Izginila ji je tesnoba okrog srca in tudi vrtoglavice so jo minile.  Od tistega časa jo je tudi manj strah ponoči.
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #32 - 15.07.2002 at 09:58:13
 
Quote:
Moj dedi - otata je star 87 let. Včeraj je padel, ko je hodil z brega parcele in se kar hudo poškodoval. Zdaj leži doma in jaz se bojim, da je nastopil čas njegovega odhoda v ? deželo. Rada bi mu povedala, da je tam okej, da naj se ne boji, pa sama tega ne vem. Imela sem kar nekaj 'sporočil', da se bo to kmalu zgodilo...še nikoli nisem bila soočena neposredno s 'smrtjo'?

Aja, Gape, ko boš mel čas, a zrihtaš te barve na modre nianse, pa če komu ne bo všeč, naj pove, pa boš potem mogoče spet spremenil?




Quote:
Bodi kar se da veliko z njim in se pogovarjaj. Povej mu, da ga imaš rada in se ga tudi veliko dotikaj.Daj mu vedeti, da ti lahko pove čisto vse, kar mogoče ni nikoli hotel ali mogel in ga teži. Pripoveduj mu lepe stvari in najdi način, ki bo najbolj ustrezen, da mu  sporočiš, da bo po "smrti" še vedno obstajal in naj se ničesar ne boji.
Bodi mu Luč in bodi  Ljubezen.....




Back to top
« Last Edit: 08.11.2004 at 16:37:11 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #33 - 15.07.2002 at 12:37:49
 
Zvezdica, saj veš, da preprostih rešitev ni in da ni horuk receptov.  Vem, da ti je hudo oz. težko. Naj povem primer moje prijateljice, katero je mama vedno vzela v primež pred odhodom na počitnice. Mama je hud srčni bolnik, kar je z užitkom izkoriščala. Trdila je, da bo umrla tistih 14 dni, ko bo hčera s svojo družino na počitnicah, če ne bo umrla skozi srčni napad, bo pa kar samomor naredila. Vsa leta, ko jo je hči edinka, ki je s svojo družino živela v lastnem stanovanju v isti hiši, prepričevala, da bo vse v redu, naj jo ne skrbi, itd itd, se je teror stopnjeval. Ko pa je hči popenila in mami rekla, da če si tako želi storiti samomor, naj ga pa kar, to ni stvar nje (hčere) temveč matere. Nje kot hčere se to nič ne tiče, pokopala jo bo pa že. Od takrat ma gmah.

Veš, lepa beseda ne najde vedno lepega mesta. Moramo ugotoviti način, kdaj in kako so nas drugi sploh pripravljeni poslušati. In tisti način uporabiti, tudi če nam ne diši.

Stari ljudje niso večvredni, če imajo starejše telo od nas. Vsi smo vredni spoštovanja v enaki meri. 100% vsi do vsakega.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #34 - 15.07.2002 at 12:57:11
 
Maš prav, ana. Sem pomislila, tako kot je življenje velikokrat ironično, lahko gre kdo drug, mi pa se ubadamo z njegovo potrebo po pozornosti. Nekje sem brala, da bi naj umirajoči bil zdravega duha, močan, ko oddide. Ne vem, če mu sploh kaj pomagamo, ko ga podpiramo v tem. Vsi smo minljivi in enaki pred Bogom. Čeprav je to kruta drža, je pa resnična. In v kritičnih situacijah ne znam drugače postopat. Pač mi je hudo, ko ne najdem sočutja in milosti v svojem srcu.
Back to top
« Last Edit: 08.11.2004 at 16:37:57 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #35 - 17.07.2002 at 08:46:15
 
Q
Pač mi je hudo, ko ne najdem sočutja in milosti v svojem srcu.
Q

Zvezdica, zakaj ti je hudo? Ali misliš (pridobljeni vzorec razmišljanja), da bi MORALA najti v srcu sočutje, pa ga ne najdeš, pa ti je hudo? Mogoče tvoj dedek ne rabi sočutja oz. še huje: s sočutjem bližnjih bi se še celo okoristil in potenciral svojo negativno stran osebnosti?

