Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 27401 times)
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #15 - 23.07.2015 at 08:48:58
 
Tako. To je torej prostor za diskusijo o zgornjem tekstu, ki je prvotno objavljen na https://odjavise.wordpress.com/ , zdaj pa je objavljen še tu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #16 - 25.07.2015 at 22:32:57
 
na hard ...
sej veliko večino tega je kle že objavljeno, ni pa na kupu zbrano ...

dobr si prštimu

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #17 - 30.07.2015 at 21:26:30
 
Ja, na hard  Wink

Ampak, to je edini način! Poglej zgodovino, sistem se menja z drugim sistemom (pa cel kup mrtvih je vmes, navadno vsaj) in novi sistem se izkaže za enako sranje kot je bil prejšnji. In tako naprej... vedno isto, vedno enako, vedno sužnjelastništvo.

Res je, večina teh stvari je znanih. Kar je pikica na i pa je tisto, kar so pogruntali v Zvonu Istine. In to je, da se lahko iz sistema izpišeš - še celo več, da se iz sistema izpišeš na način, ki ga sistem prepozna in ga mora upoštevati.

Stvar je preprosto genijalna in od vsega, kar sem do zdaj spoznal, edina možna/učinkovita.

In na hard  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #18 - 02.08.2015 at 12:41:44
 
jest vidm težavo u tem, da če posamezno izstopmo iz sistema, da izstopmo iz družbe. samo kot družba pa lahko prosperiramo - povezani - u sodelovanju.
dokler usak na svojo stran vleče je drek.
se reče - men bi iz sistema ne bil nben blem izstopt - ampak kako naj gledam pol use okol sebe ki so še u sistemu? če pa se osamim, kaj sm s tem naredu? sm zato se kle rodil? v tem času? al da usi skp sestavmo zgodbo, ki bo boljša od njihove. in to znotri sistema, da bojo to tisti ki so ujeti u sistem jasno opazl, da ne bojo mogl spregledat.
sicer je to hud boj z mlini na vetr, ampak js sm zihr da mam rešitev.
ona ne rabi izstopanja iz sistema,
ona predpostavlja da bo sistem tak, za kakršnega se dogovorimo.
se reče - mamo use - manjka samo protokol - kako se bomo dogovoril.
mamo tud njega - neposredna demokracija.
ker pa bi to delalo za ljudstvo in ne za političarje ki so se uspel prgrebst kjer so, niti za kapital, niti za nben ego ... pač ni podpore od nikjer.

nism niti opazu protokola kako dejansko izstopt ... u sloveniji npr
sm spregledu?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #19 - 05.08.2015 at 23:25:48
 
Yo!

Ko izstopiš iz sistema, lahko to narediš samo tako, da za svoja dejanja sprejmeš popolno odgovornost. Sodelovanje z ostalimi temelji na dogovarjanju, z vsakim posebej. Skratka, govorim o popolnem brezvladju (da ti nihče ne vlada), kar je pravzaprav pomen besede anarhija. Brezvladje. In tukaj ni nobenega nasilja in vseh tistih sranj, ki smo jih navajeni "razumeti" v povezavi s tem pojmom. Samo brezvladje. Samo to, da ni nikogar, ki bi ti določal kaj smeš in česa ne, nikogar, ki bi ti pobiral/kradel tvoj keš...

Drugače pa, ja, si spregledal. Preberi si linke.

V SLO je sistem za izstop 98 + % identičen kot v CRO, seveda ga je treba malenkost prilagodit. Zato sem se sploh spravil v to, da se najdejo ljudje (ali naj rečem če se najdejo?), ki bi to spilili za naše potrebe. Jaz si tega ne upam sam, ker nisem dovolj izobražen Wink

Mogoče pa.... mogoče pa govoriva o istem cilju? Iz tvojega posta se vidi, da bi to znalo biti tako. Preberi si (še enkrat) tistih 10 zaporednih linkov na Zvono Istine, pa boš videl, da zna to biti to.

