Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 6806 times)
A.
Ex Member




frend frendu o času
21.02.2001 at 18:30:03
 

znanje se lahko zaračuna, kajti znanje se mora razvijat in osvojit in zato gre čas...
glej gape, če moj prijatelj svoj čas porabi za to da obdeluje njivo in ima potem kumarice,  
potem mu jaz pomagam iz težav v šoli, ker se ni mogel tolk posvetit, in mi da 10 kg kumar torej sva zamenjala čas on je ta čas razvijal znanje o kumarah jaz o fiziki, in sva si ga zamenjala... Wink
ker oba nebi mogla narest vsega jaz nebi mogel pridelat vse hrane zase in obvladat še fiziko, sva se zmenila ti obvladaj vzgojo kumar jaz pa bom fiziko in korist je obojestranska(no feničani so šli korak naprej in izumili denar, ki je lažje zamnenljiv)
da povzamem menjava čas...
drugi primer jaz razvijam fiziko in dajem znanje okrog in ostali mi dajejo denar da lahko razvijam naprej ker sem že 8 let not in poznam fiziko in bi več razvijem kot ostali ne ker sem pametnejši pač pa ker znam več povezat, no in če bi moral delat skupaj z njimi na njivi, da bi jedel, nebi oni dobil pluga, ki dela bolje...
da povzamem oni me sponzorirajo, da jim potem olajšam delo, 8) kajti oni so strokovnjaki za eno področje in strokovnjak za eno področje se ponavadi posveti samo temu, ampak tole je še starejše od feničanov Cheesy

A.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: frend frendu o času
Reply #1 - 22.02.2001 at 09:03:46
 
se popolnoma strinjam da se znanje lahko zaračuna; mi je tudi jasen namen denarja - menjava in to.

gre se pa tukaj za to da bi bilo fino DAJAT brez da sploh kaj zahtevaš, celo pričakuješ nazaj, saj ti bo itak vse poplačano s pomočjo karmičnih zakonov. TO je starejše od feničanov, to je prvo kar je sploh bilo. se mi zdi!

je pa v današnjem svetu - načinu življenja - v družbi in njenih smernicah kakršne so, zelo zelo težko; se ti dogodi tisto kar se je Lojzetu.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Damijan
1
*
Offline


Posts: 4

Gender: male
Re: frend frendu o času
Reply #2 - 22.02.2001 at 16:57:41
 
Samo dajati, ne da bi kaj zahteval je v današnjih časih ne samo zelo težko, ampak popolnoma nemogoče. Če bi vse zdajal, potem bi bil kmalu brez imetja in lahko bi šel samo še klošarje vprašat, če te vzamejo medse. Sicer pa ni bistvo življenja na zemlji, da dajemo vse po vrsti zastonj ampak da to delamo z občutkom. V igri so spet prisotne energije. Denar je samo nekakšen simbol za energijo, ki jo lahko dajemo in sprejemamo. Če hočes zaslužiti določeno vsoto denarja, moras v to vložiti toliko in toliko energije. Že v starih časih, npr. pred Kristusom in še prej, je bilo tako, razlika je bila v tem, da je bila menjava takrat blagovna. Seveda bi bilo fino, če bi denar ukinili in bi si med seboj vse dobrine delili, vendar je v tem trenutku človeštvo se premalo zrelo za kaj takega. Našlo bi se jih preveč, ki bi to zlorabljalo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: frend frendu o èasu
Reply #3 - 01.10.2001 at 19:23:13
 
A. tukaj se je potem vedno postavilo vprašanje vrednotenja. Če obdeluješ kumare se te lahko v današnji primerjavi z fizikom postavijo v razmerje 1:10 ali pa še več.
In s tem se še danes ukvarjajo ekonomisti, kajti najti pravilo, ki bi vse znalo ovrednotiti še ni dokončano.
Eno je čas, ki ga nekdo porabi za delo,
Drugo je kvaliteta, trud, zahtevnost dela.
Tretje je popularnost dela, ki ga v določenem človeškem obdobju opravljaš.
Cel kup enih faktorjev. Seveda pa zanimiva tematika. S katero se Veliki niso prav veliko ukvarjali. Njihov odgovor je v velikih primerih presenetljivo enak: Kar opravljaš, opravljaj 100% in z zavedanjem.

