Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 27242 times)
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

IZPIS IZ SISTEMA
21.07.2015 at 17:13:37
 
To je prostor za diskutiranje teksta na odjavise.wordpress.com

Torej si najprej preberi tekst tam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #1 - 23.07.2015 at 08:08:41
 
Zgleda, da je treba tekst objavit tudi tukaj. Pa poskusimo. V več fazah, ker ima več besed kot je tu dovoljenih znakov...


IZPIS IZ SISTEMA

Ta stran je namenjena tistim, ki imamo dovolj.

In želimo nekaj narediti, nekaj konstruktivnega, ne pa da se brezplodno zapletamo v sistem.

Ta stran je namenjena tistim, ki se želimo odjaviti iz sistema.

Vsi drugi prosim pojdite drugam.



***

***

Za razumevanje te strani moraš razumeti angleški in hrvaški jezik. Zakaj? Zato, ker ne želim odkrivati tople vode. Če pa koga mika prevajanje in bo naredil dober prevod originalnih tekstov – ja, potem pa jih bom postavili sem.

Prosim, pojdi po vrsti, da bo vse skupaj imelo smisel. Če boš preskakoval stvari, potem ti bodo manjkali podatki in vse skupaj ne bo logično. In če ne bo logično, ne bo razumljivo. In če ne bo razumljivo se ti bo zdelo neumno in bo prekrasna možnost za osvoboditev od sistema padla v vodo. Brez veze!

***

Najprej dajmo ugotovit, kaj sistem sploh je.

Sistem je tisto, kar se nam na zunaj kaže kot država in njen represivni/regulatorni aparat. Sistem so zakoni. Sistem je tisto, kar te drži za vrat, ravno toliko nad vodo da ne utoneš, ampak ne dovolj visoko, da bi lahko svobodno zadihal. In potem te molze. Davkarija, banke… karkoli in vse, vse je del sistema.

V sistem padeš takrat, ko tvoji starši postanejo ponosni lastniki tvojega rojstnega lista. Rojstni list je dokument, da si registriran. In tu se začne vse sranje, ki se ti dogaja. Ker si od tega trenutka dalje last države in ta lahko počne s tabo karkoli se ji sprdne.

Ne verjameš? Potem pa si vzami par minut in se spomni zgodb tako imenovanih malih ljudi, ki so neprestano po medijih. Poglej jih z drugimi očmi, z drugega zornega kota. Ker so last države, država z njimi počne kar želi.

Da ne bom odkrival tople vode, kot sem rekel, bom tukaj objavil serijo, ki temelji na elektronskih sporočilih. Za začetek bodo čisto v redu.

Mogoče bi mi rad poslal kakšen mail? Ne bo šlo, nimam maila. Imam pa forum na http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1437491617/0#0. Pravzaprav, imamo forum. Če zgornja povezava ne dela, potem najdeš forum tako, da greš na www.gape.org, potem klikneš Svet pogovorov, potem klikneš Kako spraviti Slovenijo na pravo pot (čeprav, priznam, to ni najboljša izbira, ha ha ha!), potem klikneš IZPIS IZ SISTEMA – in to je to.Ta forum ni moderiran, vsaj jaz ga ne moderiram – ampak, obstaja administrator, ki ima svoja pravila in prosim te, da se jih držiš. Drugače pa – na forumu lahko pišeš karkoli v zvezi s tematiko te strani.

Še to: ta stran se bo le malo spreminjala. Mišljena je kot skupek relevantnih dokumentov, ki te vodijo do odjave iz sistema. Temelji na hrvaški spletni izobraževalni platformii Zvono Istine http://zvono-istine.org/ katere administratorji so našli pot iz sistema, ven. Ja, res je: pravno-formalno se lahko odjaviš iz sistema! Na tej izobraževalni platformi lahko najdeš še kaj več, če te zanima. Še mnogo več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #2 - 23.07.2015 at 08:25:30
 
Pa začnimo. Najprej si, prosim, poglej ta video:

https://www.youtube.com/watch?v=hh7XDg-L2hs

Zdaj si, prosim, poglej še ta video:

https://www.youtube.com/watch?v=p0Mvual7Izk


Na vprašanja Kaj lahko naredimo v praksi moram povedati, da je to približno tako kot vožnja z avtomobilom: najprej potrebuješ teoretično osnovo, šele nato lahko sedeš za volan - in kar nekaj časa bo trajalo, da boš dober voznik! Tudi tukaj je najprej potrebna teoretična osnova, šele zatem postane uporabna v praksi. Očitno smo še vedno pri osnovi...
Tukaj je današnji izobraževalni video, tokrat je malo daljši, ampak vreden ogleda; daje nam pogled na vsakdanje, nam vsem same po sebi umevne stvari iz čisto drugačne perspektive:

https://www.youtube.com/watch?v=NK8Coj0-YVk

Za tiste, ki bi predstavljeno tematiko radi malo bolj natančno naštudirali, je na voljo knjiga The Most Dangerous Superstition (avtor Larken Rose, ki briljira v gornjem videu):

https://www.dropbox.com/s/l40lpd6fd1k6v3p/The%20Most%20Dangerous%20Superstion.pd...

V videu in knjigi je sicer govora o ZDA, vendar, ali si dovolj star, da se spomniš Balaševića, ki je v svojem prvem hitu lepo zapel: Princip je isti, sve su ostalo nijanse... isto velja tudi za našo državo. In vse ostale države.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #3 - 23.07.2015 at 08:29:21
 
Ali veš, da so od Božiča 2012 pravo-formalno ukinjene vse države sveta (vključno z našo) in vse multinacionalke tudi, in vse ostale firme – vključno z doo-ji in sp-ji? Ne? Se ti zdi, da vse teče po ustaljenih tirnicah? Na nek način imaš prav, vendar je to le na videz, le inercija, v kateri skušajo zakrpati ali na novo postaviti sistem.

Vabim te, da si prebereteš intervju (v hrvaščini) na spodnji povezavi, pa ti bo kapnilo kaj se dogaja in kako. Seveda pa te prosim, da ne verjameš temu intervjuju in si sam poiščeš relevantne podatke!

http://www.bruskin.me/intervju/misakvalter

Ker je ta intervju že izginil z Nexusove strani se bojim, da bo izginil še iz te povezave – zato ga spodaj podajam v celoti:

Intervju: Vladimir Perić-Valter i Krešimir Mišak: Od 25.12.2012. smo slobodni, nitko vam nije rekao?

OPPT je neobična kratica za koju je mali broj ljudi čuo, ali niti taj mali broj ljudi ne razumije u potpunosti o čemu se radi. Znam to, jer sam ja bio jedan od tih koji su čuli za pojam, letimično posjetio stranicu oppthrvatska.org, ali nikako nisam uspio pohvatati konce. Sve do ovog razgovora, koji sam odlučio napraviti najviše za sebe, jer sam osjećao da se tu krije u najmanju ruku intrigantno, a u krajnjoj instanci – važno. Bilo je potrebno malo raščistiti teren, razjasniti pojmove za koje nikad nisam čuo, postaviti pitanja koja nikad nisam postavio, ali išlo je lako i brzo, zahvaljujući Vladimir Periću-Valteru, članu neformalne skupine administratora spomenute stranice, kojeg vam predstavljam u retcima koji slijede.

Napisao: Krešimir Mišak

U ovom intervjuu (uf, istina je da sam se otelio dok sam ga poskid’o u pisanu formu) saznat ćete što je to OPPT i bit će objašnjeno da se doista dogodilo nezamislivo – korporativni sustav u kojem živimo i koji je i sve države, uključujući i našu, pretvorio u korporacije koje su odgovorne jedino univerzalnom trgovačkom zakonu, a ne ljudima (koji su također pretvoreni u korporacije, bez svog znanja) – taj svjetski sustav doista je zakonskim putem stavljen izvan zakona 25. prosinca 2012. godine. Moglo bi se reći, slobodni smo, ali to još ne znamo…

VLADIMIR: Na tu temu OPPT-a sam naletio prvi dan kad je bila objavljena na nekim nezavisnim stranim medijima, na blog-stranicama i budući da sam veći prije toga nekakve srodne stvari bio poduzeo odmah mi je bilo jasno o čemu se tu radi. A sam OPPT, to je jedna pravna struktura – ta kratica znači One People’s Public Trust – formirana je, odradila je svoj posao i nakon toga je rasformirana, nakon što su napravili to što su napravili. To što su napravili jest da su na zakonit način poništili svjetske korporacije, vlade koje su korporacije, kompletni financijski sustav pomoću nečega što se zove Uniform Commerical Code ili UCC. Dakle to je nekakav komercijalni zakon koji vrijedi na čitavom planetu.

ŠOKRE: Čini se da se dosta duboko stiže kad se krene istraživati našu stvarnost, do stvari o kojima nikad ili rijetko kad razmišljamo…

VLADIMIR: Stvari se otvaraju jedna za drugom i koliko je – kako Ameri znaju reć’ –duboka zečja rupa teško je za reći. Mi koji smo počeli raditi oko ovoga i koji smo shvatili što se zapravo dogodilo kao posljedica dokumentacije OPPT-a već imamo nekakvu raniju povijest vlastitih interesa u kojoj smo istraživali razne segmente društva ili korporativnog svijeta i pravnih fikcija itd, tako da smo imali već neko predznanje i temelj. Već smo zapravo ušli u tu zečju rupu do neke razine. I onda kad se pojavio OPPT nekima od nas je odmah kliknulo da je to zaista tako, da je to istina. Kad je čovjekova svijest spremna da nešto prihvati, onda informacija sama nađe put do tebe i onda su se novi smjerovi počeli otvarati tako da je teško reći koliko je ta rupa duboka.

ŠOKRE: Prije nego što smo započeli snimati intervju rekao si da su temelji stvarno duboki i da smo mi u zgradi od sto katova i spuštamo se dolje do 20, 15, 1, a gdje je još podrum, pa podzemne etaže, a temelji…

VLADIMIR: Pa je, mislim, povijest čovječanstva je izuzetno duga i teško je reći gdje je početak.

ŠOKRE: Krenimo redom, da rastumačimo neke pojmove. UCC – Uniform Commerical Code – kako bi se to prevelo na hrvatski, što je to i koja je njegova povijest?

VLADIMIR: Povijest UCC-a seže otprilike 6000 godina – naravno, on se tada nije zvao tako. Nekakvi prvi zakoni koji su napisani su uvijek bili trgovački zakoni. Kad čovjek čita te prastare trgovačke zakone, onda vidi da su oni bili izuzetno časni i izuzetno moralni i da se čovjek zaista na njih mogao osloniti.

ŠOKRE: Po čemu su bili časni i moralni?