Drugače pa je tako: neposredne demokracije ne moreš delat iz sistema. Sistem ima v sebi varovalke, ki ga ščitijo. A si vedel, da Zakon o nalogah in pooblastilih policije (www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO6314) pravi med drugim tudi takole:

center]9. člen
(omejitve ob veliki verjetnosti hujših kršitev javnega reda)


(1) Ob veliki verjetnosti hujših kršitev javnega reda lahko Vlada Republike Slovenije (v nadaljnjem besedilu: vlada) na predlog ministrice oziroma ministra, pristojnega za notranje zadeve (v nadaljnjem besedilu: minister) naloži policiji, da z odredbo:
-        omeji ali prepove gibanje na določenih območjih, določenih krajih ali na javnih mestih oziroma
-        prepove nastanitev v določenem kraju ali zapustitev določenega kraja.

(2) Ukrep iz prejšnjega odstavka sme trajati največ sedem dni. Z izvajanjem ukrepa se preneha takoj, ko prenehajo razlogi, zaradi katerih je bil odrejen.
[/center]

V tvojem primeru to pomeni, da vlada pošlje policijo, ki napravi red, kot se temu reče. Policija ima nad tabo moč, ker si del istega sistema kot policija.

Če pa si se iz sistema izpisal tako, da si uporabil pravila tega istega sistema, pa zakomodaja tega sistema za tebe več ne velja.

Ja, vem, v praksi se lahko najde cel kup kamnov za spotikanje, ampak ta paradigma izstopa iz sistema je daleč najboljša stvar, kar sem jih našel. Verjemi mi, da se med iskanjem marsikaj naštudiral... ali pa še boljše, ne mi verjet in naštudiraj še ti. Vsaj to, kar sem objavil zgoraj (z linki vred, ha ha ha!)

In še enkrat, kot jaz vidim to, ne vleče vsak na svojo stran, ampak se dela skupaj - s tem, da se postavi pravila za vsako stvar posebej (ali pa za več stvari skupaj, kakor se zmenimo!).

Tako da, se mi zdi, govoriva o istem cilju, s tem da ima tale pot (ne morem reči moja, raje rečem ta, ki jo zagovarjam) prednost pred tvojo potjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #20 - 07.08.2015 at 17:21:28
 

A lahko našteješ kaj in koliko jih je za izpisat iz sistema?  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #21 - 08.08.2015 at 16:30:51
 
ik.kanu.na wrote on 07.08.2015 at 17:21:28:
A lahko našteješ kaj in koliko jih je za izpisat iz sistema?  Smiley


Zgleda, da si ali nepismen, ali pa ne razumeš zelo preprostih stvari. Na začetku sem napisal:

Ta stran je namenjena tistim, ki se želimo odjaviti iz sistema.

Vsi drugi prosim pojdite drugam.


To ("Vsi drugi prosim pojdite drugam") velja zate in za vse ostale pametnjakoviče. Ja, res je, lahko nadaljuješ s smetenjem, ampak, ne zate in ne za tvoje sorte tiče ne bom več izgubljal časa in energije. Verjetno ne veš, ampak to dvoje je edino kar imam - in kar imaš tudi ti.

Predlagam ti, da ne razmetavaš z njima in greš preprosto, tiho in neopazno kam drugam. In se ne vrneš več, dokler ne boš toliko zrasel, da boš razumel za kaj gre pri izpisu iz sistema, in da to ni stvar za zajebavanje.

Za boljše razumevanje tega kar ti želim sporočiti, si prosim poslušaj tole:

www.youtube.com/watch?v=bbM5hor5o6E

(če nisi sposoben najti: sporočilo zate je na 02:45)

Hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #22 - 10.08.2015 at 14:28:30
 
jaz sem wrote on 08.08.2015 at 16:30:51:
ik.kanu.na wrote on 07.08.2015 at 17:21:28:
A lahko našteješ kaj in koliko jih je za izpisat iz sistema?  Smiley


Zgleda, da si ali nepismen, ali pa ne razumeš zelo preprostih stvari. Na začetku sem napisal:

Ta stran je namenjena tistim, ki se želimo odjaviti iz sistema.

Vsi drugi prosim pojdite drugam.


To ("Vsi drugi prosim pojdite drugam") velja zate in za vse ostale pametnjakoviče. Ja, res je, lahko nadaljuješ s smetenjem, ampak, ne zate in ne za tvoje sorte tiče ne bom več izgubljal časa in energije. Verjetno ne veš, ampak to dvoje je edino kar imam - in kar imaš tudi ti.