Praviš, da se je spravil sedaj še nate in te obtožuje. Verjetno čuti, da si zaradi težav, ki si jih imela v zadnjem času, bolj ranljiva in občutljiva kot prej, pa se je priklopil še nate. Vampir. Grdo rečeno, kenede? Pred leti mi je pravil Davor (duhovno zelo visoko), da imajo tudi oni v družini vampirja, dedija. Priklopil se je na svojo snaho, Davorjevo mamo. Mama je bila takrat že v penziji in kot medicinska sestra je večkrat na leto šla za kak mesec honorarno delat v Nemčijo. Dediju je takoj po njenem odhodu začela pojemat življenjska energija, in spet je oživel kot prerojen, ko se je snaha vrnila domov. Danes je dedi že pokojen. Me prav zanima, če je umrl od tega, ker se je snaha predolgo zadržala v Nemčiji. Grin
Zanimalo me je seveda, kako Davor postopa s svojim dedijem. Rekel je, da se ga ded boji. Če mu že poskuša škodovati (besedni napadi itd), se mu Davor prijazno smeje nazaj in ga niti malo ne jemlje resno. Vsa dedova žlehtnoba se ob Davorju odbije in trešči nazaj deda.

Potem pa spokojno umiranje. Danes malokdo umre doma od starosti oz. kot temu rečem jaz: dogori kot sveča in lepo ugasne. Veliko bolnikov je rakavih, z groznimi bolečinami. Večina je pod vplivom morfija itd. Kje so njihove duše med umiranjem, kdaj v resnici zapustijo telo? Umiranje je dolgo, večtedensko. Duše kaj prida ne marajo trpečih teles. Menda zbluznejo iz telesa celo tik pred tem, ko telo doleti pričakovana smrt, npr. strel iz pištole. Mislim, da bodo ljudje veliko laže umirali, in tudi manj časa, ko bodo smrt sprejeli kot sestavni del življenja in se je ne bodo več bali. Večina ljudi pa se smrti upira in si podaljšuje muke umiranja.

Iz glave mi ne gre še en primer: pred nekaj leti je umiral dedi mojega svaka. Bil je pacient zelo znanega slovenskega zdravnika, ki se je zraven ukvarjal še z alternativo in se je zelo visoko cenil (sorry, moje mnenje). Dedi je imel vsaj deset let že raka in je trpel v hudih bolečinah. Umiral je doma, med svojimi. Sorodniki so prosili njegovega  zdravnika, naj mu da nekaj za lajšanje bolečin. Zdravnik je ob bolniku izjavil, da mu ne bo dal nič, ker je dolžnost vsakega, da že na tem svetu odsluži s trpljenjem vse grdobije, ki jih je naredil v tem življenju, zato da lahko čist odide na drug svet.

Trpljenje dedija je bilo menda nepopisno (moja sestra je bila zraven) kljub temu, da se ni kaj prida zavedal okolice, zato so kasneje klicali v dežurno ambulanto, kjer je bila dežurna zdravnica šokirana ob dejstvu, da je bila umirajočemu odklonjena blažitev bolečin. Prišla je na dom, dala dediju injekcijo, in čez nekaj ur je mirno preminil.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #36 - 17.07.2002 at 09:08:25
 
Ja, usmiljena sestra. To so tako delikatne zadeve..., mogoče le ona ni mogla sprejeti njegove bolečine do konca - le kje je konec? Ali je to pogumno dejanje? Če ni bil priseben, potem je vprašanje, če je njemu naredila dobro... Hvala, ana, mam pa en čudn filing, da je ta zadeva off topic/naslov Undecided, pa me bodo kreagali (A. in Gape).
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #37 - 17.07.2002 at 09:46:09
 
sej veš, če moraš tipkej, drugač pa vedno lahko odpreš nov thread in nakopiraš relevantne texte notr
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #38 - 22.10.2002 at 01:03:08
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #39 - 22.10.2002 at 01:11:29
 
Petra. wrote on 22.10.2002 at 01:03:08:



Kali.