VLADIMIR: Zato što su na vrlo jasan način definirali kako se dvije strane u nekom trgovačkom odnosu trebaju ponašati jedna prema drugoj. Tako da bi to uvijek bila, kako se to danas kaže, win-win situacija. Istina služi kao temelj tog zakona. Istina je i danas suverena u trgovini. Zatim, čast, načelo jednake vrijednosti činidaba itd… Tih postulata ima jedno desetak, i na njima su se temeljili ti trgovački zakoni. Kako je trgovina razvojem civilizacije i društva postala izuzetno kompleksna, došlo je do razvoja novih zakona. U jednom trenutku u našoj povijesti, kako su se počeli razvijati morski putovi i pomorska trgovina, a i danas se većina svjetske trgovine odvija morskim putem, postalo je jasno da se mora napraviti nekakav zakon koji će vrijediti svuda na planeti. To je nešto što se zove međunarodni pomorski trgovački zakon ili na engleskom Maritime Admiralty Law. Štos je u tome da taj zakon vrijedi u svim vodama. Dakle, Hrvatska ima svoj pomorski zakonik, Albanija isto tako, svaka pomorska država ovog svijeta ga ima, pa kako bi se trgovina nesmetano mogla odvijati…Ne može brod koji se nalazi u vodama Hrvatske i sad promijeni teritorijalne vode odraditi svoj posao u nekom razumnom vremenu kad bi upao pod nekakvu potpuno drugačiju nadležnost ili pod nekakve potpuno drugačije zakone. Štos je u tome da su, primjerice, hrvatski i talijanski pomorski zakonik praktički isti, kao i brazilski itd. Na taj način su se zakoni unificirali kako bi se olakšala trgovina na čitavom svijetu. Sam UCC (Uniform Commercial Code) kao takav je nastao na svim tim temeljima. To je izvorno američki zakon, to je jedinstveni trgovački zakon, tako nekako, ne znam kako bih ga točno preveo na hrvatski. Njega su ratificirale više-manje sve američke države. Međutim, lukavi Ameri su uveli u taj zakon nešto što se zove Principal Agent doktrina.

ŠOKRE: Kako bi to preveo?

VLADIMIR: Upravo tako. Principal Agent. Evo, recimo, firma za koju radiš je agent firmi koja ju je osnovala. Zatim, ta firma koja je osnovala tvoju firmu osnovala je još stotinu drugih firmi. I to je, recimo, jedan korporativni sustav. Principal Agent doktrina kaže da, ukoliko si ti bilo koji segment tog sustava o nečemu obavijestio, to znači da je automatski čitav sustav, prema zakonu, o tome obaviješten. Dakle, ako sam ja sad tebi nešto rekao, službeno, na neki službeni način, ti si kao agent svog principala koji bio tvoj šef dužan njega o tome izvijestiti ako smatraš da se radi o nečemu što bi on trebao znati, nečemu što izlazi iz nekakve tvoje nadležnosti o nečemu o čemu ti odlučuješ unutar svog radnog mjesta. Isto tako, ako se to tiče onih koji su ispod tebe, moraš i njih obavijestiti. Jer ako nekakav spor dođe do suda ti ne možeš reći ‘pa ja nisam bio obaviješten’. Zato što ti jesi bio valjano obaviješten. To je izuzetno bitno u tom korporativnom svijetu, a mi živimo danas u takvom svijetu. Zapravo, živjeli smo, zakonski više ne živimo, ali taj korporativni sustav i dalje, kao što vidimo, svugdje oko nas funkcionira. 99 posto zakona se odnose na vlasništvo ili na neku komercijalnu djelatnost.

UKIDANJE SUSTAVA

ŠOKRE: Zašto kažeš da smo živjeli u takvom sustavu,ali da više ne živimo?

VLADIMIR: Zbog toga što je OPPT zakonito ukinuo taj sustav u prosincu 2012. godine. Oni su upravo iskoristili jedan od alata korporativnog sustava – a to je UCC – kako bi valjano obavijestili čitav taj sustav o tome, što ću kasnije objasniti.

ŠOKRE: U redu, vratimo se korak natrag. Ako sam dobro shvatio, ako ti obavijestiš firmu koja je dio mreže od par stotina tvrtki koje imaju zajedničku tvrtku-majku, ti si praktički obavijestio sve tisuće tvrtki koje čine tu formaciju?

VLADIMIR: Tako je. Dakle, to je Principal Agent doktrina. I to je nužno u korporativnom svijetu. Sad zamisli neku bankarsku korporaciju ili financijsku instituciju koja ima hrpetinu svojih podružnica. Možemo uzeti bilo koji naš lokalni primjer, bilo koju banku u Hrvatskoj koja ima poslovnice ovdje ili ondje ili je kupila neke tvrtke. I sad neka od tih njihovih podružnica ili poslovnica napravi neko sranje, kužiš? Tko je odgovoran ako nema Principal Agent doktrine? Razumiješ? Dakle, korporacija ne može oprati ruke od odgovornosti upravo zbog toga. I Principal Agent doktrina je jedna od najbitnijih stvari koja se nalazi u UCC-u. To je jedan od korporativnih alata koji je na snazi i možda malo da proširim – ja sam se jako dugo mučio shvatiti kako to da se UCC primjenjuje u Hrvatskoj. To je bilo pitanje koje me mučilo mjesecima. Nisam mogao naći odgovor. Pokušavao sam pronaći nekakav papirnati trag i naposljetku sam i uspio na vrlo jednostavan način. Prijavio sam se na centralnu stranicu registra UCC-a u Washingtonu i kupio neke dokumente koje je unutra unijela Republika Hrvatska, platio svaki od njih četiri dolara, tako da sam na vrlo jednostavan način vidio da je Hrvatska priznala nadležnost UCC-a i da priznaje nadležnost UCC-a u svojim međunarodnim poslovima koje je, recimo, imala s Republikom Slovenijom. To je jedna stvar. Zatim, sav taj sustav je povezan. Hrvatska je članica Ujedinjenih naroda, pa su Ujedinjeni narodi osnovali nešto, pa je tu Banka za međunarodna poravnanja kao središnja banka svih središnjih banaka na planetu. I naš bankarski sustav je preko Hrvatske narodne banke, koja izdaje licence za rad bankama, opet povezan s Bankom za međunarodna poravnanja. Ono što je OPPT napravio jest da je iskoristio UCC i Principal Agent doktrinu kako bi čitav taj korporativni sustav isključio, a o tome da je naša država u jednom trenutku pretvorena u tvrtku možemo malo kasnije pričati. Dakle, oni su naciljali Banku za međunarodna poravnanja kao vrh tog nekog financijskog sustava s kojom je čitava planeta povezana preko UCC-a. Preko njih su zakonito obaviješteni i svi ostali. Ono što treba napomenuti je da čelnici država-korporacija znaju o tome apsolutno sve. Oni znaju što se dogodilo, ali budući da ne znaju što napraviti, sustav i dalje funkcionira po inerciji ili, ja to volim reći, kao picek kojem ste odfikarili glavu a on i dalje trči po dvorištu jer ne zna da je mrtav. To je ono što se dogodilo sa korporativnim sustavom.

ŠOKRE: Spomenuo si da su Amerikanci primijenili pomorsko trgovačko pravo i digli ga na razinu nečeg što vrijedi i tamo gdje nema mora, na kopnu…

VLADIMIR. Ne, to je prvi napravio Vatikan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #4 - 23.07.2015 at 08:30:47
 
ŠOKRE: Je li to vezano uz činjenicu da na sudu u SAD-u teoretski možeš birati da ti se sudi po običajnom pravu ili pak, gledajući je li zastava optočena zlatnim obrubom, možeš vidjeti da ti se sudi po pomorskom pravu?

VLADIMIR: Pisali smo i tome na našoj platformi. Između ostalog, sve je to povezano. Dakle, anglosaksonske zemlje imaju nešto što se zove Common Law. On se temelji na Magna Carti iz 1215. godine gdje se spominju ljudi koji su tamo definirani kao Free Men on the Land. Svi trgovački zakoni su zakoni voda. Ako sam ja na tlu, kako se meni može suditi prema zakonu koji vrijedi na vodi? Ali to je korporativni zakon, on mora biti takav kako bi…

ŠOKRE: Drugim riječima, on je s mora prešao na kopno tako što su prve prave korporacije bile pomorsko- trgovačke a kasnije, kad su nastala, nazovimo to tako, kopnene, preuzele su logiku pomorskih? Može li se tako pojednostaviti? Ili ne može?

VLADIMIR: Evo sad ćemo o dubini te zečje rupe. Pokušat ću, ali ne znam hoću li uspjeti, znaš, toliko se informacija slilo u mene u zadnjih godinu dana da ću možda malo skakati lijevo-desno. Dakle, u jednom trenutku smo iskopali papinsku bulu pape Bonifacija VIII iz 1302. godine, to smo isto objavili, a ta bula je temelj današnjeg modernog korporativnog sustava. To je jedna od možda najstrašnijih dokumenata koje je Vatikan izdao. Naime, kaj su rekli dečki u Vatikanu? Opet je iskorišteno staro trgovačko pravo. ‘Ajde da to pokušam pojednostavit’ ovak': ja kažem da si ti meni dužan lovu. Ti kažeš…recimo, ti ne kažeš ništa. Ja ti opet kažem, čuj, ti si meni dužan lovu, vrati mi lovu. Ti opet ne kažeš ništa. Ja ti treći put kažem da si mi dužan lovu, ti ne odreagiraš, a ja, recimo, imam svjedoke da ti ništa nisi rekao, da si se naprosto okrenuo na drugu stranu i otišao. Ja te odfuram na sud i kažem ‘ja sam njemu tri puta rekao da mi je dužan lovu, a on nije reagirao i ja zahtijevam zadovoljštinu. Imam svjedoke, evo Štef, Jura i Pero su to čuli, a on se oglušio na moj zahtjev’. Dakle, neosporena izjava u trgovini postaje istina. Vatikan je to prvi napravio papinskom bulom Unam Sanctam Ecclesiam. Kaže ta papinska bula, ‘nekoć davno bio je potop i svi ljudi su bili izgubljeni na moru. Svi su umrli. Jedini suhi dio koji je postojao bila je Noina arka. Noina arka je bila prva crkva. I kada se voda povukla, budući da su svi nestali na moru, ta crkva je rekla ‘sva ova zemlja je moja, sve. Apsolutno sve je moje’. I nitko to nije osporio. Tako da je sam Vatikan udario temelje tog korporativnog sustava koji je danas naprosto premrežio svaki aspekt ljudskih života. Nakon toga su bile još dvije papinske bule koje su sve to učvrstile, u razmaku od nekih 150 godina, ne bih sad ulazio u to, sve smo to napisali na našoj platformi oppthrvatska.org, tako da ljudi sami mogu to potražiti, da ne idem sad previše u tu temu jer ako krenemo nećemo se vratiti. Dakle, tu su nekakvi temelji. Onda imaš nešto što se zove Cestui Que vieact iz 1666. godine iz Velike Britanije. Ali pitao si za Freemen-e i za resice na zastavama i da ti u Americi možeš odabrati hoće li ti se suditi ovako ili onako. Ha. Stvar je u tome da čovjek kad dođe na sud on zapravo ne zna gdje se pojavio i ukoliko ne razgovarate na sudu na jednaki način kao što razgovaraju oni, ukoliko ne razumijete potpuno što se tamo događa, oni će vas prije ili poslije uspjeti uvući u ugovorni odnos i pod svoju nadležnost. To je ono što se mnogim ljudima događa. Dean Clifford je trenutno u zatvoru, možda si čuo za njega, to je jedan od tih ljudi, Free Men on the Land. Santos Bonacci je drugi, koji je bio u zatvoru sad prije nekoliko dana, pa je izašao, nisam još proučio što se s njim dogodilo, bio je neki intervju s njim objavljen.