Predlagam ti, da ne razmetavaš z njima in greš preprosto, tiho in neopazno kam drugam. In se ne vrneš več, dokler ne boš toliko zrasel, da boš razumel za kaj gre pri izpisu iz sistema, in da to ni stvar za zajebavanje.

Za boljše razumevanje tega kar ti želim sporočiti, si prosim poslušaj tole:

www.youtube.com/watch?v=bbM5hor5o6E

(če nisi sposoben najti: sporočilo zate je na 02:45)

Hvala.

Zgleda da si ti bolj nepismen oziroma paničen, potem ko sem te vprašal tako preprosto vprašanje (ki ga mogoče tudi zanima kak drug bralec tega foruma) in ti pa ven s takimi butastimi odgovori... Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #23 - 12.08.2015 at 07:58:58
 
ik.kanu.na,

sicer sem napisal, da za take sorte tiče ne bom več izgubljal časa in energije, ampak vidim, da si izvenserijski kaliber, zato ti bom skušal pojasniti.

Napisal si tole:

"A lahko našteješ kaj in koliko jih je za izpisat iz sistema?"

Ne vem, kaj si hotel vprašati, ampak vprašal nisi ničesar. Če bi si prebral tekst (z linki vred), bi te verjetno bilo sram, da sprašuješ "kaj in koliko jih je za izpisat iz sistema". Ta stavek nima čisto nobenega pomena, čisto nobenega smisla.

Mi je čisto vseeno kako dela tvoj ego, mi je čisto vseeno kakšen status imaš pri Gapetu in kako si ga tukaj kvariš, mi je čisto vseeno katere droge uporabljaš ----> tukaj si čisto navaden trol.

Zato te še enkrat prosim: hitro odidi, pojdi, teci.

Hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #24 - 12.08.2015 at 23:37:39
 

Opa kaj se tako razburjaš za prazen nič, umiri se malo, kaj sem ti mogoče premočno stopil na tvoj navidezni rep, a si gledal preveč nasilnih filmov... Cheesy

Tam si vendarle lepo in jasno napisal -> "Drugače pa – na forumu lahko pišeš karkoli v zvezi s tematiko te strani."

Zato pa sem tu hotel nekaj vprašati v zvezi s to tematiko kajne, sicer pa so tam hrvati vse pisali v svojem jeziku, lahko bi jih kakšen dober članek tudi ti prevedel na tvojem blogu ali pa tu na forumu v našem jeziku in ne pričakuj da vsi slovenci res obvladamo njihov jezik ali pa tuj jezik...

Sicer pa si verjetno moje zgornje kratko vprašanje razumel čisto narobe ali pa zgleda da ga nič ne razumeš, zato bom še enkrat bolje vprašal, torej:

Ali lahko našteješ kaj oziroma katere stvari so za izpisat iz sistema in koliko skupaj jih je za izpisat iz sistema (eno ali več stvari...) v slovenskem jeziku da ne bo pomote?

In mimogrede, ne mi več pisat spet kakšne brezvezne bedarije o meni, ker me ne poznaš, razumeš Exclaim
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #25 - 14.08.2015 at 11:09:43
 
hhhh
ne komplicirat z egiči

izpiše iz sistema se usak posameznik
ti, js, ... vedno več nas ...
naravne osebe pač
stvari tuki nekak nimajo veze ... čeprow ... hiša ipd ... nwem kako bi to šlo no ...

kot prawm nastane pol problem da si zuni, da ti je sodelovanje z unimi ki so še notr do neke mere onemogočeno

moral bi bit zadost ljudi zuni in seveda bi moral bit povezani k bratje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #26 - 14.08.2015 at 20:10:25
 

gape se strinjam s tabo, to me prav spominja na tiste, ki imajo rižev čip v roki v am'riki in še kje drugje, taki potem res nimajo več svobode, podobno kot to počnejo v filmih Elysium, groza...  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #27 - 18.08.2015 at 14:28:48
 
OK, se opravičujem.

Iz sistema se lahko izpiše vsak sam. Se pravi, tvoja mama te ne more izpisat, če si polnoleten. Če nisi, potem te lahko izpiše. Ali pa, če si opravilno nespoisoben, te lahko izpiše tvoj  varuh ali kako se mu reče.