Ono prvo včasih dosežem, ono drugo pa si še razjasnjujem...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: frend frendu o času
Reply #4 - 01.10.2001 at 19:54:22
 
tukaj ni nobene znanosti, vse je izmenjava energije, kar je preveč al pa premalo ovrednoteno pa karma poštima.
edina težava je v tem da nismo pretočni za energije in zato plačilo 'zamuja'.
sicer pa - čas je itak relativen.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: frend frendu o času
Reply #5 - 02.10.2001 at 12:15:14
 
Ja kaj pa vem.... Men se zdi, da je denarja dost za vse, čisto vse...Vsi bi imeli dost, sam nekdo ima na ta način določene ugodnosti, če ostane vse tako kot je in se trudi da tako ostane...
Kdo ima največjo korist, če je tako kot je... folk ne, mogoče strokovnjaki...ne, kaj pa vladajoči osebki, katerim bi lahko rekli bogataši... ja nim pa sede, da je vse tako kot je...upočasnitev razvoja tehnologije...nadzor nad malimi ljudmi, zakoni ne veljajo za vse itn...

Tko da sam vidim kle boj za prevlado, "jest hočem več" pa noben ne opazi, da s tem ko daje v bistvu daje sebi in ne drugim in da s tem ko ne daje drugim ni egoističen do drugih ampak do sebe...

...to vem
zakon akcije in reakcije deluje v vsej preprostosti tega pravila in je po mojem takoj za odkritjem ljubezni do sebe, najpomembnejše pravilo...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: frend frendu o času
Reply #6 - 02.10.2001 at 12:52:36
 
denarja je zihr zadost za vse, saj denar je energija, te pa je neomejeno.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: frend frendu o času
Reply #7 - 02.10.2001 at 12:58:21
 

Mi lahko prosim razložiš to, Gape (al pa kdo) - denar je energija ???. Tu pa sem čisto v temi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: frend frendu o času
Reply #8 - 02.10.2001 at 13:05:14
 
da ne bom (spet) preveč nabiju:
http://www.gape.org/gapes/prispevki/denarvladar.htm

sm pa o tem že enkrat govoru se mi zdi.
al pa tud ne.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: frend frendu o èasu
Reply #9 - 04.10.2001 at 08:37:19
 
Jah ni cist tko kot pise v tistem clanku. Ker jest se vedno pravim, da merila, razmerja niso pravilno postavljena in jih dirigirajo tisti, ki ze imajo dovolj denarja. Kaj ima neko vrednost, je danes ze tako izkrivljen pojem, da je tezko postaviti mejo normalnega, pravilnega. Lahko bi bil denar energija, pa vsekakor do te ideje je še precej daleč. Mi, ki smo v tem okolju (zahodnjaškem), kjer je pač blaginja naspram vzhodnemu svetu precej drugačna, lahko take klobasamo. Ce pa vzames za primer Indijce, Kitajce, pa ne vem ce bi to veljalo. Poglej kako dirigirajo pravila Americani. Razvijejo nek softweare. Ko pride do faze, da je potrebno dati kaj iz rok, ne iščejo v Ameriki firm, ampak v vzhodni Evropi, Indiji. In za delo, ki bi ga v Ameriki morali plačati 100 enot v Sloveniji placajo 40 enot, v Indiji pa 20 enot. Priblizno tako razmerje je. Tko da je znanje, kakršnokoli že je, je zelo relativno določeno.
Se strinjam, da je denar sredstvo izmenjave, vendar danes, vrednost neke valute, nekega izdelka, nekega znanja, ni cisto poslihtano. Vse se precej umetno doloca.

In da je denar energija, mi tukaj odseva še misel, da noben od Velikih ni hrepenel po denarju, malo se vse skupaj izključuje. Prvo energija, potem ostalo.... Denar je samo pojem, je samo neka izmišlotina, da lahko človek, zamena dobrine, si jih kupi....
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: frend frendu o času
Reply #10 - 04.10.2001 at 08:55:17
 

Kaj pa tisto o izredni milosti Boga do tistega, kateremu odvzame materialno bogastvo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: frend frendu o času
Reply #11 - 04.10.2001 at 09:09:18
 
Pa se denarja si naceloma vsak zeli, imet cim vec, da si vec lahko privosci, da si ga kopici, za sebe in za ene sto rodov kasneje, medtem ko energija je, je povsod okrog nas, in jo ne mores kopiciti za naslednje rodove, niti ne za sedanje.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1