Tole je nekaj zelo dobrega, za kar si moram vzeti čas, da preberem.

Zelozelozelo dobro.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jimmy
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #40 - 25.11.2002 at 14:51:10
 
Prapočelo nas je ustvarilo iz potrebe po sobivanju in vsi nosimo v sebi iskro božanske luči,ki se v sorazmerju s širjenjem zavesti skozi našo voljo,širi in odvisno od človeka včasih sije bol svetlo,včasih temno.Dvojnost sveta,ki nam je dana v doživljensko raziskovanje nas uči,da včasih večjega dobrega niti ne ugledamo,dokler ne storimo manjšega zla.O tem so božji otroci  mleli tisočletja,nesmisel,BOG NI(JE) DOBRO,BOG JE SPOZNANJE DOBREGA IN SLABEGA.In na nas je,da se odločimo po kateri poti bomo več potovali,ker na koncu oz. na začetku JE VAŽNO,KAKO SMO POT PREPOTOVALI DO CILJEV,SAMI CILJI 99% NAS POLBOGOV SO NEVAŽNI.Hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #41 - 03.12.2002 at 19:21:53
 
Knjiga Alan Aste "Stopinje z druge strani" dobro obdela to tematiko, sanjanje, konrtolo v sanjah, sanjati v sanjah, bitja tam,  prijatelji in sovražniki,  in vrniti se...




LP, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #42 - 29.04.2003 at 12:49:51
 
Urban  ;D

Malo se lahko nasmejim  ;D debelo  :o in se spet malo  :D

Imaš dobre,ni kaj,vidi se da si nekaj bral na te teme,vidim tudi,da si probal že na več topikih,a ti je kje uspelo ??
Kam si se pa izgubil Urban,to je vse staro,nič več svežega vetra,mladostnega navdiha,ali si pa odletel popolnoma v svoje lucidno sanjanje in si nas pustil tukaj na cedilu ??
;D  zaščite so ti pa fantastične,le kje jih pobiraš ?? in čega se tako bojiš v astralnem svetu ??
Mogoče tega kar si prebral,izkusil pa nisi in potem je treba vse zaviti v malo mistike in efekt je tukaj,ljudje te bodo potrebovali,spraševali,  ;D ;D ;D
Lukav si ti meni,ni vse napačno kar pišeš,dosti pa.
Urban,veliko sreče pri sanjanju,lepe sančike ti želim.
;D

Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #43 - 29.04.2003 at 12:50:43
 
Quote:
Urban  Grin

Malo se lahko nasmejim  Grin debelo  Shocked in se spet malo  Cheesy

Imaš dobre,ni kaj,vidi se da si nekaj bral na te teme,vidim tudi,da si probal že na več topikih,a ti je kje uspelo ??
Kam si se pa izgubil Urban,to je vse staro,nič več svežega vetra,mladostnega navdiha,ali si pa odletel popolnoma v svoje lucidno sanjanje in si nas pustil tukaj na cedilu ??
Grin  zaščite so ti pa fantastične,le kje jih pobiraš ?? in čega se tako bojiš v astralnem svetu ??
Mogoče tega kar si prebral,izkusil pa nisi in potem je treba vse zaviti v malo mistike in efekt je tukaj,ljudje te bodo potrebovali,spraševali,  Grin Grin Grin
Lukav si ti meni,ni vse napačno kar pišeš,dosti pa.
Urban,veliko sreče pri sanjanju,lepe sančike ti želim.
Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
urban
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #44 - 29.04.2003 at 14:17:15
 
ja, kje si pa ti toliko časa hodil?

hvala za lepe želje  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5