Ko se izpisuješ nisi posameznik in nisi oseba, ampak si človek, počutiš se človeka. Da si človek, dokažeš zapisnikom o rojstvu. Namreč, ko si se rodil, si bil človek: ko so starši dobili tvoj rojstni list, si postal oseba.

Kakšna je razlika med človekom in osebo? Oseba je del sistema (države) in je kot takšna podložna vsem zakonom (beri: pravilom) tega sistema (pa ostalih sistemov tudi, kadar se oseba nahaja v njih, ker ko oseba pride v neko tujo državo, mora upoštevati njene zakone, ker ima tuja država pogodbo z državo te osebe in po tej pogodbi je pač tako).

Človek je nad pravili sistema, se pravi, da ni podložen zakonom. Namreč, oseba s tem, ko na volitvah voli svojega poslanca, preda sistemu neke svoje določene pravice. Ampak stvar je v tem, da si sistem vzame še cel kup dodatnih pravic, ki jih ni mogel dobiti od volilcev, ker volilci teh pravic enostavno nimajo! Na primer, sistemu se zdi pravično, da ti neprestano jemlje tvoj denar. Temu se reče DDV, ali pa davek, ali pa dohodnina. Vprašaj se, od kod sistemu pravica, da t jemlje to kar je tvoje? Odgovor je: sistem ima sicer zakonsko pravico, se pravi, da je sistem sam naredil zakon-e, po katerem ti jemlje (krade) tvoj denar, ampak, sistem nima nobene moralne pravice, da bi to naredil. Nima pa moralne pravice zaradi tega, ker mu vsi volilci skupaj niso mogli dati te moralne pravice, preprosto zato, ker nihče od njih nima te moralne pravice. Kako naj jo potem preda naprej?

V našem vesolju obstaja en temeljni zakon, po katerem ti nihče ne sme nič narediti, če tega ne dovoliš. Če ti kljub temu karkoli naredi proti tvoji volji, jih bo dobil po pički tako, da mu nič ne bo jasno (pa prosim, ne zdaj spraševat če antilopa dovoli levu, da jo ubije [ja, v bistvu mu dovoli]...) Dovoljenja se da na različne načine, ni treba, da podpišeš dovoljenje ali pogodbo ali kaj podobnega. Dovolj je, da se strinjaš s tem, kar nekdo začne delati - pa se že strinajš s tem, kar ta nekdo namerava. [če se antilopa ne bi strinjala s tem, da jo lev preganja, je lev - karmično gledano - ne bi smel preganjati. Ker pa začne bežati pred levom, s tem dejanjem sporoča: strinjam se s tvojo igro, lev! Če me ujameš, me lahko poješ!!]. V našem primeru je tako, da se strinjaš s tem, da ima sistem vso pravico s tabo početi karkoli želiš, že zato kes ne izraziš svojega nestrinjanja.

Torej, dokler si oseba, si del sistema in sistem ima vso zakonsko in moralno pravico, da dela s tabo karkoli želi. Zato je treba stopiti iz sistema, in sicer na način, kot ga je predpisal sistem.

To pomeni, da moraš za svoj izstop iz sistema uporabljati vse zakonske principe, ki jih uporablja sistem.

Prva stvar je, da si pridobiš zapisnik o svojem rojstvu. Kot sem rekel je to dokaz, da si se rodil kot človek.

Nato moraš sistemu jasno in glasno povedati, da si človek in ne oseba, in dakot človek ne priznavaš nobenega zakona/pravila sistema (ne tistih, ki so že in ne tistih, ki šele bodo) in da sistemu daješ nek prekluzivni rok, v katerem mu (sistemu) daješ možnost da ti dokaže, da nimaš prav. V kolikor ti sistem v tem prekluzivnem roku tega ne dokaže, pa je čisto vseeno iz kakšnega razloga, to pravno-formalno pomeni, da se strinaj s tabo, torej, da si človek in da za tebe zakoni ne veljajo. To tudi pomeni, da sistem nikoli več (!) ne bo imel pravice, da bi ti oporekal, da si človek. In to pomeni, da ti nihče iz sistema ne more in ne sme soditi ali te na kakršenkoli drug način povezovati/podrejati sistemu.