ŠOKRE: Zašto su ti ljudi u zatvoru?

VLADIMIR: Ha, gledaj, oni su neki od tih ljudi koji se upravo pozivaju na običajno pravo. Ne priznaju nadležnost vlade nad njima kao živim ljudima i oni se između ostalog pozivaju na sve te dokumente koje sam spomenuo ‘Magna Cartu’ iz 1215. godine koja vrlo precizno i vrlo jasno objašnjava koja su prava slobodnog čovjeka.

VELIKA SLOVA-MALA SLOVA…

ŠOKRE: To je zapravo ključno pitanje. UCC regulira odnose među korporacijama. Mi sebe doživljavamo kao slobodne ljude, pojedince. Nitko od nas samog sebe ne doživljava kao korporaciju. Kada je odnos između ljudi korporacija postao odnos između dvije korporacije? Drugim riječima, kada je to čovjek postao korporacija a da nije ni znao? I ako je to tako, kroz koje dokumente je to formalizirano?

VLADIMIR: Prvo što će ljudi primijetiti je svoje ime na dokumentima koje je napisano velikim slovima. To ćete pronaći u apsolutno svakom dokumentu koji vam je izdala država-korporacija. Važno je razlučiti razliku između toga što piše na tom papiru i onoga što mi jesmo. Temelji toga kreću tamo još od Zakona od federalnim rezervama 1913. godine, kad je FED osnovan, prije 101 godinu, pa zatim do 1933. kad je postalo uobičajeno da se ljudima izdaju, opet po njihovim zakonima, rodni listovi. Svatko je morao imati rodni list. Sve je krenulo od tog rodnog lista. Rodni list je jedan od ključnih dokumenata iz kojeg se derivira pravna fikcija koja se onda zove osoba, fizička osoba, pravna osoba, građanin, državljanin, porezni obveznik…

ŠOKRE: Znači, rodni list nije tek nekakva evidencija da postojimo. Ulaskom u evidenciju smo mi i dio sustava koji nas evidentira.

VLADIMIR: Tako je. Stvar je u tome što se to dogodilo bez potpunog znanja i obrazloženja našim roditeljima. Svi mi imamo roditelje koji su se jednog trenutka pojavili u nekakvom uredu da registriraju svoje dijete. Registrirati znači prenijeti vlasništvo nečega nekom drugom.

ŠOKRE: Doista to znači? Ja sam mislio da registrirati znači prijaviti da nešto postoji. Registriram automobil, ali on je i dalje moj…

VLADIMIR: Regis – kraljevo…

ŠOKRE: Doduše, smijem ga voziti samo ako je registriran, inače ne…

VLADIMIR: Ja bih to malo drugačije gledao. Ako je auto registriran onda ti ga onaj kod koga si ga registrirao ima pravo uzeti i od njega napraviti jednu malu metalnu kockicu.

ŠOKRE: Pa ima li netko pravo to učiniti s mojim autom?

VLADIMIR: Pa, ima. Imaju li pravo oduzeti tvoju imovinu? Oni mogu zaplijeniti taj auto zato što ga nisi registrirao, ali ti si ga već jednom registrirao, dakle implicira se da je to njihov auto. I to je to, čim ti nešto registriraš, ti recimo registriraš svoju imovinu kod zemljišnog ureda, pa oni imaju evidenciju da je nešto registrirano kod njih, onda oni možda jednog trenutka odluče donijeti nekakav ”zakon” – o čemu se veći kod nas jedno dulje vrijeme priča – da tu imovinu koja je registrirana kod njih oni oporezuju. Tko su oni da to mogu napraviti? Zašto je nešto što je čovjek stvarao svojom energijom, svojim rukama, svojom mukom i svojim znojem, odjednom postalo predmet nečega na što bih ja nekome, umješaču, nekoj trećoj strani, koja nikakve veze sa time nikad nije imala, s produktom mojih ruku, rada i energije, zašto bih ja morao njima plaćati? Pa odgovor je vrlo jednostavan – zato što sam to registrirao. I to više nije moje. Uvijek je prisutan problem vlasništva. Mi nismo vlasnici ničega. Mi nismo vlasnici ove odjeće koja je na nama.

ŠOKRE: To mi moraš malo bolje objasniti. Evo, siguran sam da s ovim hlačama mogu napraviti što god želim, spaliti ih, uništiti, baciti, pojesti.

VLADIMIR: Možda da uzmemo kvalitetniji primjer. Misliš li da je neka novčanica koju imaš u svom novčaniku tvoja?

ŠOKRE: Tu bih se već složio jer na njoj piše Hrvatska narodna banka i da je ja koristim ali nisam je stvorio niti bez vrijednosti koju joj netko drugi propisuje ona za mene ima ikakvu korist.

VLADIMIR: Dobro, recimo da ti se dogodi slučaj da se nekome napravio nekakvu štetu i da završiš zatočen u nekakvoj tamnici, onda bi vidio da te hlače koju su na tebi nisu tvoje hlače jer više neće biti u tvom vlasništvu nego će ti biti dana nekakva zatvorska halja koju ćeš nositi, a gdje će te hlače završiti, o tom potom, ovisno o tome koliko ćeš vremena provesti u toj ćeliji.

ŠOKRE: Okej, shvatio sam poruku. Dakle, činom rođenja mi se registriramo. Spomenuo si velika slova. Zbog čega su ta velika slova toliko važna i zbog čega neki ljudi danas u svijetu inzistiraju da se pišu malim slovima ili na neke druge načine, recimo ne ‘Krešimir Mišak’ nego ‘Krešimir od Mišaka’.

VLADIMIR: Da, to su ti koncepti koje zagovaraju ljudi koji se bave Common Lawom ili običajnim zakonom. Pa i našem pravopisu je jasno i poznato kako se piše ime i prezime – samo prvo slovo je veliko, sva ostala su mala. Ako pak pogledamo zakon o trgovačkim društvima ili žig bilo koje firme vidjet ćeš da je on uvijek pisan velikim slovima. Dakle, nešto što je fiktivni entitet, koji nema dušu i tijelo, koji postoji samo kao sredstvo da se nešto postigne, on uvijek ima velika slova. To je pravna fikcija. Ona je kreirana s nekakvom svrhom da se pomoću tog entiteta, te pravne fikcije, nešto ostvari. Ono što je ljudima napravljeno jest da su kroz sustave propagande i čitavog tog svijeta koji nas okružuje zaboravili tko zapravo jesu. Evo, mogu li ja tebe jedno pitanje pitati? Misliš li da Povelja o ljudskim pravima UN-a ili Ustav Republike Hrvatske tebi daje nekakva prava?

ŠOKRE: Hm (…dugi muk…) Pa evo da pokušam odgovoriti na pitanje o kojem nikad nisam razmišljao. Što se tiče Povelje o ljudskim pravima UN-a , mislim da mi ona ne daje nikakva pravo, ona je samo deklaracija, nalik nekakvom proglasu. Što se tiče pak Ustava, s obzirom da sam primijetio da ljudi često presude kojima nisu zadovoljni osporavaju pomoću nekim ustavnih normi, rekao bih da Ustav nekad štiti prava. Sad je pitanje jesu li to prava ili tek neka međuzakonska igra? Opet, tamo piše da je Republika Hrvatska, ne znam država građana, znači da ona nam, kao, pripada. Ne znam. Pokušavam odgovoriti za potrebe ovog dijaloga (…smijeh…)

Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #5 - 23.07.2015 at 08:31:48
 
VLADIMIR: E, vidiš, to su neka jednostavna pitanja o kojima ljudi danas – kako si i ti rekao – ne razmišljaju. Ljudi misle da im njihova prava proističu iz tih nekakvih deklaracija koje je netko nekad donio isto kao što ‘freemani’ smatraju da je jednom netko napisao Magna Cartu i da sad njihova prava proizlaze iz toga ili se oni drže toga. Tamo piše, a budući da oni jesu živi ljudi, takvima se deklariraju, dakle ne deklariraju se kao pravne fikcije i zato su često u zatvoru…(smijeh). Neki od njih. Znaš, netko često pogleda tri videa na youtubeu i onda misli da zna što mu se može dogoditi u sudnici, a sudnica je vrlo nepredvidljivo mjesto, ne znaš tko ti je s druge strane, i onda se ljudima često dogodi da odgovore na nekakvo nevino pitanje na krivi način i eto te u zatvoru. Što se tiče jednostavnih pitanja i toga da ljudi misle da njihova prava proizlaze iz ustava i deklaracija, to nije točno. Onog trenutka kad smo se mi rodili, kad smo prvi put udahnuli zrak, mi smo stekli sva svoja prava. Država meni ne može dati nikakva prava koja ja već nisam imao, a samo ako malo razmisliš i počneš koristiti zdrav razum – država je proistekla iz čovjeka. Ako je država proistekla iz čovjeka, ona se hijerarhijski na razini stvaranja nalazi ispod čovjeka. Jedini način da bi ta država ili neka institucija te države mogla imati bilo kakvu nadležnost nad živim čovjekom iz kojeg je ona proistekla je suglasnost tog čovjeka ili pristanak ili prijenos određenih ovlasti na tu državu. Pravo pitanje je kako se to dogodilo. To se zapravo nikad nije dogodilo. To se samo implicira da se dogodilo, a sa svrhom da bi određene strukture moći korporativnog sustava – državni korporativni sustav, a imamo dokaze da je naša domovina pretvorena u najobičniju tvrtku… tvrtka ima samo jedan jedini smisao postojanja, a to je profit. I zbog toga je iz živog čovjeka napravljena pravna fikcija koja se zove osoba. Tragovi o tome su posvuda. To je čak vrlo jasno navedeno u Općoj deklaraciji o ljudskim pravima i u Paktu o građanskim i političkim slobodama. Mislim da je u jednoj članak 6, a u drugoj članak 16 koji jasno kaže ‘svatko ima pravo pred zakonom biti priznat kao osoba’. Sad si probaj zamisliti ovakvu situaciju. Jeste li vi taj? I sad taj netko tko te to pita pokazuje onaj komad plastike koji ti je izdala država – osobnu kartu i ti kažeš: ‘Da’. Zato što ne znaš što te zapravo pitao. On te pitao prihvaćaš li ti ulogu onoga koji će odgovarati za tu pravnu osobu.

ŠOKRE: A kad bih odgovorio sa ‘ne’?

VLADIMIR: Tu sad postoje razno-razne taktike. Ja nisam pristalica toga, ne bih nikad odgovorio da ja nisam taj. Ja bih prvo pitao ‘a tko si ti da mene bilo što pitaš?’. Dakle, to bi bilo moje prvo pitanje. Ako bih ja zdravim razumom zaključio da on ima pravo mene bilo što pitati, onda možemo razgovarati i dalje. Budući da nisam konfliktan čovjek, ne bavim se kriminalom i takvim stvarima, imam vrlo rijetke slučajeve da me to netko pita. Imao jesam jednu situaciju prije nekoliko mjeseci gdje sam nešto kombinirano napravio, ali dugo bi trajalo da opišem.

