Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 41669 times)
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #15 - 27.03.2001 at 21:35:38
 
Urban, mnogi smo ti hvalezni, ker nam dajes napotke iz prve roke. Par dni nazaj mi je spet za zelo kratek cas uspelo zavedati se v sanjah. Nisem zagledal svojih rok, ampak sem kar vedel, da sanjam in slike so mi bile kristalno ciste. Zanimivo pri tem pa je bilo dogajanje, preden sem se zavedel, da sanjam. Obcutil sem namrec, kot da od casa do casa vame pljuskne nekaksna energija in pri tem celo telo zadrgeta (to bi bil se najbolj prikladen opis). To se mi je zdaj zgodilo ze veckrat in ko se to med spanjem zacne dogajati, kar vem, da me bo nekam odneslo.  ::)
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDE®NO DE®ELO...
Reply #16 - 28.03.2001 at 09:03:13
 
Da bi podaljąal zavestno sanjanje ti svetujem, da okolico, ali karkoli pač vidią, ne opazujeą preveč intenzivno. Ampak jo le preletavaą s pogledi. Se pravi, ko ti tisto kar opazujeą začne bledeti oziroma se pričenja deformirati, začni gledati nekam drugam. To preletavanje s pogledi ponavljaj, dokler  "slika" v popolnosti ne obstane. Vmes večkrat za nekaj trenutkov poglej v roke, zelo efektivno pa je tudi, če se z jezikom dotakneą neba v ustih. Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #17 - 28.03.2001 at 20:31:12
 
Tudi jaz imam velikokrat izredno žive sanje in velikokrat grem spat, samo zato, da bi se mi kaj sanjalo.
Na začetku, sem si v sanjah le želela, da bi se mi sanjalo, ča je bilo kaj takega, ali sem si rekla, da sanjam. Zdaj pa sem že nekajkrat prav zavestno razmišljala.
Kar se tiče zaščite z avro, se čisto strinjam. Vsak večer, preden zaspim, si v mislih postavim zaščitno avro, zase, in za svojo familijo, samo ne toliko za sanje, kot za dnevne vplive, slabe naj ne spusti mimo, dobre pa.
Tudi jaz sem kar sem. Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #18 - 29.03.2001 at 10:23:14
 
Rad bi poudaril, da je razlika med živimi in res lucidnimi ssanjami precejšnja razlika. Veliko ljudi jih istoveti in se zadovoljijo z živimi sanjami, saj mislijo, da je to največ, kar se da doživeti.Vendar pa lucidne sanje, sploh pa prvo doživetje. pomenijo veliko spoznanje in prelomnico v našem življenju.
Ko smo zares popolnoma  zavestni v sanjah in opazujemo dogajanje, se ne moremo načuditi in dojeti, kako to, da je kaj takega sploh mogoče. Pojavi se celo dvom oz. strah, kje pravzaprav sem resničen, če je tu ravno tako (če ne bolj)  resnično, kot v budnem stanju, Temu lahko sledi dvom, če se bom sploh še kdaj lahko prebudil v svetu, ki ga poznam.  Saj, kako naj se zbudim, ko pa sem popolnoma buden?! Torej, kako priti nazaj? Ponavadi vam bo od začetka primanjkovalo energije in vas bo hitro potegnilo nazaj. Če pa vas kdaj zagrabi panika oz. strah in bi radi šli nazaj,  se poskušajte skoncentrirati na del vašega telesa in to vas bo verjetno prebudilo. Lahko pa se tudi  zgodi, da se boste znašli pred nekom, ki spi in ga boste začudeno opazovali. Sploh pa boste začudeni, ko boste ugotovili, da opazujete samega sebe! Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #19 - 29.03.2001 at 21:02:41
 
Danes ponoči, kolikor sem zopet opazila, da nisem mogla hoditi. Hotle sem nekam s hojo prit in sploh nisem mogla, in ni mi bilo jasno, kako to da nikamor ne pridem. Iskala sem način, da bi hodila, začela sem celo plesati, da sem se samo malo premaknila. Pol sem pa si postavila drug cilj, (da bom počakala na drugi strani cesti) in sem se takoj tam znajdla.
Vem, da se v sanjah ne premikaš s hojo, temveč si samo zamisliš in se tam znajdeš, vendar se tega v sanjah nisem spomnila. Tega sem se spomnila šele ko sem se zbudila.
Ali je to del bolj živih sanj ali je začetek česa drugačnega?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #20 - 30.03.2001 at 08:36:33
 
Veronika!