Ampak to ne pomeni, da kot svoboden človek ne smeš sistema uporabljati! Seveda lahko hodiš v trgovino (kjer pač plačuješ DDV, ker je v začetni fazi pač tako), lahko greš k zdravniku, lahko greš s prijatelji na piva, otroci lahko hodijo v šolo, itd. Ampak, noben policaj ti nima pravice upičit kazni za prehitro vožnjo. FURS nima pravice, da ti pošlje odmero za stavbno zemljišče ali da moraš plačati dohodnino... pravzaprav, če sem natančen, FURS ima pravico da ti pošlje karkoli, ampak ti imaš pravico, da tega ne upoštevaš. Če pride stvar na sodišče (na katero si tudi vložil izjavo o izstopu iz sistema), najprej vprašaš sodnika, naj ti dokaže, da ima pravico da ti sodi - in se pozivaš na Izjavo, ki je v arhivih sodišča.

Upam, da sem nakazal smer.

Je pa še nekaj: ko izstopiš iz sistema, sprejmeš polno odgovornost za vsa svoja dejanja! V Zagrebu je je človek (!), ki več ne registrira svojih avtomobilov. Naredil si je svoje tablice in se vozi naokoli. Ampak, če bi se mu bog-ne-daj zgodilo, da bi zbil kolesarja, potem tu ni nobene zavarovalnice, ampak bi bil popolnoma odgovoren za to in bi kolesarju moral izplačati odškodnino, za kakršno bi se (on in kolesar) dogovorila.

Skratka, popolna odgovornost za vsa svoja dejanja!

Na enak način, kot bi se ta človek in kolesar dogovorila za odškodnino, se svoboden človek dogovarja o vsem, kar ga zadeva (ne mi tu obračat pomena, prosim Wink) z ostalimi ljudmi, pa tudi z osebami. Z vsakim posebej. O vseh medsebojnih odnosih.

Ja, priznam, na začetku je to kar mukotrpno delo. Ampak potem se čez čas stvari iskristalizirajo in svoboden človek točno ve, kakšen odnos ima s kom. In ker verjetno ni neumen, ima človek le minimalno število pravil - in pozna jih vsa! Ne pa tako kot zdaj, ko sploh ne vemo, kateri zakoni nas obvezujejo...

Ta pravila je treba jasno povedati in obe strani se morata z njimi strinjati!

So pa tudi pravila, ki jih človek določi sam, pa se morajo vsi ostali strinjati z njimi. Ni ravno veliko takšnih situacij. Na primer, če človek na mejo svoje posesti obesi napis: "Prehod prepovedan. Kdor tega ne upošteva, bo ustreljen" in ta napis vidijo vsi, potem se vsak, ki gre čez to posest, strinja s tem pravilom, se pravi da se strinja, da bo ustreljen. Če se z njim ne strinja, pač ne gre na to posest. Tako preprosto je to. (pa ne se mi, prosim, obesit na to, češ da je neumo)

Neka skupnost svobodnih ljudi lahko sprejme svoje zakone/pravila. Vsi sodelujoči se jih morajo držati v okvirjih, ki so določeni v teh zakonih/pravilih. Lahko sprejemajo tudi zakone/pravila, ki se tičejo sodelovanja z drugimi skupnostmi ljudi, na primer.

Verjetno se sprašuješ, v čem je pa potem razlika med tem sistemom, če ustvariš nov sistem?

Razlika je fundamentalna. Razlika je v tem, da v našem sistemu nekdo (poslanci) sprejemajo zakone, s katerimi se ne strinjamo, za katere sploh ne vemo, da obstajajo. Ljudje (svobodni ljudje) se strinjajo z zakoni, s katerimi se strinjajo. Ja, vem, hecno se sliši, ampak ne vem kako to drugače napisati. Mogoče tako, čeprav se sliši še bolj nenavadno: če se svobodni človek ne strinja z nekim pravilom, mu ga ni treba upoštevati (čeprav to pomeni, da mora vse člane skupnosti svobodnih ljudi obvestiti o tem). Ali pa je treba vsa pravila sprejemati s konsenzom. Ne vem, nisem se ukvarjal s tem, to so v tem trenutku malenkosti, ki se bodo pravočasno porihtale.