KORPORACIJA ‘REPUBLIKA HRVATSKA’

ŠOKRE: Rekao si da je Hrvatska korporacija i da postoje dokumenti o tome. Rekao si i da si za nekoliko dolara naručio dokumente iz kojih je vidljivo da je Hrvatska prihvatila UCC. Kako bi ti nekome dokazao da je Republika Hrvatska korporacija?

VLADIMIR: Mi imamo dokumentaciju crno na bijelo da oni jesu korporacija, oni jesu registrirani u nečemu što se zove Dun&Bradstreet, svjetska baza podataka koja se bavi isključivo tvrtkama. Mislim da imaju preko 160 milijuna poslovnih subjekata zavedenih u svojoj bazi podataka, nešto kao Bonline, mislim daje čak Bonline njihova podružnica ovdje u Hrvatskoj. Sve države su tamo zavedene. Ako ti želiš saznati informacije o nekoj firmi, hoćeš li poslovati s njima ili ne, naravno da ćeš se malo raspitati o njima, kakav im je bonitet, čim se bave, tko ih vodi, tko im je upravni odbor, a te informacije pružaju te tvrtke koje sakupljaju informacije o drugim tvrtkama na jednom mjestu i onda te podatke koje su mukom sakupili od nekuda prodaju tvojoj tvrtki kako bi ti mogao donijeti kvalitetnu odluku želiš li poslovati s njima ili ne.

ŠOKRE: Iz svega rečenog jasno je da Republika Hrvatska doista jest tvrtka, korporacija…

VLADIMIR: Ona apsolutno jest korporacija. Tu bih dodao još nešto. Mi smo puno puta u našim člancima i našim video-uratcima davali informaciju o nečemu što se zove D-U-N-S broj. Taj D-U-N-S broj je nešto slično kao OIB, dakle jedinstveni broj, ne postoje dva takva broja na svijetu, a dodjeljuje ih Dun&Bradstreet. Dakle upravo ova tvrtka koja sakuplja informacije o tim tvrtkama. Taj broj mogu dobiti samo tvrtke koje se bave biznisom. I sad, objasni ti meni – ako grad Zagreb ima D-U-N-S broj, ako Republika Hrvatska ima D-U-N-S broj, ako sabor Republike Hrvatske ima D-U-N-S broj, ako Ustavni sud Republike Hrvatske ima D-U-N-S broj, ama baš sve, od vrha do dna. Pročešljali smo tu bazu uzduž i poprijeko. Sve smo izvukli van. Dio toga smo saželi u dokument koji smo nazvali REPUBLIKA HRVATSKA d.o.o.i koji smo objavili na našoj stranici. Taj dokument ima 59 stranica i pokušali smo dati uvod u to, dati dokaze i dati ljudima alat da provjere to što smo napisali kako bi se sami mogli uvjeriti je li to istina ili laž. Tko tebi garantira da ja tebi sad ovdje ne lažem, je l?

ŠOKRE: Pa kad smo ti i ja dvije korporacije među kojima vlada istina (…smijeh…)

VLADIMIR: (smijeh) Pa istina će te osloboditi…

ŠOKRE: …ali prvo će te naljutiti. I sad, kad smo donekle pohvatali kontekst, dolazimo do ključnog pitanja zbog kojeg smo se i našli. A to je OPPT . Sad kad znamo da smo svi korporatizirani, kad su jasna pravila UCC-a, Principal Agent doktrine, što je OPPT napravio? Naime, ljudima niti ne pada na pamet tako nešto raditi kada niti ne znaju da su i sami neka vrst korporacije, tvrtke, tek fiktivna osoba i da su dio igre za koju ni ne znaju.

VLADIMIR: Da. Ljudi ne znaju da su pretvoreni u korporacije. I rekao si ‘igra’. To je upravo to, engleski je jako dobar jezik za proučavanje kad je riječ o pravu. Zašto se sud zove ‘court’? Teniski teren se zove ‘tennis court’. Zato što su to mjesta gdje se odvija neka igra, a na tom mjestu određeni ljudi preuzimaju određene uloge. Jedan čovjek preuzima ulogu suca, drugi uloge tužitelja ili tuženika. Dakle, teatar, kazalište. Što se OPPT-a tiče, One People’s Public Trust bi se moglo prevesti kao Zaklada jednog naroda. Da se razumijemo, OPPT je postojao, ali više ne postoji. Poslužio je svrsi i nakon toga je ukinut. On je osnovan kao ‘trust’, ali možda da objasnim što znači ‘trust’. Tu ti postoje tri strane u nekom odnosu. Zamisli to kao trokut. Na jednoj strani je osnivač ‘trusta’, na drugom vrhu trokuta je onaj koji izvršava nešto ili ‘trustee’, povjerenik, a na trećem vrhu trokuta je onaj tko to koristi, beneficiary . Sad si zamisli ovako – ti si roditelj i imaš djecu i ti si osnivač nekoga ‘trusta’ i ti si za povjerenika tog ‘trusta’ imenovao nekog stomatologa koji će odrediti određeni posao za tvoje dijete. I to ti je ‘trust’, neki prirodni ‘trust’. Dakle, ti, kao osnivač nekakvog ‘trusta’, nekome si dao određeni zadatak da nešto napravi. U ovom slučaju to je zubar. Ista stvar vrijedi u korporativnom sustavu. Ono što je država napravila od tih ‘trustova’ – oni su zapravo potpuno izokrenuli uloge. Država se unutar tog trokuta postavila i kao osnivač pravne fikcije – osobe, nas su uvjerili da smo mi ‘trustee’, povjerenik te pravne fikcije, što nismo nego smo mi korisnik, onaj koji ima korist od tog trusta, ali država je opet sebe stavila i na mjesto korisnika umjesto nas ljudi, i sada su oni i beneficiary, onaj koji uživa beneficije. Ona je dakle, ako uzmemo paralelu od maloprije, roditelj i dijete i a mi smo povjerenici koji odrađuju sav posao. Oni su nas stavili u ulogu povjerenika pravne fikcije koju su oni osnovali i mi smo dužni za tu pravnu fikciju plaćati porez, plaćati kazne, apsolutno sve.

ŠOKRE: Gdje je taj trokut kod OPPT-a?

VLADIMIR: Kreator, dakle stvoritelj je jedan vrh, zatim drugi vrh su povjerenici tog ‘trusta’ koji su se obavezali svojim osobnim jamstvenim listovima koji su javno objavljeni da će odraditi određeni posao za sve ljude na ovom planetu koje su stavili u poziciju korisnika usluga ili uživaoca prava. Oni su to odradili za sve nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #6 - 23.07.2015 at 08:32:55
 
OPPT-om PROTIV SUSTAVA KROZ SUSTAV

ŠOKRE: Što su to točno odradili?

VLADIMIR: Tu isto postoji jedna mala povijest prije nego što je ‘trust’ uopće osnovan. Jedna od povjerenica ‘trusta’, koja je pravni um iza svega toga dugo godina je radila u korporativnom sustavu, specijalizirana za UCC. UCC je nešto za što bi vjerojatno većina odvjetnika dala desnu ruku da ih netko pozove na školovanje UCC-a. UCC se ne uči u školama, ne uči se na fakultetima, postoje posebne škole za taj korporativni zakon. Zbog čega je to tako? Zato jer upravo te metode koje su u UCC-u se koriste protiv ljudi kako bi se ljudima, recimo, oduzela kuća. Postoji određena procedura koja je propisana i slična je onoj proceduri koju sam ti opisao gdje sam te tri puta upozorio da si mi dužan lovu, ti nisi reagirao ili nisi primjereno reagirao, išli smo na sud… Isto što se s ovrhama događa. Kad čovjek ne odgovori u roku od osam dana na zahtjev javnog bilježnika, smatra se da se on složio sa svime time što je javni bilježnik napisao u ime nekoga i sucu nije preostalo ništa drugo nego da to potvrdi i onda kreću ti mehanizmi pljenidbe sredstava, imovine itd. To je čista UCC procedura. Master-mind iza OPPT-a je žena koja se zove Heather Ann Tucci Jarraf i dugo godina je radila na visokim pozicijama u tim razno-raznim korporacijama i školovana je za UCC. Ha, ne znam, vjerojatno se i njoj jednog dana u glavi nešto dogodilo, neki klik, kao i mnogima od nas koji imaju dojam kao u filmu Matrix da nešto nije onako kako bi trebalo biti, da tu nekaj ne štima…I imala je dosta love, dosta je imućna žena i onda je sa još nekim ljudima napravila dosta opsežno istraživanje,koje si pročitao, zove se Paradigm Report. Jednostavno je išla testirati sustav, kako sustav kao takav reagira na određene izazove. Između ostalog dala je i svoju vlastitu kuću pod proces pljenidbe i ovrhe kako bi testirala pravni sustav, kako on funkcionira unutar tog korporativnog zakona. Testirane su vlade…ma to je bilo jedno dosta opsežno istraživanje, mi smo ga objavili sažetog na dvadesetak stranica, dakle taj Paradigm Report. On se može sažeti u jednu rečenicu. Sustav u kojem živimo prešao je granicu i više se na da popraviti. Što god mi napravili s takvim sustavom kakav je na snazi, tim korporativnim sustavom o kojem smo pričali, on se ne da popraviti. On nezaustavljivo srlja u propast. Pitanje je samo trenutka kad će lupiti o dno i razbiti se u komadiće. Posljedica tog saznanja da se sustav ne da popraviti bilo je pitanje: što možemo napraviti? Odgovor je bio samo jedan: sustav se mora ukinuti. Taj korporativni sustav je nas žive ljude uspio uvjeriti da smo i mi korporacije, da smo mi građani, osobe, da smo porezni obveznici itd. Uvlače nas razno-raznim pravničkim smicalicama u ugovorne odnose kojih nismo niti svjesni, a ugovor je još jedna tema. Ugovor nije samo nešto što smo mi potpisali. Ugovor može biti i usmeni, implicirani, prešutni. Dakle, imamo neke četiri vrste ugovora. A korporativne vlade, njima su ti implicirani i prešutni ugovori omiljeni. A to su ugovori koji nisu zakoniti zbog toga što druga strana nije upoznata sa svim odredbama tog ugovora. Onog trenutka kad osvijesti da se nalazi u ugovornom odnosu, koji joj se zapravo ne sviđa i koji nije obznanjen na valjani način, druga strana iz njega može izaći. Kako izaći iz toga, to je malo kompliciranije.

ŠOKRE: Što se napravilo nakon izrade Paradigm Reporta?