Tisto "nejkaj drugo" se začne dogajati takrat, ko v svoje sanje popolnoma prenesemo svojo zavest - se pravi POPOLNOMA se zavedamo, da sanjamo. Meni osebno je bilo najlažje s prakticiranjem gledanja rok. In takrat, ko ti to uspe v sanjah, se stvari začnejo dogajati. Ko si v sanjah poledaš roke in se zaveš, da sanjaš, bodo roke največkrat začele spreminjati obliko, nekako tako, kot da bi se topile. Ta fenomen je zelo zanimiv za opazovanje, vendar pa priporočam, da ko se to prične dogajati, odvrnete pogled od rok in pogledate stran. Stran glejte toliko časa, dokler se fenomen ne ponovi pri drugi stvari, ki jo opazujete. Takrat ponovno poglejte v svoje roke in jih opazujte. Ko začnejo bledeti, spet hitro poglejte stran in po določenem trenutku, se stvari stabilizirajo in sanjski prostor kar naenkrat obstane in takrat se začne pravo lucidno sanjanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #21 - 30.03.2001 at 14:28:01
 
matrix je včeri naštimu musko v sanjah, ja prav ste slišal musko sem si vrtel v sanjah o noro, o je blo noro ...

ok, pa tole še, hodt je težko kot le kaj,  tud sam sem hodu težko na začetku, takoj te zmeče, al pa ne gre, vsaj zavestno ne, pol, pol pa gre tako, da si z mislimi odpreš, da lahko gre.

e to pa so druge stvari, ne samo sanje in...

Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #22 - 31.03.2001 at 10:02:22
 
Slišala sem, da pri vstopu v AP pomaga Floating R.E.S.T. tehnika oz.naprava. Jaz bom vsekakor poskusila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Grega
1
*
Offline

PEACE TO YOU ALL!!!
Posts: 16

Gender: male
Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #23 - 31.03.2001 at 16:13:41
 
Floating R.E.S.T.--kaj je to????
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #24 - 01.04.2001 at 18:11:49
 
Floating REST je naprava, ki spada v skupino biofeedback mašin. Teh zadev je več vrst,ene so kot neke maske, ki si jih nadeneš preko oči in ko sanjaš, meri tvoje valove (nova dreamer) na druge se priklopiš in ko si v alfa stanju te oseba, ki vodi postopek, sprevi do bolečih točk ali dogodkov v tvojem sedanjem inh prejšnjih življenjih in potem podoživljaš te situacije toliko časa, da se izniči njih efekt - bolečina ali blokada. Ta zadeva se imenuje E meter ali emocio meter. Efekt je odpravljanje psihičnih težav, alergij, zasvojenosti...
Floating REST pa je taka komora, ker lebdiš 1 uro v vodi, tudi v alfa stanju, s tem, da si tukaj sam, se pravi to ni terapija, vendar pa relakdasija in pomaga pri lažjem vstopu v AP.

Vse te naprave so že pri nas, zneski za uporabo so "normalni", nekje od 4.000 sit naprej, če bo koga zanimalo, lahko posredujem informacijo, kdo to izvaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #25 - 02.04.2001 at 13:21:31
 
matrix!

ko si mi v nedeljo govoril o tej glasbi nisem ravno zaštekal o čemu govoriš. Zdaj vem.
Tudi meni se skoraj vedno v sanjah pojavlja nenavadna in hkrati čudovita glasba, ki je neopisljiva. Škoda, ker nisem glasbenik, da bi jo spravil na fizični nivo.
Zadnjič sem slišal glasbo (zelo zelo nenavadno) , v kateri je "odzvenjal ton neskončnosti bivanja." Zraven so se mi pojavljale še druge misli, vendar se mi ni dalo potem vstati, da bi si jih zapisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Kako POMAGAT vstopit v čudežno deželo
Reply #26 - 25.04.2001 at 13:05:53
 

Moj dedi - otata je star 87 let. Včeraj je padel, ko je hodil z brega parcele in se kar hudo poškodoval. Zdaj leži doma in jaz se bojim, da je nastopil čas njegovega odhoda v ? deželo. Rada bi mu povedala, da je tam okej, da naj se ne boji, pa sama tega ne vem. Imela sem kar nekaj 'sporočil', da se bo to kmalu zgodilo...še nikoli nisem bila soočena neposredno s 'smrtjo'?

Aja, Gape, ko boš mel čas, a zrihtaš te barve na modre nianse, pa če komu ne bo všeč, naj pove, pa boš potem mogoče spet spremenil?





Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #27 - 25.04.2001 at 13:24:37
 
Bodi kar se da veliko z njim in se pogovarjaj. Povej mu, da ga imaš rada in se ga tudi veliko dotikaj.Daj mu vedeti, da ti lahko pove čisto vse, kar mogoče ni nikoli hotel ali mogel in ga teži. Pripoveduj mu lepe stvari in najdi način, ki bo najbolj ustrezen, da mu  sporočiš, da bo po "smrti" še vedno obstajal in naj se ničesar ne boji.
Bodi mu Luč in bodi  Ljubezen.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako POMAGAT vstopit v čudežno deželo
Reply #28 - 25.04.2001 at 14:00:31
 
lahko, pa bi vseeno rajši počaku da fantje napišejo finalno verzijo in bi tisti prepedenu barve.
upam da boš zdržala v sivini

Quote:
Aja, Gape, ko boš mel čas, a zrihtaš te barve na modre nianse, pa če komu ne bo všeč, naj pove, pa boš potem mogoče spet spremenil?






Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
helena (Guest)
Guest




Re: KAKO VSTOPITI V ČUDEŽNO DEŽELO...
Reply #29 - 08.05.2001 at 12:28:46
 
Zdravo!

Glede zaščite me zanima, ali kaj pomaga atlantidski prstan oz. obesek? Sama ga namreč nosim in imam občutek da je OK.

LP

Helena
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5