Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 24788 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
duhovi
26.02.2001 at 20:05:37
 
Zadnjič me je spet nekaj "strašilo" in se mi je spet porodilo staro vprašanje.
Prebrala sem že kar nekaj knjig v zvezi s tem, kaj se zgodi z dušo, ko človek umre, od knjig kot so Potovanje duš, pogovori z nebesi, obe knjigi, tako neko predstavo imam, pa me vseeno nekaj zanima.
Ko sem bila mlajša, sem poslušala grozljive zgodbe, kaj so duhovi naredili in zato je v meni še vedno določen strah pred njimi, čeprav se je že bistveno zmanjšal.
Zato me zanima, ali ti lahko umrli škodujejo, ali celo ubijejo(ne govorim o tem, da umreš od strahu). To me že dolgo zanima.
In če se to res lahko zgodi, kaj je potem s dušo tega človeka.
Strah pred duhovi sem v večji meri že prerastla, pa vendar mi je ostalo še nekaj dvoma, iz otroštva in na takšen način, bi se rada tudi tega znebila.
Saj mogoče je to moja pot.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovi
Reply #1 - 26.02.2001 at 20:16:14
 
Jest bi reku, da te morijo vzorci iz preteklosti, mogoče so že od prej lahko pa da si si jih nabrala točno in samo tam kjer si rekla - v mladosti.
Kolikor jaz vem je strah samo v tebi, drugje ga ni. Torej si ga generiraš sama. Lahko sicer da ti ga pomagajo generirati tudi bližnji to pa je tudi vse kar je. In če je strah dovolj močan se ti tudi dogaja (sm glih učeri začel ot em tipkat, bom končal in pustil tukaj link, pa je fino da dobim še kakšno misel od drugih).
Obstaja varijanta, da strah tako zelo povečaš da poči - se soočiš z njim. Mogoče da lahko druge duše (umrle) vplivajo na tebe, pa ne verjamem. Duša je neumrljiva edino če sama naredi toliko napak da se ubije - jo Bog ubije. Torej ena druga duše te ne more ubit. pomoje.
bom razdelu; napiš kaj manjka!
povej kako te straši - prosim magar na mail če ti je težko v forum.
Preberi si o uroku na samopomoči, boš videla kako se lahko zaščitiš.
moram gret. cao. Strah je samo v tebi, to si zapomni.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: duhovi
Reply #2 - 26.02.2001 at 20:21:32
 
Jaz mislim, da je v veliki veliki vecini primeroc strah popolnoma odvec. Ce bi bilo malo bolj senzibililne ljudi strah bi jih srcna kap tako ali tako ze pri 15. letih ali se prej. Mislim, da moras nekemu duhu ze kaj  zelo hudega narediti, da se ti ta mascuje.  Tudi okrog mene se venomer "eni plazijo" ampak nic zato. Pozdravim bratranca, dedka, teto pa fertik.  Pozdravi jih se ti.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: duhovi
Reply #3 - 26.02.2001 at 20:45:35
 
Saj ne gre, da me tako zelo straši, so pač eni "cahni".
Pred 5 leti mi je umrl ati in na dan njegovega pogreba, sem bila ponoči čisto preplašena, saj sem bila prepričana, da če bom odprla oči, da ga bom videla. Zdaj mi je žal, ker sem preričana, da je bil tam, saj sva bila zelo povezana.
Zadnjič sem pa spala na njegovi postelji in ko sem šla spat, je nekdo z vso silo udaril po oknu, sredi noči pa je ruleto gor vrglo, pri kateri se moraš drugače zelo matrat, da gre gor. Že večkrat sem slišala, kako je kdo potrkal po vratih, pol pa nobenega ni bilo.
Ta strah sem že malo prerastla, pa vendar ga je še malo v meni, še posebi, če gledam kakšen film, kot je Čarovnica iz Blera.
Povej mi, kdo ti potem lahko škoduje? Človek? Kaj pa črna magija? Kaj pa obsedenost s duhom?
To bi rada prečistila v sebi, da bi bila bolj odprta za svet, ki me čaka.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovi
Reply #4 - 26.02.2001 at 23:36:22
 