VLADIMIR: Nakon toga su krenuli razmišljati kako poništiti taj sustav. Dakle, tko je kriv za prijevaru, kriv za izdaju ljudskoga roda i tko je kriv za nametanje robovlasničkih odnosa nad ljudima podržavanjem, primjenom i provođenjem privatnih novčarskih sustava koji svi proističu iz središnjih banaka. Ne bih sad ulazio u to kako nastaje novac, ali ljudi bi se trebali zapitati upravo to pitanje i što je to novac? I onda, kad su odlučili sustav zakonski poništiti, osnovali su trust i krenula je izuzetno komplicirana procedura. Odlučili su iskoristiti UCC za to jer je to jedino što funkcionira na čitavom planetu. Ako ti želiš nešto provesti globalno, ti moraš koristiti UCC. Budući da je 99 posto svega na ovom planetu komercijalna djelatnost, onda je UCC bio logičan izbor. Heather Ann Tucci Jarraf je ekspert na tom polju, ona je znala što radi.

ŠOKRE: I kako su ga iskoristili?

VLADIMIR: Ta pravna procedura je uključivala seriju dokumentacije koja je urudžbirana u UCC gde je definiran dužnik, dakle BIS (Banka za međunarodna poravnanja) i posljedično – svi njegovi agenti, razumiješ? Tom serijom dokumenata oni su definirali nekoga tko je dužnik i sad se vraćamo na onu prvu stepenicu…

ŠOKRE: A za što je ta Banka za međunarodna poravnanja nama dužna?

VLADIMIR: Ona je dužna svima nama zbog prijevare.

ŠOKRE: Kako su obrazložili prijevaru, što su rekli?

VLADIMIR: Ništa nisu rekli zato što istinu nije moguće osporiti. Istina je suverena u trgovini i svi znamo onu staru ‘istina će te osloboditi’. Ti istinu osporiti ne možeš. Ni na koji način. U svim starim babilonskim trgovačkim zakonima, u našem Zakonu o obaveznim odnosima, koji je isto obuhvatio sve što piše u UCC-u, dakle to je najširi zakon koji definira odnose između dviju strana, recimo to tako, koji se opet temelji na međunarodnom pomorskom zakoniku i običajnom pravu. Oni su dakle preko tog UCC-a definirali Banku za međunarodna poravnanja kao dužnika i slijedila je serija dokumenata koja je bila potrebna da se zatvori ta pravna konstrukcija.

ŠOKRE: Drugim riječima, kad su oni tim svojim dokumentima koje su urudžbirali obavijestili tijela o tome što su htjeli, zbog Principal Agent doktrine je cijeli sustav obaviješten o tome.

VLADIMIR: Cijeli sustav je pao. Jer nije uspio osporiti. Pokušali jesu osporiti, međutim kad ti nešto u UCC-u želiš osporiti onda moraš stavku po stavku po stavku po stavku osporiti. Inače, ne možeš zavesti taj dokument kao odgovor.

ŠOKRE: Oni nisu uspjeli osporiti stavku po stavku po stavku?

VLADIMIR: Ne, oni su morali svaku njihovu tvrdnju osporiti. Budući da nisu uspjeli osporiti niti jednu, te tvrdnje su postale istina valjano zabilježena u UCC.

ŠOKRE: Zašto nisu uspjeli osporiti ni jednu tvrdnju?

VLADIMIR: Zato što su te tvrdnje istinite. Dakle, istina je da su počinili prijevaru nad ljudskim rodom, istina je da su počinili izdaju nad ljudskim rodom…

ŠOKRE: Čini mi se da je dosta teško osporiti tvrdnju ‘počinili ste prijevaru’, je li uopće moguće dokazivati da nisi počinio prijevaru? Ovo mi više zvuči kao neki vješti pravnički trik.

VLADIMIR: Pa ne bih rekao. Gledaj, to su dokumenti koji su izuzetno teško štivo za čitanje i ono je objavljeno ne zbog nas laika, nego je ono objavljeno zato što je tako zahtijevala pravna procedura. Dakle, ti si to morao objaviti. To je serija dokumenata koja je izlazila godinu i pol-dvije godine dana, razumiješ, i urudžbirana je u UCC. Oni su svaki put kad bi nešto bilo urudžbirano dobili svoj primjerak. Gle, oni znaju što se događa već jako, jako dugo vremena. To nije štivo namijenjeno za nas obične ljude.

ŠOKRE: Znači, kad sustav, svjetska korporacija, nije uspjela osporiti stavku po stavku to je automatski stupilo na snagu?

VLADIMIR: Tako je.

ŠOKRE: Otkada je stupilo na snagu, ispada da nijedan čovjek na svijetu više nije ni u kakvom ugovornom odnosu, osim ako to sam ne želi postati, s državom, bilo kojom bankom?

VLADIMIR: Da, to si dobro rekao. ‘Ajmo pojednostavit. Recimo da je taj sustav, da su ti lanci kojima smo mi okovani, s tim korporativnim sustavom i obavezama ovakvim i onakvima, koje ljudi još uvijek izvršavaju u velikoj mjeri, one su zapravo ovog trenutka nezakonite. Budući da više niti jedna korporacija na ovoj planeti ne postoji, dakle više ne postoji ni Ministarstvo pravosuđa, niti sud ovaj niti sud onaj…

ŠOKRE: Kako to da više ne postoje korporacije?

VLADIMIR: Ukinute su UCC dokumentacijom. Stavljene su izvan zakona. Sad se vraćamo na onog piceka koji trči bez glave.

ŠOKRE: Znači, one su ovom dokumentacijom stavljene izvan zakona. Ako su stavljene izvan zakona, znači da ne postoje jer u suvremenom korporatističkom svijetu postoji samo ono što je unutar zakona?

VLADIMIR: Tako je. Ljudi se često pitaju, ok, ako je sve ukinuto onda ulazimo u stanje anarhije. Trebalo bi pogledati i pravo značenje riječi anarhija kad smo već kod toga. Anarhija znači ‘bez vladara’. Ako ništa više ne postoji sada ja mogu raditi što hoću? Nije točno. Isti ti UCC dokumenti su definirali novi pravni okvir. Novi pravni okvir je običajni zakon koji kaže: Ne smiješ činiti bilo kakvu štetu bilo kojem drugom ljudskom biću ili njegovoj imovini. Dakle, to ti je otprilike to. Možeš raditi što god hoćeš dok nekome ne činiš štetu, ili njegovoj imovini. Zakon postoji i taj UCC, koji ima svoje pandane svuda po svijetu, dakle, nekakav trgovački zakon koji jasno definira nekakve trgovačke odnose. Na primjer ti i ja potpišemo ugovor o nečemu, da ćeš ti odradit neki posao za mene i da ćeš u zamjenu dobiti ovo ili ono. I dalje postoji vrlo čvrst i vrlo jasan okvir unutar kojeg ljudi djeluju.

ŠOKRE: Čini mi se da odjednom u tom okviru nema više stavke gdje država može uzeti porez.

VLADIMIR: Tako je. Treba ih pitati otkud njima pravo da nešto čine.

OPPT U PRAKSI

ŠOKRE: Kako u praksi, u svakodnevnom životu to djeluje jer sustav je u inerciji, a i mi smo u inerciji. Kako bi se sad čovjek mogao postaviti u slučaju ovrhe, kazne za parkiranje,poreza na nekretnine prema institucijama?

VLADIMIR: Postoji nekoliko strategija. Budući da je relativno malo ljudi upoznato, čak i unutar našeg sustava, s time da korporativne vlade više ne postoje oni nisu ni svjesni da je posljedica toga što je OPPT napravio da je napravio nekakav ‘reset’i vratio stvari na početak. Taj početak uključuje i nešto što se zove puna vlastita odgovornost. Dakle, sve što činite, činite uz punu vlastitu odgovornost. Više nemate taj štit tvrtke ili korporacije iza kojeg ćete se sakriti, razumiješ? A ljudi vole bježati od odgovornosti, znaš. Zato im je obrazovni sustav kriv za to što njihovo dijete ništa ne zna, zubar im je kriv zato što im je krivo popravio zub, liječnik im je kriv zato što im je dijete skrenulo u nepričanje ili autizam zbog serije toksičnih cjepiva… Lako je uprijeti prstom u nekog i reći ”ti si kriv”. Ali kad upreš prstom u nekog, pogledaj koliko prstiju je okrenuto prema tebi. Ljudi vole bježati od odgovornosti i sakrivati se iza nečega. Jedna od posljedica UCC dokumentacije i OPPT-a je da smo svi potpuno odgovorni za apsolutno sve što činimo.

ŠOKRE: Tko će tu odgovornost, tj. neodgovornost sankcionirati?

VLADIMIR: Vidiš, to je jedan izazov s kojim se suočavamo mi koji smo na neki način krenuli u osporavanje određenih zahtjeva određenih institucija koje zapravo više ni ne postoje, kako smo objasnili. Ali sustav i dalje funkcionira po inerciji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #7 - 23.07.2015 at 08:34:04
 
ŠOKRE: Koje institucije osporovate?

VLADIMIR: Pa ja ti mogu pričati samo za svoj vlastiti primjer. Znam i za mnoge druge koji su radili slično. Uzmimo jedan primjer: Ja sam iz vlastite radoznalosti, ne iz potrebe, još prije nego što se OPPT pojavio odlučio testirati je li to što sam pronašao i otkrio svojim vlastitim istraživanjima zaista istina; da banke kreiraju novac ni iz čega. To sam testirao na vlastitoj koži. Pripremao sam se dosta dugo za to i krenuo sam osporavati njihove zahtjeve. Krenulo je s jednom kartičnom kućom. Namjerno nisam platio nekoliko računa i onda je to krenulo svojim putem – opomena, pa druga opomena, ukidanje kreditne kartice itd. i krenula je ta prepiska s njima u kojoj sam ja osporavao njihove zahtjeve ne na način da ja njima nisam dužan nego, ok, ja ću ti platiti to što ti mene tražiš ako ti meni ponudiš nekakve dokaze da tebi zaista jesam dužan i nekakve dokaze da si ti pretrpio gubitak, bilo kakav, zatim nekakav dokaz da ti imaš valjani ugovorni odnos sa mnom koji je potpisan mojom rukom itd. Ništa od toga ja nisam dobio makar sam tražio to šest, sedam, osam puta.

ŠOKRE: Nisi ništa potpisao kod dizanja kartice?

VLADIMIR: Potpiše se zahtjev za izdavanje kartice. To je bilo dosta davno.

ŠOKRE: Zbog čega si zapravo osporavao te račune?