Kar me pripelje do druge razlike med našim sistemom in sistemom, ki ga lahko ustvarijo svobodni ljudje: iz tega drugega lahko kadarkoli in brez težav izstopiš (kar pri našem trenutnem sistemu očitno ni tako)

Je zdaj razumljivo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #28 - 29.08.2015 at 17:47:18
 
Stvari se pri naših južnih sosedih premikajo. Premaknile so se v mainstream medije.

Portal dnevno.hr http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/jurcevic-otkrili-ste-najvecu-mogucu-veleiz... piše o tem, na kar je portal Zvono Istine že dalj časa opozarjal: ker so vsi hrvaški uradni pečati v neskladju z zakonodajo, je takorekoč vse pri njih nelegalno. Vključno z vsemi obsodbami sodišč.

Pri nas zakon o pečatih ni več veljaven, je pa do pred relativno kratkim še bil. Kar pomeni, da je v vseh letih obstoja tega zakona tudi pri nas bilo vse skupaj nelegalno, saj je na vseh uradnih pečatih pisalo isto kot piše tudi danes: REPUBLIKA SLOVENIJA. In to seveda pomeni, da vse skupaj počiva na nelegalnih temeljih in je zaradi tega - nelegalno.

V tiskani izdaji 7dnevno (ki je najbolj bran politični časopis pri južnih sosedih) z dne 28. avgusta 2015 so naredili korak naprej (ker ne znam vstaviti slike, bom prepisal...)

nadnaslov: Republika Hrvatska postala korporacija!
naslov: TKO UPRAVLJA DOMOVINOM?
podnaslov: "REPUBLIKA HRVATSKA" ima i OIB pod kojim je zavedena u bazu podataka trgovačkih društava, a ima i vlastitu adresu - Trg Svetog Marka 2, što u pravnom smislu znači da nadležnost REPUBLIKE HRVATSKE vrijedi samo na toj adresi

Za tistega, ki ne razume hrvaščine:
Republika Hrvaška je postala korporacija!
KDO UPRAVLJA Z DOMOVINO?
"REPUBLIKA HRVATSKA" ima tudi OIB (o tem, kaj je to OIB malenkost kasneje) pod katerim je zavedena v bazo podatkov o podjetjih, ima pa tudi lasten naslov - Trg Svetog Marka 2, kar v pravnem smislu pomeni, da pristojnost REPUBLIKE HRVATSKE velja samo na tem naslovu

Kaj je OIB? Citiram(http://www.porezna-uprava.hr/HR_OIB/Stranice/sto_je_OIB.aspx):
Osobni identifikacijski broj (OIB) je stalna identifikacijska oznaka svakog hrvatskog državljana i pravne osobe sa sjedištem u Republici Hrvatskoj
Pa še prevajam: Osebna indentifikacijska številka (OIB) je trajna identifikacijska oznaka vsakega hrvaškega državljana in pravne osebe s sedežem v Republiki Hrvaški

Zdaj pa te opozarjam na eno "malenkost": bodi pozoren na zapis "Republika Hrvatska" in "REPUBLIKA HRVATSKA"!!!

Očitno je, da je REPUBLIKA HRVATSKA čisto navadna firma... in ne verjemi mi, ampak preveri: tudi REPUBLIKA SLOVENIJA je čisto navadna firma... za razliko od Republike Slovenije, katero so nam ukradli.

Članek, ki govori o tem (skupaj s povezavami - a le za hrvaško govoreče!) je tukaj:http://zvono-istine.org/a-koliko-kosta-znanje/
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #29 - 01.09.2015 at 10:28:53
 
Skratka, en sistem zamenjaš za drugega. S tem, da moraš tega drugega v bistvu še zgraditi. V bistvu se strinjam za gapetom; pravzaprav bi se moralo nabrati dovolj kerlcev, ki imajo dovolj nategovanja trenutnega sistema in si narediti svojega.
Ampak ..., potem je problem s storitvami, trgovino, resursi .... Veliko sreče!

(ampak argumentacija oz. "filozofska" podlaga za izpis je pa za vola ubit  Cheesy )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3