Definitivno te morijo 'vzorci' iz preteklosti.
si pomislila da če bi odprla oči in ga ne bi videla, da bi vedela da te je bilo brez veze strah?
In tako si takrat strah samo še povečala - ga potlačila v pozavest, namesto da bi ga premagala, ko bi videla da te je brez veze strah.
Ker ves čas tlačiš strahove v podzavest, ti možgani (in s tem tudi ti) delujejo tako da generirajo nove 'dogodke' ki te strašijo, čeprav so mogoče samo v tvoji glavi.
Obstaja pa tudi možnost (ki sploh ni majhna), da dejansko tisto kar mislimo zgeneriramo. Torej če misliš strah narediš strah, nekaj takega kar te prestraši pač, saj je strah ena najmočnejših 'meditacij', ki deluje sama od sebe, iz podzavesti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: duhovi
Reply #5 - 26.02.2001 at 23:58:27
 
Ati mi je umrl pred 5 leti, takrat sem mežala, pred petimi leti. Sedaj sem preričana, da je takrat res bil ob meni, čeprav ga mogoče nebi videla, ko bi odprla oči.
V petih letih sem se pa spremenila, in moj strah še obstaja, a ga je veliko manj kot ga je bilo.
Da bi pa jaz povzročala moje "cahne", pa ne verjameme. Roleto je gor vrglo, ko sem spala in me je zbudilo. Res sem se v tistem trenutku ustrašila, a je hitro minilo. Ko je nekdo trkal na vrata, sem šla pogledat ven in ni bilo nikogar, strah me pa ni bilo.
Bolj, kot analiza mojega strahu, s katerim se še moram spopadati, da me bodo čisto minila, me pa zanima, kar sem te oz vse vprašala.
Kaj ali kdo lahko škodi človeku?
Tudi to mi bo pomagalo premagat strah.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: duhovi
Reply #6 - 27.02.2001 at 01:44:00
 
Ves Veronika do neke mere me spominjas na mojo sestro. Tudi ona je glede teh stvari bolj plasne narave, vendar tudi duhovi,  so del vsakdana, le da se mi tega ne zavedamo. Osebno tudi soglasam  z Gapeom, da imas v sebi nek vzorec iz preteklosti, ki ti je pustih kot si rekla "cahen"
in ravno ta "cahen" te vzpodbuja, da veliko mislis, na oceta. Morda pa se sama ne ves in ga priklices podzavestno.
Se nekaj te vprasam? Je bil tvoj oce duhovno visoko razvit?

Sicer pa rolet ipd se najde veliko in le redko so te stvari premaknjeno fizicno. Recimo ko je bila moja bivsa zena noseca s sinom se je meni dvakrat prizgala in ugansnila video kamera.  (kamera ni bila avtomatska, moral si jo prizgati rocno)  Prvic sem slisal le motorcek, saj sem jo imel pogosto kak meter od pisalne mize, drugic pa sem slisal motorcek, pogledal sem kamero in videl tudi svetlobo b kukalu, kar je pomenilo, da je ta dejansko prizgana. Taksnih stvari se mi je zgodilo se vec, toda tu ni prostor za opisovanje posameznih primerov.

V vsakem primeru sem nekoc slisal, da dokler se ti bodo "dogajale rolete" ipd se ti ni potrebno nicesar bati.  

Lep pozdrav: Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: duhovi
Reply #7 - 27.02.2001 at 08:47:36
 
Tvoj strah je v taksnem primeru, ko ves da se oglasa tvoj oce res popolnoma odvec.Lako si zelo vesela, da si med tistimi, ki dobivajo taksna ali drugacacna sporocila od pokojnih.Tudi midva z mojim dekletom imava podobne izkusnje, saj se tudi njen pokojni oce veckrat "oglasi". Prizigale so se luci, novoletna kartica je veckrat igrala sama od sebe, najlepse pa je bilo, ko sva z njim v stanju astralne projekcije navezala res pristen stik. In sicer tako, da je skoznjo napisal kratek stavek in sicer:"Hej, kako sta?" in podpis "Ata"- tako ga je namrec klicala.
Zato bodi odprta in cujeca, saj tvoj oce je ob tebi vedno prisoten in dopusti njegovi ljubezn, da se te dotakne.Na taksen in drugacen nacin...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovi
Reply #8 - 27.02.2001 at 10:29:37
 