VLADIMIR: Osporavanje potraživanja kartičnih kuća ili banaka ne proizlazi iz želje ili potrebe čovjeka da se njih prevari i da im se ne vrati novac koji su oni čovjeku navodno posudili. U svakom slučaju, ja to nisam to učinio iz tog razloga. Tražio sam drugu stranu u ugovornom odnosu dokaze koji će neosporno pokazati da je novac bio posuđen. Kako funkcionira poslovanje banaka detaljno smo objasnili kroz serije članaka na našoj edukativnoj platformi pod kategorijom ‘Bankarstvo i financije’. Riječ je o prijevari. Istina je ta da banke nisu kreditori. Mi, živi ljudi, smo ti koji bankama daju kredit, ali nam banke to ne kažu. Banka temeljem potpisa na ugovoru o kreditu kreira ”novac” ni iz čega (ili iz tog potpisa, kako vam drago), samo ukucaju iznos u kompjutor, taj iznos nije niotkuda skinut, ni sa čijeg računa, nego je stvoren ni iz čega. A inače – banka mora imati samo nekoliko postotaka novca od količine novca koju smije posuditi, što već samo po sebi govori da je tu nešto čudno i da posuđuje nepostojeći novac. To i jest temelj osporavanja – molim da mi se pokaže dokaz da mi je posuđen pravi novac, recimo s nekog računa, a ne da je stvoren ‘iz zraka’ jer to znači da ne činim nikakvu štetu ne vraćajući nešto čega nije ni bilo. Štos je u tome da je taj ‘novac’ zapravo svojim potpisom stvori čovjek koji’digne’ kredit – novac koji prije toga nije postojao – ali su mu u banci ‘zaboravili’ reći da im je on posudio novac koji im onda još jednom vraća. Iz bankarske vizure, ugovor o kreditu je neka vrst mjenice ili čeka, jer za taj novac garantira osoba koja je dignula kredit, uz simboličnu kamaticu. A ako zapne s vraćanjem, čovjek koji animira fizičku osobu ostat će bez vrlo opipljive imovine koju je banci dao kao zalog za novac koji je on kreirao svojim potpisom. Sve su mu to bankari zaboravili spomenuti u tom njihovom ugovoru, koji je stoga pravno nevaljan i bezvrijedan. Bilo je i kod nas u nekim medijima – banke u svoju bilancu depozita građana uvrštavaju potpisane ugovore o kreditima kao depozit. To znači da banka potpisani ugovor o kreditu tretira kao depozit, dakle kao novac. U prijevodu to znači da su oni koji su banci dali potpisani ugovor o kreditu istoj toj banci posudili novac, ali banka im to naravno ne kaže nego još moraju vraćati taj iznos s kamatom.

ŠOKRE: Na kraju nisi platio one kartične račune?

VLADIMIR: Ne.

ŠOKRE: Nisi dobio sudske naloge i ovrhe na račune?

VLADIMIR: Ne, nisam. To je došlo na suda. Oni su u jednom trenutku poslali prijedlog za ovrhu ignoriravši sve moje zahtjeve. Ja sam opet na taj prijedlog za ovrhu odgovorio unutar osam dana potpuno ga osporivši i nakon toga je bila šutnja jedno šest mjeseci. I ništa se nije događalo. Onda je u jednom trenutku došlo rješenje sa suda da se potpuno izvan snage stavlja rješenje o ovrsi budući da sam ja u zakonskom roku osporio i da će predmet nastaviti kao prigovor protiv platnog naloga. Dakle, i dalje postupak traje. Na to rješenje odgovoreno je jednom vrlo kreativnom strategijom, osporavanjem jurisdikcije, nadležnosti suda. Koja je opet potpuno jedna druga priča.

SUI GENERIS

ŠOKRE: Kako si osporio jurisdikciju suda?

VLADIMIR: Pa isto… ha, vidiš to je isto duga priča. Za Maxa Igana znaš, ne? Bio ti je u emisiji. Isto sam imao prilike s njim razgovarati, imali smo jednu radio emisiju na Radio Liberumu. On je spomenuo nešto što se zove sui generis i kako on postupa s problemima pravne prirode, kada se nađe suočen s nekakvim sudom. I taj termin sui generis je zagolicao maštu nekolicine nas pa smo počeli istraživati druge rukavce te zečje rupe koju smo spomenuli već nekoliko puta i naučili smo puno, puno toga. Sui generis je bio temelj tog mog osporavanja nadležnosti suda. Sui generis znači jedan, jedinstven, neponovljiv, ne postoje dakle dva jednaka. Imaš neke osobite značajke koje su neponovljive. Nitko drugi ih nema.

ŠOKRE: Kako se time osporava jurisdikcija suda?

VLADIMIR: Na način da se ja kao sui generis nalazim više u hijerarhiji stvaranja od njega. Pa ga ja pitam: gdje su tvoji dokazi da ti imaš bilo kakvu nadležnost nada mnom? Odakle dolazi ta nadležnost jer ti je ja nisam dao? Mora da ti ju je dao netko drugi. Tko je taj drugi? Možda imaš potpis mog stvoritelja kojim ti je prenio nadležnost nada mnom? Imaš li neki dokaz da sam nekome napravio štetu? Nema problema. Ja ću se povinovati takvoj nadležnosti ako imaš neke dokaze. Razumiješ,kako živ čovjek može imati nadležnost nad drugim živim čovjekom?

ŠOKRE: I kada si ti to sudu poslao, sud je prihvatio?

VLADIMIR: Pa gledaj, ja sam puno razmišljao što da u tom trenutku napravim, jer na jedan način to je bila pobjeda jer je to rješenje o ovrsi bilo zaustavljeno, ali oni su jednostavno šutnuli konzervu dalje. To je bilo nekakvo prvo pismo tog tipa koje je kasnije usavršeno…

ŠOKRE: A što ti je sud rekao?

VLADIMIR: Pa ništa. Kako će dokazati da ima nadležnost nad živim čovjekom?

ŠOKRE: I ako ti nisu odgovorili u roku, znači da je to što si rekao istinita tvrdnja i da oni to priznaju?

VLADIMIR: Tako je. Ja sam toj sutkinji poslao rješenje pod izvornom nadležnošću koju ja kao sui generis imam, ja sam sposoban apsolutno donositi odluke o svakom aspektu svog života. Poslao sam joj rješenje pod svojom izvornom nadležnošću da, budući da mi nije odgovorila na moj zahtjev da dokaže svoju nadležnost – a sud mora dokazati svoju nadležnost onog trenutka kad je netko izazove jer oni ne mogu nastaviti proceduru bez da su je dokazali – a ako to pokušaju ja ću se vrlo rado pojaviti na sudu pa ću se pobrinuti da pravo, pravda i zakon budu zadovoljeni. Nemam nikakvih problema oko toga. Ali budući da mi nije odgovorila u istom roku koji je i ona meni dala da odgovorim na njeno pismo – a dao sam im isti rok kao i oni meni kako bismo zadovoljili načelo jednake vrijednosti činidaba, da pred zakonom budemo svi jednaki – ja sam joj nakon određenog vremena (čak sam poslao podsjetnik i dao dodatni rok) poslao rješenje da se izvan snage stavlja to njeno rješenje koje je donijela jer nije dokazala da ima bilo kakvu nadležnost.

ŠOKRE: I to je kraj priče?

VLADIMIR: Pa gledaj, ne znam, možda nije, ne mogu tvrditi. ( U međuvremenu je bilo prvo ročište, ali o tome će na stranicama OPPT-a Valter sam izvijestiti, ili već je, kad nađe za prikladno op. K.M.

ŠOKRE: Ovaj tvoj primjer je u duhu OPPT-a. Može li on poslužiti kao odgovor na pitanje kakve se sve mogućnosti čovjeku pružaju kad se suoči sa sustavom korporacijskog zakona koji država nad njim provodi?

VLADIMIR: Mi koji radimo na toj našoj edukativnoj platformi i koji smo skužili kaj je to OPPT, kaj se tu zapravo dogodilo, shvatili smo da svi zapravo imamo višegodišnju podlogu, da smo nešto istraživali i da imamo neko predznanje koje nam je omogućilo da shvatimo i da prihvatimo taj OPPT.

ŠOKRE: Da cijelim bićem shvatite da ste slobodni…

VLADIMIR: Tako je. Skužili smo nakon nekog vremena,pa ne mogu ja doći Kreši i reći, čuj stari ti si slobodan. Kao prvo, ja nemam pravo to tebi reći, to pravo nitko osim tebe nema. Što ja znam, možda ti želiš biti porobljen, kužiš, otkud da ja to znam? Ja tebi nemam pravo reći da si ti slobodan. To ti i je OPPT otvorio kao mogućnost. Ti se možeš ponašati kako god želiš. Ako želiš i dalje sudjelovati i pumpati energiju u taj poništeni robovlasnički sustav – pumpaj, to je tvoja stvar. Nema nikakvih problema oko toga, radi što želiš. Susreli smo se s problemom. Shvatili smo da mi imamo neka određena predznanja koja drugi ljudi nemaju. Onda smo odlučili u jednom trenutku pokrenuti tu edukativnu platformu gdje smo pokušali ljudima objasniti o čemu se tu radi, dati kvalitetne linkove. Kao prvo, htjeli smo da ljudi provjere to što smo mi tamo napisali, je li to istina ili laž. To svatko može napraviti vrlo jednostavno, svatko tko odluči malo dublje ući u tu problematiku. I kako smo shvatili da nisu svi bili zainteresirani za neke stvari koje smo mi – ima desetak administratora stranice, to je neka neformalna suradnja, OPPT kao organizacija ne postoji više ali zadržali smo to ime jer ima poveznicu na nekakav vrlo značajan događaj u ljudskoj povijesti , a to je ukinuće robovlasničkog sustava 25.prosinca 2012. godine – i jednostavno smo shvatili da to što su povjerenici OPPT-a saželi u tih nekoliko dokumenata kojim su oni izvan zakona stavili čitav taj sustav, da to zahtijeva jedno ogromno znanje iz mnogih područja i da su oni sve to uspjeli komprimirati u to i napraviti tu dokumentaciju. I shvatili smo da ako ljudima ne damo temelj, saznanja kako je ljudski rod porobljen, kako je od živog čovjeka napravljena pravna fikcija, kako stvari funkcioniraju s bankama, kako nastaje novac, kako ovo , kako ono, koji su to elementi društva koji su zajednički na neki način djelovali da ljude drže u pokornosti, neznanju i da ih se zapravo koristi kao robove. Znamo svi da je najbolji zatvor onaj kojemu ne vidiš rešetke. Dakle, taj sustav je funkcionirao na takav način. Dali smo ljudima šansu da nauče. Što će netko po tom pitanju napraviti ili neće…

ŠOKRE: Kako si ti to primijenio u svom životu?

VLADIMIR: Pa ja sam se jako puno promijenio u zadnjih godinu dana. Sustav sam izazvao više puta, ne sam u slučaju s tom kartičnom kućom, bila je tu riječ i o jednoj banci, pa porezna uprava, sud – to sam već spomenuo, policija, Zagreb-parking…
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #8 - 23.07.2015 at 08:34:30
 
ŠOKRE: S kakvim rezultatima?

VLADIMIR: Rekao bih da utakmica još uvijek traje, ali za sada mi nisu uspjeli zabiti ni jedan gol tako da mi je teško reći. Jer ja ne mogu doći do informacija je li nešto u procesu ili odbačeno. Neće meni policajac reći, kad sam ga ja pitao ‘ok, dokaži mi da si ti ovlašten davati izjave tipa ‘kriv si’, sigurno imaš pravomoćnu sudsku presudu u džepu kad si me nazvao krivim, je l, daj mi je pokaži. Ako je nemaš, prekršio si 279. i 281. članak kaznenog zakona, 3+3 godine, možeš, stari moj, biti šest godina u zatvoru zbog toga što si napisao da sam ja kriv bez pravomoćne sudske presude’. Jesi li dobio kad prekršajni nalog od policije? Na njemu piše ‘počinitelj taj i taj KRIV JE za ovo ili ono’, dakle, kako ja mogu biti za nešto kriv bez pravomoćne sudske presude? Između ostalog. Moj prigovor policije je bio na dvanaest stranica tako da nema smisla to sad pričati, a neke stvari jednostavno nećemo iznosit u javnost jer smatram da nije odgovorno od ljudi koji se neodgovorno ponašaju ako bi to zloupotrebljavali…

ŠOKRE: Ne prihvaćajući vlastitu odgovornost…

VLADIMIR: Tako je. Tako da sam se ja dosta promijenio u zadnjih godinu dana. Kako je to znanje počelo navirati prema meni, u određenim trenucima sam mislio, znaš ono, ‘ha, ha sad ću ja vama pokazat, vi više ne postojite, i tak dalje’ . Danas sam zapravo puno staloženiji, puno sam smireniji, puno više znam. Mislim da je najkvalitetnija stvar koja mi se dogodila jedno eksponencijalno podizanje razine svoje svijesti o tome tko ja zapravo jesam. Smatram da nije potrebno znati silne zakone i kako se nositi sa sustavom. Mislim da je najbitnije shvatiti tko čovjek zapravo jest i da smo mi zaista slobodni ljudi, ali samo ako se ponašamo kao slobodni ljudi. Ako koračamo putem slobodnih ljudi i ako se ponašamo na taj način, jedino tada smo u stanju shvatiti tko mi zaista jesmo i kako bismo se trebali ponašati u interakciji s drugim ljudima i s našim okolišem, zapravo sa svime s čime dolazimo u doticaj. Mi smo svi dio jednoga. Svi smo dio ovog univerzuma. Naše tijelo je dio univerzuma u malom. Kad čovjek shvati da je kreiran s nekakvom svrhom, da je utjelovljen u ovom tijelu kao vječna duša, vjerojatno s nekakvim razlogom, i kad shvati da ne može postojati nikakva autoritet koji se može umiješati između mene i mog stvoritelja, onda vi ulazite u nešto što se zove stanje istine. A kada ste u istini, onda ste u skladu s univerzalnim zakonima, zakonima univerzuma. A što će vam bolji saveznik od toga?

Izvor: http://nexus-svjetlost.com/kolumne/kresimir-misak/item/1010-vladimir-peric-valte...

Zanimivo……………….. zanimivo…………….

Nekaj še bolj zanimivega pa je tukaj:

http://zvono-istine.org/zbogom-oppt/

Korak naprej od OPPTa. VELIK korak naprej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #9 - 23.07.2015 at 08:35:04
 
Nekje sem videl grafit: ČE BI VOLITVE LAHKO KARKOLI SPREMENILE, BI BILE PREPOVEDANE. Lepo povedano, kajne?

Ali si se že kdaj vprašal, koliko glasov so dobili tisti, ki vodijo našo državo? Poročilo iz volitev 2014 je tukaj:

http://www.dvk-rs.si/files/files/porocilo_DZ_2014.pdf

Opozoril bi te, da so odstotki dobljenih glasov izračunani iz veljavnih glasovnic. Če upoštevamo vse volilne upravičence, pa je zmagovalna Stranka Mira Cerarja dobila pičlih 17,60 % glasov, SDS je dobila 10,56 % glasov, DeSus 5,19 % glasov, SD 3,05 % glasov, Združena levica 3,04 % glasov, Nova Slovenija 2,85 % in Zavezništvo Alenke Bratušek 2,23 % glasov vseh volilcev.

Če bi izračunali odstotek glasov glede na vse državljane Slovenije, bi rezultati bili še bolj porazni…

Ja, še to: gospa Bojana Muršič sedi v Državnem zboru, vanj je bila izvoljena s 522 glasovi (http://nov.vecer.com/clanek.aspx?id=201407146043920)

Ti je dalo misliti?

Kaj pa naši europoslanci? Volilna udeležba je bila 24,55%, od 1.710.856 volilnih upravičencev jih je glasovalo samo 419.975… in izvolilo teh 8 predstavnikov. Od izvoljenih je največ glasov dobil Milan Zver (58.041 glasov), najmanj pa Tanja Fajon (11.691 glasov), ki pa kljub temu vleče lepo plačo in lepe sejnine in lepe….. in sooblikuje sedanjost in prihodnost naše države. Tako kot vsi ostali, ki so dobili mrvico glasov vseh Slovencev.

http://www.dvk-rs.si/files/files/porocilo_ep_2014.pdf

Ti je to tudi dalo misliti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #10 - 23.07.2015 at 08:37:21
 
Si vedel, da je ameriška centralna banka (FED) čisto privatna? Ali pa, da je Evropska centralna banka (ECB) tudi v privatnih rokah? Ne verjameš? No, pa pojdimo po vrsti.

ECB je sestavljena iz vseh centralnih bank držav članic EU. Njihov delež je takšen:

https://www.ecb.europa.eu/ecb/educational/facts/shared/img/slides//slide_or_006....

Poglejmo si, na primer, francosko centralno banko:

http://en.wikipedia.org/wiki/Banque_de_France

Na samem začetku piše:

The Banque de France, headquartered in Paris, is the central bank of France; it is linked to the European Central Bank (ECB). Founded in 1800, it helped resolve the financial crisis of 1848 and emerged as a powerful central bank....

In 1800, financial power in France was in the hands of about ten to fifteen banking houses whose founders, in most cases, came from Switzerland in the second half of the eighteenth century. These bankers, mostly Protestant, were deeply involved in the agitations leading up to the French Revolution. When the revolutionary violence got out of hand, they orchestrated the rise of Napoleon, whom they regarded as the restorer of order. As a reward for their support, Napoleon, in 1800, gave the bankers a monopoly over French finance by giving them control of the new Bank of France.[1] For the first fifteen years it was the sole issuer of bank notes in Paris, and this privilege was extended to other financially important towns and the rest of the country by 1848.

Če misliš, da so se članice francoske centralne banke v vmesnem času odrekle svojim pravicam, ali pa da so odstopile prostor v centralni banki kakšni državni banki, ali pa da so se prostovoljno nacionalizirale - no, v tem primeru se zelo motiš.

Če si pogledaš ostale državne centralne banke boš našel neko podobno zgodbo. Bistvo pri večini je v tem, da so v privatnih rokah.

Kako pa se denar ustvarja?  Poglej si ta dva videa in stvari ti bodo dosti bolj jasne:

https://www.youtube.com/watch?v=O5eywcCR4cI
https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0

Lep primer poslovanja bank se je ob dvigu vrednosti švicarskega franka pokazal v sosednji Hrvaški. Verjetno veš, da so ljudje masovno jemali kredite vezane ne švicarske franke, saj so to bili najcenejši krediti. Potem pa je švicarski frank HOP skočil - in nastal je problem. Pravzaprav več problemov, najbolj zanimiv pa je vsekakor ta:

Od kod hrvaškim bankam švicarski franki (in denar nasploh), ko pa se, na primer, v letu 2013 niso nič zadolžile v tujini?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/i-predsjednik-instituta-za-financije-pozvao-b...

Članek je zelo kratek, a naj kljub temu citiram del:

Poziva banke da potvrde ili opovrgnu službeni izvještaj Hrvatske narodne banke (HNB) prema kojemu su ukupno odobreni bankovni krediti na kraju 2013. godine iznosili 313,95 milijardi kuna, a pritom banke nisu imale nikakve domaće i inozemne obveze po osnovi kredita.

314 milijard hrvaških kun, v enem samem letu? UF!!! In to brez enega samega dodatnega evra zadolžitve v tujini? Zdi se, da so banke vse te švicarske franke preprosto… ustvarile? Iz nič?

Nekako tako stvari tečejo tudi pri nas, pa na Kajmanskih otokih tudi.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #11 - 23.07.2015 at 08:38:02
 
In zdaj nekaj popolnoma drugega, kot bi rekli Montiči…

Da ne bom (spet) odkrival tople vode – ko boš na nebu naslednjič videl doooolge bele trakove, s katerimi letala prepletajo nebo; ko ti bo kakšen pametnjakovič povedal, da je to normalen fizikalni pojav, saj je tam zgoraj temperatura minus 50 stopinj, izpuhi pa imajo 800 stopinj in seveda da se naredi kondenz; ko se boš spraševal zakaj se je fizika tako spremenila v zadnjih 30 letih, saj je bil rep za reaktivnim letalom takrat zelo kratek in je izginil in ni naredil sivega oblaka čez celo nebo, čeprav je bila temperatura tam zgoraj tudi takrat minus 50 stopinj in temperatura reaktivnih izpuhov je bila tudi takrat 800 stopinj; skratka, če se še sprašuješl kdo je zdaj tu nor, takrat si poglej tole:

http://www.flightradar24.com/46.21,15.02/8

Tukaj boš lahko v realnem času videl vsa potniška in tovorna in športna letala, ki so trenutno v zraku in na radarju – na vseh radarjih sveta. In če vidiš letalo, ki spušča za sabo težak bel rep, kateri se širi in širi, a tega letala ni na gornjem naslovu, takrat ti bo jasno, da to letalo ni ne potniško in ne tovorno in ne športno in da je najverjetneje vojaško.

In da ti nekaj spušča v zrak ki ga dihaš. Verjetno nekaj zelo dobrega, saj je splošno znano, da so človeški proizvodi (predvsem tisti, o katerih nihče ne ve ničesar) dosti bolj primerni za človeka in naravo, kot so proizvodi matere Narave.

In temu, karkoli že je, ne moreš ubežati.Ne moreš nehati dihati če želiš živeti, kajne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #12 - 23.07.2015 at 08:38:36
 
Se spomniš DUNS številke? To je “Devetmestna številka za identifikacijo podjetij po vsem svetu, imenovana globalni sistem dodeljevanja enoličnih identifikacijskih številk (Data Universal Numbering System).” (https://support.google.com/adwords/answer/85961?hl=sl)

Bistvena beseda je “podjetje“.

DUNS številka se ne dodeli avtomatično, pač pa mora nekdo zaprositi zanjo. Nekdo, ki je pooblaščen za predstavljanje podjetja. Podjetje je seveda vsaka gospodarska družba, ki na tržišču deuje za ustvarjanje dobička.

REPUBLIKA SLOVENIJA ima DUNS številko 672949935

Skratka, REPUBLIKA SLOVENIJA ni enako kot Republika Slovenija (kot je ime naše države zapisano v Ustavi). A če pogledaš dopise, štampiljke, tudi spletno stran http://www.gov.si/ boš videl, da REPUBLIKA SLOVENIJA vedno piše z velikimi tiskanimi črkami. Z velikimi tiskanimi črkami se pišejo imena podjetij, korporacij. Podjetja imajo lastnika. Lastnik podjetja je tisti, ki pobira dobiček. In državljani REPUBLIKE SLOVENIJE nismo njeni lastniki!