'Kaj ali kdo lahko škodi človeku?'
Pomoje si človek lahko škoduje največ sam. Lahko tudi drugi vplivajo na tebe, če se jim pustiš - se jim odpreš. Ne morejo pa ti škoditi nevemkako zelo, sploh če tega ne pustiš, če pa to pustiš, če si to sprogramiraš v podzavesti, ti pač lahko.
poglej tegale pa mi povej kaj misliš
http://www.gape.org/gapes/tezave-resitve.htm
Uglavnem ne pusti se upravljati podzavesti, razvij si zavest!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: duhovi
Reply #9 - 28.02.2001 at 19:54:43
 
Hvala vsem, za veše misli in odgovore.
Sem kar malo pomirjena in sedaj upam, da se mi bo zgodilo še kaj več.
Sam duhove pa vseeno ne grem klicat.
VERONIKA
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: duhovi
Reply #10 - 28.02.2001 at 21:59:41
 
Prebrala sem tisto, o strahovih, na tvoji posebni strani.
ogoče strah izvira iz preteklosti, predhodnega življenja se ne spomnim, zato ne vem. Vem pa, da sem kot otrok poslušala zgodbice o duhovih in podobno, in imela sem zelo razvito domišljijo. Verjela sem v vse. Mogoče je tu nekje razlog. Zelo mi je všeč tisti kitajski pregovor, če se česa bojiš, da to poči, 3x na dan.

Pa še nekaj me žuli. Tukaj je bil govor o mojih strahovih, o cahnih, nihče pa ni nič napisal v zvezi s črno magijo in obsedenostjo z duhovi.
Če si prebral Carlosa Castaneda, tam je veliko magije in tudi črne. Se pravi da obstaja. Kaj pa obsedenost z duhom?

FIRBČNA JAZ Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovi
Reply #11 - 28.02.2001 at 22:40:58
 
Castanede nisem bral nič.
je pa tko s črno magijo, da ti jo nekdo nafura se mu moraš hudo zamert, pa še tak človk mora bit da pri vsem znanju ki ga ima, da se spravi to znanje (ki ni majhno če ovladaš magijo), v slabo smer uporabit proti nekomu. torej tega v bistvu ni. je, samo če si sam nafuraš, če ti manjka ljubezni - pozitivnih čustev - in to praznino zapolni strah 'črna magija', ki se ti zdi da prihaja od drugod v bistvu pa itak strah izhaja iz tebe.
to o magiji je fora v tistem o open sorcu - ali so ljudje ki si preberejo znanje, le tega sploh sposobni uporabiti v slabe namene.
o obsedenosti nebi glih ker ne vem, ne more pa biti veliko razlike.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Urban
Guest




Castaneda in črna magija???
Reply #12 - 01.03.2001 at 07:21:08
 
Veronika!

Res me zanima in prav rad bi slišal, kje in v kateri knjigi Carlosa Castanede je opisana ali kakorkoli drugače prikazana magija in to črna po tvoje???
Back to top
 
 
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: duhovi
Reply #13 - 01.03.2001 at 09:46:04
 
pri castanjedu ne gre tolk za magijo, kot za obvladovanje energij in za raziskovanje neznanega

res pa je da se je boril z vrači, ki pač niso hotl razumet zakaj se gre...

no, matrix se je tudi boril z njimi po teh svetovih.
sam, je pa tako, da se vse vrne in matrix je mel težave z bojem(rajš nebi o tem) najdu rešitev v tem, da jih je poslal love

love is the strongest filing in the earth, but some one could udestand that, and that filings use for love to them self
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Castaneda
Reply #14 - 01.03.2001 at 10:21:52
 
Matrix!

Prosil bi te, ce lahko svoje izkusnje objavis na Alice v cudezni dezeli. Sam imam tudi taksne izkusnje in lahko razvijeva debato.Hvala!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2