Seveda pa mi ne verjemi in se prepričaj sam. Na primer, na strani
http://buden.jimdo.com/slovenija-d-o-o/

ali pa na strani www.dnb.com, kjer se lahko neposredno prepričaš v to, da je naša država čisto navadno podjetje, prav tako kot vsa njena ministrstva, vse občine, vse policijske postaje, vse vladne službe, vsi zdravstveni domovi, davkarija, vse, vse, vse…..

In kdo je lastnik? Vprašanje, na katerega ni odgovora.

Še na nekaj bi te rad opozoril: REPUBLIKA SLOVENIJA je registrirana pri podjetju Dun & Bradstreet, kjer so registrirane tudi vse ostale države sveta, vključno z Združenimi Narodi. Zanimivo, kajne?

V naši južni sosedi obstaja, kot sem povedal že na začetku, močno gibanje za izobraževanje hrvaških državljanov, ki je podrobno raziskalo kako je s tem pri njih. Natančen prikaz najdeš tukaj:

http://zvono-istine.org/wp-content/uploads/2013/06/REPUBLIKA-HRVATSKA-d.o.o.pdf

Močno priporočam, da si to povezavo vsaj pogledaš (če že ne tudi prebereš) in potegneš vzporednice z REPUBLIKO SLOVENIJO. Kot sem že citiral Balaševića: Princip je isti, sve su ostalo nijanse…
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #13 - 23.07.2015 at 08:39:21
 
Zdaj imaš dovolj podatkov da vidiš resnico. Živimo v državi ki je pravzaprav podjetje (seveda z lastnikom), uporabljamo denar ki je pravzaprav ničvreden papir, z rojstvom – ali bolje rečeno z rojstnim listom – smo postali last zasebne države/podjetja, ker smo neuki nas ves čas uspešno vlečejo v različne pogodbe…. in zato smo tukaj, kjer smo. Novodobni sužnji. Vsi, brez izjeme.

Je v tem smisel življenja?

Ne, zagotovo ne. Temu se lahko reče životarjenje. Ljudje se nikakor nismo rodili v naš svet zato, da bi “živeli” na tak način. A nihče nima nobene moči, da bi kaj spremenil na bolje. Nasprotno, stvari gredo na slabše, z malimi koraki, a neprestano. Prehajamo v družbo, kjer bomo vsak trenutek nadzorovani, kjer bomo lahko počeli le tisto kar nam bodo dovolili, kjer bomo samo še živina naših gospodarjev. Energetski vir iz Matrice.

In kaj lahko storimo proti temu? Naj se organiziramo in se upremo?

V vsakem sistemu so ljudje, katerim dotični sistem ustreza. Na primer, približno tretjina prejemnikov mojih mailov se je “odjavila”. Ker jih to ne zanima. Glavno je, da imajo polne riti, kajne, ostalo pa tako ali tako ni pomembno. A kljub temu, že zaradi tega ker jim sistem ustreza, nimamo pravice, da bi jim ga zrušli. SIcer pa nam je zgodovina že vsakič pokazala, da upor in nov sistem ni rešitev. Nazadnje smo to lekcijo dobili ob osamosvjitvo Slovenije, kajne?

Lahko pa iz sistema izstopimo.

Ja, prav si prebral! Izstop iz sistema ni enostaven, a tudi ni nemogoč. Pravzaprav lahko iz sistema izstopi vsak, ki to želi. Seznanil sem teže z izobraževalno platformo Zvono Istine, za katero sem prepričan, da je po načinu razmišljanja in aplikaciji tega razmišljanja v svetu najbolj napredna. Močno ti priporočam, da si vzameš nekaj dni časa in si prebereš vse na njej. Tako boš imel celovit vpogled v vse informacije in se boš lažje odločili kako naprej – ali želiš še naprej biti sodoben suženj, ali pa se boš osvobodil.

Da ne boš mislil, da sam brezpogojno sprejemam vse, kar so objavili na Zvonu Istine! Ne, nikakor. V marsičem se ne strinjam z njimi, ampak sem kljub temu prepričan, da je pot do osvoboditve, ki so jo ponudili, možna in prava.

Krona njihovega ustvarjanja se imenuje Obvestilo o neobstoju osebe, s katerim se vse relevantne državne organe obvesti, da slamnata oseba (ki so jo ustvarili ob našem rojstvu) ne obstaja. Seveda bi bilo pravno-formalno dovolj obvestiti le en organ ali le enega uslužbenca organa, vendar je v tem, da se jih obvešča več, neka lepota, neka dodana vrednost – če smem temu tako reči.

Ustvarjalci Zvona Istine so pred Obvestilom o neobstoju osebe na hitro šli skozi vsa dejstva, ki so pripeljala do tega, da je to Obvestilo moralno in pravno veljavno. Zato te prosim, da ne preskakuješ člankov, pač pa si vsakega prebereš. Povezava do naslednjega članka je vedno desno spodaj pod člankom, ki ga bereš. Začne se tukaj:

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-1-dio/

nadaljuje se tako:

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-2-dio/

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-3-dio/

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-4-dio/

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-5-dio/

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-6-dio/

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-7-dio/

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-8-dio/

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-9-dio/

http://zvono-istine.org/izlazak-iz-robovlasnistva-10-dio/

Vse povezave sem navedel zato, ker smo ljudje pač takšni, da bi radi takoj pogledali tisto “najpomembnejše”, tudi kadar nimamo teoretične osnove, da bi to “najpomembnejše” lahko v celoti razumeli. Torej, če bosš takoj skočil na “najpomembnejše”, si kasneje vsekakor preberi še preostanek, od začetka naprej. In potem še enkrat “najpomembnejše”. In še enkrat.

Si si prebral knjigo The Most Dangerous Superstition, ki jo je napisal Larken Rose (https://www.dropbox.com/s/l40lpd6fd1k6v3p/The%20Most%20Dangerous%20Superstion.pd... )? Vse v njej je možno, ko vsak posameznik prevzame popolno odgovornost za svoja dejanja. In enako je z Obvestilom o neobstoju osebe: z njim človek prevzame neomejeno odgovornost za svoja dejanja. Ne more se več skrivati za sistemom, za drugimi, za službenimi obveznostmi… Po izstopu je resnično vseeno kdo je rdeč, kdo bel in kdo črn, kdo je levi in kdo desni, kdo je tako ali drugače usmerjen. Vsi ostanemo le še ljudje.

Upam, da od zdaj ne boš več slepo verjel tvojim lastnikom, temveč, da se boš neprestano spraševal o smislu, o tem, kaj je za fasado, kako te nek ukrep še bolj zasužnjuje ali osvobaja, kako ti še bolj kratijo tvoje pravice – ali pa ti jih večajo, ha ha ha. In privoščim ti, da se čimprej osvobodiš!

Da se ne bo potem kdo izgovarjal, češ da ni vedel….

Še nekaj je… od rojstva naprej so nas kondicionirali, usmerjali v zavedanje neke določene realnosti (vse ostalo so seveda bile deviacije, primerne za psihologe ali psihiatre). To kondicioniranje se nadaljuje, vsak dan, neprestano. V šoli, v službi, pri poslušanju radia, pri gledanju televizije (poročila, reklame…) – vedno nam nekdo govori kaj je pomembno za nas. Od tega, da kupimo določene kosmiče, do tega, da verjamemo da so ZDA dobre po srcu in da naša vlada skrbi za nas.

Če realno pogledamo, smo dobesedno hipnotizirani.

Ko se tega zavemo, se lahko tega procesa, tega neprestanega hipnotiziranja, ubranimo in otresemo. Prosim, razmisli vsaj malo o tem. Boš videli, da imam prav! In ko boš to dojel, bo proces de-hipnotiziranja lažje stekel. Skupaj z Obvestilom o neobstoju osebe se ti bo kakovost življenja neverjetno zvišala!

Tako. To je to. To je vse, kar sem ti želel povedati. Naprej boš z lahkoto brez mene! Predlagam pa ti, da to znanje širš naprej; kot bi rekel gospod župnik: Pravično je in spodobi se Wink

Želim ti lepo svobodno življenje!
Back to top
 
 
IP Logged
 
jaz sem
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: IZPIS IZ SISTEMA
Reply #14 - 23.07.2015 at 08:39:58
 
Še dodatek: ko te je mama rodila v porodnišnici, so naredili Porodni zapisnik. V tem zapisniku je zapisano vse od trenutka, ko je mama prišla v porodnišnico do trenutka, ko so vaju odpustili. Ta zapisnik se najverjetneje nahaja v arhivu porodnišnice, kjer si se rodil. Če je tvoja mama še živa, potem tega dokumenta ne moreš zahtevati, pač pa ga lahko zahteva ona (ker je Porodni zapisnik dokument o njenem porodu in ne o tvojem rojstvu), tako da boš moral prositi mamo za pomoč. Če je tvoja mama mrtva, naj ji bo lahka zemlja, ti pa lahko zahtevaš ta dokument brez nje.

V Porodnem zapisniku je naveden tvoj spol, teža, dolžina, mere na glavici in seveda to, da si živ. To je prvi pisni dokaz, da obstajaš. Da si obstajal še preden je sistem izdal tvoj rojstni list in te spremenil v osebo.

V mojem Porodnem zapisniku sta ime in družinsko ime moje mame pisana z veliko začetnico (ostale črke so male tiskane), kar je dokaz, da me je rodila ženska in ne oseba. V mojem prvem rojstnem listu (ki se imenuje Izpisek iz rojstne matične knjige) je moje družinsko ime, očetovo družinsko ime in mamino družinsko ime pisano z velikimi črkami, imena pa so pisana z velikimi začetnicami.

Naslednji dokument, ki potrjuje, da si živ človek in ne oseba, je vpis v porodno knjigo. Tudi porodna knjiga se hrani v arhivu porodnišnice in lahko do kopije, ki se tiče tebe, prideš pod enakimi pogoji kot lahko prideš do Porodnega zapisnika.

Še zanimivost: v Sloveniji se je Matični register o rojstvu vzpostavil leta 2005. Do takrat si lahko tako imenovani rojstni list dobil samo v matičnem uradu občine, v kateri si bil rojen (zdaj ga lahko dobiš na kateremkoli matičnem uradu v Sloveniji). Če pa želiš fotokopijo iz rojstne knjige, moraš za njo zaprositi v matičnem uradu občine, v kateri si bil rojen.

***

POZOR!!

ker si prišel do tukaj te obveščam, da nameravamo konec septembra ali v začetku oktobra v Mariboru organizirati enodnevno delavnico o tem, kako se elegantno odjaviti iz sistema. Delavnico bodo vodili ljudje, ki niso več v sistemu, tako da bo poudarek na praksi. Delavnica bo v soboto ali v nedeljo in bo plačljiva (verjetno 50 EUR, ko se odštejejo stroški gre vse ostalo predavateljem). Prijave na forumu. Število udeležencev je zelo omejeno! Če ne bo dovolj zanimanja – no, v tem primeru bomo delavnico organizirali kdaj drugič. Če bi kdo želel organizirati delavnico v svojem kraju, naj se obrne na Zvono Istine ali pa na naš forum.

Sem še kaj pozabil? Če sem, mi povej na forumu ker upam, da mi je uspelo zakleniti komentarje na tej strani….
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3